6. Května.1997

OKRESNÍ PŘEBOR DOSPĚLÍ

Ve šlágru kola šťastnější Milín B

Višňová si přijela do Drahlína pro debakl a "upevnila " si poslední pozici.

Devatenácté kolo, které měl o uplynulém víkendu na pořadu okresní přebor dospělých, sebou přineslo dvě utkání mezi celky z horní poloviny tabulky. Úspěšní byli nakonec v obou utkáních domácí, resp. Milín s Kovohutěmi a Nová Ves s Tochovicemi. Celkem padlo v první májové dny 27 branek. 0 což se nej­více zasloužili Bohutínští, kteří nastříleli v Lázu šest gólů.

Březnice - Hříměždice  1 : 2

Podrobnosti nehlášeny

N. Ves - Tochovice  3 : 1 (2 : 1)

I když domácí mírně tochovické zatlačili do defenzívy, první se z branky radovali po střele z přímého kopu hosté o Novovesští se však i nadále pokoušeli o dobývání Tochovické branky, což vyjádřili dvěmi gólovými trefami během pěti minut ještě dokonce prvého poločasu, Po změně stran se oba týmy střídaly v neproměňování šancí. Nakonec se přeci jen trefili ještě jednou domácí a stanovili tak konečný brankový účet zápasu na 3 : 1.

Branky: Žaloudek, Kolouch, Soukup - Soused. ŽK: Lívanec - Soused. Rozhodčí: Švidkov. Diváků: 80.

Petrovice - Rosovice  2 : 0  (1 : 0)

V utkání slabé úrovně se nakonec po právu radovali z vítězství domácí,

Branky: Krameš, Šmejkal, Rozhodčí: Čihák, Diváků: 50.

Drahlín - Višňová  5 : 0  (2 : 0)

Utkání se hrálo ve velmi slušném tempu s řadou šancí na obou stranách. Domácí však nedostali žádnou branku zadarmo a o každou museli tvrdě bojovat. Že hra byla opravdu nervózní a tvrdá, svědčí bilance vyloučených hráčů.

Branky: Fürst, Šrámek,Šedivý, Špindler, Přibyl, ČK: 2 : 2. Rozhodčí: Cajthaml, Diváků: 70.

Pr. Lhota - Horymír Pb.  1 : 2 (1 : 0)

Vedení se ujali hráči Pro. Lhoty z pokutového kopu, který proměnil Sochor. Jednobrankový výsledek však dokázali uhájit jen do poločasu, Po změně stran se Horymír během deseti minut dostal do vedení, které již ani přes urputnou snahu Lhotských nepustil.

Branky: Sochor - Schmidt, Hájek. ŽK: Lantora (H). Rozhodčí: Piskáček . Diváků: 30.

Milín B - Kovohutě Pb.  2 : 0  (1 : 0)

Milín se na domácí půdě na vítězství velmi nadřel. Kovohutě byly silným protivníkem, ale v každém poločase jednou neuhlídaly střelce Milína a inkasovaly.V závěru zápasu při nich stálo i štěstí, to když Milínští neproměnili pokutový kop.

Branky: Zamrazil, Formánek - ŽK: Švehla, Sváda - Soukup, Ježek. ČK: Švehla (M).  Rozhodčí: Veselý. Diváků: 80.

Láz - Bohutín  2 : 6  (1 : 3)

Ondračka přijel do Lázu školit golmany

Vrtule Láz: Kuba (51. Lhoták)- Šurik (65. Bartoš), Bezouška, Josef Bernášek, Štofira, ­ Palivec, Bernášek, Vošmik. Trenér František Stropnický.

Litavan Bohutín: Valkoun ­Ondračka – S. Oktábec, Matějka, Kuba (65. Hajný) - Skuhrovec, Novák, Janostak, Dražan (80. Holeček)- Mak, Kotrouš (75. Hrdina).Trenér Milan Tureček.

Branky: Ondračka 3, Vošmik 2,Dražan, Kotrouš, Skuhrovec. 2 : 1 Kuba, Jos. Bernášek, M. Štofira - Mak.

Rozhodčí: Petrásek - Ledinský, Fiřt. Diváci. 400.

Každé derby má svůj půvab, a když se k tomu vydaří ještě počasí, přijde. i spousta diváků. V Lázu sluníčko přálo, a tak na derby domácí Vrtule s bohutinským Litavanem přilákalo na 400 diváků, kteří viděli osm pěkných gólů.

Ještě se hráči na trávníku pořádně nestačili rozhýbat, diváci rozkoukat a už se měnil stay skóre. Ve 2. minutě poslal do vedení hosty Dražan. Bohutín měl více ze hry i v dalších minutách, Zatímco obrana se snažila dobře střežit domácího kanonýra Vošmika, útok se snažil být před brankou Kuby nebezpečný. Pro­to také obranné zákroky, kte­rých bylo víc než dost ze strany domácích, vypadaly i hrůzo­strašně. .Rozhodčí Petrásek si však rychle udělal pomocí žlutých karet pořádek. Bohutínský Kotrouš nechtěl zůstat za Dražanem pozadu, a tak neustále zaměstnával nejen obranu Lázu, ale i Lhotáka v brance. Střely si však cestu do branky nenašly. Ve 21. minutě na hranici šestnáctky fauloval domácí Štofíra a tak přišla chvíle Ondračky, V té době asi nikdo nepředpokládal, že začne jeho školení brankářů Lázu, když pod břevno nedal Kubovi šanci - 0 : 2.

Domácí však gól nezlomil. Neustále se snažili produkovat rychlý bojovný fotbal a výsledek se dostavil.Už o pět minut později neuhlídala obrana hostí. Vošmika, který zavěsil - 1 : 2. Domácí dostali chuť. Znovu svoji vizitku poslal Vošmik. ale i Jiří Bernášek dával o sobě vědět. Zejména s jeho střelou ze 20 metra měl Valkoun plné ruce práce. Pak však přišel moment. který vyvolal diskuse. Kotrouš poslal střelu na branku Lázu a hosté se začali radovat potřetí – 1 : 3 Domácí však protestovali – údajně míč neskončil v brance, ale na boční síti. Rozhodčí Petrásek však po konzultaci s pomezním byl nekompromisní a gól uznal, a tak hosté šli do přestávky s dvoubrankovým vedením. Ve druhé části začali domácí skvěle, zejména Vošmik byl k neudržení, a tak už ve 48. min. snížil na 2 : 3. O minuty později fauloval Štofíra hostujícího Maka a znovu, teprve podruhé, přišla chvíle Ondračky, Ten ani při druhém trestňáku nezaváhal a hosté opět vedli o dvě branky ­ 2 : 4.

To vedlo domácího trenéra k vystřídání brankáře a místo Kuby přišel Lhoták. V dalších minutách jakoby oběma mužstvům začalo ubývat sil. Útoky, z kterých nakonec nic nebylo, se přelévaly z jedné strany na druhou. Své umění vyzkoušel na straně domácích Bezouška a na straně hostí Kotrouš. A tak přišla opět chvíle Ondračky. Z ostrého úhlu z levé strany si pět postavil míč a technickou střelou pod břevno znovu zavěsil - 2 : 5. Tím vlastně skončilo jeho školení brankářů. Vrtule Láz, kteří tentokrát zcela propadli. Závěr utkání už nebyl příliš záživný. Přesto ještě ke změně skóre došlo.V době, kdy už se diváci , chystali k odchodu domů, poslal bohutínský Novák krásný centr na nohu Skuhrovcovi, který nádhernou bombou uzavřel účet utkání - 2 : 6.