fotbal ročník 1999/2000

13. Června 2000

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 1999/2000

do I. B třídy míří Březnice FOTBAL - OKRESNÍ PŘEBOR / Višňové zbyly v Dolních Hbitech oči pro pláč.

Za Hřiměždicemi následuje do III. třídy Drahlín. Baráž si zahrají Prostřední Lhota a Bohutín. PŘÍBRAMSKO - Poslední oříšek z další sezony rozlouskli v uplynulém víkendu účastníci okresního fotbalového přeboru a rozhodně se bylo nač dívat. Největší pozornost byla upřena do Dolních Hbit, které hostily vedoucí Višňovou a do Prostřední Lhoty, na jejíž půdě se představila druhá Březnice. Zatímco Višňová jen remizovala, Březničtí přesvědčivě vyhráli a mohli se radovat z postupu do krajské I. B třídy. Višňové tak zbyly oči jen pro pláč. Utkání bylo hráno i jako finále okresního poháru, po bezbrankové remíze nakonec vyhrály Dolní Hbitý v penaltovém rozstřelu 3:1. Sledovaností však oplývala i utkání s nádechem sestupu. Velká nervozita provázela "barážové" utkání Bohutína s Dalekými Dušníky, když úspěšnější byli nakonec hosté, kteří dokázali zvítězit v divokém poměru 5:4. O druhém sestupujícím se rozhodlo na hřišti Horymíru Příbram B, kde domácí porazili Drahlín, který si tak zahraje od podzimu III. třídu stejně jako Hřiměždice. Baráž tak budou hrát Prostřední Lhota a Bohutín. Střelecké hody byly k vidění v Tochovicích, odkud si odvezly osmigólový debakl Borotice a navíc čtyři minuty před koncem odstoupily.

Hřiměždice - Dublovice 3:3 (2:1)

V prvním poloase bylo k vidění vyrovnané utkání a tři branky, které přinesly domácím vedení v poměru 2:1. Hosté si po přestávce vytvořili mírnou převahu a nakonec se dvě minuty před koncem utkání dočkali vyrovnání.

Rozhodčí: Žebrakovský. Diváků: 30.

Sedlčany B - Horymír B 1:2 (1:2)

Hosté byli v celém utkání o něco aktivnější a také si po zásluze odvezli plný bodový zisk. Domácí sice dokázali vsítit úvodní gól, Horymír B však rychle odpověděl a dvě minuty před koncem poločasu strhl z penalty vedení na svou stranu.

Branky: Petr Liška - Štětina, Ureš. Rozhodčí: nedostavil se. Diváků: 100.

Drahlín - Petrovice 4:2 (2:1)

Pohledné a vyrovnané utkání, ve kterém měli vždy o krok na vrch domácí a také nakonec zvítězili.

Branky: Štefan 2, Červenka, Klobouček -Faukner, Špírek. Rozhodčí: Mezek. Diváků: 30.

D. Hbitý - Višňová 0:0 (na penalty 3:1)

V sousedském derby byl v prvním poločase k vidění vyrovnaný rychlý fotbal, ale bez šancí. Ve druhé části si mírný tlak vytvořili hosté, kteří měli i několik šancí. Největší příležitost ke skórování se jim naskytla v 65. minutě v podobě pokutového kopu. Ani ten ale proměnit nedokázali. Utkání se hrálo zároveň jako pohárové, a tak po bezbrankové remíze se kopaly penalty, v kterých byli úspěšnější domácí.

ŽK: Soukup, Přívora, Skuhrovec, Rozšafný, Štětka - Rychlý. ČK: Mařík - Rychlý, Boukal. Rozhodčí: Kyttler - Mezera, Pelikán. Diváků: 300.

Bohutín - D. Dušníky 4:5

Podrobnosti k utkání domácí funkcionáři nenahlásili.

V dramatickém utkání přeboru, Bohutín - Dal. Dušníky (4 : 5) nezabránil porážce mužstva ani hbitý útočník Petr Mak (v bílém) přesto si Bohutínští udrželi barážovou pozici

Tochovice - Borotice 8:1 (5:1) nedohráno

Domácí potvrdili výrazné zvýšení formy z posledních zápasů a proti Boroticím si na domácí půdě otevřeli doslova střelnici. V 86. minutě bylo utkání předčasně ukončeno pro malý počet hráčů hostí, kteří odstupovali pro zranění.

Branky: M. Trčka 3, L. Šimůnek, V. Šimůnek, Černý, Petrovic, Mašek - Bauer. Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 90.

Pr. Lhota - Březnice 2:4 (0:4)

V prvním poločase udávali tempo hosté, kteří díky nesoustředěnosti domácích vstřelili čtyři góly. Přesto ve druhém byli iniciativnější domácí, kteří se snažili čtyřgólové manko alespoň částečně zlikvidovat. Na březnickou branku se valil útok za útokem, výsledkem však bylo jen snížení na 2:4.

Branky: Jan Moravec, Zeman - Nepivoda, Soused, Žid, Sýbek. ŽK: Fait, Haník (oba Březnice). Rozhodčí: Kalina - Piskáček, Máša. Diváků: 150.

Horymír B - Drahlín 5:1 (3:0)

V dohrávaném utkání potřebovali hosté zvítězit, aby se dostali na pozici znamenající účast v baráži. Domácí ale předváděli výborný kombinační fotbal a po celé utkání hosty prakticky do ničeho nepustili.

Branky: nehlášeno. Rozhodčí: Švidkov. Diváků: 50.

Přímý souboj o účast v baráži zvládli lépe hráči Narysova FOTBAL - III. TŘÍDA

Skupina A

Pečíce nevyužily ani poslední možnost a putují do nejnižší soutěže. Cílovou pásku protnuli o víkendu i fotbalisté nastupující v okresní soutěži III. třídy. Stejně jako v přeboru, i v této soutěži šlo některým mužstvům stále ještě o hodně. Skupina A Šlágr kola měli možnost vidět diváci v Narysově, kde domácí přivítali v přímém souboji o druhou "barážovou" příčku Podlesí. Zatímco Podlesí stačila remíza, Narysovští potřebovali vyhrát. Nakonec byli spokojenější fotbalisté Narysova, kteří vyhráli brankami Jana Tkáče 2:1, když hostující Holinger neproměnil v důležitém okamžiku pokutový kop. Do sestupové propasti spadly Pečice, které ani v posledním utkání na domácí půdě proti Luhům neuspěly.

Jan Tkáč (vpravo) byl hrdinou utkání III. třídy Narysov - Podlesí, když dvěma góly rozhodl o výhře domácího mužstva 2 : 1 a poslal jej do baráže

Skupina B

Zatímco ve skupině A bylo stále o co bojovat, v této skupině už bylo rozhodnuto a tak se na šesti stadionech bojovalo v klidu a pohodě. Za překvapení se dá považovat vítězství rezervy Petrovic nad prvním týmem tabulky - Malou Hrašticí. Naopak barážové postavení potvrdily Mokrovraty, když naplno bodovaly ve Staré Huti. Střelecké hody rozpoutala na závěr soutěže Velká Lečice, která sedmi brankami rozstřílela mužstvo Jesenice. Ani ve svém posledním utkání ve III. třídě nepotěšili své příznivce hráči Kňovic, protože tentokrát podlehli Nečíni.

Dobříš B - Dublovice B  2 : 2 Budíhský, Novotný - Švec, Čejda,

Nový Knín B - Rosovice 0:1 Petr Rampa,

Stará Huť - Mokrovraty 2:4 Hlaváček, Kulich - Listík 2, Zoul, Hrubý,

Petrovice B - Malá Hraštice 2:1 Smrčka, Novák - Svoboda,

Kňovice - Nečín 1:3 Dvořák - M. Gregor 2, Budínský,

Velká Lečice - Jesenice 7 : 2 Kamp 2, Rákosník, Liška, Vildman, Jelínek, Svoboda - Zavadil, Beneš.

V Nečíni a Nove Vsi se rozloučili brankostrojem FOTBAL - IV. TŘÍDA Věšín a Kosova Hora si vychutnávaly radost z postupu do III. třídy.

PŘÍBRAMSKO - Závěrečné dějství si odbyli i účastníci nejnižší fotbalové soutěže okresu IV. třídy, když v obou skupinách bylo o postupujících již rozhodnuto.

Skupina A

Po postupových oslavách v ninulém víkendu se vydali fotbalisté Věšína do Hvožďan, kde uzavřeli úspěšnou sezonu remízou proti domácí rezervě. Višňová B, která byla Věšínu největším rivalem si na závěr připsala vítězství v Dolních Hbitech. Poslední příčku obsadilo béčko Bohutína, když v závěrečném vystoupení podlehlo doma Jablonné.

Dolní Hbitý B - Višňová B 1:2 Štětka - Kyselý, Z. Vrátný,

Bohutín B - Jablonná 2:3 Rebljan, Havelka - Skuhrovec 2, Jonák,

Hvožďany B - Věšín 1:1 Pavlíček - Konvica,

Trhové Dušníky - Podlesí B 2:0 Stočes 2,

Tochovice B - Obecnice 2:2 Trčka, Větrovský - Soukup 2.

Skupina B

Zatímco Kosova Hora už si vychutnávala postupovou radost, neboť měla utkání v Oborách předehráno, na ostatních stadionech se o poslední body bojovalo, i když ne docela, protože Voznice do Krásné Hory k utkání nepřicestovala. Střeleckými kanonádami se rozloučili s domácími příznivci V Nečíni a Nové Vsi.

Krásná Hora B - Voznice hosté se nedostavili,

Daleké Dušníky B - Počepice 3:1 Ant. Švagr 3 - Novák,

Nečín B - Vysoký Chlumec 7:1 Vacek 2, Šimek 2, Mráz, Hájek, Peřina -Laštovička,

Obory - Kosova Hora 1:3 Toman - Kouklík 2, Pejřimovský,

Nová Ves B - Obořiště 7:4 Lívanec 2, Josef Petrák 2, Knuth, Soukup, Jar. Petrák - Hrbek 2, Novotný, Kouba.