fotbal ročník 1998/1999
wz

                              13. Dubna 1999

 

              OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram

Petrovice se klopýtnutí Tochovic nedočkaly

 Šestnácté dějství si v uplynulém víkendu odbyla družstva v okresním fotbalovém přeboru. Vedoucí postavení si i nadále udržely Tochovice, které importovaly tříbodový zisk po nejtěsnějším vítězství z Trhových Dušnik kde mají domácí kolbiště Pečice. V posun do čela tabulky věřily Petrovice, které doma, přehrály Dublovice. Tochovičtí však neklopýtli, a tak Petrovice zůstávají s jednobodovou ztrátou na druhé příčce. Třetí místo si bezpečně drží Nová Ves, jejíž svěřenci tentokrát bez větších problémů zvítězili na půdě Bohutína. 

Po dvou porážkách se z prvního jarního vítězství mohli radovat fotbalisté Březnice, kteří doma snadno zdolali Dolní Hbity. Největší překvapení kola se zrodilo v Hříměždicích, kde sestupem ohrožení domácí Vltavan dokázal porazit Borotice, když vítěznou branku zaznamenal minutu před závěrečným hvizdem. Dosud poslední Prostřední Lhota tentokrát podlehla doma Sedlčanům B a její ztráta je již tříbodová. Utkání Horymíru B s Drahlínem skončilo bezbrankovou remízou.

 

 PEČICKÝ GÓLMAN David Palus byl v utkání okresního přeboru Pečice - Tochovice, (0:1) nejzaměstnanějším mužem na hřišti. Přesto že tentokrát hostujícímu Davidu Suchopárovi (vpředu) skórovat nedovolil, jednou kapituloval.

 Bohutín - Nová Ves 0 : 3 (0 : 1)

Hosté vstoupili do zápasu aktivněji, ale první velkou šanci měli domácí, když po faulu ve vápně zahrávali pokutový kop. Novovesský gólman Martin Petrák ale penaltu bravurně zneškodnil. To se odrazilo i na dalším průběhu zápasu. Domácí znervózněli a hosté předváděli pohledný kombinační fotbal. Po dvou nastřelených břevnech se také dostali pěknou střelou Pána do vedení. Po změně stran se sice domácí snažili mohutně o vyrovnání, ale toho se nedočkali a naopak z rychlých brejků ještě dvakrát inkasovali. 

Branky:  Pán, Lébl, Soukup, ŽK: Mak - Pán, Soukup. Rozhodčí: Benedik. Diváků: 60. 

Pro Lhota - Sedlčany B  2 : 4 (1 : 3)

Sedlčanští byli proti poslednímu celku tabulky po celé utkání aktivnější a zejména jejich rychlá kombinační hra dělala domácím nemalé problémy. Hosté si vypracovali v první části dvoubrankové vedení, které si po změně stran bez vetších problémů udrželi. 

Branky: R. Caska, Boubín - Mácha, Poustka, Šibrava, Januška. ŽK: Řehák, Moravec, Čanda - Šibrava, Moudrý, Kubka. Rozhodčí: Kobík, Diváků: 60. 

Hříměždice - Borotice 1 : 0 (0 : 0)

 Po vyrovnaném průběhu utkání se nakonec přiklonilo štěstí k domácímu celku, kterému přinesl minutu před koncem překvapivé, ale důležité vítězství přesnou střelou Michal Černý. 

Branky: M.Černý, ŽK: Vachata, Pinc, - Hnida, Stibor, Rozhodčí: Mezera, Diváků: 60.

 Horymír B. Drahlín 0 : 0 

Domácí funkcionáři nepokládali za nutné nahlásit podrobnosti z průběhu utkání. 

Rozhodčí: Veselý. Diváků: 30.

 Petrovice - Dublovice 2 : 0 (2 : 0)

Domácí rozhodli o svém vítězství již v první části, kdy dokázali zaznamenat dvě branky. V druhém poločase měla obě mužstva výhodu pokutového kopu, na výsledku už se ale nic nezměnilo. 

Branky: Kortaánek, Šmejkal. ŽK: Štemberk, Petr Zoubek. Kouklík. ČK: Štemberk (P). Rozbodčí: Fiala. Diváků: 60.

 Březnice - Dolní Hbity 5 : 1 (3 : 0) 

Utkání, které začalo z důvodu nedostavení delegovaného rozhodčího se zpožděním, se hrálo za stálé převahy domácího týmu, který dokázal střelecky uspět zejména v první části, kdy zaznamenal tři góly a prakticky rozhodl o svém vítězství. 

Branky: Martin Žid 3, Soused, O. Fait - Neužil. Rozhodčí: Šimůnek (laik). Diváků: 50.

 Pečice - Tochovice 0 : 1 (0 : 1) 

V prvním poločase se hrálo za stálé převahy vedoucího týmu tabulky z Tochovic, který se také ujal zásluhou Čižka vedení. Po změně stran se domácí vehementně snažili o vyrovnání a nejblíže ke gólu byl v 85. minutě Dudáček, ale hostující gólman jeho střelu zlikvidoval. Utkání velmi dobře řídil rozhodčí Marek. 

Branka: Čížek. ŽK: 3 : 3. Rozhodčí: Marek. Diváků: 50.

III. Třída skupina A

Náskok Višňové vzrostl o dva body

 První jarní kolo přineslo šlágr v Kamýku, kde domácí tým, hájící po podzimu. druhou příčku, přivítal třetí Spartu Luhy. Po velmi dramatickém průběhu se nakonec mužstva rozešla smírně. To zahrálo do not dosud vedoucí Višňové, která porazila Jablonnou a zvýšila tak, náskok na čele na rozdíl tří bodů. Zajímavé utkání bylo na úvod jara k vidění i ve Hvožd'anech, které přivítaly celek Klučenic, ale střelcům obou mužstev zřejmě přes zimu zvlhl střelecký prach. Naopak v utkání Lázu se Zduchovicemi o gó1y nouze nebyla a diváci jich viděli dokonce osm. Souboj vsak skončil k nemalé radosti domácích divokou remízou. Smírně se rozešlo i družstvo Podlesí s Narysovem. V Krásné Hoře se pokoušel o vzestup z dolních pater tabulky Rožmitál B, ale neuspěl. 

Krásná Hora - Rožmitál B 2 : 0 Čanda, Holan, 

Višňová - Jablonná 2 : 0 Černý, Rychlý, 

Podlesí - Narysov 2 : 2 Holinger, Černohorský - Mlčoch 2, 

Láz - Zduchovice 4 : 4 Lédl 2, M. Bezouška, T. Bezouška - Mikulášek 3, Svoboda, 

Hvozd'any - Klučenice 0 : 0 

Kamýk n. Vlt. - Luhy 2 : 2 Houska, Poledník - Kout, P. Mazour.

 

III. Třída skupina B

Tři góly Staré Huti na zisk nestačily 

 Na podzimní úspěchy dokázaly v úvodním jarním kole navázat v Nečíni vedoucí Daleké Dušníky a připsaly si do své sbírky další tří bodový zisk. Jejich náskok však zůstal i nadále "pouze" tříbodový, neboť pronásledovatel Dobříš B doma přehrála rezervu Nového Knína. I zbývající zápasy se staly kořistí domácích celků. S vylepšením bilance to určitě myslí dosud poslední Rosovice, což naznačily vítězstvím ve svém domácím prostředí v Pičíně nad Malou Hrašticí. Domácí tvrz svědčila i rezervě Duhlovic, která přehrála Velkou Lečici, stejně jako Mokrovratům, z jejichž půdy odjela poražena Jesenice. Brankové hody byly k vidění v Kňovicích, odkud odjela poražena Stará Huť, přesto že vstřelila tři góly. 

Dublovice B - Velká Lečice 2 : 0  Čihák, Mir. Procházka, 

Rosovice - Malá Hraštice 2 : 1 Kosán, Pravda - Fafejta, 

Nečín - Daleke Dušníky 1 : 2 Michal Budínský - Sobotka 2, 

Kňovice - ­Stará Huť 5 : 3 Hanuš 3, Mošanský, Vondrášek - Zoubek, Adamčík, Mikulášek, 

Mokrovraty - Jesenice 2 : 0 Jeřábek, Březina, 

Dbříš B - Nový Knín B 3 : 2 Kaiser 2, V. Šrain - Šírl, Mestek.

IV. Třída skupina A

Fotbalisté Pičína podruhé pokořeni

 

 DAVID KUČERA z Narysova (vlevo) často zaměstnával domácí obranu v utkání III. třídy Podlesí - Narysov (2 : 2), střelecky se však prosadit nedokázal. Mnohokrát se mu nepodařilo projít přes domácího kapitána Martina Krátkého.

 Magnetem úvodního jarního kola byl rozhodně souboj druhé Višňové B s prvním Pičínem. Domácí mužstvo sehrálo vynikající utkání a zaslouženě se radovalo z tří bodového zisku, kterým snížili manko na Pičín na rozdíl jediného bodu. Neméně zajímavé utkání se hrálo také v Čenkově, kde třetí Čenkov přivítal sousední Trhové Dušníky. Hosté přijeli s výbornou herní taktikou, která jim nakonec přinesla i ovoce v podobě dvou brankového vítězství. Bodový zisk ze hřiště soupeře si odvezla i rezerva Lázu, když na půdě Podlesí B uhrála bezbrankovou remízu. Ostatní utkání už byla v plné v režii domácích týmů. Bohutín B snadno zdolal béčko Hvožďan, Věšín deklasoval rezervu Tochovic a Obecnice si připsala vítězství v utkání s Dolními Hbity B. 

Bohutín B - Hvožd'any B 3 : 0 Bambas, Binar, Hajný, 

Višňová B - Picin 2 : 1 Šebesta, Kyselý - Červenka, 

Podlesí B - Láz B 0 : 0 

Věšín - Tochovice B 6 : 1 střelci nehlášeni, 

Čenkov - Trhové Dušníky 0 : 2 Toužimský, Stočes, 

Obecnice - Dolní Hbity B 2 : 1 Soukup, Toman - Benda.

 

 IV. Třída skupina B

Úvod jara vyšel lépe favoritům

V UTKÁNÍ IV. třídy Dubenac - Petrovice B (1 : 2) takto vyzkoušel střelou z dálky hostujícího gólmana dubenecký Sláma (vpravo), která však cíl minula. Z utkání nakonec odešli spokojeni hosté.

 V režii favoritů se odehrálo první jarní kolo v nejnižší soutěži skupině B, neboť pětice mužstev z horní poloviny tabulky naplno bodovala, pouze Obořiště, po podzimu druhé, si nedokázalo doma poradit s Oborami, V čele tabulky se drží stále rezerva Petrovic, která si odvezla tři body z utkání s Dubencem. Půda soupeře svědčila i béčku Nečíně, které zdolala nejtěsněji Vysoký Chlumec. Naopak doma byly při střelecké chuti Počepice, které nasázely béčku Nové Vsi pět gólů, stejně jako rezerva Dalekých Dušník Kosové Hoře. Druhého bodového zisku v soutěži se dočkaly Hříměždice B proti Voznici. 

Počepice - Nová Ves B 5 : 1 Otradovec 2, Lacina 2, Kortan, Jirsa, 

Obořiště - Obory 1 : 3 domácí nehlášeno - Kratochvil, K. Vacek, Blaschke, 

Dubenec - Petrovice B 1 : 2 střelci nehlášeni, 

Vysoký Chlumec - Nečín B 0 : l střelec nehlášen, 

Hříměždice B - Voznice 3 : 1 Januška, Bartůněk, Šťástka - J.Frait, 

Daleké Dušníky B - Kosova Hora 5 : 1  V. Meisner 2, Dragoun, Šťástka, Skuhrovec - Vlk,