fotbal ročník 1996/1997

29. Dubna 1997

OKRESNÍ PŘEBOR DOSPĚLÍ

Po neslavných výkonech Hříměždice nadělovaly

Osmnácté kolo fotbalového okresního přeboru mělo na programu.jen šest utkání, když zápas Bohutín - Milín B byl na 4. června. Přesto v šesti zápasech bylo nastříleno 22 branek, Nejvíce gólů - po šesti - bylo k vidění v Příbrami na Horymíru a v Hříměždicích. Tam byli domácí příznivci podstatně spokojenější, protože jejich Vltavan se probudil a dosud druhým Kovohutím nadělil pět gólů. Nejméně branek bylo k vidění v Tochovicích, kde o zisku tří bodů domácích rozhodla jediná branka v síti Petrovic.

Hříměždice - Kovohutě Pb.  5 : 1 (2 : 0)

Přestože konečným výsledkem byl debakl Kovohutí, k vidění byl vynikající fotbal v podání obou týmů. Zatím co domácím vycházelo vše, čeho se dotkli, hosté nedokázali proměnit ani pokutový kop,

Branky: Vachata, Vedral 2, Burda - Soukup. ŽK: Červenka - Soukup. Rozhodčí: Kyttler. Diváků: 55.

Horymír Pb. B - Láz  3 : 3 (2 : 1)

Lépe začali domácí, kteří si vytvořili dvoubrankový náskok. Hostům se do poločasu podařilo snížit, aby ve druhé části zlepšeným výkonem dokonce otočili výsledek ve svůj prospěch. Závěrečný tlak domácím vynesl aspoň vyrovnání. Remíza je spravedlivým vyjádřením sil obou týmů na hřišti,

Branky: Pecka 3 - Vošmik 2, Bernášek ŽK: Míka, Vokurka - Palivec, Burian, Šumrik, ČK: Prokeš - Vošmik, Rozhodčí: Sabo, Diváků: 40

Višňová - Pr. Lhota  1 : 2 (1 : 1)

Po rychle vstřeleném gólu domácích se úvodní tlak brzy rozplynul a hra se vyrovnala. Hostům se do poločasu podařilo dokonce vyrovnat. Ve druhém poločase se na průběhu hry nic nezměnilo. Hosté se dostali do vedení, ale domácí dokázali odpovědět vyrovnávacím gólem. Nepřesný rozhodčí Žebrakovský však branku neuznal, a tak ohrožená Višňová opět nebodovala.

JEDNÍM ZE STRŮJCŮ úspěchu Prostřední Lhoty na hřišti Višňové byl brankař a kapitán mužstva Bohuslav Mašek, který na snímku ve spolupráci s Petrem Potměšilem odvrátil míč po rohu před dotírajícím útočníkem Višňové Gustavem Vondruškou; střelcem jediného gólu domácích

Branky: Vondruška - Caska, Diviš, Rozhodčí: Žebrakovský, Diváků: 50

Tochovice - Petrovice  1 : 0 (0 : 0)

Hosté nepřijeli jen bránit a po celý zápas byli důstojným soupeřem domácích, o výsledku nakonec rozhodla 48. minuta, kdy nejdříve dalekonosnou střelu Souseda brankář Studený vyrazil na roh, aby týž hráč po rohovém kopu hlavou usměrnil míč do branky Petrovic.

Branky: Soused. ŽK: Walter - Peták. Rozhodčí: Kodejš, Diváků: 80

Rosovice - Drahlín  1 : 2  (1 : 2)

Snaha a bojovnost na vítězství nestačily

Rosovice: Vitásek, Černohorský, Žáček, Bedřich - Rampa, Piecha, Sobotka, Kováč - Telenský, Krása,

Drahlín: Černohorský ­ Legát, Šedivý, Kocanda, Dušek - Krátký, Špindler, Klobouček - Červenka, Šrámek, Míka.

Branky: Kováč - Šrámek, vlastní Kováč. Rozhodčí: Kobík.

Domácí, kteří v minulých dvou kolech dokázali zvítězit, chtěli pokračovat v dobrém výkonu a od začátku zatlačili soupeře do obrany.Hosté se soustředili na pozornou obranu, ale využívali každé příležitosti k rychlému protiútoku. V 8. min se do­ stal k míči na hranici trestného území hostující Šrámek a nádhernou střelou do horní­ho rohu branky otevřel scóre - 0 : 1. Vzápětí měl další příležitost, ale jeho střela šla těsně vedle.

Domácí nadále útočili a ve 14. min využil zaváhání v obraně hostů Kováč a podél brankáře vyrovnal. Další příležitost měl Piecha, ale střela šla nad branku. Ve 33. min pak přišla šla nečekaná branka hostů, když po centru před branku se snažil odvrátit střelec vyrovnávacího gólu Kováč nebezpečí, ale míč trefil tak nešťastně, že ten skončil ve vlastní síti - 1 : 2.

Hosté se osmělili a nejdříve neproměnil šanci Míka a těsně před koncem poločasu běžel hostující Červenka sám na brankáře, ale střílel vedle. Do druhého poločasu nastoupili domácí ještě s větší snahou o vyrovnání, získali velkou převahu, měli i šance, ale hosté, kteří byli techničtější a taktičtější, podržel v té době výborným výkonem brankář Černohorský, Hosté měli také z ojedinělého útoku velkou šanci opět Červenkou, ten ale nastřelil pouze brankáře, Domácí ze závěrečného náporu využili pouze několik rohových a trestných kopů, ale alespoň vyrovnat se jim nepodařilo.

Po utkání řekl trenér Rosovic M. Krása: Musím klukům poděkovat za velkou snahu a bojovnost zvláště ve druhém poločase, ale nedařilo se nám střelecky. Hru částečně ovlivnil těžký terén.

Trenér Drahlína: J. Vitásek: Bylo to velmi těžké utkání na rozbahněném terénu Musím pochválit za výkon brankáře Černorského, ale i Šedivého, Legáta, Šrámka, a i ostatní, za dodržení taktického výkonu. Jsem rád, že utkání o velice slušné a korektní, k čemuž přispěl i výborný rozhodčí Kobík, který pískal opravdu velice dobře,