fotbal ročník 2000/2001
wz

                              19. Května 2001

 

              OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2000/2001

 Závěr sezony okresního přeboru RVAČKA / 

Na karty jsem zapomněl, ale v dané chvíli jsem byl přesvědčen, Ve středu byla prvními zápasy zahájena barážová utkání, která by měla rozhodnout o dalších nováčcích okresního přeboru a III. třídy. Ještě před nimi však došlo v utkání okresního přeboru So. Narysov - TJ Višňová k vzájemnému napadení dvou hráčů, které se zvrhlo v hromadnou rvačku. Toto utkání řídil Oldřich Jedlička, který se rozhodl zápas předčasně ukončit. 

Jak se vlastně mužstva chovala na hřišti od vašeho úvodního hvizdu? 

Už při nástupu bylo na domácích vidět, že chtějí hrát fotbal a vyhrát. Na druhé straně jsem ze strany Višňové vycítil pravý opak. Vlastně to už začalo výkřiky trenéra "Jé, jde pískat Olda." Cítil jsem z jeho strany jakousi nevraživost, která pomalu přecházela i mezi hráče.

 Našel by se moment, kdy se utkání začalo vymykat z rukou? 

Neřekl bych, že se vymykalo z rukou. Narysov rychle vedl 2:0 a byl celý zápas lepší. Vše vlastně začalo až kolem 37. minuty, když jsem dal žlutou kartu hostujícímu kapitánu Boukalovi. 

Nemyslíte si, že ty karty měly přijít trochu dříve? 

Já se domnívám, že ne, protože v zápase nedocházelo k faulům, které by stály za kartu, a samotní hráči ani neřečnili. Řekl bych, že se chovali sportovně, v mezích pravidel. Takže dříve postihnout některý tým kartou by nebylo na místě.

 Co vlastně předcházelo rvačce? 

Můžete to popsat? 

Stál jsem na konci velkého vápna, když Višňová zahrávala centr do pokutového území. Když jsem se otočil, tak jsem viděl, jak hostující Boukal udeřil pěstí Tkáče do obličeje. Ten vstal ze země a samozřejmě si to nenechal líbit, a tak to Boukalovi oplatil. Právě tento moment vedl k další rvačce, poskvrnily Narysov a Višňová že ukončit zápas je nejlepší řešení, přiznal rozhodčí Oldřich Jedlička. do níž se zapojili i ostatní hráči, kteří v ten moment byli ve vápně. 

Jak jste na to reagoval? 

Jen jsem se zastavil a pozoroval, jak to bude pokračovat. 

To bylo ale trochu málo? 

Jsem si toho vědom. Vím, že jsem udělal chybu. Měl jsem okamžitě udělit Boukalovi a Tkáčovi červenou kartu. Další chybou asi bylo, že jsem utkání ihned ukončil, ale v dané chvíli jsem nabyl přesvědčení, že to je nejlepší řešení. Proto jsem utkání předčasně ukončil. Je rozdíl zápas ukončit a přerušit. 

Vy jste zápas tedy ukončil? 

Zpočátku jsem jej pouze přerušil, ale vzápětí jsem utkání ukončil. Bál jsem se, aby nebyl nikdo zraněn.

 Byla aspoň nějaká snaha ze strany oddílů v utkání pokračovat? 

Ani jedno z mužstev už nechtělo pokračovat, a tak jsme chtěli napsat do zápisu, co se vlastně stalo. S tím však souhlasil jen kapitán domácích. Jiné to bylo u hostů, kteří odmítali zápis podepsat.

 Když se k utkání vrátíme s odstupem času, myslíte, že by se dohrálo? 

Nevěřím tomu. I kdyby hráči nastoupili, stejně by se utkání nedohrálo. Stačila by malá šarvátka a rvačka by vypukla znovu, a tomu jsem chtěl předejít. Přiznám se, že jsem měl obavy o zdraví hráčů.

 Vzhledem k tomu, že k rvačce došlo v posledním kole, postupovala sportovně-technická komise OFS rázně a rychle. Oběma týmům utkání zkontumovala 0:3 v jejich neprospěch a uložila finanční pokuty. Aktéři rvačky byly potrestáni disciplinárně. Rozum zůstává stát jen nad výší trestů. Oba hráči dostali pouze podmíněné tresty, a to především díky tomu, že nebyli rozhodčím vyloučeni červenou kartou.