fotbal ročník 1999/2000

23. Května 2000

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 1999/2000

O překvapení uplynulého kola okresního přeboru se postaraly Tochovice, ktaré dokázaly porazit 1 : 0 Horymír Příbram B na jeho půdě. Na snímku bojuje o míč domácí Lukáš Ježek (vlevo) s tochovickým Martinem Šimůnkem.

Už třiadvacáté dějství odkrojili z jarního maratonu účastníci okresního přeboru ve fotbale a o zajímavé výsledky nouze tentokrát rozhodné nebyla. Postupové ambice znovu potvrdila Bžeznice, když na domácí půdě deklasovala osmi brankami Hřimčždice. Její náskok se však nezvýšil, neboť pronásledovatelé z Višňové a Sedlčan také naplno bodovali. První jarní výhry se dočkali fotbalisté Prostřední Lhoty kteří dokázali pokořit Daleké Dušníky v jejich bouřlivém prostředí. Doma tentokrát nemohl být spokojen ani Horymír B. neboť podlehl nejtěsnějším poměrem Tochovicím. Naopak z vítězství se doma radovaly Dolní Hbity a Petrovice.

Březnice : Hříměždice 8:1 (3:0)

Utkáni bylo pro domácí mužstvo jednoznačnou záležitostí když zejména v druhé části se jim střelecky dařilo.

Branky: Nepivoda 2. Benda, Motejzík, Fiřt, Fajt, Martin Žid, Haník - Cirus. Rozhodčí: Mezera. Diváků: 80.

Petrovice - Borotice 4:0 (3:0)

Domácí rozhodli o svém vítěství již v úvodních sedmi minutách utkání, kdy vstřelili tři branky. Z nespočetného množství dalších šancí už pak dokázali proměnit pouze jedinou v druhém poločase.

Branky: Komárek 2, Faukner, Špírek, Rozhodčí: Havránek. Diváků: 60.

Horymír B - Tochovice 0:1(0:0)

Bojovnému utkání s několika dobrými šancemi na obou stranách by sice slušela remíza, hosté si však za dobrý výkon v druhém poločase vysloužili penaltu, která rozhodla o osudu utkáni, Branka: Černý Razhodčí: Veltruský. Diváků: 70. D.

Dušníky - Pr. Lhota 0:2 (0:0)

Další úctyhodná návštěva sledovala po celé utkání trápení domácích fotbalistů, kteří nakonec zaslouženě prohráli,když jejich pasivní hru potrestali hosté v druhém poločase.

Branky: Čanda. Zeman. Rozhodčí: Kyttler. Diváků: 230.

Višňová - Drahlín 4 : 0 (2:0)

Jednoznačně vedené utkáni kdy domácí celý zápas útočili a nevyužívali vypracované šance.

Branky: Rychlý, Karas, Vondnjška, Fr. Málek. Rozhodčí: Hlušička Divaků: 1OO.

Dublovice - Sedlčany B 2:4

Hosté se vžily dokázali dostat do vedeni a i když se domácím podařilo dvakrát srovnat v závěru už neměli síly. Čehož hosté využili k tří bodovému zisku,

Branky: Zelenka 2 - St. Liška. P. Liška. JanouŠek. Januška, Rozhodčí: Benedik. Diváků: 8O.

Dolní Hbity - Bohutín 3 : 2 (1:1)

V prvním poločase se mám nedařilo. Ve druhém přidali a výsledkem bylo díky hattricku Soukupa zasloužené vtězství.

Branky: Soukup 3 - Černý, Bambas  ŽK: Prendský - Bambas. Hajný, Novák Rozhodčí: Dymák, Diváků: 60

Beze změny - Březnice drží vedení, Višňová a Sedlčany B pronásledují Prostřední Lhota na jaře poprvé vyhrála. V Dolních Hbitech rozhodl o vítězství domácích hattrickem Soukup. Hřiměždice utrpěly debakl. O překvapení uplynulého kola okresního fotbalového přeboru se postaraly Tochovice, které dokázaly porazit 1:0 Horymír Příbram B na jeho půdě Na snímku bojuje o míč Lukáš Ježek (vlevo) s tochovickým Martinem Šimůnkem

FOTBAL - III. TŘÍDA Zduchovice deklasovaly doma Láz, čehož patřičně využilo Podlesí.

Stále zajímavější je s blížícím se závěrem sezony situace v III. třídě, a to jak ve skupině A, tak i ve skupině B.

Skupina A

Brankář Podlesí Radim Černohorský si v utkání III. třídy proti Kamýku nad Vltavou poradil i stuto šancí Aleše Krotila a jeho mužstvo zvítězilo 1 : 0.

Třetí prohru si připsal vedoucí Kamýk, když podlehl Podlesí na jeho hřišti. Jelikož druhý Láz utrpěl debakl ve Zduchovicích, dotáhlo se Podlesí na druhou barážovou příčku na rozdíl pouhého bodu. Vítězství se čekalo i od Narysova v Klučenicích, branky však v utkání nepadaly.

Skupina B

Beze změny zůstává i nadále čelo tabulky v této skupině, neboť jak Malá Hraštice, tak i Mokrovraty doma nezaváhaly. Sestupová poslední příčka patří Rosovicím, které však tentokrát zvítězily nad Kňovicemi, čímž ukázaly, že boj o udržení nevzdávají. V Nečíni domácí deklasovali sedmi góly rezervu Dublovic a utkání bylo z neznámých důvodu předčasně ukončeno.

Nečín - Dublovice B 7:0 nedohráno T. Kaiser 2, M. Gregor 2, L. Kaiser, M. Mácha, P. Gregor,

M. Hraštice - Jesenice 2:0 Šupáček, Hrubý,

Mokrovraty - V.Lečice 1:0 Listík,

Rosovice - Kňovice 3:2 Vitásek 2, Hipča - Hanuš, Dvořák,

Dobříš B - Petrovice B 1:2 Budínský - Kortánek, Jar. Šťastný,

N. Knín B -Bohutín B 2:1 Benda, Burian -Holeček.

Věšínští si zajistili tři kola před koncem postup

FOTBAL - IV. TŘÍDA Jablonná překvapivě porazila Tochovice B a odpoutala se ode dna tabulky.

Také nejnižší fotbalová soutěž okresu měla na pořadu další dějství, ve kterém si mužstva opět rozdělovala důležité mistrovské body. Skupina A Oslavovat postup do III. třídy mohou tři kola před koncem soutěže ve Věšíně, když rozhodující krok udělali vítězstvím nad Obecnicí. K tomu jim však pomohla i Jablonná, která v domácím prostředí zdolala překvapivě rezervu Tochovic. Ta sestoupila až na třetí příčku, neboť na její místo se vyhouplo po vysoké výhře nad Trhovými Dušníkami béčko Višňové. Naopak Jablonnou vítězství odpoutalo ode dna tabulky, kam spadla rezerva Bohutína.

Věšín - Obecnice 2:0 Čejka, Příhůnek,

Jablonná - Tochovice B 3:2 David 2, Jarolímek - střelci hostů nehlášeni,

Višňová B - Trhové Dušníky 7:1 Kyselý 2, Šebesta 2, Vondruška, D. Bobek, M. Bobek - Stočes,

Pičín - Hvožďany B 5:0 Pecka 2, Horký, Lojín, Lad. Mochán,

Dolní Hbitý B - Bohutín B 2:1 Benda, Burian - Holeček.