fotbal ročník 1996/1997

2. Dubna 1997

OKRESNÍ PŘEBOR DOSPĚLÍ

Milín B odjel z derby s debaklem - Prostřední Lhota pozornou obranou připravila Novou Ves nejen o dva důležité body

Velikonoční víkend nebyl jen ve znamení těchto svátků. Zásluhou úvodního jarního kola patřil i fotbalovému okresnímu přeboru, ve kterém padlo 18 branek. A hned na úvod se neobešlo bez pře­kvapivých výsledků. Tím největším zřejmě byl debakl milínské rezervy v Tochovicích. Domácí se na derby připravili jak se patří a ani nepříjemný silný vítr provázený místy i sněhovou vánicí nijak nesnižuje výkon vítězného mužstva, které uštědřilo Milínu pět branek. Že to v jarní části myslí Pro­střední Lhota se záchranou vážně, to dokázala v Nové Vsi. Přestože na podzim měla nejhorší obranu - inkasovala 33 branek, v Nové Vsi tento obranný článek pracoval velmi pozorně, Úspěšně jarní vystoupení však zaznamenaly I Kovohutě, Drahlín a Bohutín. Všechna mužstva dokázala venku získat tři body, aniž by inkasovala jediný gól. Zejména vítězství Bohutína ve Višňové je velmi cenné a důležité. Tři body si však na domácím hřišti připsaly i Hříměždice, které tak jediné z vedoucí trojice splnily roli favorita a ztrátu na Milín snížili na šest bodů.

Hříměždice - Hor. Příbram B  4 : 1  (2 : 0)

Domácím utkání, jak se říká sedlo. Hosty dostali pod tlak už od samého počátku, což také brzy korunovali dvěma góly. Ve druhém poločase se už jen potvrdilo že jejich součastné postavení je oprávněné. Hosté doplatili na nedisciplinovanost svého týmu, a tak museli dohrávat bez vyloučeného Kymly a Dolejšího.

Branky: Lundák 2, Vachata 2 - Dolejší. Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 60.

Višňová - Bohutín  0 : 2  (0 : 2)

Po opatrném úvodu začali režii utkání přebírat hosté a přinutili ke dvěma excelentním zákrokem domácího brankáře. Po sérii nepřesností na obou stranách bohutínští dvakrát udeřili a ješ­tě do konce prvního poločasu stačili další slibné příležitosti zahodit. Druhá půle se ode­hrávala především na polovině hostů, ale ani ty nejslibnější šance nedokázali domácí proměnit. A tak po závěrečném hvizdu rozhodčího se hosté mohli oprávněně radovat z úspěšného vykročení do jarní části sezóny.

Branky :  Kotrous,  Mak.  Rozhodčí: Havránek - Havlíček, druhý pomezní se nedostavil. Diváků : 60.

Rosovice - Kovohutě Pb.  0 : 3 (0 : 3)

K vidění bylo sice bojovné a tvrdé utkání, ale v rámci slušnosti. Hosté dokonale využili hrubých chyb domácí obrany v prvním poločase, Ve druhé části se domácí sice dalších chyb vyvarovali, ale i přes nesmírnou snahu útočníků se jim nepodařilo vsítit ani jeden gól.

Branky: Ježek 2, Jar. Soukup. Rozhodčí: Havránek. Diváků : 50.

Tochovice - Milín B  5 : 1 (5 : 1)

Sousedské derby má vždy zvláštní nádech. A i když vedoucí Milín měl být považován za favorita utkání, v derby tomu většinou tak není. To se potvrdilo i v Tochovicích, kde domácí v první části utkání využili snad všeho, co jim hosté nabídli, Jejich záloha a zejména pak útok byl zcela neškodný, a tak ani ve dalšího korigování výsledku nedočkal.

Branky: Hokr 2, Formánek 2, Gubiš - Blažek. Rozhodčí: Veselý. Diváků: 80.

Břenice - Láz 1 : 0 (0:0)

Přítomní diváci viděli, co se úrovně týče, snad nejslabší utkání kola. Hosté si už ani nepamatovali na podzimní debakl doma v poměru 0 : 9 a do domácí Březnice se s chutí zakousli. Ohrozit jejich branku však nedokázali. Pozorná obrana Vrtule Láz však nedávala příliš prostoru ke vstřelení branky ani domácím. Přesto jednou Láz pochybil a v 65. min. dovolil skórovat domácímu Bendovi.

Branky: Benda. Rozhodčí: Schořovský, Diváků: 40.

STÁLE V TĚSNÉM KONTAKTU byli JříiBernášek z Lázu (vlevo) a březnický Miroslav Šimánek, který útočíka Lázu pozorně hlídal.

Nová Ves - Pro Lhota 0 : 0

Domácí byli jednoznačným favoritem, ale proti zhuštěné a pozorné obraně hostí se prosadit nedokázali, Prostřední Lhota tak domácí připravila nejen o dva body, ale i druhou příčku v tabulce.

Rozhodčí: Piskáček, Diváků: 50.

Petrovice - Drahlín 0 : 1 (0:0)

Před utkáním byli mírným favoritem domácí, ale hosté tentokrát přijeli s pozornou obranou, která eliminovala všechny nájezdy Petrovic. Navíc po bezbrankovém poločase přidal Drahlín na důrazu a výsledek v podobě jednoho gólu se dostavil.

Branky: Legal. Rozhodčí: Lantora. Diváků: 50.