fotbal ročník 1999/2000

6. Červnana 2000

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 1999/2000

Průtrž mračen byia v neděli příčinou i odložení utkání okresního přeboru Horymír Příbram B minutě bylo hřiště zcela pod vodou.

Průtrž mračen byla v neděli příčinou i odloženého utkání přeboru Horymír Příbram B - Drahlín, když už ve 20 minutě bylo hřiště zcela pod vodou.

Tochovicím se podařil husarský kousek - sesadily Březnici

FOTBAL - OKRESNÍ PŘEBOR

Na první příčku znamenající postup po střeleckém koncertu Višňová. Souboj o baráž mezi Bohutínem a Dalekými Dušníkami trvá.

Mnoho zajímavého přineslo předposlední dějství okresního fotbalového přeboru, když tím nejzajímavějším je rozhodně nečekaná remíza dosud vedoucí Březnice v sousedském derby s Tochovicemi. Tohoto klopýtnutí maximálně využila Višňová, bodově se na čelo tabulky dotáhla a jelikož má s

Březnicí lepší vzájemnou bilanci, stačí jí k postupu do krajské I. B třídy zvládnout poslední utkání. Dramatické rozuzlení bude mít určitě ještě i souboj o baráž. Zatímco Hřiměždice a už i Drahlín jsou jistými sestupujícími do III. třídy, Daleké Dušníky mohou svým postavením ještě zahýbat, neboť jejich utkání s rezervou Sedlčan nebylo pro průtrž mračen sehráno.

Borotice - Hřiměždice 3:1 (2:1)

Domácí měli po celé utkání výraznou převahu, ale z celé řady brankových příležitostí dokázali skórovat pouze třikrát. Hosté se sice dostávali do šancí jen ojediněle, přesto se jim podařilo zaznamenat čestný úspěch.

Branky: Michal Žák, R. Hnida, Městek -hosté nehlášeno. Rozhodčí: Máša. Diváků: 50.

Březnice - Tochovice 1:1 (1:0)

V neurovnaném a velmi vyhecovaném utkání se ujali vedení šťastným gólem domácí, které jim však na plný bodový zisk nestačilo, neboťhosté na začátku druhého poločasu taktéž s notnou dávkou štěstí vyrovnali. Domácí si sice v závěru vynutili tlak, ten už jim ale gólovou radost nepřinesl. Nejen domácí diváci, ale i hráči si tak po utkání vylili patřičně vztek zejména na rozhodčích, nad svým výkonem se však pozastavit už nedokázali.

Branky: Nepivoda - L. Černý. Rozhodčí: Benedik - Havlíček. Diváků: 220.

Tochovický Václav Hokr (vlevo) úspěšně uniká domácímu obránci Vostárkovi v utkání IV. třídy Podlesí B - Tochovice B 4 : 2.

Petrovice - Pr. Lhota 3:5 (0:4)

V prvním poločase domácí zcela propadli v obranné fázi, a tak po čtyřech inkasovaných brankách bylo majiteli bodů rozhodnuto. Po změně stran sice domácí výkon zlepšili, čtyřgólové manko už ale stačili pouze snížit na dvougólové. Smutným faktem tohoto utkání bylo, že jej musel řídit rozhodčí laik, neboť delegovaný se nedostavil.

Branky: Hošek, Faukner, Šternberk - Boubín 2, Šíp, Zeman, Čanda. Diváků: 60.

Horymír B - Drahlín 0:0 nedohráno

Utkání bylo ve 20. minutě přerušeno pro průtrž mračen a již nesehráno. Náhradní termín sehrání zápasu zatím není znám. Rozhodčí: Kalina.

D. Dušníky - Sedlčany B 0:0 nedohráno

Stejně jako v Příbrami, tak i v Dalekých Dušníkách se utkání pro silné krupobití nedohrálo, když ukončeno bylo již ve 3. minutě. Mužstva se dohodla na náhradním termínu, a to zítra od 17.30 hodin.

Višňová - Bohutín 8:0 (4:0)

Jednoznačně vedené utkání. Hosté byli od úvodních minut zatlačeni před svoji branku a zde odehráli celé utkání.

Branky: Černý 2, Čanda 2, Boukal, Kašák, Z. Vrátný, Dušan Bobek. Rozhodčí: Mencl - Žebrakovský. Diváků: 100.

Dublovice - D. Hbitý 6:2 (2:1)

V úvodním poločase byl k vidění vyrovnaný zápas. Po přestávce se už ale utkání stalo jednoznačnou záležitostí domácích, kteří se tak skvěle rozloučili v této sezoně s domácími diváky:

Branky: Zelenka 3, Balon, Marek Čejda, Dolanský - Vostarek, Skuhrovec. Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 80.

Velká Lečice byla v utkání s Nečiní zralá na ručník

FOTBAL - III. TŘÍDA

V Rožmitále a Dobříši nedovolila odehrát nedělní utkání průtrž mračen.

Předposlední dějství z dalšího mistrovského ročníku si v uplynulém víkendu odbyla i fotbalová mužstva v III. třídě, kde je stále o co hrát.

Skupina A

Zatímco vedoucí mužstvo Kamýku nad Vltavou se i po porážce se Spartou Luhy může těšit z postupu do okresního přeboru, na dramatičnosti nabral boj o druhou barážovou příčku. Druhé Podlesí i třetí Narysov totiž dokázaly naplno bodovat, a tak si to rozdají o baráž ve vzájemném souboji v posledním kole. Zatímco Podlesí stačí v Narysově uhrát bod, domácí potřebují vyhrát. Určitě je nač se těšit Porážkou ve Zduchovicích si zřejmě definitivně zpečetily sestup Pečice, neboť je od předposledního Rožmitálu dělí dva body a ten má navíc utkání s Klučenicemi, které se pro průtrž mračen nedohrálo, k dobru.

Krásná Hora - Láz 1:0 Milan Čanda,

Luhy - Kamýk n. Vit.5:4 P. Mazour 3, R. Mařík, K. Kout - Tatoušek 2, A. Krotil, Poledník,

Zduchovice - Pečice 5:2 R. Špindler 3, Čámský,

Podlesí - Čenkov 2:1 Smejkal 2 - Píchal,

Hvožďany - Narysov 2:4 Netušil, M. Hudeček - hosté nehlášeno,

Rožmitál B - Klučenice 0:0 nedohráno (ve 39. minutě přerušeno pro průtrž mračen).

Skupina B

Už i tato skupina má jistého postupujícího do okresního přeboru. Tím se stala po výhře nad Kňovicemi Malá Hraštice, a tak druhé Mokrovraty, přestože doma snadno zdolaly rezervu Petrovic, budou muset projít baráží. O sestupujícím se rozhodně až v posledním kole, příliš nadějí už ale nemají Kňovice, které ztrácejí na chvostu tabulky dva body. Za zmínku rozhodně stojí i utkání Nečíně s Velkou Lečicí, v němž domácí nasázeli svému soupeři nevídaných patnáct gólů. Při obrovské chuti byl především M. Gregor, který zatížil konto lečického brankáře celkem pětkrát. Stejně jako v Rožmitále, tak i v Dobříši přišla v neděli nečekaná průtrž mračen, a tak utkání dobříšského béčka s rezervou Nového Knína bylo odloženo.

Dublovice B - Jesenice 2:1 Dolanský, D. Švec - Jirásek,

Nečín - Velká Lečice 15:0 M. Gregor 5, T. Kaiser 3, Budínský 2, M. Mácha 2, P. Gregor, Šimek, J. Novák;

Malá Hraštice - Kňovice 3:0 Šupáček, Fafejta, Svoboda,

Mokrovraty - Petrovice B 5:2 Lichtenberg, Zoul, Prokop, Hubený, Listík - Smrčka, Novák,

Rosovice -Stará Huť 3:1 střelci nehlášeni,

Dobříš B - Nový Knín B odloženo.

V Kosově Hoře teklo šampaňské s příchutí postupu

FOTBAL - IV. TŘÍDA/ Na stadionu "Nou Camp" v Jablonné rozhodl dramatický duel gól Jonáka.

Ke svému konci spěje pomalu, ale jistě i nejnižší fotbalová soutěž okresu, ve které je již definitivně rozhodnuto o dvou postupujících.

Skupina A

Z této skupiny si již dávno zajistili postup fotbalisté Věšína, i tak byla k vidění velmi zajímavá utkání. Například v Jablonné, kde je místní fotbalový stánek přezdíván "No Camp" podle veleznámého barcelonského stadionu, vedli domácí proti Hvožďanům B už 3:0, přesto se nakonec museli o výsledek strachovat.

Podlesí B - Tochovice B 4:2 Stránský, Petr Janát, Pavel Janát, Šedivý - hosté nehlášeni,

Věšín - Trhové Dušníky 5:0 Leiterman, Kalina, Konvica, Kulovaný, Zeman,

Jablonná -Hvožďany B 3:2 David 2, Jonák,- Liška, Sýkora,

Višňová B - Bohutín B hosté se nedostavili,

Pičín - Dolní Hbitý B 1:3 Mišun - Burian 2, Horký.

Skupina B

Už i v této skupině je definitivně rozhodnuto o postupujícím. Stalo se jím mužstvo Kosovy Hory, jež na domácí půdě nejtěsnějším poměrem porazilo rezervu Nové Vsi. Počepice, které dlouhou dobu působily v roli "stíhače", mohou své práce tedy zastavit.

Kosova Hora - Nová Ves B 4:3 Svoboda, Pejřimovský, Šimánek, Mulač - Lívanec, Kolouch, Soukup,

Vysoký Chlumec - Obory 4:4 Slanicha 2, V. Machuta, Z. Matucha - Toman 3, Rýgl,

Voznice - Daleké Dušníky B nehlášeno,

Hřiměždice B - Krásná Hora B 8 : 2 Kaprhál 2, Bartůněk 2, Brziak 2, Vimr, Jechort - Piskáček 2.