fotbal ročník 1998/1999

20. Dubna 1999

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram

Tochovický gólman v sousedském derby doslova čaroval

Velmi zajímavé výsledky přineslo sedmnácté dějství okresního fotbalového přeboru. Rozhodně nejzajímavější a nejpřekvapivější se zrodil na hřišti v Boroticích, kde domácí Vltavan podlehl dosud poslední Prostřední Lhotě. Ta se vítězstvím bodově, dotáhla na Hříměždice, které si tentokrát odvezli debakl z Drahlína,přesto že ještě v poločase drželi remízu. Vedoucí pozici si uhájily Tochovice, které v sousedském derby zdolaly Březnici,za což však mohou poděkovat zejména svému brankáři V. Šimůnkovi, který vychytal hostům nejen několik šancí, ale i dva pokutové kopy. O to, že náskok Tochovických se zvýšil na rozdíl čtyř bodů se postaraly Dolní Hbity, z jejichž půdy odjely s porážkou druhé Petrovice. Souboje Pečic s Bohutínem a Sedlčan B s Novou Vsí skončily spravedlivými dělbami bodů.

Dublovickému Josefu Ballonovi (vlevo) se sice podařilo přes hostujícího obránce v utkání okresního přeboru Dublovice - Horymír B (1 : 1)odcentrovat, ve vápně nikdo z jeho spoluhráčů však míč do sítě dopravit nedokázal.

Pečice - Bohutín 0 : 0

Po počátečním oťukávání se dříve probudili domácí,ale ze svého tlaku se jim gól vstřelit nepodařilo. V nervózním druhém poločase bylo k vidění na každé straně nastřelené břevno, to však bylo vše Spokojenější byli s remízou nakonec hosté.

ŽK: 4 : 5. ČK: Hetflajš - Berka. Rozhodčí: Plesl. Diváků: 35.

Tochovice - Breznice 2 : 0(1 : 0)

Sousedské derby se skvělou diváckou kulisou nabídlo dramatickou podívanou. Domácí se ujali vedení v prvním poločase Čížkem ovšem hosté hlavně zásluhou nebezpečného Žida působili domácí obraně nemalé starosti. Po změně stran již Ve 46. minutě domácí gólman Šimůnek fauloval pronikajícího útočníka a rozhodčí nařídil penaltu. S tou si však tochovický brankář bravurně poradil Tento moment utkání se také stal zlomovým. Domácí si uvědomili, že vítězství v derby nepřijde samo a po pěkné kombinační akci zvýšil Šimůnek. V poslední minutě Se opět vyznamenal domácí gólman V. Šimůnek, když dokázal chytit Březnickým druhý pokutový kop a potvrdit tak v derby skvělý výkon.

Branky: Čížek, L. Šimůnek. ŽK: Žid, Větrovský, Rozhodčí: Piskáček, diváků: 160.

Dolní Hbity - Petrovice 2 : 0.(1 : 0)

V prvním poločase se hrál pohledný, rychlý, fotbal, se šancemi na obou stranách. Domácí se nakonec ujali vedení po výborné kombinační akci Dědiny. Hosté se po změně stran vehementně snažili o vyrovnání, ale v samotném závěru zapomněli na zadní vrátka a Dědina definitivně rozhodl o tom, že tři body zůstanou v Dolních Hbitech.

Branky: P. Dědina 2. ŽK: Přívora (D. Hbity). Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 70. Dublovice -

Horymír B 1 : 1 (0 : 1)

V první části měli navrch hosté, kteří svojí aktivitou domácí celek doslova zaskočili a zaslouženě se také ujali vedení. Po přestávce domácí vstoupili do utkání s cílem zvrátit výsledek, byli pohyblivější i aktivnější a po několika dobrých brankových příležitostech se dočkali vyrovnání až z pokutového kopu.

Branky: Zelenka - Štětina. ŽK: Lédl, Štětina, Havelka (všichni Horymir B). ČK: Vokurka (Horymír B). Rozhodčí: Ledinský. Diváků: 50.

Drahlín - Hříměždice 6 : 1 (1 : 1)

Domácí měli od úvodu uzemní převahu, ale střelecky se jim nedařilo. Hosté naopak spoléhali na rychlé brejky a po jednom z nich se také ve 30. minutě ujali vedení. Domácí však poté přidali a do přestávky stačili skóre opět srovnat. V druhé části už bylo utkání plně v režii domácích, kteří hostům uštědřili pět branek a přesvědčivě zvítězili.

Branky: Šrámek 2, Ptáček 2, Legát, Dušek - Jírek. ŽK: Kocanda, Ptáček, Brynda - Burda. Rozhodčí: Kvasnička. Diváků: 60.

Borotice - Pro Lhota 1 : 2 (1 : 0)

Podrobnosti z utkání na jiném místě

Sedlčany B - Nová Ves  3 : 3  (2 : 1)

Ve vyrovnaném a bojovném utkání měli v prvním poločase o něco navrch domácí kteří šli do kabin s jednobrankovým náskokem. Po přestávce naopak hýřili aktivitou hosté a zaslouženě si ze sedlčanského hřiště odvezli bod.

Branky: Mácha, P. Liška, Januška - Podzemský, Pán, Soukup. Rozhodčí: Glogar. Diváků: 100.

Když je dobrý brankář, dá se hrát i v devíti.

Okresní fotbalový přebor: Vltavan Borotice - Prostřední Lhota 1 : 2

V uplynulou sobotu přivítaly v utkání 17. kola okresního přeboru Borotice, které se pohybuji v horních patrech tabulky, sestupem ohroženou Prostřední Lhotu. Přestože hosté stačili až na poslední chvíli postavit do utkání jedenáct zdravých hráčů, když do pole nastoupili náhradní brankář, odvezli si vydřené vítězství, když většinu zápasu dokonce hráli jen o deseti.

První brankovou příležitost si vytvořili hosté ve 3. minutě. Po rozehraném trestném kopu M. Čáskou hlavičkoval na malém vápně Čanda, ale jeho umístěnou hlavičku k tyči brankář Bauer vytáhl na rohový kop. Po této šanci převzali iniciativu na své kopačky domácí a zejména M. Hnida zásoboval útočníky svého týmu dlouhými míči. Před brankou Hejny tak nebyla stále nouze o dramatické momenty. V 5. minutě po narážečce Píši s Mestekem vytlačil nebezpečný centr Mesteka s pomocí tyče Hejna na roh. 0 minutu později se již domácí radovali.

Kapitán domácích Stibor z vlastní poloviny hřiště vysunul mezi obránce hostí Píšu, který postupoval sám na Hejnu a s přehledem k levé tyči otevřel skóre - 1 : 0. Domácí zůstali i nadále při chuti a v 10. minutě orazítkoval břevno z trestného kopu M. Hnida, odražený míč sice Borotičtí do branky dopravili, ale již předtím bylo pískáno. Další šanci ke skórování měli Borotičtí v 15. minutě, když Mestek vybojoval na hranici vápna míč pro Píšu, ten ideálně vysunul po pravé straně Stibora, jehož střelu však hostující gólman vyrazil. Hosté ohrozili domácí klec až ve 20. minutě, kdy Dvořák narazil míč Divišovi, ale jeho střela mířila těsně vedle. Ve 25. minutě měli opět na druhé straně velkou šanci domácí. Po trestném kopu R. Hnidy hlavičkoval těsně nad branku Píša.

Ve 28. minutě přišla další pohroma pro hosty, když odstoupil pro zranění M. Čáska a jelikož lavička byla prázdná, pokračovali hráči Pro. Lhoty v deseti. Tlak domácích sílil a šancí přibývalo. Brankář Hejna však do konce první části své mužstvo podržel, a to dokonce i ve 41. minutě po faulu na Píšu, kdy vychytal Stiborovu penaltu. Druhý poločas zahájili domácí opět náporem, ale šance Píši a Stibora zůstaly nevyužity. Jak už to bývá, přišel trest na druhé straně. Z ojedinělého brejku v 52. minutě našel Čanda na vápně Diviše, který z voleje prostřelil Bauera - 1 : 1.

Borotičtí po inkasované brance znervózněli a naopak hostům narostla křídla. V 57. minutě musel předvést své kvality domácí gólman Bauer,který vyrazil u pravé tyče trestný kop Moravce. V 65. minutě se opět kopala penalta, když hosté ve vlastním vápně špatně odkopli míč a po střetu K. Žáka s brankářem Hejnou rozhodčí ukázal podruhé na značku pokutového kopu. Zároveň byl vyloučen i hostující Řehák, který neudržel nervy na uzdě a po svém se dožadoval změny verdiktu. Míč si postavil Mestek, ale Hejna opět zaúřadoval a střelu i dorážku vyrazil.

Po této situaci se přiostřilo jak na hřišti, tak i mezi diváky. Domácí se v po­četní převaze dvou hráčů vehementně snažili vstřelit vedoucí branku, ale neplodné nakopávání míčů do vápna šancí nepřineslo. Navíc v 80. minutě byl vyloučen podruhé žluté kartě domácí K. Žák a Borotice dohrávali v deseti. A protože domácí až příliš mysleli na útok, přišel další trest.

V 83. minutě po levé straně unikl Čanda, ve vápně odcentrovaný míč srazil rukou Mestek a sudí Kyttler neváhal odpískat již třetí penaltu. Sám Čanda si po stavil míč a s přehledem zavěsil - 1 : 2. jelikož se domácí v závěrečných minutách už do šance nedostali, skončilo utkání překvapivým vítězstvím hostů, když rozhodla žalostná koncovka Borotic a výborný výkon brankáře Hejny na straně Prostřední Lhoty.

Branky: Píša - Diviš, Čanda. ŽK: K. Žák - Moravec. ČK: K Žák - Řehák. Rozhodčí: Kyttler. Diváků: 60.

Borotice: Bauer - Zbíral, M. Hnida, K. Žák, Sedláček (60. Šustr). Stibor, R. Hnida, Ve­lebi1, M. Žák - Píša, Mestek,

Pr. Lhota: Hejna - Čeleda, Řehák, Moravec, Kasík - Potměšil, R. Diviš, M. Caska - Dvořák, Čanda.

III. Třída skupina A

Jablonná vyhrála po 2160 minutách

O zápisu do Guinnesovy knihy rekord by se dalo uvažovat po utkaní Jablonné s Rožmitálem B. Proč? Domácí fotbalisté totiž dokázali po neuvěřitelných 2160 minutách zvítězit, když radost z tříbodového zisku zažili naposledy 9. listopadu 1997 po utkání v Klučenicích, kde vyhráli 3 : 1. a víkendu se jim podařilo zdolat již zmíněnou rezervu Rožmitálu 2 : 0 a černou šňůru, 24 nevyhraných utkání přerušit. Zbývající zápasy byly také zejména v roli domácích týmů. Na postup myslící Kamýk si bez problémů poradil s Krásnou Horou, stejně jako Luhy s Hvožd'any. Překvapivý výsledek se zrodil ve Zduchovicích, odkud si odvezlo pětibrankový příděl Podlesí. Domácí tvrz svědčila i Klučenicím, které zdolaly těsně Láz. Jediný celek, který doma. nedokázal naplno bodovat byl Narysov, z jehož půdy importovala bod dosud vedoucí Višňová,

Velká Lečice vystřídala Rosovice

Jistě nesledovanější v této skupině je souboj o vedoucí pozici, o kterou si to rozdávají Daleké Dušníky s Dobříš B, oba týmy měly tentokrát výhodu do­mácího prostředí a znovu potvrdily své "chutě" na postup. Zatím co Dobříš B zvládla béčko Dublovic, Daleké Dušníky rozstřílely Malou Hraštici, čímž si udržely na čele tří bodový náskok. Nejen boj o čelo,ale i dno tabulky je zajímavý a to se tentokrát postaraly doma Rosovice, které porazily Velkou Lečici a poslaly ji tak na poslední příčku, kterou dosud hájily. Zajímavé utkání bylo k vidění v Kňovicích, kde domácí přivítali Jesenici. Ta byla překvapivě po celé utkání pohyblivějším mužstvem a zaslouženě zvítězila. Z tříbodového zisku i Nečín ve Staré Huti. Dobrou jarní formu znovu potvrdily Mokrovraty vítězstvím v Novém Kníně nad místní rezervou.

Dobříš B - Dublovice B 3 : 1 Machula 2, M. Puchmajer - Švec,

Nový Knín B - Mokrovraty 0 : 2 Hoppe, M. Prokop,

Kňovice ­Jesenice 0 : 3 Liška, Zrůbek,

Stará Hut'- Nečín Malý - Mácha 2, Kopecký, M. Budínský, D. Budínský,

Daleké Dušníky - Malá Hraštice 5 : 1 Král 2, Dušek, R.Švagr, Hájek - Cihelka,

Rosovice - Velká Lečice 4 : 1 střelci nehlášeni.

IV. Třída skupina A

Stíhací práce Višňové B pokračují

Třinácté pokračování přineslo další plné bodové zisky zejména favoritům. Dosud vedoucí Pičín hostil předposlední rezervu Hvožd'an a cestu za vítězstvím příliš těžkou neměl. 0 něco hůře se probojovala ke třem bodům Višňová B na půdě Lázu, kde jí nakonec podržel Kyselý, který rozhodl dvěma góly o jejím vítězství. Stihací práce Višňové B, která ztrácí na, Pičín jediný bod, tak stále pokračují. Kontakt s vedoucím tandemem udržel i Čenkov, který si přivezl po boji vítězství z Dolních Hbit Naopak jednostranné bylo utkání Obec­nice s Bohutínem B,kde zcela vládli domácí. Stejný nádech meta i utkání na tochovickém poli, odkud domácí rezerva vyprovodila porážkou béčko Podlesí. Trochu překvapivě se nedařilo Trhovým Dušníkům, které po hladkém pruůběhu přenechaly doma body Věšínu.

Obecnice - Bohutín B 5 : 2 Krotil, Voříšek, Jan Večeřa, Vinš, Hejnic, Bláha, Rebljan,

Dolní Hbity B - Čenkov 2 : 3 Doubrava, V. Dědina - Zarybnický 2, Kačena,

Trhové Dušníky - Věšín 0 : 3 Vlasák, Plicka, Aleš Fous,

Tochovice B – Podlesí B 3 : 1 Kluk, Soused, Kolář - Mach,

Láz B - Višňová B 0 : 2 Kyselý 2,

Pičín - Hvožd'any B 4 : 0 Červenka 2, Blahovec, Peřina.

IV. třída skupina B

Jen Počepice se mohly na hřišti soupeře radovat z bodového zisku

Třinácté kolo se stalo daleko šťastnějším pro domácí mužstva, neboť ta v pěti zápasech z šesti naplno bodovala. Očekávaná vítězství si připsaly doma Petrovice B, které porazily 2 : 0 jednoho ze svých velkých rivalů Obořiště. Stejně dobře se dařilo i Nečíni B, z jejiž tvrze odjel taktéž s dvoubrankovým přídělem Dubenec. Domácí prostředí svědčilo i fotbalistům Kosovy Hory, přesto že hrají svá utkání v Dubiovicích, když dokázali přehrát těsným rozdílem. Voznici Spokojeni mohly být tentokrát i Obory, na které nenašla zbraň rezerva Nové Vsi. Na vzestup v tabulce i nadále pomýšlejí zřejmě Hříměždice B, z jejich půdy odjel tentokrát poražen Vysoký Chlumec. Jediným, kdo dokázal bodovat na půdě soupeře, byly dosud druhé Počepice, když si odvezly všechny body z Dalekých Dušnik.

DO SLIBNÉ ŠANCE se takto dostával v utkání IV. třídy Obory - Nová Ves B (4 : 2) domácí Zdeněk Kratochvíl (vpravo), hostující Vladimír Kocourek ho však ke střele nepustil

Daleké Dušníky B - Počepice 2 : 4 Dragoun, Máša - Lacina 2, Machač, Kortán,

Kosova Hora - Voznice 2 : 1 Stašák, Kouklík - Bílek,

Hříměždice B - Vysoký Chlumec  2 : 0  Januška, Černý,

Nečín B - Dubenec  2 : 0 Spilka, Burian,

Petrovice B - Obořiště  2 : 0  Spilka, Kloud,

Obory - Nová Ves B  4 : 2  K. Vacek 2, Toman, Rýgl - Kolouch 2,