fotbal ročník 1997/1998
wz

                              16. Června 1998

 OKRESNÍ PŘEBOR 

Když se dva perou, třetí má z toho užitek

 Závěrečné kolo nejvyšší okresní souteže fotbalistů mělo rozluštit poslední tajenku - kdo doplní Horymír Příbram, Milín B, Rožmitál a Nový Knín v I. B. třídě. Nejblíže k veliké pří­ležitosti hrát kraj měli hráči Tochovic,kteří před závěrečným kolem vévodili tabulce. Rela­tivně snadná úloha bodovat v Bohutíně se jim však nevyvedla. Domácí Litavan dokázal, že když chce, dokáže potrápit i velkého favorita a zaslouženě si v letošním ročníku připsal na své konto poslední tři body a probudil tochovické fotbalisty z postupového snu. Druhým abonentem na postup byly Borotice, poslední zápas v Dolních Hbitech se jim ale také nevy­vedl a postupové dveře si zabouchly. Vyplnilo se tedy známe pořekadlo, že když se dva perou, třetí má z toho užitek. 

Tim třetím se stali fotbalisté Kovohutě, kteří přesvedčivě se­hráli zápas s Drahlínem a už nyní se mohou připravovat na utkání v I. B. třídě. Z té však, bohužel pro okresní fotbal sestoupily Dublovice, takže z této soutěže sestoupí do III. třídy dva týmy. Vrtule Láz již měla svůj osud zpečetěn dříve, rozhodovalo se tedy o druhém týmu, který na sestup Dublovic doplatí. 

Oči pro pláč zůstaly nakonec Rosovicím, které přišly alespoň o bod na Horymíru těsně před koncem. Ale ani ten, ani případně vítězství by stejně Rosovice od sestupu neuchrání neboť celek před nimi, Hříměždice, zdolal Láz 4 : 2 a prakticky ovšem rozhodl. I ve zbývajících zápasech, ve kterých už o nic nešlo se dařilo domácím týmům. Březnice si poradila snadno s fotbalisty Nové Vsi a stejným poměrem zdolala i Prostřední Lhota soupeře Petrovic.

Hříměždice - Láz 4 : 2 (1 : 0)

 Souboj tabulkově si blízkých týmů nakonec vyzněl pro lépe postavené Hříměždice. Vrtule Láz tak svůj sestup do III. třídy jen utvrdila. 

Branky: Lundák, M. Černý, Vachata - Šourek, Šurik. ŽK: Bartoš, Bernášek, Burian (všichni Láz). Rozhodčí: Veselý. Diváků: 50. 

Kovohutě Pb. - Drahlín 5 : 1 (2 : 0)

 Domácí šli do zápasu s vědomím, že postup do I. B. třídy se povede jen když vyhrají, a když Borotice ani Tochovice neuspějí. A protože se všechna tato když vyplnila, postupují do B - třídy hráči ze Lhoty u Příbrami. 

Branky: Zwettler 2, Šváb, M. Soukup, Brož (p. k.) - Šrámek; ŽK: Šedivý (Drahlín). Rozhodčí: Schořovský. Diváků: 120. 

Pr. Lhota - Petrovice 3 : 0 (0 : 0)

 Závěrečný zápas v Prostřední Lhotě nabídl divákům fotbal výborné úrovně a po jeho skončení mohli být maximálně spokojeni. Již v prvním poločase měli domácí pět vyložených šancí, ale nedokázali proměnit ani jedinou. I Ve druhé části domácí pokračovali v náporu a nenechali nikoho na pochybách, že body zůstanou tentokrát doma, zvlášť, když k výborné hře přidali i tři branky. Hosté z Petrovic zahráli velmi dobře, ale přes důslednou obranu Prostřední Lhoty se prosadit nedokázali. 

Branky: Kasík, vyskočil, Pat, Boubín ŽK: M. Peták (Petrovice) rozhodčí: Žebrakovský - Piskáček, Daněk, Diváků: 70.

 Dol. Hbity - Borotice 3 : 1 (3 : 1) 

Hosté, kteří. Byli považováni za favorita neboť měli slibnou postupovou naději, když se ujali již v úvodu utkání vedení. Domácí však potvrdili výbornou jarní formu a do poločasu třemi brankami otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Druhý poločas svazovala obou mužstvům nohy nervozita a jelikož domácí družstvo zahrálo dobře takticky, na výsledku se již nic nezměnilo.

Branky: Neumann 2, M. Bláha - R. Píša; ŽK: Procházka - Stibor. ČK: R. Píša (Borotice). Rozhodčí: Petrásek - Havránek, Majer. Diváků: 100.

 Bohntín Tochovice 3 : 2 (2 : 2) 

Hostující celek přijel s vidinou jasného vítězství a již naladěn k oslavám postupu. Litavan však,veškerou euforii Tochovic eliminoval a nakonec úplně zneškodnil, když deset minut před koncem zápasu rozhodl o plném bodovém zisku pro domácí Dražan. 

Branky: Dražan 2, (1 z pok. kopu), Bauer - 6id Rozhodčí: Kobík - Kuchař, Marek. Diváků: 150.

 NEČEKANÝ VÝSLEDEK posledního kola okresního přeboru se zrodil především v Bohutíně, kde domácí fotbalisté dokázali porazit jednoho z největších aspirantů na postup Tochovice

Horymír Pb. - Rosovice  4 : 3  (1 : 2)

 Domácí měli od úvodu územní převahu, ale byli to hosté, kteří se z rychlých brejků dostali do vedení.V závěru se podařilo domácím vyrovnati zlepšenou hrou strhnout vítěz­ství na svou stranu. 

Branky: Havrlík, Bodnár, Juračka. -Krása 2, Černý. Rozhodčí: Havel - Petráň, Plesl. Diváků: 30. 

Březnice - Nová Ves 3 : 0 (1 : 0)

 Domácí fotbalisté měli po celé utkání výraznou územní převahu a po zásluze naplno bodovali.

Branky: Fait, Suchopár, Motejzík. Rozhodčí: Mezek. ŽK: 1 : 1. Diváků: 50.

III. Třída skupina A

Čenkovu tři góly nepomohly - Pečice potvrdily oprávněnost postupu do přeboru

 Zatímco situace v boji o postup už byla před závěrečným dějstvím vyřešena, největší pozornost byla upřena na utkání Čenkova s Jablonnou, které mělo rozluštit sestupovou tajenku. Domácí fotbalisté museli vyhrát, což by je od sestupu zachránilo, hostům stačil jediný bod. Tím šťastnějším se nakonec stala Jablonná, když domácím k vítězství nestačili ani tři branky. Oprávněnost postupu do okresního přeboru potvrdily fotbalisté Pečic, kteří si s chutí zastříleli v Rožmitálu proti místní rezervě. Důstojného rozloučení se sezónou se dočkali i fotbalisté Klučenic, kteří si doma snadno, poradili se Spartou Luhy. Stejně se zadařilo i Zduchovicím, které zdolaly, mužstvo Narysova. Vyrovnané utkání bylo k vidění ve Hvožďanech, které ještě nedávno myslely na postup. Tentokrát uhrály pouze remízu s Krásnou Horou. Dělbou bodů skončilo i klání mezi Višňovou a Kamýkem nad Vltavou. 

V ROZHODUJÍCÍM UTKÁNÍ o existenci ve III. třídě Čenkov - Jablonná (3 : 3) se nakonecradovali hosté, kteří uhráli potřebnou remízu. K oporám hostů patřil i Václav Kocna (vlevo), kterého tentokrát neodzbrojil domácí Pavel Sivák

Hvožd'any - Krásná Hora 1 : 1 Netušil -Al. Krůta, 

Čenkov - Jablonná 3 : 3 Vůjtěch, Tyll, vlastní - Skuhrovec, Trocha, Frýgr, 

Klučemice - Luhy 5 : 0 Hrazdíra 2, Malý 2, St. Žák, 

Višňová – Kamýk n. Vlt. 2 : 2 R. Bobek, M. Severa - Tatoušek 2, 

Zduchovice, - Narysov 2 : 0  Svoboda, Říha, 

Rožmitál B - Pečice 1 : 6 Zajíček - Valta 3, Lukaášek, Suchan, Baštýř.

 

III. Třída skupina B

Dobříš B se loučila kanonádou

 Závěrečné dějství ve sku­pině B přineslo sice Sedlčanům B porážku v Dalekých Dušnikách, ta však už nic nemohla změnit na jejich postupu do přeboru. Při nevšední střelecké chuti byli fotbalisté béčka Dobříše, kteří se snažili napodobit své I. A - mužstvo, které porazilo v sobotu Slovan Kladno 9 : 0 to se jim nakonec sice nepodařilo, ale i sedmibrankový příděl béčku Dublovic je jistě nečekaným úspěchem. Poslední zápas zvládlo na výbornou i mužstvo Nečíně, které deklasovalo na domácím hřišti Mokrovraty. Ze třech bodů se na domácí půdě mohla těšit i rezerva Nového Knína, která zdolala Starou Huť, stejně jako i Jesenice, pro kterou bylo snadným soustem mužstvo Malé Hraštice. Jediné Kňovice se dokázaly vytáhnout na půdě soupeře, když bodovaly na plno na půdě sestupující Kosovy Hory. 

Dobříš B - Dublovice B 7 : 0 V. Šrain 4, Suchan, Černý, Kadlec, 

Kosova Hora - Kňovice 0 : 1 Mošanský, 

Nečín - Mokrovraty 8 : 2 D. Budinský 2, L Budinský 2, J. Mácha 2, Spilka, Koza - Prokop, Lichtenberg

Nový Knín B - Stará Huť  2 . 1  Plot, Batovec - Hlaváček

Daleké Dušníky B - Sedlčany B 3 : 2  Král 2, Šedivý - Zelenka, P. Liška

Jesenice - Malá Hraštice  4 : 0  Zavadil 2, Marek, Svoboda, Jirásek

 IV. Třída skupina A

Podlesí okořenilo postup - V Jincích nedohráno, rozhodčí - laik to nezvládl

 Závěrečné dějství nejnižší soutěže okresu skupiny A již nic nemohlo změnit na tom, že do III. třídy postupuje celek Podlesí. Fotbalisté z předměstí Příbrami si však chuť posledního vítězství ujít nenechali a zdolali bez problému rezervu Lázu. Naději na odpoutání z posledního místa měli možnost fotbalisté Dubence, ale v Pičíně neuspěli. Dramatické utkání se hrálo v Jincích, kam se nedostavil rozhodčí po 65. minutách se zápas nedohrál, neboť rozhodčí laik z domácích řad neunesl několik nadávek a opustil hrací plochu. Do zápisu o utkání uvedl, že mu hostující hráči nadávali "si blbej Slovák."

Podlesí - Láz B 3 : 0 Střelci nehlášeni, 

Višňová B - Obecnoce 3 : 3 Klimek, Vrátný, Hejda - Hejnic, Škvára, Smrček, 

Pičín - Dubenec 4 : 2 Jaromír Mochán 2, Gregorek, vlastní - Krejčí, Novotný, 

Jince - Věšín 1 : 2 nedohráno, 

Bohutín B - Tochovice B 5 : 1 Bauer 2, Jannošťák, Novák, Mak - Hokr, 

Trhové Dušníky - Hvožd'any B 6 : 4  Stočes 2, Prokeš 2, Plaček, Strnad - M. Hudeček.2, Zd. Procházka 2.

IV. Třída skupina B

Favorité tentokrát ztráceli

 Ve skupině B. se poslední kolo příliš nevydařilo favoritům. Velká Lečice, která si v předcházejícím kole zajistila postup, podlehla na půdě re­zervy Dalekých Dušník. Ještě více nečekaný výsledek se zrodil v Petrovicích, kde domácímu mužstvu, které hájí druhé místo. V tabulce, nastřílely Obory půl tucet branek. Spokojeni mohli být naopak fotbalisté Obořiště, kteří si připsali snadno tři body po vítězství v Dolních Hbitech. Na samém dně tabulky skončilo v letošním ročníku béčko Hříměždic, kterému nepomohlo ani vítězné loučení proti Vysokému Chlumci. 

Nová Ves B - Počepice 6 : 0 Soukup 3, Lívanec, Jirsák, Vitásek, 

Hříměždice B - Vysoký Chlumec 4 : 2 Kaprhal, Bartůněk, J. Černý, Matějček - Chlasták 2, 

Nečín B - Voznice 3 : 2 Kubát, Hloušek, Vacek - Frait 2, 

Dolní Hbity B - Obořiště 0 : 3 Dlouhý, Černohorský, Svoboda, 

Daleké Dušmíky B - Velká Lečice 3 : 2 Meisner 2, Ant. Švagr - Švagr 2, 

Petrovice B - Obory 2 : 6 Šťastný, J. Vaniš - Rýgl 3, Toman 2, Vacek.