fotbal ročník 1997/1998

24. Dubna 1998

OKRESNÍ PŘEBOR

Roli pronásledovatelé převzaly Borotice - ve šlágru kola Kovohutě domácího prostředí využít nedokázaly

V devatenáctém pokračování okresního fotbalového přeboru bylo největším šlágrem utkání Kovohutí a Březnice, kteří jsou jedněmi z největších aspirantů na postup. Fotbalisté Kovohutí opět potvrdili jarní nevyrovnané výkony a odešli poraženi. Naopak jarní dobrou formu znovu potvrdily vedoucí Tochovice, když dokázaly uhrát bezbrankovou remízu na půdě Petrovic. Poprvé na jaře se z vítězství na domácí půdě radovali Drahlínští, pro které nebylo těžké zdolat, v sestupových vodách se pohybující, se mužstvo Rosovic. Jak je na domácí půdě silný podzimní mistr z Borotic se tentokrát přesvědčily Hříměždice, když nedokázaly udržet slibné jednobrankové vedení z prvního poločasu. Domácí tvrz jak se patří svědčí i Dolním Hbitům, kam i přijel Bohutín uhrát remízu. Pouze bránit se však nevyplácí. Důležitý bod v boji o záchranu uhráli fotbalisté posledního Lázu na domácí půdě s Novou Vsí. Stejným poměrem skončilo i utkání v Prostřední Lhotě, která hostila příbramský Horymír

Borotice - Hříměždice  2 : 1  (0 : 1)

Borotičtí zahájili derby vel­mi rozpačitě a nedokázali se střelecky prosadit. Naopak to byli hosté, kteří využili nabídnuté příležitosti a šli do přestávky s jednobrankovým vedením. Ve druhé části si domácí vytvořili převahu a výsledkem bylo otočení skóre, když na obou gó1ech měl zásluhu zejména hříměždický gólman.

Branky: T. Píša, Mestek - Kraif. Rozhodčí: Kyttler. Diváků: 70.

Petrovice - Tochovice  0 : 0

Velmi kvalitnímu a na pěkné fotbalové momenty bohatému utkání z obou stran chybělo to hlavní - góly

ŽK: Peler, Cihlář - Weikert, Petrouch  Rozhodčí: Švidkov. Diváků 60

Drahlín - Rosovice  4 : 0  (1 : 0)

Domácí si vytvořili již od úvodní minuty utkání drtivý tlak, který však dokázali do poločasu vyjádřit pouze jedním gólem. Po změně stran Drahlinští více zpřesnili hru a tří­bodový zisk korunovali dalšími třemi brankami.

Branky:  Šrámek 2, Špindler, Červenka. ŽK:  Kováč (Rosovice).  Rozhodčí: Lantora. Diváků: 70

VRTULE LÁZ přivítala v dalším kole okresního přeboru na domácí půdě fotbalisty Nové Vsi. Utkání dramatičnost rozhodně nechyběla a celky se nakonec rozešli po zásluze s remízou

Vrtule Láz - Nová Ves  1 : 1  (0 : 1)

Fotbalisté z pod Pleše se představili na půdě Lázu jako technicky vyspělý celek a do přestávky šli po krásném gólu Petráka s těsným náskokem. Ve druhé části si vytvořili domácí výraznou uzemní převahu, která jim přinesla vyrovnání v 70. minutě z pokutového kopu. Vítězství už se však domácí nedočkali, neboť nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance.

Branky: Čížek - Petrák. Rozhodčí: Marek. Diváků: 40.

Kovohutě - Březnice  1 : 2  (0 : 2)

V úvodu utkání hrála obě mužstva na jistotu, s cílem neudělat chybu, a proto se hrálo většinou uprostřed hřiště. Vzrušení přinesla až 20. minuta, kdy krásnou střelou otevřel skóre hostující Benda. Poté se začal hrát fotbal, který se musel líbit. Domácí zatlačili soupeře do defenzívy, ale výsledkem bylo pouze nastřelené břevno. Do kabin nakonec odcházeli hosté s dvougólovým náskokem, když proměnili pokutový kop za zbytečný faul domácího gólmana. Ve druhé části se sice domácí nemohli dlouho dostat do tempa, i přesto se hrálo především na polovině hostů. Patnáct minut před koncem utkání Kovohutě snížily, ale ze závěrečného tlaku už vytěžily pouze nastřelenou tyč.

Branky: Zwettler - Benda, Zd. Kočovský. ŽK: Jaroš, Brož, Glogar - Benda, Zd. Kočovský Rozhodčí: Schořovský. Diváků: 100,

Pr. Lhota - Horymír B  1 : 1  (1 : 0)

Fotbalisté Prostřední Lhoty chtěli poprvé na jaře doma vyhrát, ale střelecká potence byla velmi slabá. To dokazuje i fakt, že v první části dokázali z pěti vyložených šancí využít ke skórování pouze jedinou.Po přestávce se obraz hry nezměnil, domácí útočili, ale gól nedali. Branky se nakonec dočkali hráči Horymíru. Domácí po faulu na jednoho ze svých hráčů, v domnění, že rozhodčí odpíská faul, přestali hrát a hosté po rychlém vhození autu překonali bezmocného gólmana domácích.

Branky: Čanda ­ Dolejší. ŽK: Kasík, R. Caska ­Kubát, Bodnár, Kymla. ČK: P. Boubín - Kymla. Rozhodčí: Piskáček. Diváků: 50.

Dolní Hbity - Bohutín  1 : 0  (0 : 0)

Utkání v němž bylo k vidění více bojovnosti než dobrého fotbalu.Hosté si očividně přijeli pro bod, ale jejich obranná taktika se jim nakonec nevyplatila.

Branka: Burian  ŽK: Janošťák - M. Petřík, R.Petřík. Rozhodčí: Plesl. Diváků: 100.

III. Třída skupina A

Favorité zůstali bez jediné vrásky

V patnáctém kole druhé nejvyšší soutěže okresu skupině A se dařilo zejména favoritům. Vedoucí Pečice si připsaly další tři body za jednoznačné vítězství v Čenkově. Složitější cestu za třemi body měli fotbalisté Hvožd'an, když o jejich vítězství nad Narysovem rozhodla jediná trefa Hudečka. Z první jarní výhry se tentokrát radovali hráči, Višňové, když na domácí půdě porazili nejtěsnějším rozdílem Zduchovice. Od vítězství k vítězství kráčí fotbalisté Kamýku, kteří si tentokrát přivezli body z Jablonné. Výhodu domácího prostředí tentokrát využily Klučenice, které nedovolily importovat žádné body rezervě Rožmitálu. Pouze v utkání Luhu s Krásnou Horou odcházely ze hřiště s bodovým ziskem celky oba.

V Lipkách se překvapení nekonalo

Ve skupině B vládne tabulce suverénně rezerva Sedlčan, kte­rá svou formu potvrdila i na stadionu v Lipkách v Dobříši, kde zdolala místní béčko. S desetibodovým odstupem zůstává po vítězství ve Staré Huti na druhém místě i nadále mužstvo Dalekých Dušník, když jeho řadách zářil především ostrostřelec Král, autor, všech branek. O překvapení se postaralo Dublovické béčko, které dokázalo vybojovat tři body na půdě Mokrovrat. Své poslední místo v tabulce znovu potvrdili hráči Kosovy Hory, na kterých si smlsli fotbalisté z Malé Hraštice. Jediné Kňovice dokázaly využít domácího prostředí a proti rezervě Nového Knína naplno bodoval. První remízu v soutěži uhrála Jesenice na hřišti Nečíně.

Mokrovraty - Dublovice B 1 : 2 Eekl - Krůta, Záhorský,

Kňovice - Nový Knín B 2 : 0 Pavel Sosnovec 2,

Dobříš B- Sedlčany B 1:2 Krátký - Strnad, Januška,

Kosova Hora - Malá Hraštice 2 : 6  Svoboda, Jos. Stašák - M. Fafejta 2, Pinc 2, Vávra, L. Šupáček,

Nečín - Jesenice  1 : 1 Martin Mácha - hosté nehlášeni

Stará Huť - Daleké Dušníky  0 : 3  Král 3,

DVA VLÁDCE BRANKOVIŠTĚ měl zápas III. třídy Stará Huť - Daleké Dušníky (0 : 3). Na jedné straně hřiště kraloval brankář Petr Kobik (na snímku), v druhé části pole třemi góly exceloval útočník Tomáš Král.

IV. Třída skupina A

Obecnice při neobvyklé chuti

Jak jednoduché je střílet góly se tentokrát přesvědčili, v dolních patrech tabulky se pohybující fotbalisté Obecnice, když jich Věšínu nasázeli na domácí půdě půltucet. Na úrodu branek si nemohli stěžovat ani v Pičíně, kde to však domácí proti Trhovým Dušníkům zas tak jednoduché neměli. Z vítězství v domácím prostředí se radovala i rezerva Višňové, která si poradila z béčkem Hvožd'an. Zajímavé utkání soupeřů z vrcholu tabulky viděli diváci v Podlesí a po zásluze se obě mužstva rozešla smírně. Fotbalisté Podlesí tak poprvé na jaře nezvítězili. Stejným poměrem skončil i souboj Dubence s rezervou Lázu, kteří se pohybují na samém dně tabulky. Snížit náskok na vedoucí pozici se podařilo Bohutínu B, který si odvezl dvěma brankami Šefrný tři body z Jinec.

V UTKÁNÍ IV. třídy Podlesí - Tochovice B (1 : 1) nezabránil domácím v první bodové ztrátě ani Zdeněk Vaníček (vlevo). Tentokrát ho odzbrojil tochovický Jaroslav Petrovic.

Domácí prostředí fotbalistům nesvědčilo

Jako nůž máslem prochází celou sezónou rezerva Petrovic, a jestliže bude ve svých výkonech i nadále pokračovat, postup do III. třídy ji jistě ne mine. Zasloužené tři body si tentokrát přivezla z Nečíně, kde zdolala místní béčko. Na klopýtnutí vedoucího celku stále čeká Velká Lečice, která zvítězila na půdě Nové Vsi B a udržela si tříbodový odstup. Své tabulkové postaveni plně potvrdili j fotbalisté Obořiště a Obor, kteří dokázali naplno bodovat na hřištích soupeřů. Nejvyrovnanější souboje byly k vidění v Dolních Hbitech a ve Voznici, kde se soupeři rozešli po zásluze s jedním bodem. Zajímavostí určitě je, že tentokrát nedokázal žádný celek využít domácího prostředí k vítězství.

Voznice - Počepice 1 : 1 Albrecht - Pecháček,

Vysoký Chlumec - Obořiště l : 2 Zd. Matucha - hosté nehlášeni,

Nová Ves B - Velká Lečice 0 : 4 Rákosník 3, Smetana,

Hříměždice B - Obory 1 : 3 Matějček - Mráz 2, Poslušný,

Nečín B - Petrovice B  3 : 5  Kubát, Kočí, Novák - Sedlák 3, Novák, Kortánek,

Dolní Hbity B - Daleké Dušníky B  2 : 2  Přívora, Grebeň - Máša, Meisner.