fotbal ročník 2001/2002
wz

                              1. Února 2002

 

              IV. Třída  okres Příbram ročník 2001/2002

 Višňová inkasovala pouze dvanáckrát

 Příbram - V bilancování okresních soutěží jsme se dostali k poslední, kterou je B skupina Čtvrté třídy.

Na prvním místě skončilo po podzimu mužstvo Višňové, které se může pyšnit nejlepší ofenzívou i defenzívou. Pouze dvanáctkrát skončil míč v jejich síti, což je úctyhodný průměr jedné branky na zápas. Cetkově má Višňová soutěž dobře rozjetou, a pokud se jí povede stejně dobře i na jaře, bude patřit k velkým adeptům na postup. Jejím velkým konkurentem na postup bude bezpochyby druhé Obořiště, které ztrácí na Višňovou pouhopouhý bodík. Za těmito dvěma oddíly následuje šestibodová propast, na jejímž konci jsou třetí Daleká Dušníky. Ani ony však nezůstávají bez Šance k atakování přední příčky. Pokud se jim povede v proměň ování Šancí stejně, jako tornu bylo během podzimu; tak je jejich Šance na úspěch reálná. Čtvrté Počepice jsou sice jednoznačným pánem domácích utkání, ale horší je to s vizitkou zápasů na hřištích soupeře. 

Šesté Obory se sice mohou pyšnit tím, že mají ve svém mužstvu nejproduktivnějšího střelce soutěže, a že vyhrály největším brankovým rozdílem, ale s postavením v tabulce už to tak slavné není. Zisk osmnácti bodů za pět výher a tři remízy asi není zrovna takový, jaký si před sezonou hráči Obor představovali. O něco hůře je na tom rezerva Dolních Hbit. Ta se naopak trápila s proměňováním šancí, a její ofenzíva patří ke čtyřem nejhorším ve skupině. 

Určitě bychom neměli zapomenout na mužstva ze spodních pater tabulky. Začněme tedy od posledního Vysokého Chlumce, který se krčí na třináctém místě s pouhými sedmi body. Ještě že nemají Vysokochlumečtí kam spadnout. Pokud chtějí pomýšlet na lepší umístění, měli by na jaře přidat ve všech směrech. Pravda je, že někdo poslední být musí. O moc lépe,než Obory na tom nejsou ani Borotice. Ty mají na kontě o pouhé dva body více, ale tolik branek, kolik dostaly během podzimu, neinkasovalo žádné z mužstev. Třetí od konce je rezerva Nečína, která stejně jako Krásná Hora během podzimu zrovna nezářila. 

Počasí, jak se zdá fotbalu v těchto dnech přeje, a tak mají všechna mužstva možnost připravovat se na jarní Část na venkovních hřištích. Otázkou však je, zdali toho jednotlivé oddíly využijí či naopak. O tom, jak vážně vzala mužstva zimní přípravu, se budeme moci přesvědčit již koncem března, kdy začíná první jarní kolo. 

Nejčastěji napomínaným mužstvem je Obořiště 

VÝSLEDKY A BRANKY Podzimní bilance: 

Bylo odehráno celkem 78 zápasů (předehráváno jedno kolo). Z toho se z vítězství radovali 38X domácí, 22x hosté a 17x se mužstva o body rozdělila. 

Nejčastějším výsledkem se stalo skóre 3:1, kterého týmy dosáhly 7X. 

Celkem padlo 329 branek, což dává průměr 25,3 branek na kolo a 4 góly na zápas. 

Nejvíce branek připadá na 2. kolo, kdy padlo 31 branek, což dává průměr 5 branek na jeden zápas. 

S největším rozdílem 7:0 se rozešli hráči Obor s Boroticemi B. 

Nejvíce branek 11 padlo v zápase mezi Oborami a Nečín em B 8:3. 

STŘELCI 

O 329 branek se podělilo 127 střelců. Nejlépe z nich si vedl Rýgl Obory), který nasázel soupeřům 13 branek. V 1. poločasech padlo 147 branek, zatímco v 2. poločase jich bylo 182. 

ŽLUTÉ KARTY 

Žlutou kartu vidělo celkem 128 hráčů. Nejčastěji napomínaným hráčem se stal s 6 kartami Svoboda (Obořiště) Za tím následují: S - Kamp (V. Lečice), 4 - Handlíř, Počta (oba Obořiště), Volf (D. Hbity), 3 - Koza (Nečín), Kiš (Višňová), Pecháček (Hřiměždice),. Moravec (Obory), Dlouhý (Obořiště), Přívora (D. Hbity), Pař ízek (N. Knín), Svoboda (V. Lečice), Feňcl (Obory), Šebesta (Višňová), Janoušek (V. Chlumec), RýgI (Obory), Pilecký, Hovanec (oba V. Lečice), Hejda (Višňová).
Nejčastěji napomínaným týmem s 28 kartami je Obořiště. Další pořadí: V. Lečice 21, Hřiměždice B 20, Nečín B 19, D. Hbity B a Višňová B 16, Obory a Borotice B 14, V. Chlumec a D. Dušníky B 12, N. Ves B, Kr. Hora B a Počepice 11.

ROZHODČÍ 

Nejvíce utkání za podzimní Část sezony 2001/02 odpískal Kobík 8 zápasů. Za ním následují se 6 zápasy Jarolímek a s 5 Halaš, Piskáček a Žebrakovský. 

Nejpřísnějším rozhodčím se během podzimní Části stal sudí Jarolímek, který byl nucen udělit hráčům celkem 32 žlutých a 5 červených karet. 

DIVÁCI 

Na podzim si do ochozů našlo cestu 3269 příznivců kopané. Nejvíce jich přišlo na první kolo, a to 300. 

ČERVENÉ KARTY 

Předčasně pod sprchy muselo 24 hráčů, z nichž každý dostal po jedné kartě.

 Střelci: Podzimu vládne Rýgl z Obor 

13 - D. Rýgl (Obory), 

12 - R. Šebesta (Višňová), 

9 - M. Jírek (Obořiště), 

8 - Fr. Kortan (Počepice), P. Kadlec (Dal. Dušníky), 

7 - M. Dolejší (N. Ves), P. Svoboda (V. Lečice), L. Kašák (Višňová), 

6 - J. Máša (Dal. Dušníky), M. Kubát (Obobřiště), L. Hrbek (Obořiště), J. Toman (Obory), P. Soukup (N. Ves), Š. Hovanec (V. LeČice), D. Poslušný (Hřiměždjce),

 5 - M. Černý (Borotice), P. Lundák (Hřiměždice), J. Pšenička (Počepice),P. Grebeň (Dol.Hbity), R. Beneš (Kr. Hora), V. Kyselý (Višňová), J. Novák (V. Chlumec), M. Hájek (Nečín), 

4 - M. Šmejkal (Kr. Hor a), V. Dědina (Dol. Hbity), S. Bumba (Dal. Dušníky), R. Svobod a (Obořiště), T. Zatloukal (Obory), F. Knuth (N. Ves), 

3 - I. Dlouhý (Obořiště), V. Piskáček (Kr.Hora), M. Mráz, J. Šťastný (oba Obory), P. Plachý (Počepice), M. Kramata (Dal. Dušníky), P. Fiala (Nečín), V. Bartoš (Višňová), J. Maršík (V. Lečice), J. Fencl (Obory), P. Kobík, P. Bumba (oba Dal. Dušníky), Z. Pilecký (V. Lečice), S. Hochman (Dol. Hbity), V. Kříž ek (Kr. Hora), 

2 - J. Petrák (N. Ves), M. Pechaček (Hřiměždice), A. Dymák (Borotice), M. Bernard (Borotice), Š. Kremlička (Dol. Hbity), J. Holan, V. Matucha (oba V. Chlumec), J. Koza, P. Gregor (oba Nečín), M. Durdil (N. Knín), P. Pecka (Kr. Hora), F. Roháč (Hřiměždice), M. Pokorný, M. Soukup (oba Višňová) M. Turek (1Cr. Hora), W. Wolf (V. Chlumec), J. Kšán a, M. Kouba (oba Obořiště), T. Ryčl (Dal. Dušníky).