fotbal ročník 2000/2001
wz

                              24. Dubna 2001

 

              OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2000/2001

Borotice trpělivě dotahovaly a nakonec soupeře porazily 

OKRESNÍ PŘEBOR / Petrovice pokračovaly v dobrých výkonech a získaly na jaře již více bodů než za celý podzim. V Dublovicích a Sedlčanech rozhodl jediný gól. 

 V okresním přeboru mužů provázely fotbalisty opět nepříznivé terény. Nicméně všichni se neohroženě do těžkých terénů pustili, a tak bylo odehráno konečně kompletní kolo.

Mokrovraty M. Hraštice 1:3 (1:0) 

Utkání se hrálo za mírné převahy domácích, ti se však opět nedokázali dostatečně prosadit před brankou Malé Hraštice. Přesto se ujali v prvním poločase vedení, které jim až do přestávky vydrželo. Po změně stran ale hosté dokonale výsledek utkání otočili. V průběh u zápasu ještě domácí neproměnili penaltu.

Branky: Hoppe - Čaj, Batovec, Dolejší. Rozhodčí: J. Soukup. Diváků: 70. 

Kamýk - Narysov 2:2 (1:2) 

Utkání se hrálo na rozbahněném terénu, přesto byl k vidění kvalitní fotbal. Hosté byli techničtější a ujali se již v 15. minutě vedení 0:2. Domácí stačili před odchodem do šatny snížit a v 56. minutě dokonce vyrovnali. Poté chtěli strhnout vítězství na svou stranu, ale zapomínali bránit. Šance hostů už ale zůstaly nevyužité a soupeři se rozešli s remízou.

Branky: Tatoušek, A. Krotil Jar. Tkáč, Rampa. Rozhodčí: Ledínský. Diváků: 50. 

Kovohutě - Dol. Hblty 2:0 (1:0) 

První poločas se hrál za stálé převahy domácích, kteří aktivní hru korunovali i první brankou. Na velmi rozbahněném trénu se ve druhém poločase hrálo v režii hostů, kteří však nedokázali využít ani nejvyloženější Šance, a tak z několika nebezpečných protiútoků domácí pojistili své vítězství. 

Branky: Vondrášek 2. Rozhodčí: Jedlička. Diváků: 40. 

Dublovice - Sp. Příbram B 1:0 (0:0) 

Také v Dublovicích se hřiště proměnilo na těžký terén. Přes to mělo utkání velmi dobrou úroveň. Po bezbrankovém a vyrovnaném prvním poločase se ve stejné hře pokračovalo i v druhé druhé. Vedoucí a nakonec i jedinou branku zápasu vstřelili domácí v 60. minutě a zasloužil se o ni Pinc. 

Branka: Pinc. Rozhodčí: Haránek. Diváků: 60. 

Borotice - Dal Dušníky 5:3 (2:2) 

Utkání se odehrálo na velmi dobré úrovni s dobrými akcemi na obou stranách a nakonec s osmi brankami. Domácí třikrát dotahovali jednogólové vedení hostů, aby v závěru utkání dvěma brankami rozhodli o vítězství.

 Branky: Píša 2, M. Žák, Stibor, J. Mestek - Král 2, Dolek. Rozhodčí: Máša. Diváků: 60. 

Sedlčany B - Tochovice 0:1 (0:1) 

Rezerva Tatranu si na domácím trávníku vytvořila územní převahu, kterou však nedokázala proměnit ve vedoucí branku. Tu naopak ještě před přestávkou vstřelily Tochovice. Těsné vedení a tři bod y hosté ubránili, přestože dohrávali v deseti. 

Branka: Juračka. ČK: Klement (Tochovice). Rozhodčí Petrásek. Diváků: 100. 

Višňová - Petrovice 0:2 (0:1) 

Petrovice pokračovaly v dobrých výkonech a ve Višňové byli běhavější a lepší. Domácí nastoupili nekompaktní. Hosté tak získali již třetí jarní vítězství v řadě a po čtyřech jarních kolech si připsali více bodů než za celý podzim. Domácí i přes porážku udržely druhou příčku tabulky, na vedoucí Kovohutě však již ztrácejí šestnáct bodů. 

Branky: P. Doubek, J. Kdolský. Rozhodčí: Kobík. Diváků: 80. 

V utkání Kovohutě Příbram - Dolní Hbitý (2:0) se snažil vyzrát Miroslav Soukup na hostujícího Miroslava Bláhu. Vedoucí celek okresního přeboru Zvýšil svůj náskok na Čele tabulky již na šestnáct bodů.

 V přímém souboji o druhé místo tabulky byly lepší Klučenice 

III. TŘÍDA / Nečíni stačí sedm kol před koncem už jen čtyřikrát vyhrát a bude mít jistý postup do přeboru. Velká Lečice zaskočila Dobříš B. 

Fotbalové třetí třídy pokračovaly patnáctým kolem. Vedoucí celky zůstaly na svých pozicích, Zduchovice i přesto, že nehrály, Nečín potom po vítězství ve Staré Huti. 

Skupina A

 Vedoucí Zduchovice v Lázu pro nezpůsobilý terén nehrály, zato v Klučenicích byl k vidění zajímavý souboj. V “sázce“ bylo druhé místo v tabulce, neboť přijely Jince. Výhoda domácího prostředí nakonec dopomohla Klučenicům k výhře 2:0 a nejméně na týden ke druhé příčce. Prestižní zápas se hrál také ve Věšíně, kam přijeli fotbalisté Rožmitálu B. V souboji dvou sousedních týmů jak v tabulce, tak územně, vyzněl lépe pro rožmitálskou rezervu, která se tak posunula již na Čtvrtou příčku a na jaře tak stále nepoznala hořkost porážky. Z posledního místa se domácí výhrou nad Hvožďany dostalo Podlesí. 

Bohutín - Luhy odloženo, 

Věšín - Rožmitál B 0:3 Pejsar, Petrovic, Šmolík, 

Podlesí - Hvožďany 3:2 Kabíček, Solnička, Hodermarský - Havlen a, Hudeček, 

Klučenice - Jince 2:0 M. Kicl, Hrazdíra, 

Drahlín - Rosovice nehlášeno, 

Láz - Zduchovice odloženo.

 Skupina B 

Největším překvapením kol a je určitě vítězství Velké Lečice nad rezervou Dobříše. Pro domácí fotbalisty to byla druh á výhra v sezoně a ostatním týmům tak naznačili, že boj o záchranu ve třetí třídě ještě nevzdávají. Zajímavé je také vysoké vítězství Kosovy Hory nad Hřiměždicemi v poměru 9:0. Díky porážce Krásné Hory v Jesenici se mohla na druhou příčku dostat Prostřední Lhot a, ale svůj zápas s Novým Knínem B nenahlásila, a tak zatím zůstává třetí. V zápase dvou celků ze spodní Části tabulky se radovaly díky dvěma brankám Sedláka Petrovice B nad rezervou Dublovic. Vedoucí Nečín vysoko vyhrála ve Staré Huti a sedm kol před koncem soutěže jí stačí k jistému postupu do okresního přeboru získat ještě deset bodů. 

Petrovice B - Dublovice B 2:1 Sedlák 2 - Jirota, 

Stará Huť - Nečín 0:7 M. Budinský 2, T. Kaiser 2, L. Kaiser, Novák, Vacek, 

Prostřední Lhota - Nový Knín B nehlášeno, 

Velká Lečice - Dobříš B 4:1 Liška 2, Rákosník 2 - Novotný, 

Jesenice - Krásná Hora 3:1 Hulínský 2, Šneller - Zelenka, 

Kosova Hora - Hříměždice 9:0 P. Šimánek 3, Fr. Vlas 3, R. Vlas, Horálek, Střihavka.

 Březnice B uhájila pozici sedmi góly IV. TŘÍDA / 

V dalším atraktivním utkání zvítězily Kňovice o jednu branku v Počepicích. V nejnižší okresní fotbalové soutěži bylo na pořadu několik zajímavých zápasů. 

Skupina A 

Největší pozornost na sebe poutalo utkání mezi rezervou Březnice a fotbalisty Trhových Dušník, tedy týmů bojujících o druhou příčku tabulky, která zaručuje účast v baráži o III. třídu. Po nepřesvědčivých výkonech z minulých kol tentokrát březničtí hráči zabrali a svého soupeře porazili divokým skóre 7:4. Pičín přivítal na svém hřišti Narysov B a potvrdil úlohu favorita čtyřmi brankami. 

Bohutín B - Jablonná nehlášeno, 

Pičín - Narysov B 4:0 Prokeš 2, Pinc, Havelka, 

Březnice B - Trh. Dušníky 7:4 M. Šimánek 2, Zárybnický 2, Fajt, Žid, Petráň - Kembický 2, Stočes, Dörfl, 

Pečice - Obecnice odloženo, 

Smolotely - Tochovice B odloženo.

 

Skupina B 

V zatím nejvyrovnanější skupině všech soutěží na Příbramsku byl na programu zápas třetího s prvním. Počepice se proti Kňovicím držely statečně, ale nakonec byl o jednu branku lepší hostující tým. Vyrovnané utkáni, které nakonec i skončilo remízou, se hrálo ve Vysokém Chlumci, ten uhrál bod s Dalekými Dušníky B. V souboji o to, kdo poskočí na osmou příčku, vyhrála Nečín B nad Novou Vsí B. Zápas ve Višňové byl odložen a nehrálo se ani v Hříměždicích, sem však soupeř z Dolních Hbit nedorazil. 

Vysoký Chlumec - Daleké Dušníky B 1:1 Stibor - J. Hájek, 

Višňová B - Krásná Hora B odloženo, 

Hřiměždice B - Dolní Hbity B nehráno, hosté se nedostavili, 

Počepice - Kňovice 2:3 Kortan, Vaniš - Nápravník, Dvořák, Zd. Vondrášek, 

Obořiště - Obory 3:1 R. Kožíšek 2, Hrbek - Vybíral, 

Nečín B - Nová Ves B 5:2 Iser 2, Hájek 2, Gregor - J. Petrák, Kolouch.