fotbal ročník 1998/1999

25. Května 1999

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram

Ve šlágru kola Tochovice proti Nové Vsi neuspěly

Trojicí zápasů bylo v neděli dohráno dvaadvacáté dějství okresního fotbalového přeboru. Největší pozornost byla upřena do Velké Lečice, kde má domácí tvrz Nová Ves, hájící druhé místo v tabulce. Ta přivítala vedoucí celek Tochovic a po velmi kvalitním výkonu po zásluze zvítězila, čímž snížila náskok na Tochovické na rozdíl pěti bodů. Trochu překvapivě se znovu nedařilo Petrovicím, které tentokrát podlehly v celku snadno rezervě Horymíru. V posledním utkání splnila na domácí půdě roli favorita rezerva Sedlčan, když porazila Dolní Hbity.

Nová Ves - Tochovice 2 : 0 (0 : 0)

Po většinu utkání se hrálo v režii domácího týmu,který se v prvním poločase sice střelecky trápil, po změně stran však koncovku zlepšil a po zásluze si vybojoval tři body.

Branky: Pán, Podzemský. ŽK: Smolař - Mašek. Rozhodčí: Schořovský. Diváků: 100.

Sedlčany - Dolní Hbity 3 : 0 (1 : 0)

Domácí byli po celé utkání aktivnější, což vyjádřili i třemi brankami, které jim vynesly tříbodový zisk.

Branky: Januška 2,Čejda; Rozhodčí: Glogar.Diváků: l00.

Horymír B - Petrovice 3 : 1 (1 : 0)

V prvním poločase kvalitního utkání se střídaly šance na obou stranách, skórovat se však podařilo pouze domácím, kteří šli také do poločasu s jednobrankovým náskokem. Po změně stran domácí soupeře dostali pod tlak, přidali další branky a zaslouženě zvítězili.

Branky: Novák, Ledé, Dolejší - hosté nehlášeno. Rozhodčí: Havránek. Divaku: 50.

Višňová jednou nohou v okresním přeboru

Několik nečekaných překvapení přinesl uplynulý víkend v osmnáctém kole okresní soutěže III. třídy. Jednou nohou v okresním přeboru už jsou po snadném vítězství nad Hvožďany fotbalisté Višňové, a to zejména díky dosud druhému Kamýku, který nečekaně podlehl Rožmitálu B na jeho půdě.

III. Třída skupina B

Překvapení kola se narodilo v Dalekých Dušníkách, kde dosud suverénní mužstvo domácích nečekaně podlehlo Jesenici a značně si zkomplikovala cestu za postupem, neboť druhá Dobříš B si přivezla tři body z Velké Lečice a snížila tak náskok na první příčku na rozdíl pouhých dvou bodů. Na opačném pólu tabulky se z pásma sestupu vzdálily Ro sovice, které si doma poradily s rezervou Nového Knína.

Dublovice B - Stará Hut' 3 : 0 Dohnal, Bém, Rozvoral,

D. Dušníky - Jesenice 0 : 1 střelec nehlášen,

Rosovice - N. Knín B 1 : 0 J.Staněk, V. Lečice - ­Dobříš B 0 : 1 J. Stehlík,

M. Hraštice - Mokrovraty 1 : 3 Cihelka - Šimkovský, Zoul, Hoppe,

Nečín - Kňovice 6 : 2 Mich. Budínský 2, D. Budínský, Vacek, Mácha, L. Kaiser - Sosnovec, Hanuš.

IV. Třída skupina A

Rezerva Višňové sesadit Čenkov nedokázala

Velmi zajímavé souboje co se týče postupu byly na programu v uplynulou sobotu a neděli i v nižší soutěži okresu. Bezesporu největší pozornost byla upřena do Višňové, před víkendem druzí domácí přivítali vedoucí Čenkov. Hosté potvrdili postupové ambice a těsným vítězstvím si čelo tabulky udrželi. V roli pronásledovatele je i nadále Pičín, kterému doma nadělaly starosti Dolní Hbity B.

Bohutín B - Tochovice B Kubík, Hajný - Kloud, Svoboda, Šimůnek,

Láz B - Trh. Dušníky 2 : 6 R. Burian, Čížek - Prokeš 3, Toužimský 2, Plaček,

Pičín - D. Hbity B 6 : 1 Lojín 2, Koudela 2, L. Mochán, Odl - Hofman,

Hvožďany B - Obecnice 2 : 2 Pavlíček, Šimša - hosté nehlášeni,

Višňová B - Čenkov 1 : 2 Šebesta - Píchal, Zárybnický

Podlesí B - Věšín 1 : 5 střelci nehlášeni.

IV. Třída skupina B

Dva hattricky se urodily v této skupině, když prvního a rozhodně cennějšího dosáhl petrovický Jaroslav Šťastný, čímž zařídil nad Hříměždicemi B svému mužstvu tříbodový zisk a uchování pětibodového náskoku na čele tabulky před Počepicemi, které si poradily s rezervou Nečíně. Druhý hattrick dokázal zaznamenat Novovesský Hernek proti Dalekým Dušníkům B, ale ani to jeho mužstvu na bodový zisk nestačilo. Souboj celků ze dna tabulky mezi Dubencem a Voznicí skončil spravedlivou remízou.

Počepice - Nečín B  2 : 1  Plachý, Pešta - Burian,

Petrovice B - Hříměždice B 3 : 1 Jar. Šťastný 3 - Bartůněk,

Obory - Kosova Hora 1 : 1 K. Vacek ­M. Stašák,

Nová Ves B - Daleké Dušníky B 3 : 5 Hemek 3 - Sl. Bumba 2, Zd. Bumba, Černý, Šťástka,

Obořiště - Voznice 3 : 0 Kožíšek 2, Dudr,

Dubenec - Vysoký Chlumec 1 : 1 střelci nehlášeni.