fotbal ročník 1996/1997

9. Dubna 1997

OKRESNÍ PŘEBOR DOSPĚLÍ

Z Kovohutí odjela Višňová s bodem - I přes slabý výkon stačila remíza Milínu B ke zvýšení náskoku na sedm bodů.

Patnáctý díl fotbalového okresního přeboru doprovázelo nepříjemné zimní počasí na mnoha místech doprovázeno i hustým sněžením. 0 to víc je třeba pochválit všechny oddíly, že nelicito­valy s odložením zápasu, ale snažily se ho odehrát. Boha­té na góly 15. kolo příliš nebylo, zato favoritům vůbec nepřálo. Z vedoucí pětice ani jedno mužstvo nevyhrálo, a tak asi nejspokojenější byla rezerva Milína, která remízou s Rosovicemi opět o jeden bod zvýšila svůj náskok, Jestliže podzim se Drahlínu vůbec nevyvedl (po čtyřech kolech byl bez bodu), pak s úvodními jarními koly může být nadmíru spokojen. Spokojena v tomto kole mohla být i Višňová, pro kterou bod z Kovohutí má nemalou cenu. Ziskem tohoto bodu se opět vzdálila poslednímu Bohutínu, který se proti Horymíru Příbram B nedokázal střelecky prosadit.

Petrovice - Hříměždice 2 : 1 (1 : 0)

Ve vyrovnaném utkání byli v závěru šťastnější domácí, kteří tak hosty připravili možnost snížit ztrátu za Milínem jen na pět bodů.

Branky: Krameš, Petr Doubek Lundák.  Rozhodčí: Jindrák - Lantora, Havránek.

Drahlín - Nová Ves  2 : 0  (1 : 0)

Pr. Lhota - Březnice  2 : 1  (1 : 0)

Přestože fotbalu vadil silný vítr, snažila se obě mužstva o bojovný fotbal. Na obou stranách však vycházela ze zajištěné obrany, a tak příliš šancí k vidění nebylo. Když už se zdálo, že se po remíze 1 : 1 mužstva rozejdou smírně, dokázal v 90. minutě po zahraném rohu Moravec hlavou strhnout vítězství na stranu domácích.

Branky: M. Caska, Moravec - Benda.  Rozhodčí: Kyttler - ­Mezera, Szabo. Diváků: 30.

Láz - Tochovice  0 : 0

Na těžkém terénu předvedla obě mužstva fotbal dobré úrovně a s nasazením se vrhla do útoku vstřelit rozhodující branku. Přestože šancí bylo k vidění opravdu hodně, s jejich proměňová­ním byla obě mužstva na ští­ru.

Rozhodčí: Palivec - Veltruský, Havlíček. ŽK: Josef Bernášek - Rach. Diváků: 50.

VRTULE LÁZ ještě nedala branku. Obranou Tochovic se nedokázal prosadit ani Josef Bernášek z Lázu (uprostřed), a tak utkání skončilo bez branek.

Milín B - Rosovice  2 : 2  (1 : 1)

Domácí si sice vytvořili mírnou uzemní převahu, ale pozorná obrana hostů toho vedoucímu týmu tabulky pří­liš nedovolila. Navíc v dal­ších minutách hosté hru do­konce vyrovnali. Vynikající šanci na vítězství měli do­mácí V 80. minutě, ale Doubek pokutový kop neproměnil.

Branky: Doubek, Jeník - Havránek, M. Rampa Rozhodčí: Švitkov - Hlušička, Marek. Diváků: 40.

Kovohutě Pb. - Višňová  2 : 2  (1 : 1)

Domácí zahájili velkým náporem a během 15 minut si vytvořili čtyři gólové šance, které neproměnili. Potom hosté hru vyrovnali, a přestože prohrávali 0 : 1 a 1 : 2, dokázali vyrovnat a překvapivě si odvézt bod.

Branky: M. Soukup, Brož - Boukal, Vondruška. ŽK: Hnízdil (Kovohutě), ČK: Hnízdil, Rozhodčí: Kodejš - Rybárik, Biska. Diváků: 50.

K PŘEKVAPENÍ došlo v Kovohutích, kde domácí jen s Višňovou remizovali. Utkání však nedohrál domácí Hnízdil (vpravo), který po druhé žluté viděl i kartu červenou. Vlevo Gustav Vondruška.

Bohutín - Horymír Pb.  0 : 1  (0 :1)

Za silného větru se hrálo převážně uprostřed hřiště. U domácích měli největší šance Mak a Kotrouš, ale gól z ojedinělé akce dali hosté.

Branka: Hajek.  Rozhodčí: Kobík - Veltruský, Piskáček. Diváků: 50.