fotbal ročník 1997/1998
wz

                              16. Dubna 1998

 OKRESNÍ PŘEBOR ŽÁCI A DOROST

Pičín využil domácího prostředí - ŽÁCI

Skupina A

 Žákovské soutěže na našem okrese jsou již v plném proudu a mladí fotbalisté si i velikonočním víkendu rozdělovali ve všech skupinách další mistrov­ské body. Nečekaně těžkou cestu za třemi body měly Kovohutě, které proti Obecnici zvítězily jen nejtěsnějším rozdílem. Při střelecké chuti byli naopak žáci Tochovic na půdě Lázu, Ze zisku tří bodů se radovaly i Dolní Hbity a Petrovice. Utkání Prostřední Lhoty s Novou Vsí rozhodl jedinou brankou hostující Pasecký, a tak domácí zůstali nadále bez bodu. Stejně bojovné utkání se hrálo i v Drahlíně, kde Borotice uhrály bezbrankovou remízu, 

Petrevice - Hříměždice 2 : 1 Ctibor, Hošek - Bartůněk, 

Drahlín - Borotice 0 : 0, Láz - Tochovice 0 : 7 Trčka 3, Záček 2, Černý, Kaplan, 

Kovobutě - Obecnice 1 : 0 Procházka, 

Pr, Lhota - Nová Ves 0 : 1 Pasecký, 

D. Hbity ­Březnice 2 : 1 J. Dědina, Velík - Haník, 

Bobutín - Horymír odloženo.

 

 MILOŠ BOLINA v dresu Podlesí (vpravo) v utkání žáků Hvožďany - Podlesí (2 : 5) sice tentokrát přes do­mácího Miroslava Palivce neprošel, přesto se mohl z vítězství svého družstva radovat.

 

žáci skupina B

 Vedoucí postavení plně potvrdili opět žáci Horymíru B, když na domácí půdě zdolali Krásnou Horu. Utkání kola se hrálo v Klučenicích, kde domácí přivítali Narysov. Hosté nako­nec zvítězili nečekaně hladce pětigólovým rozdílem. Na půdě soupeře se tentokrát dařilo i Kamýku, Podlesí a Rožmitálu, Devět branek padlo ve Višňové, kde domácí přesvědčivě zdolali družstvo Milína. 

 Horymír B - Kr. Hora 3 : 0 Jaromír Veselý 2, Vitásek, 

Hvožd'any - Podlesí 2 : 5 Valíček, Panýrek - Zapotočný 3, Demeter 2, 

Kovobutě B - Kamýk 1 : 3 Bureš - Šeděnka, Řihéček, Kos, 

Klučenice - Narysov 0 : 5 Bláha 2, Šindelář 2, Trojak, 

Višňová - ­Milín 6 : 3 střelci nehlášeni, 

Zduchovice - Rožmitál 2 : 5 Kout 2 - Jan Závodný 2, Jindřich Závodný 2, Pejsar.

 

 žáci skupina C

 Ve šlágru kola přivítal druhý Pičín vedoucí Mokrovraty. Tři , body staly nakonec Pičínskych, když jedinou trefu za znamenal Blahovec. Daleko snadnější úlohu měli žáci Nového Knína na půdě Kosovy Hory, kterou rozstříleli osmi brankami. Domácího prostředí dokázali tentokrát využít družstva  Obor, Staré Huti a Dalekých Dušník. Největší bitva o body se odehrála v utkání Kňovic s Dublovicemi, Střelci se však neprosadili, a tak skončilo utkání bez branek. 

Kňovice - Dublovice 0 : 0, 

Pičín - Mokrovraty 1 : 0 Blahovec, 

Kos. Hora - Nový Knín 0 : 8 Jelínek 4, T. Fiala 2, P. Fiala,P. Chmelík, 

Obory - Počepice 4 : 3 Pizman 3, Tesárek - Hroch, Podlaha, Chyba, 

Stará Huť - M. Hraštice 5 : 0 Doležel 3, Tichý, Jonáš, 

D. Dušníky - Jesenice 1 : 0 Pechač,

Okresní přebor dorostu

Krásná Hora odskočila od dna.

 Zápas mezi Březnicí a Tochovicemi byl podle rozpisu na pořadu v Březnici, jenže z důvodu, konání, tradičního běhu, Rožmitál - Březnice, se místo konání přeložilo do Tochovic. Toho domácí hráči patřičně využili a s druhým celkem tabulky remizovali. Radovat se tak mohou hlavně hráči Narysova, kteří vítězstvím v Dolních Hbitech získali na čele dvoubodový náskok. Cesta za třemi body však pro ně nebyla jednoduchá a hlavně tvrdost fotbalistů Hbit jim nadělala spoustu problémů, zvláště, když hráli jen v deseti. Na třetím místě se stále drží Rožmitál. I ten musel bojovat o vítězství do poslední minuty, aby jej nakonec nad Dublovicemi přeci jen získali. 

Remíza se zrodila v Petrovicích, kde hostovaly Daleké Dušníky. Pro domácí znamenal bod určitě ztrátu, ale zároveň pokles na úplný spodek tabulky, neboť doslova zázrak se stal v Krásné Hoře. Domácí dorostenci, kteří si už vítězství pamatují snad maximu a zdolali 3 : 2 Nečín, čímž se odpoutali ze dna ta­bulky. V týmů z první poloviny tabulky, tedy Milína s Podlesím, se očekávaně radovali domácí po výhře 5 : 0. 

Rožmitál - Dublovice 3 : 2 Ryšánek 2, Pejzar - Vinař, Mlejnek, 

Petrovice - D. Dušníky 1 : 1 Habart - nehlášeno, 

Milín - Podlesí 5 : 0 Bejček 2, Kopička, Černý, Bíba,

  Kr. Hora - Nečín 3 : 2 Slezák 2, Miko­lášek - Šimek 2, 

D. Hbity - ­Narysov 0 : 1 Krajíček, 

Březnice - Tochovice (hráno v Tochovicích) 2 : 2 Mišinec, Martin Žid - R. Brenda, M. Trčka,

DOBRÝ VÝKON předvedli dublovičtí dorostenci v utkání okresního přeboru Rožmitál - Dublovice (3 : 2), ale na vítězství to nakonec nestačilo. Takto pronikal často přes obranu domácích Vítězslav Vitula.