fotbal ročník 2000/2001

29. Května 2001

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2000/2001

Dokonalý obrat v utkání byl k vidění v Jinčích

FOTBAL / Ačkoliv Soukup zaznamenal v první půli hattrick, na konečné vítězství to nestačilo. O vítězství Sokola už fandové pochybovali, ale přesto se jej dočkali.

JINCE - Vcelku solidní barážové utkání bylo ve středu k vidění v Jinčích, které hostily Dolní Hbitý.

SK Jince - Sokol Dolní Hbitý 4:3 (1:3)

Po prvních minutách přejali iniciativu hosté, kteří zahrozili už v 6. minutě, když z rohového kopu hlavičkoval Grebeň, ale brankář Kadeřábek byl na místě. Hned o dvě minuty později se ocitl zcela sám před brankářem Neumann, který ovšem propásl nejvhodnější okamžik ke střele, ale míč mu sebrala rychle se vracející obrana. První vážnější šance domácích přišla až v 10. minutě, kdy střelu z velkého vápna Mařík vyrazil na rohový kop. Ve 14. minutě už se diváci dočkali gólu. Začalo to z rohového kopu, který obránce Sivá k odhlavičkoval pouze na hranici velkého vápna. Míče se ujal hráč Dolních Hbit, který nepovedenou střelou na neštěstí domácích nastřelil ruku kapitána Siváka v pokutovém území. Rozhodčí nemohl tuto situaci přehlédnout a bez zaváhání odpískal penaltu. Míč na značku pokutového kopu si postavil Soukup, který se nemýlil, a bylo to 0:1.

Jinečtí byli začátkem utkání částečně zaskočeni a do útoku, ze kterého by ohrozili branku Sokola, se prakticky nedostávali. A tak udeřilo znovu na druhé straně. Ve 20. minutě předvedl Soukup, jak výbornou formu v tomto utkání má. Před vápnem se zbavil jednoho z obránců a parádní střelou z dvaceti metrů vsítil míč k pravé tyči, za kterou se brankář Kadeřábek mohl jen otočit, 0:2.

Ovšem zanedlouho na to, v 29., minutě byl v pokutovém území hostů faulovaný fotbalista Sokola a ani zde rozhodčí ani chvíli neváhal a nařídil pokutový kop. Peškař zvládl těžkou úlohu, penaltu proměnil, a snížil na 1:2.

Ve 32. minutě dokonale nachytal brankáře domácích na švestkách Soukup, když zahrával přímý volný kop. Tentokrát si zvolil levou tyč a překrásným gólem, snad z pětadvaceti metrů, stanovit skóre na 1:3, a zárověn tak dosáhl Čistého hattricku.

S domácími to nevypadalo vůbec dobře, což si sedm minut před koncem první půle uvědomil Jinecký Vůjtěch. Ten se pokusil překvapit gólmana tvrdou střelou z neuvěřitelných třiceti metrů, která směřovala přímo do šibenice. 0všem brankář prokázal své kvality a střelu, i když s námahou, vyrazil na rohový kop. Přes velkou snahu se domácím již do poločasu nepodařilo vstřelit branku a poločasové skóre tedy vyznělo kladně pro fotbalisty Dolních Hbit.

Do druhé pětačtyřicítky nastoupili hosté s menší aktivitou než v prvním dějství, z Čehož těžili Jinečtí. Ve 48. minutě už to bylo 2:3, když si Píchal naběhl na centr z levé strany, a ocitl se tak zcela sám před brankářem, kterému tvrdou střelou pod břevno nedal nejmenší Šanci, a snížil už jen na jednobrankový rozdíl.

V 62: minutě se před vápnem uvolnil domácí Vůjtěčh, ale s jeho střelou k tyči si Mařík poradil. Jeho chvíle však měla teprve přijít. Domácí se snažili o vyrovnání a jejich tlak stále sílil. V 76. minutě si po centru z hlouby pole obránce Leváka naběhl opět Vůjtěch a hlavičkou ke

vzdálenější tyči se tentokrát nemýlil, vyrovnáno 3:3. Tato branka hosty dokonale otřásla a poslala do kolen. Zachránit alespoň bod, upřeli se na černou obrannou práci, bez větších útočných akcí. To se jim ale stalo osudným.

V 82. minutě totiž odměnil přesný centr Provazníka brankou Píchal, a domácí již vedli 4:3. Mezi diváky vypukla velká radost, neboť otočit takto stav utkání, nebývá často k vidění. Před závěrečným hvizdem ještě udeřili hosté, ale na jejich ofenzivní hru už bylo pozdě. Ačkoliv rozhodčí nastavil téměř pět minut, na výsledku se nic nezměnilo a domácí vyhráli jednobrankovým rozdílem 4:3.

Branky: Peškař, Píchal 2, Vůjtěch - Soukup 3.

Jinecký Martin Píchal (vlevo) právě dokonal obrat v prvním utkání baráže o okresní přebor. Jeho radost s ním sdílelo také přes sto diváků.

Sýkora svou brankou rozhodl utkání, když využil nedorozumění obránců s brankářem.

PROSTŘEDNÍ LHOTA - Kdo byl zvědavý, jak dopadne první barážové utkání mezi Prostřední Lhotou a Kamýkem nad Vltavou, mohl ve středu zhlédnout utkání těchto dvou adeptů o místo v okresním přeboru.

Pr. Lhota - Kamýk 1:2 (1:1)

V počátečních minutách se však na hřišti odehrával jen souboj uprostřed hřiště a oba týmy se do zakončení akcí nedostávaly. Až v 18. minutě přišel od postranní čáry centr Sklenáře a jeho táhlý oblouček skončil, k překvapení všech včetně brankáře hostů, přímo v síti, a bylo to 1:0.

Po vstřelené brance se ale obraz hry příliš nezměnil a hra pokračovala od vápna k vápnu. Ve 26. minutě však domácí obrana kolektivně zaváhala a zcela volný Krotil snadno vyrovnal, 1:1. Po vyrovnávacím gólu se hra přeci jen dostala do fotbalového tempa a v závěru prvního poločasu bylo před brankou hostí velmi rušno. Čauda však ze dvou kroků dokázal prázdnou bránu přestřelit. Pro chvíli přišel rohový kop zahrávaný po zemi Švadlenou. Míč prošel po čáře malého vápna lesem nohou domácích i hostů, aniž ho kdokoliv zasáhl, a tak se do šaten odcházelo za smírného stavu 1:1. Těsně po otevření druhé části hry přišla na domácí ledová sprcha. Nedorozumění domácího gólmana s obránci využil Sýkora a hosté vedli 1:2.

Kamýčtí své překvapivé vedení začali jistit kouskováním hry a až přemírou faulů. Domácí se do potřebného tlaku přeci jen dostali, zejména dva přímé kopy Moravce byly velmi nadějné. Ten první však stačil brankář Kamýku vytlačit na roh. Při druhém přímém kopu vyrazil míč jen před sebe, ale dobíhající hráči Lhoty si v dorážce spíše překáželi. Do vytoužené pozice se dostal po pěkném uvolnění i Šťástka, ale míč do sítě nedostal. Hra na jednu branku pokračovala a tlak domácích se s přibývajícími minutami měnil v křeč. Odkrytím obrany se otevíraly šance i pro hosty.

Molec však ze tří metrů přestřelil a "šourák" Krotila stačili domácí na brankové čáře dostihnout a odkopnout pryč. V samém závěru ještě hlavičkoval Moravec, ale míč skončil v rukou brankáře. A tak utkání, s jasnou herní převahou domácích, skončilo vítězstvím Kamýka. Ten má před odvetou velkou naději se v okresním přeboru udržet, ale ještě může být všechno jinak.

Dolnohbitský Václav Soukup (vlevo) měl v utkání proti Jincím skvělou formu, kterou zužitkoval hned třemi góly. Jeho tři trefy však k výhře nevedly.