fotbal ročník 2001/2002

9. Dubna 2002

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2001/2002

Rožmitál pořádal brankové hody

Fotbalisté okresního přeboru se po týdenní pauze znovu rozběhli na trávníky, aby sehráli zápasy patnáctého kola. Příbram - Mužstvo Višňové znovu potvrdilo roli jednoho z adeptů na postup do vyšší soutěže. V utkání proti Jincům mělo sice vydatné problémy, ale nakonec zůstaly body přec i jen doma. Rožmitál opět pořádal brankové hody, když to tentokrát odnesl soupeř Nečína. Také Zduchovicím se v jarní části zatím poměrně daří, poněvadž si ze dvou odehraných zápasů odnesly plný počet bodů.

Borotice - Sedlčany B 1:0 (0:0)

V utkání desátých Borotic s devátými Sedlčany se diváci příliš pohledného fotbalu nedočkali. O těsném vítězství domácích nakonec rozhodl gól ve druhém poločase.

Branky: nehlášeno. Rozhodčí: Řehák. Diváků: 30.

Višňová - Jince 1:0 (0:0)

O tom, že se Jinečtí během zimní přestávky soustřeďovali na vypilování defenzívy, svědčí i výsledek z minulého kola, ve kterém Jince uhrály s Dublovicemi bezbrankovou remízu. Také do Višňové přijeli hosté s jednoznačně obrannou taktikou. Lídru skupiny dělalo velké problémy prosadit se přes zhuštěnou jineckou defenzívu, a tak se dlouho hrálo bez branek. O první a poslední gól zápasu se postaral domácí Dušan Bobek, který svou přesnou trefou zajistil svému mužstvu důležité tři body.

Branka: D. Bobek. Rozhodčí: Marek. Diváků: 100.

Dublovice - Narysov 1:0 (0:0)

V utkání, ve kterém na sebe narazila mužstva ze středu tabulky, měli domácí od počátku mírnou převahu vytvořili si i několik slibných šancí, ale bez gólové tečky. Když už se zdálo, že utkání skončí bezbrankovou remízou, trefil se tři minuty před koncem hlavou dublovický David Švec.

Branky: Švec. Rozhodčí: Hrabák. Diváků: 50.

Sp. Rožmitál - Nečín 6:0 (3:0)

Tam, kde Rožmitál posledně skončil, navázal i tentokrát. Soupeři nastřílel šest branek a opět sám ani jednou neinkasoval. Spartak se tak díky druhému vítězství v jarní části vyšplhal z osmého na páté místo.

Branky: Fous 3, L. Eisenreich, J. Eisenreich, Hofman. Rozhodčí: Švidkov. Diváků: 100.

Tochovice - Kamýk 4:1 (4:0)

Po první brance, která padla ve 25. minutě, se domácí uklidnili a svému soupeři téměř nic nedovolili. A když se Tochovicím podařilo vyhrát v poločase 4:0, koledoval si Kamýk o pořádný výprask. Nicméně po příchodu ze šaten domácí už značně polevili, hosté naopak přidali na důraz u a podařilo se jim výsledek zkorigovat na konečných 4:1.

Branky: Vl. Šimůnek 2, Petrovic, Černý - hosté nehlášeno. Rozhodčí: Kyttler. Diváků: 70.

M. Hraštice - Zduchovlce 1:3 (1:1)

Po vyrovnaném úvodu šli bojovnější hosté zaslouženě do vedení. I když se podařilo Malohraštickým do poločasu ještě vyrovnat, ve druhém dějství už jednoznačně kralovaly Zduchovice.

Branky: Batovec - Svoboda 2, Špindler. Rozhodčí: Žebrakovský. Diváků: 50.

Petrovice - Sp. Příbram B 3:2 (2:1)

I když se dostal Spartak do jednobrankového vedení, domácím se podařilo ještě do poločasu otočit výsledek ve svůj prospěch. Ve druhé Části byli hosté lepším mužstvem a brzy vyrovnali. Příbramští měli i další slibné příležitosti, ale o vítězství Petrovic rozhodl pět minut před koncem Cihlář.

Branky: Gortánek, Doubek, Cihlář - Černý, Kareš. Rozhodčí: Havránek. Diváků: 50.

Zápas okresního přeboru Tochovice - Kamýk n. Vlt. (4:1) nebyl procházkou růžovou zahradou. Přesvědčil se o tom I domácí Stanislav Juračka (uprostřed), jehož průnik se snaží zastavit kamýcký Rudolf Hejna (na zemi) spolu s Michalem Tatouškem.

Daleké Dušníky se musely smířit pouze s bodem

Také mužstva IV. třídy skupiny B měla o víkendu na programu druhé jarní odvety. O tom, že v minulém kole nezvítězil Vysoký Chlumec nad Obořištěm čirou náhodou, svědčí i utkání proti Počepicím, ve kterém se podařilo Vysokochlumeckým ukořistit bod za remízu. Inu, zimní příprava v Chlumci byla asi dost důkladná a začíná se vyplácet. První Višňová si vcelku hravě poradila s rezervou Dolních Hbit, a po výsledku 3:1 zůstává I nadále se Čtyřbodovým náskokem na Čele tabulky. Třetí Daleké Dušník y zajížděly k zápasu patnáctého kola na půdu devátých Hříměždic odkud si však přivezly pouze bod za remíz u. Ztráta dvou bodů by mohla Dalekým Dušníkům v konečném účtování dost chybět. Tedy samozřejmě jen v tom případě, uvažují-li o postupu do vyšší soutěže. Jediným hostujícím mužstvem které o víkendu získalo všechny tři body na hřišti soupeře, bylo Obořiště. To vcelku přesvědčivě porazilo Novou Ves 4:0 a v tabulce i nadále kontroluje druhou příčku.

Višňová B - Dolní Hbity B 3:1 Kašák, Vondruška, D. Bobek - Kopecký,

Krásná Hor a B - Velká Lečice 0:0,

Hřiměždice B - Daleké Dušníky B 3:3 Poslušný, Lundák, Vitásek - Král. T. Rampa, Čepila,

Nečín B - Obory 1:1 Gregor -Nováček

Nová Ves - Obořiště 0:4 Kožíšek 3, Macák,

Vysoký Chlumec - Počepice 1:1 Janoušek - Vaniš.