fotbal ročník 1997/1998
wz

                              21. Dubna 1998

 OKRESNÍ PŘEBOR DOSPĚLÍ

Kovohutě snížily ztrátu na tři body

 V osmnáctém dějství fotbalového okresního přeboru jakoby střelci chtěli zůstat osmnáctce věrni, Proto snad také nastříleli jen osmnáct gólů, když jen v Březnici se diváci gólu nedočkali. Naopak nejčastěji míč v síti viděli diváci v Boroticích.

Hříměždice - Bohutín  2 : 2 (1 : 2)

 K vidění tentokrát bylo vyrovnané, ale bojovné utkání, jehož převážná část se odehrávala ve středu hřiště. Hosté sice odcházeli do kabin s nadějným jednogólovým náskokem, ale i bod byl pro ně určitě cenný, 

Branky: Růžek, Červenka - Novák, Janošťák: ŽK: Junek, Lundák, Červenka, Růžek - Bauer, Janošťák. Rozbodčí: Petrásek. Diváků: 80.

Horymír Pb. B - Dolní Hbity  1 : 2  (0 : 1)

 Domácí nedokázali potvrdit vysoké vítězství z Bohutína, když navíc doplatili i na nedisciplinovanost svých hráčů a museli dohrávat v devíti.

Branky: Havrlík - Mir. Bláha, Neuman. ČK: Dostálek, Prokeš (oba Ho­rymír B). Rozbodčí: Kodejš. Diváků: 30.

Březnice - Pr. Lhota  0 : 0

 Hosté byli vyrovnaným sou­peřem domácích pouze do 30. minuty. Pak už se začali více pro­sazovat domácí, kteří si vytvořili i několik šancí. Nemohoucnost střelců však Březnici znovu zcela ovládla, a tak podruhé se nedočkala ani gólu. Bezbranková remíza především úspěchem hostů, 

ŽK: 1 : 3  ČK: Vychodil (Pro Lhota). Rozhodčí: Švidkov. Diváků: 40.

Nová Ves - Kovohutě Pb.  0 : 1  (0 : 0)

V Nové Vsi byl po delší době k vidění zápas velmi dobré úrovně. V první části předčili domácí soupeře po všech stránkách, ale branky se nedočkali. ve druhé části se hra vyrovnala, její prů­běh byl bojovný a dramatický, ale slušný. Na každé straně bylo k vidění nejméně pět šancí z kategorie gólových, ale využita by­la nakonec jen jedna. Zásluhou Miroslava Soukupa v 83. minutě si Kovohutě odvezly velmi důležité tři body. 

Branka: M. Soukup. ŽK: Žampach, Soukup - Hnízdil, Glogar. Rozhodčí: Žebrakovský, Diváků: 50.

Rosovice - Láz  1 : 0  (0 : 0)

Pro oba týmy bojující o záchranu bylo utkání velmi důležité, nutně oba potřebují body. Domácí si vytvořili mírný tlak, ale do jednobrankového vedení šli v první části z pokutového kopu, když faul Lázu ve vlastním, vápně potrestal Pravda. Ve druhé části se hra přiostřila, ale zkušený rozhodčí Veselý dovedl utkání do zdárného konce. 

Branky: Pravda (pok. kop). ŽK: Vokurka, Rampa - Palivec, Štofíra, Bernášek, Rozhodčí: Veselý. Diváků: 60:

Tochovice - Drahlín  2 : 2  (1 : 1)

 Bojovný a dramatický zápas na těžkém terénu, domácí mohli rozhodnout v samotném úvo­du utkání, ovšem několik slib­ných šancí nedokázali proměnit. Na vedení Tochovic dokázali hosté vždy odpovědět gólem z pokutového kopu. Přes dělbu bodů však nebyl ani jeden z týmů spokojen s výkonem rozhodčího, 

Branky: Teska, Čížek - Šedivý (pok. kop), Legát (pok. kop). Rozhodčí: Fiřt, Diváků: 80

Borotice - Petrovice  3 . 2  (1 : 1)

Ve vyrovnaném utkání šli do vedení hosté, ovšem zvýšenou aktivitou dokázali domácí do přestávky vyrovnat. Ve druhé části nenechaly Borotice nic náhodě a ze zvýšeného náporu do­kázaly vytěžit dvougólový náskok. V závěru utkání dokázali hosté už jen výsledek korigovat. 

Branky: Hnida, R. Píša, T. Píša - Peták, Kortánek. ŽK: Stibor - Šťastný. Rozhodčí: Mezek, Diváků: 40.

 ANI JAN SÝBEK v bžeznickém dresu(vlevo) se nedokázal v utkání okresního přeboru Březnice - Prostřední Lhota střelecky prosadit, a tak zápas skončil bezbrankovou remízou: Zprava přihlíží hostující Patrik Boubín.

 Pečice vyhrát nedokázaly, ale vedou

III. Třída skupina A

 S přibývajícími koly se sou­těž ve skupině A zejména pak na jejím čele, začíná velmi vy­rovnávat. Postaraly se o to především neúspěchy favoritů. Z vedoucího kvarteta dokázal domácího prostředí k vítězství využít jen Kamýk nad Vltavou, který také hostil nejtěžšího soupeře. Domácí se však dostali do tříbrankového vedení a téměř nikdo už nepochyboval že body poputují do Hvožďan, Ty se však vypjaly v závěru k velkému výkonu, ale výsledkem bylo jen snížení na 3 : 2. Dramatické utkání bylo k vidění v Solenicích, kde domácí Pečice hostily v derby Klučenice.  

Zápas to byl jak na houpačce. Domácí vedli 1 : 0, hosté otočili na 1: 2. V samotném závěru domácí během dvou minut otočili znovu na 3 : 2, ale penalta v 92. minutě stanovila konečnou a spravedlivou remízu. Přesto se Pečice posunuly do čela tabulky. Asi největším zklamáním bylo vystoupení Višňové, která nedokázala vyhrát v Rožmitále s místním béčkem a její náskok na vrcholu tabulky už vzrostl na čtyři body. Ze dna tabulky se odpoutal Narysov, který sice třikrát od Čenkova inkasoval, ale sám dokázal nastřílet půl tuctu branek. 

 PEČICKÝ GOLMAN Jří Toužimský si v utkání okresní soutěže III. třídy Pečice - Klučenice (3:3) na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Takto dokázal zlikvidovat nepříjemně mířenou střelu Romana Janů.

Krásná Hora - Zduchovice 0 : 0, 

Sp. Rožmitál B - Višňová 3 : 3 Eisenreich 2, Trčka - M. Severa, Hájek, J. Boukal. 

Pečice - Klučenice 3 : 3 Šusta, Enderle, R. Zelenka - J. Přibyl, V. Janů, R.Janů, 

Narysov - Čenkov 6 : 3 Hájek 2, Jan Tkáč, P. Mlčoch, Černý, Pohorálek - branky hostů domácí nehlásili, 

Kamýk n. Vlt. - Hvožd'any 3 : 2 Švagr,Tatoušek, Molec - T. Pechar, Pavlíček, 

Luhy - Jablonná 3 : 1 P. Mazour 2, Řehoř - Plocha.

Boj o záchranu vzala Jesenice vážně

III. Třída skupina B

Jestliže ve skupině A nebyla o překvapení nouze, pak v této skupině plnili favorité svoji roli. I když Sedlčany B to v sousedském derby s Kosovou Horou neměly příliš snadné. Podstatně snadnější cestu za body měly Daleké Dušníky v Dublovicích, kde jim domácí nekladli příliš velký odpor. Chuť na třetí místo si musely nechat zajít Mokrovraty, které nedokázaly porazit Kňovice. Ve spodní části tabulky stojí za pozornost vysoké vítězství Jesenice, která to zřejmě se záchranou myslí vážně.To se nedá říci o béčku Dobříše, které v jarní části ještě nevyhrálo, 

Dublovice B - Dušníky 0 : 4 Hájek 2, Bláha, Gabriel, 

Jesenice - Stará Hut' 6 : 2 Zemánek 2, M. Svoboda, Hrstka, Zrůbek, Zavadil - Zoubek 2, 

Malá Hraštice - Nečín 2 : 1 Pinc, Martin Fafejta- Jiří Mácha, 

Sedlčany B - KosovaHora 3 : 2 St. Liška 2, Strnad - Moudrý 2, 

Nový Knín B - Dobříš B 2 : 1 Kočí, Plot - Krátký, 

Mokrovraty - Kňovice 1 : 1 Eckl - Hanuš.

 Podlesí do šestibodového trháku

IV. Třída skupina A

 Zvýšit náskok se opět podařilo fotbalistům Podlesí, kteří, přesto že měli naplánováno utkání ve Věšíně, po domluvě přivítali soupeře doma a zvítězili. Šestibodový trhák Podlesí vznikl díky prohře rezervy Višňové na půdě béčka Tochovic. Návrat na druhou příčku tabulky se podařil Bohutínu B, který dokázal přivézt tři body z Lázu. Dobré výkony na domácím hřišti znovu potvrdilo béčko Hvožďan, když bez problémů zdolalo Pičín. V souboji celků ze dna tabulky Dubenec nevyužil výhody domácího pro­středí a podlehl Obecnici. Výsledek utkání Trhové Dušníky - Jince výsledek nebyli domácí funkcionaři schopni nahlásit, 

Láz B - Bohutín B 1 : 2. M. Bezouška - Hajný, Rebljan, 

TrhovéDušníky- Jince nehlášeno, 

Hvožd'any B - Pičín 4:1 Fous 2, Holy, Procházka - hosté nehlášeno, 

TochoviceB - Višňová B 2 : 0 Mastný, Vondrášek, 

Věšín - Podlesi (hráno v Podlesí) 2 : 3 Blažek 2 - Holinger, Kabíkček, Krátký,

Dubenec - Obecnice 1 : 2  Novotný - Smrček 2,

 Rezerva Petrovic stále při chuti

IV. Třída skupina B

 Při jarní chuti je i nadále vedoucí rezerva Petrovic, která tentokrát vyprovodila ze svého hřiště Dolní Hbity B s devíti gólovým přídělem. Tříbodový odstup si dokázala udržet Velká Lečice, jejíž svěřenci snadno přehráli Hříměždice B. Naopak nečekané překvapení se zrodilo v Počepicích, kde domácí fotbalisté podlehli béčku Dalekých Dušník. 

V sousedském derby nedokázaly Obory využít proti Nečíni B domácího hřiště a odešly poraženy. Vylepšit svou bilanci měla možnost Voznice tentokrát proti Vysokému Chlumci, ale hosté potvrdili své postavení v ta­bulce a zaslouženě zvítězili. Jediná remíza se zrodila v Obořišti, odkud si odvezla bod rezerva Nové Vsi. 

Počepice - D. Dušníky B 2 : 4 Lacina 2 - Kramata 3, Máša, 

Perovice B - D. Hbity B 9 : 0 Kortánek 3, P. Doubek 2, Sedlák, Čelůstka, Topič, Peller, 

Obory - Nečín B l : 2 M. Mráz - Kozohorský 2, 

Velká Lečice - Hříměždice B 4 : 0  Váňa, Jelínek, 

Voznice - Vys. Chlumec  2 : 3  Albrecht 2 - Matloch 2, Pešta.

Obořiště - N. Ves B  1 : 1  Kožíšek - Žampach.