fotbal ročník 1997/1998

26. Května 1998

OKRESNÍ PŘEBOR

Souboj Tochovic s Kovohutěmi stále trvá - Rozhodčí Zdeněk Kodejš si dojel tentokrát pro inzultaci do Rosovic

Třiadvacáté pokračování okresního fotbalového přeboru přineslo celkem úctyhodnou brankovou úrodu, ale nejen to, došlo opět i na inzultaci rozhodčího. Paradoxem je,že postiženým byl stejně jako minulý týden,stejný rozhodčí. Největší drama se stále očekává v boji o postup, kde Kovohutím chybí na vedoucí Tochovice jediný bod. Obě mužstva. však využila k zisku bodu domácí prostředí, a tak, se pořadím nemíchalo. Zajímavé utkání bylo k vidění i v Boroticích, kde domácí Vltavan hostil Březnici a mužstva se rozešla zaslouženě s remízou. V Drahlíně se představil Bohutín a výborným výkonem nedal domácím šanci. V domácím prostředí se dařilo naopak Petrovicím, které zdolaly těsným rozdílem rezervu příbramského Horymíru. V Lázu si domácí fotbalisté nedokázali poradit s Dolními Hbity, a jejich sestup je téměř zpečetěn. Nejdramatičtější souboj se očekával v Rosovicích, která přivítaly Hříměřždice. Také tomu tak nakonec bylo a po sedmdesáti minutách neudrželi diváci nervy na uzdě, inzultovali rozhodčího, a tak má OFS Příbram na stole další nedohrané utkání.

Rosovice - Hříměždice  0 : 1 nedohráno

Hosté začali utkání náporem, z kterého také vytěžili v 8. minutě vedoucí gól. Po obdržené brance se domácí muž­stvo probralo a nevyvedlo jej z míry ani vyloučení Kováče ve 12. minutě. Ani ty nejvyloženější šance však do závěru poločasu proměnit nedokázalo. Po změně stran pokračovali Rosovičtí v aktivitě, přesto že přišli v 60. minutě o dalšího hráče.V 75. minutě přišel klíčový okamžik utkání: Na pravé straně vápna domácí Piecha fauloval Vachatu, ten neudržel nervy, hráči se vzájemně napadli a Piecha zůstal ležet na zemi. To vše se stalo rozhodčímu za zády. To nevydržela ani skupina diváků, vběhla na, hrací plochu, knokautovala hostujícího Vachatu a přitom i inzultovala rozhodčího. Utkání tak bylo ukončeno.

ČK: Kováč, Rampa (oba Rosovice). Rozhodčí: Kodejš - Mezera, Kyttler. Diváků: 60.

Tochovice - Nová Ves  3 : 0  (2 : 0)

Tochovice se do soupeře zakousli od úvodních minut a již v první minutě se dostali do vyložené šance Větrovským, kterého obrana hostí zastavila až ve vápně za cenu faulu. Exe­kutor Šimůnek penaltu bez problémů proměnil. Domácí mužstvo branka uspokojila a pokračovali v dobré herní ná­ladě, což jim přineslo v 10. mi­nutě i druhý gó1. Hosté půso­bili zakřiknutě a do žádné vel­ké šance se nedostali. Po přestávce přidali domácí třetí gó1a zaslouženě si připsali tři body.

Branky: L. Šimůnek, Žid, Hadač. ŽK: Teska - Běždík. ČK: Jeřábek (N. Ves). Rozhodčí: Havránek. Diváků: 90.

Borotice - Březnice 1 : 1 (0 : 0)

Ve vyrovnaném utkání šli do vedení Březničtí až patnáct minut před koncem utkání Vstřelená branka ale rozpohybovala více domácí, kterým se také podařilo v samotném závěru vyrovnat. Utkání tak skončilo zaslouženou dělbou bodů.

Branky: R. Píša - Fait. Rozbodčí: Havel. Diváků: 70.

Petrovice - Horymír B 2 : 1 (2 : 1)

Hostující mužstvo začalo lépe a šlo brankou Poláka do vedení Domácím se však do přestávky podařilo nejen vyrovnat, ale dokonce otočit vývoj utkání na svou stranu. Ve druhém poločase sice byli fotbalisté Horymíru lepším týmem, k vyrovnání však nedokázali využít ani ty nejvyloženější šance.

Branky: P. Peták, Peller - Polák. ŽK: Kdolský, P. Doubek - Vokurka. Rozhodčí: Lantora. Diváků: 70.

Drablín - Bobutín 1 : 5 (1 : 2)

Drahlinští sice začali mírnou převahou, ale byli to hosté, kteří se ujali vedení. Domácím se sice podařilo Šrámkem vy­rovnat, za minutu nato však Bohutínu vrátil vedení krásnou patičkou Janošťák. Po změně stran přidalo hostující mužstvo ještě tři branky a zaslouženě si odvezlo plný počet bodů.

Branky: Šrámek - Rebljan, Janošťák, Binar, Bambas, Bauer. ŽK: Červenka, Sandr, Strmiska - Bauer, Matějka, Skuhrovec. Rozbodčí: Havlíček. Diváků: 100.

Láz - Dolní Hbity 2 : 5 (1 : 3)

Dolní Hbity byly od začátku utkání lepším mužstvem, což potvrdily dvěma brankami. Domácím se sice podařilo snížit, přesto šli do kabin hosté s dvoubrankovým náskokem. Po změně stran pokračovala převaha hostí a domácí pouze dokazovali, že se smířili se sestupem do III. třídy.

Branky: Palivec, Lédl - Soukup 2, Neuman, Procházka, Bláha. Rozhodčí: Veltruský. Diváků: 70.

Kovohutě - Pro. Lhota 6 : 3 (3 : 1)

Domácím opět trvalo půl hodiny než se dostali do tempa, a tak šli do vedení v 15. minutě hosté. Poté ale převzali veškerou iniciativu na své kopačky domácí a třemi brankami otočili utkání ve svůj prospěch. Již v 1. minutě druhé části zvýšili domácí na 4 : 1 a fotbal se na čas vytratil. Když hosté dokázali během dvou minut snížit na rozdíl jediného gólu, možný zvrat domácí zažehnali dalšími dvěma góly. Utkání se v poklidu dohrálo.

Branky: M. Soukup 3, Petrášek 2, Zwettler ­Vychodil, Diviš, Sčástka. Rozhodčí: Mezek. Diváků: 100.

BOHUTÍNSKÝ Milan Novák (vlevo) patřil utkaní okresního přeboru Drahlín ­ Bohutín (1 : 5) ke klíčovým hráčům svého mužstva a velkou mírou se podílel na vysokém vítězství

III. třída skupina A

Pečice od Vltavy s postupem

Devatenácté kolo přineslo radost především hráčům Pečic, neboť  ti si vítězstvím V Kamýku definitivně zajistili účast v okresním přeboru pro příští ročník.Velký podíl na tom měly také druhé Hvožďany, které si nedokázaly v domácím prostředí poradit s Višňovou. Nečekaný výsledek se zrodil také v Luhách, odkud si tři body odvezla rezerva Rožmitálu. O důležité body bojoval také Čenkov proti Klučenicím, úspěšný však nebyl. Naopak se sestupem do nejnižší soutěže se nesmířili fotbalisté Narysova a spřehledem přehráli Krásnou Horu. O propagaci zřejmě nemají zájem V Jablonné, neboť nebyli schopni sdělit výsledek utkání se Zduchovicemi, které se tak propadly na poslední místo v tabulce.

Narysov - Krásná Hora 4 : 1 Jan Tkáč, Slepička,P. Mlčoch, Pastyrik,

Kamýk n. Vlt.- Pe­čice 0 : 4 Jaromír Zelenka 2, Klement, Šusta,

Luhy - Rožmitál B   0 : 1  Einsenreich,

Jablonná - Zduchovice   nehlášeno,

Hvožďany - Višňová, 2 : 3 Pavlíček, T. Pechar - J.Boukal, Kašák, Prokeš,

Čenkov - Klučenice 1 : 2 Pulkrábek - nehlášeni.

III. Třída skupina B

V Novám Kníně úřadoval Blanuta

Ve skupině B se podařilo rezervě Sedlčan na domácí půdě porazit béčko Dublovic a k zajištění postupu jí stačí uhrát ve zbývajících třech zápasech jediný bod. Zajímavé utkaní bylo. k viděni v Kňovicích, které hostily Daleké Dušníky. Devadesáti minutová bitva nakonec skončila zaslouženou dělbou bodů. Překvapení na účet favorita se zrodilo v Mokrovratech, odkud si všechny body odvezla Jesenice. Při chuti byl doma tentokrát Nový Knín B, když především zásluhou Blanuty který vstřelil tři branky, vyprovodil ze svého hřiště Malou Hraštici. Utéct ze, sestupové příčky se stále snaží fotbalisté Kosovy Hory,proti Nečíni se však museli spokojit pouze s bodem. Ještě hůře, dopadla rezerva Dobříše, která proti Staré Huti zůstala bez bodu.

Sedlčany B - Dublovice B 3 : 1 Brunclik 2, Petr Liška - Čihák,

Mokrovraty - Jesenice 1 : 3 Eckl - Čížek, Kunc, Farář,

Nový Knín B - Malá Hraštice 5 : 1 Blanuta 3, Batovec, Mestek, Pinc,

Kňovice - Daleké Dušníky 3 : 3 Pavel Sosnovec 2, Dvo­řák - Král 2, Sklenář,

Dobříš B - Stará Huť 1 : 2 Machuta­ hosté nehlášeni,

Kosova Hora - Nečín 1 : 1 Moudrý - Koza.

IV. třída slupina A

Jen Podlesí dokázalo doma bodovat

FRANTIŠEK KOČÍ z Višňové B (č.11) byl V utkání IV. třídy Višňová B (1:3), stejně jako tentokrát v souboji s hostujícím Petrem Sirotkem u většiny domácích akcí, na vítězství však ani jeho síly nakonec nestačily.

Postupovou jistotu stále nemá mužstvo Podlesí, přestože si tentokrát poradilo na domácí půdě s Jincemi. Jejím největším rivalem je totiž rezerva Bohutína, která dokázala naplno bodovat i v Obecnici. Hostujícím mužstvům se nečekaně dařilo i ve zbývajících zápasech. Béčko Tochovic nevyužilo převahu proti Lázu B a utrpělo nejtěsnější porážku. Stejně spokojena odjížděla i rezerva Hvožďan z Věšína. Snažší cestu za body měly Trhové Dušníky v Dubenci, kde domácím nastřílely čtyři branky. Rozhodně spokojen mohl odjíždět i Pičín z Višňové, kde zdolal místní B mužstvo.

Petrovice B čekají na zaváhání

Udržet si vedoucí postavení se podařilo Velké Lečici, pro kterou nebylo těžkým soustem porazit Počepice. Návratu do čela tabulky se nevzdává béčko Petrovic, které si tentokrát při­vezlo plný počet bodů z Voznice a musí v dalších kolech čekat jestli Velká Lečice zaváhá. Při výrazné střelecké chuti bylo v domácím prostředí Obořiště, z jehož tvrze si odvezly půl tuctový příděl Obory. Doma se dařilo i rezervě Nové Vsi, přestože cestu za body proti béčku Dolních Hbit zas tak jednoduchou neměla. Své plné právo obývat poslední místo v tabulce potvrdilo znovu béčko Hříměždic, které na domácí půdě nestačilo na Nečín B. Utkání kde mohli být na konci spokojeny oba týmy se hrálo ve Vysokém Chlumci odkud odjela s jedním bodem rezerva Dalekých Dušník.

Velká Lečice - Počepice. 5 : 1 Liška 2, Rákosník, Jelínek, Dvořák - hosté nehlášeno,

Obořiště - Obory 6 : 0 Kožíšek 2, J. Černý, L. Hrbek, Vacek, Kubát,

Voznice - Petrovice B 2 : 5 Albrecht2, Sedlák 3, Peller 2,

Vysoký Chlumec - Daleké Dušníky B 2 : 2  Novák, Fr. Hron - hosté nehlášeno

Nová Ves B - Dolní Hbity B  2 : 0  Soukup, Vitásek,

Hříměždice B - Nečín B  0 : 3  Krátký, Kubát, vlastní