fotbal ročník 2000/2001
wz

                              22. Května 2001

 

              OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2000/2001

 Kovohutě mohou slavit, vracejí se zpět do kraje 

ORESNÍ PŘEBOR / Hned šest týmů udrželo o víkendovém kole čisté konto. B. Kamýk dohrával v devíti. Tochovice na třetím místě. Ve dvacátém prvním kole si vybojovali již jistý návrat do krajské I. B třídy fotbalisté Kovohutí. Dopomohlo k tomu kromě jejich výkonů také víkendové zaváhání Borotic doma s rezervou Sedlčan, a tak hráči ze Lhoty už nemohou být předstiženi. 

Dol. Hbity - M. Hraštice 4:0 (1:0) 

Domácí měli většinu utkání pod svou kontrolou, ale dali jeden gól. Střelecky svoji převahu vyjádřili až ve druhé části. 

Branky: Soukup 3, Rozšafný Rozhodčí: Jeřábek. Diváků: 50. 

Narysov - Sp. Příbram B 5:0 (3:0) 

V utkání dvou celků z horní poloviny tabulky se překvapivě prosadili pouze domácí hráči Narysova a svému soupeři nasázeli dohromady pět branek, když se třikrát trefil Staněk. 

Branky: Staněk 3, Kříž, Jar. Tkáč Č. Rozhodčí: Švidkov. Diváků : 40. 

Mokrovraty - Dal. Dušníky 0:2 (0:1) 

Utkání podprůměrné úroveň a velmi slabý výkon domácích, to byla stručná charakteristika zápasu dvou posledních celků okresního přeboru . Navíc Mokrovraty mohli poděkovat svému brankáři, nedostaly na vlastním hřišti ještě více branek. 

Branky: Siebenstich, Král. RohodČí: Piskáček. Diváků: 100. 

Kovohutě - Petrovice 4:1 (1:1) 

V oboustranně útočném a pohledném utkání měli zpočátku navrch hosté, kteří šli po půl hodině do vedení. Přes to domácí do poločasu vyrovnali. Ve druhém poločase host é vše vsadili na útok, ale do vyložené Šance se nedostali. Naopak domácí dvěma rychlími brankami v závěru naznačili návrat ztracené formy. 

Branky: Rajtoral 2, Brož, Soukup - Doubek. Rozhodčí: Jedlička. Diváků: 60. 

Dublovice - Višňová 0:0 

Vyrovnané utkání, v němž více šancí měli hosté. Domácí brankář Švec však zlikvidoval Čtyři vyložené Šance, a tak zápas skončil bez branek. 

Kamýk - Tochovice 1:4 (1:2) 

V prvním poločase šli hosté do vedení už v páté minutě, ale domácí rychle vyrovnali. Ovšem z nepozornosti hned znovu inkasovali. Navíc byl ve 35. minutě vyloučen Molec. Ve druhém poločase hosté zvýšili na 1:3. Poté po druhé žluté kartě viděl červenou další domácí hráč Petr Švagr. Ve zbývajícím Čase ještě Tochovice zúročily hráčskou převah u ve Čtvrtý gól. 

Branky: Tatoušek - hosté nehlášeno. Rozhodčí: Kyttler. Diváků: 60. 

Borotice - Sedlčany B 0:1 (0:0) 

I když se utkaly celky z opačných pólů tabulky, hrálo se v Boroticích vyrovnané utkání. Hosté však byli důraznější a šťastnou střelou nakonec vyhráli. 

Branka: Januška. Rozhodčí: Glogar. Diváků: 35. 

Rudolf Siebenstich (vlevo) dělal v utkání Mokrovraty - Daleké Dušníky (0:2) domácímu obránci Milanu Stinglovi velké problémy a jako první se zapsal do listiny střelců.

 III. TŘÍDA / Zduchovice propásly možnost, Jince také Velká Lečke ještě bude mít možnost dostat se ze sestupové příčky.

Ve třetí třídě se opět o něco více “vybarvily“ Šance jednotlivých týmů na postup či záchranu. 

Skupina A 

Drahlín zajížděl na hřiště O baráž bojujících Klučenic, přes to si nakonec díky dvěma přesným zásahům dokázal odvézt všechny body za vítězství. Úspěšné však bylo také Podlesí, a to na domácím hřišti v derby s Lázem. Postup do okresního přeboru si mohly vítězstvím zajistit o víkendu Zduchovice, jenže ve Věšíně podlehly, a tak ještě slavit nemohou. Jince se na druhém místě mohly vzdálit svým soupeřům, ale ani ony nepřivezly z Rožmitálu potřebné vítězství. Poslední jsou Hvožďany, I. B třídě a vyšším počtu bodů než Velká Lečice, šly do baráže. 

Hvožďany - Luhy 1:3 Jos. Hudeček - Mazour 2, Čech, 

Rožmitál B - Jince 1:1 Melichar - Vůjtěch, 

Bohutín - Rosovice 0:2 střelci nehlášeni, 

Věšín - Zduchovice 2:0 Kašpar, Viktora, 

Podlesí - Láz 2:1 Jaroš, Kabíček - Hejduk, 

Klučenice - Drahlín 1:2 vlastní - Ptáček, Fürst.

 

Skupina B 

V této skupině je již jasno, bojuje se však i nadále o druhé místo. Tomu se opět přiblížila Prostřední Lhota, která doma nejtěsnějším rozdílem porazila Kosovu Horu. Třetí Krásná Hora pouze remizovala v Petrovicích s tamní rezervou, a tak ztrácí v boji o baráž Čtyři body. Velká Lečice opět prohrála těsně o jednu branku, tentokrát ve stejném poměru jako Alavés ve finále poháru UEFA - 4:5, a zůstává na sestupovém místě. Ovšem v posledních třech kolech bude hrát jak s rezervou Dublovic, tak i se Starou Hutí, které jsou bezprostředně v tabulce před ní. Ostatní celky tabulky se již hrozby sestupu obávat nemusejí. 

N. Knín B - Dublovice B 3:0 Rambousek, Poláček, Kočí, 

Nečín - Dobříš B 3:0 M. Gregor 2, D. Budínský, 

Petrovice B - Kr. Hora 2:2 L. Stejskal, Sedlák - hosté nehlášeno, 

St. Huť - Hřiměždice 1:1 Malý - Kaprhál, 

Prostř. Lhota - Kos. Hora 1:0 Čanda, 

Vel. Lečice - Jesenice 4:5 Rákosník 2, Pilecký, Maršík - Jirásek 2, Šneller, Svoboda, Novák. 

 Pičín zajistil další letošní definitivu IV. TŘÍDA / 

Obořiště díky jedné brance vyhrálo v Počepicích zápas í třetí příčku tabulky. Očekávaný duel dvou lídrů čtvrté třídy, skupiny B skončil remízou, ze které mohou mít větší radost hráči Kňovic, neboť na podzim doma vyhráli 3:0. 

Skupina A 

Nečekanou remízou skončil zápas v Trhových Dušníkách, odkud si bod za výsledek 3:3 odvezla Jablonná. Domácí tak propásli Šanci zůstat v kontaktu s druhou Obecnicí před jejich vzájemným duelem, který se bude hrát o tomto víkendu v Obecnici. Stále však mají zápas k dobru. Svou naději na baráž o III. třídu stále uchovávají i Pečice, ale čtyřbodová ztráta bude už zřejmě příliš velká. Zato náskok Pičín a už je dostatečný na to, aby se začal v Pičíně slavit postup. Bodově se totiž může dotáhnout jen Obecnice, se kterou má Pičín lepší vzájemnou bilanci. 

Trh. Dušníky - Jablonná 3:3 Toužimský 2, Kembický - Trnka, Sláma, Krejčí, 

Narysov B - Obecnice 1:3 Marek - T. Hejnic 2, Zd. Smrček, 

Bohutín B - Tochovice B 1:2 střelci nehlášeni, 

Pičín - Podlesí B 4:1 Havelka 2, Prokeš, Jar. Bolina, 

Pečice - - Smolotely 5:0 Jarolímek, R. Zelenka, Blažek, P.Valta, Klouda, 

Skupina B 

V této skupině se zatím ještě stále nerozhodlo, poté, co skončil zápas ve Višňové remízou, hovoří pro Kňovice vzájemné zápasy. V posledních třech kolech je ale čekají těžší soupeři. Zbytek tabulky dohrává o konečné umístění a nejlépe se daří Obořišti, které zvítězilo v Počepicích a poskočilo na třetí místo. Černý Petr už zůstane v rukou rezervy Hřiměždic, která v letošním ročníku získala jediný bod. V souboji na dálku o sed mé místo byla jak Nečín B, tak i Nová Ves B úspěšná, a tak oba týmy dělí pouze vzájemné zápasy. Na pátou pozic i se vítězstvím ve Vysokém Chlumci dostaly Obory. 

Dol. Hbity B - Dal. Dušní y 4:3 Benda 3, R. Horký ml. - Kramata 2, Kadlec, 

Višňová B - Kňovice 2:2 Kyselý, R. Bobek - hosté nehlášeno, 

Vys. Chlumec - Obory 1:2 Slanina - hosté nehlášeno, 

Kr. Hora B - N. Ves B 2:4 Jirák, Beneš - Kolouch, Petrák, Pařízek, Knuth,

 Hřiměždice B - Nečín B 1:5 Vimr - D. Budinský 2, A. Budínský 2, Kočí, 

Počepice - Obořiště 0:1 Svoboda. 

Při rovnosti bodů rozhodují vzájemné zápasy.