2. Dubna 2002

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2001/2002

Penaltovou nabídku Jince odmítly

Zima utekla jako voda a fotbalisté okresního přeboru po několikaměsíční přestávce znovu obuli své kopačky a vyběhli na zelené trávníky.

Příbram - Fotbalovější počasí, jaké v uplynulém víkendu panovalo, jsme si na zahájení jarní části snad ani nemohli přát. Teplota okolo dvaceti stupňů, suché trávníky tak přes ně takové byly podmínky úvodních jarních odvet okresního přeboru. Přesto se osmi týmům z celkového počtu čtrnácti mužstev nepodařilo vstřelit ani jedinou branku.

Sedlčany - Sp. Příbram 0:0

V prvním poločase měli domácí mírnou převahu, ale nepodařilo se jim proměnit ani jednu ze tří tutovek. Druhá část už byla vyrovnaná, a tak bod za remízu byl spravedlivý. Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 50

Zduchovice - Petrovice 3:1 (1:0)

Petrovičtí měli po celé utkán í optickou převahu, avšak dopláceli na hrubé chyby v obraně, ale i brankáře. Poslední Čtvrthodinka zápasu se stala sólem pro Mikuláška, který dvěma slepenými góly rozhodl o překvapivém vítězství domácích.

Branky: Mikulášek 2, Švagr - Faukner Rozhodčí: Benedik. Diváků: 120.

Kamýk - M. Hraštice 1:0 (1:0)

V prvním poločase měli host é několik závarů před domácí svatyní, ale branku Jim to nepřineslo. Pět minut před koncem prvního poločasu se domácí ujaly překvapivě vedení. Ve druhé Části byl vyloučen hráč hostí, ale i tak měli paradoxně více ze hry Malohraštičtí. Nicméně domácí Kamýk své těsné vedení uhájil a připsal si do tabulky důležité tři body.

Branky: P. Krotil. Rozhodčí: Švidkov. Diváků: 60.

Jince - Dublovice 0:0

Po vyrovnaném prvním poločase se diváci branky nedočkali. Ve druhé části byly Dublovice aktivnější, soupeře začaly přehrávat, ale domácí zásluhou .vynikajícího výkonu gólmana neinkasovali. A když ani v poslední minutě neproměnil pokutový kop jinecký Peškař, skončilo utkání bezbrankovou remízou.

Rozhodčí: Kyttler. Diváků: 50.

Borotice - Višňová 0:2 (0:0)

Zápas první Višňové s osmým i Boroticemi byl zpočátku sic e vyrovnaný, ale postupem času začali domácí odpadávat, co se fyzické stránky týče.

Branky: P. Čanda. Rozhodčí: Řehák. Diváků: 50.

Nečín - Tochovice 0:3 (0:1)

Až překvapivě lehký průběh měl duel třetího se Čtvrtým. Domácí hráči příliš fotbalového neukázali, a tak vítězství Tochovic bylo určitě na místě. Branky: P. Čížek, Teska 2. Rozhodčí: Jarolímek. Diváků: 80.

Narysov - Sp. Rožmitál 0:3 (0:2)

Domácí Narysov nastoupil ve značně omlazené sestavě, což mělo vliv i na průběh utkání. Rožmitálští zužitkovali své zkušenosti a zaslouženě vyhráli.

Branky: Hofman, Eisenreich, Richter. Rozhodčí: Máša. Diváků: 50.

Do utkání okresního přeboru Narysov - Sp. Rožmitál (0:3) nastoupili domácí se značně omlazeným kádrem, což hrálo do karet Rožmitálu. Na snímku svádí souboj narysovský Martin Bernášek (vpravo) s Karlem Braunem.

Hráči Vysokého Chlumce dokázali malý zázrak

Nejen fotbalisté okresního přeboru ale také mužstva IV. třídy skupiny B si o víkendu odbyla jarní premiéru.

Největším překvapením kola se stalo utkání Obořiště - Vysoký Chlumec. Postaveni mužstev v tabulce dávalo tušit, kdo vyjde z duelu jako vítěz. Domácí byli před zápasem pasováni do role favorita a právě proto možná zklamali. Vysokochlumeckým se povedl malý zázrak, protože porazit druhé mužstvo u nich nebývá na denním pořádku. Divokou přestřelku mohli diváci spatřit v Oborech, kde padlo celkem osm branek. Oba soupeři jich vstřelili shodně po čtyřech, a tak si Nová Ves odvezla z Obor bod. Blízko k bodům měl i Nečín, který zajížděl do Dalekých Dušník. Domácí však své těsné vedení udrželi až do samotného závěru, a tak Nečínští odejli domů s prázdnou.

Obořiště - Vysoký Chlumec 2:3 Jírek, Řehoř - Hájek 2 Zvěřina,

Obory - Nová Ves B 4:4 Rýgl 3, Nováček, Kalouch 2, Knuth, Jos. Petrák,

Daleké Dušníky B - Nečín B 2:1 Kadlec, Král - Hájek 2,

V. Lečice - Hřiměždice B 1:1 P. Svoboda - Poslušný,

Dolní Hbity B - Krásná Hora B 32 Grebeň, P. Dědina, Šeděnka - Procházka 2,

Borotice B - Višňová B 0:3 Kašák 2, Frant. Kočí.

Fotbalové utkaní začalo minutou ticha

Zápas okresního přeboru Kamýk - Malá Hraštice začal minutou ticha za útočníka hostujícího mužstva Petra Čaje, který nedávno tragicky zahynul. Kapitán hostů Ota Batovec poté předal Petrově mamince Drahomíře Pávkové dres, v němž pomohl její syn vyhrát mužstvu desítky zápasů. Smutnou maminku doprovodila na fotbalový trávník Petrova snoubenka Renata Batulková.