fotbal ročník 2001/2002

28. Června 2002

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2001/2002

Bolina rozhodl o výhře Podlesí.

Dva rozdílné poločasy viděli početní diváci v Obecnici při prvním barážovém utkání. I přesto, že domácí měli ve svém týmu kanonýra v podobě Václava Pistory, nevyhráli a výrazně si tak zkomplikovali sen o postupu do III, třídy. Obecnice

Ve velmi očekávaném barážovém utkání o postup do III. třídy přivítali fotbalisté Obecnice Podlesí. A i když dvakrát vedli, v zápase nakonec neuspěli podle svých představ.

Obecnice - Podlesí 2:3 (2:1)

V úvodu utkání se oba soupeři spoléhali více na zajištěnou obranu a ani jeden z celků se nepouštěl do nějakého bezhlavého útočení. V prvním náznaku Šance se ocitli domácí, když se na půli individuálně prosadil Michal Chyba, přihrál do křídla, ale nadějné přečíslení zhatil následný nepřesný centr do vápna. I nadále byli hosté lepším týmem, což překvapilo početné divácké publikum.

Ale první opravdu stoprocentní šanci měli na svých kopačkách přeci jen domácí. Michal Pachole se opřel do míče se vší razancí, ale jeho střelu zastavila tyč. Na druhé straně se vrhl pro míč pod nohy Petra Bárty gólman Liebner, a ani tentokrát se skóre neměnilo. To už se pomalu začal naplňovat první poločas, a tak domácí pořádně přidali na důrazu.

Odměnou jim byl gól, když po nenápadné akci se dostal k míči Václav Pistora a krásnou střelou překonal Černohorského v bráně Podlesí poprvé. Hosté se ale nepoložili a právě Černohorský hnal své spoluhráče na zteč domácí svatyně. To se málem vyplatilo, když pouze smůla zabránila ve vyrovnání. Nejprve málem na švestkách nachytal lobem Petr Minařík Liebnera, který jen s velkými obtížemi vytlačil míč na břevno, a ani následná hlavička Petra Bárty vyrovnání nepřinesla.

Toho se ale hosté dočkali zanedlouho, když po pravé straně unikl Michal Chyba a v klidu překonal gólmana domácích - 1:1. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, rozhodčí odpískal pokutový kop. Do vzdušného souboje šel tvrdě gólman Radim Černohorský a ve výskoku fauloval Zdeňka Kovandu. Míč si postavil Václav Pistora a přesně k tyči strhl vedení na stranu domácích 2:1.

Po přestávce se na hřiště vrátilo zcela jiné Podlesí. Penalta je zřejmě nenechala v klidu, a za prvních pět minut už bylo vše jinak. Dvě rychlé akce znamenaly dvě branky, a tak nejprve Petr Minařík a po něm Miloš Bolina otočili vývoj zápasu. To domácí totálně odrovnalo a hosté převzali otěže zápasu. Své vedení si pohlídali až do konce, a vytvořili si tak pro domácí utkání dobrou výchozí pozici.

“Doma si tradičně věříme a doufám, že vyhrajeme ještě větším rozdílem. V sobotu bude me vycházet ze zajištěné obrany a pozor si budeme dávat zejména na Tomáše Hejnice, který tvoří hru Obecnice,“ prozradil plány Podlesí před odvetou autor první branky Podlesí Michal Chyba. Ale Obecmce rozhodně nehází flintu do žita.“Stačí nám. v Podlesí vyhrát o gól a v penaltách. K tornu uděláme maximum a po středečním zápase dojde i na několik změn v sestavě uvedl Michal Kindl, trenér Obecnice

Důležitou postavou byl bezesporu Michal Chyba (vpravo), který vstřelil první branku hostí v utkání Obecnice - Podlesí (2:3). V něm hosté o svém vítězství rozhodli až ve druhém poločase. Na snímku s ním svádí hlavičkový souboj domácí Jan Karas.

Drahlín musí v sobotu doufat pouze v zázrak

Do prvního barážového utkání vstoupil i Drahlín, který by rád okusil okresní přebor. Doma se mu však proti Dublovicím příliš nedařilo.
Drahlín - Dublovice 1:5 (1:2)

První vzruch utkání přišel už ve druhé minutě, když se Tomáš Kubásek z Dublovic řítil na brankáře Zdeňka Černohorského, byl na hranici faulu v pokutovém území zas taven, ale rozhodčí Shořovský nechal pokračovat ve hře. O tři minuty už ale hosté otevřeli skóre, když po přihrávce do běhu agilní Kubásek z hranice velkého vápna po samostatném úniku překonal Černohorského - 0:1.

Hosté i nadále pokračovali ve svém tlaku. Domácí byli vývojem zápasu zaskočeni, a jen sporadicky ohrožovali Míku v bráně Dublovic. Drahlínšti se postupně dostávali do tempa. V 19. minutě už byli blízko vyrovnání. Po přímém kopu Šrámka hlavičkoval Ptáček, ale míč jen těsně minul bránu. O chvíli později se ale domácí přeci jen dočkali. Martin Šrám ek vykopl míč dopředu, zde našel Kloboučka, a ten vyslal dopředu Josefa Legáta, který se mezi obránci dral o balon jako hladový vlk. Jeho hlavička překonala i Míku a ani dobíhající obránce vyrovnání nezabránil. Domácí byli i dále při chuti a střelu Samka vytlačil Míka na roh. V 36. minutě zahrávali roh hosté, ale ani oni z něj gól nevytěžili. Agilní Kubásek zaměstnával drahlínské zadáky a brankář Černohorský měl s jeho střeleckými pokusy plné ruce práce. Ke konci poločasu byli hosté opět aktivnější. Po standardní situaci Marka Čejdy hlavičkoval Michal Dolenský a rukou ve vápně zahrál Martin Šrámek, když zastoupil svého gólmana, ale i přesto míč doplachtil do sítě - 1 : 2.

Ve 43. minutě mohl zvýšit náskok Kubásek, který udělal kličku i Černohorskému na velkém vápně, ale jeho střela mířila mezi tyče, a tak se odcházelo do šaten za stavu 1:2. I v druhém dějství byly Dublovice lepším týmem. Po Kubáskově střele a následné teči jednoho z obránců měl Černohorský opět hodně práce. Z třiceti metrů se ze standardní situace prezentoval tvrdou střelou hostující Michal Dolenský a jeho rána tak tak, že neskončila v domácí síti. V 54. minutě si udělal slalomovou dráhu z drahlínských obránců David Švec, ve vápně byl faulován, ale píšťalka rozhodčího byla němá. Nejlepšího hráče utkání Kubáska i nadále eliminoval skvělý Černohorský v domácí svatyni.

V 22. minutě druhého poločasu dostal žlutou kartu Šrámek, když v pokutovém území zastavil nedovoleně nikoho jiného než Kubáska, a penalta byla na světě. Exekutor Dolenský nedal gólman u Černohorskému žádnou Šanci - 1:3.

Domácí rezignovali, což byla voda na mlýn Dublovic. Další branku po rohovém kopu do Černohorského svatyně přidal hlavou Stanislav Hanuš a skóre pečetil po špatném výkopu Černohorského Marek Čejda. A to ještě dublovičtí hráči nedali druhý pokutový kop  míč zazvonil o břevno.

Drahlínu se nevyvedlo barážové utkání, a po prohře 1:5 s Dublovicemi si prakticky zabouchl dveře do okresního přeboru. V sobotní odvetě by ho spasil už snad jej zázrak. Na snímku o míč bojují domácí Václav Dušek a Dublovický Stanislav Kupči (vlevo).