fotbal ročník 2001/2002

15. Dubna 2002

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2001/2002

Narysov vydřel cennou remízu

Přestože meteorologové v průběhu minulého týdne slibovali na víkend deštivé počasí, až tak hrozně to zase nebylo. Mužstva okresního přeboru sice odehrála zápasy šestnáctého kola na mokrých trávnících, ale to rozhodně na pohledných fotbalových akcích neubralo. Příbram - Velkým překvapením kola se stalo utkáni Narysov - Višňová, kde se domácím podařilo nad lídrem získat bod za remízu. Zaváhání Višňové využily Tochovice, které ztrácí na první mužstvo tabulky už pouhý jeden bodík. Inu, to vše nasvědčuje tornu, že letošní ročník okresního přeboru bude napínavý až do posledního zápasu.

Zduchovlce - Tochovice 2:4 (1:2)

Domácí šli do vedení již v osmé minutě, když se parádně z třiceti metrů trefil Marek Švagr. Zduchovice se však z vedení dlouho neradovaly, protože o minutu později Tochovičtí vyrovnali. Neuplynuly ani dvě minuty a sto Čtyřicet diváků vidělo třetí branku zápasu. Postaral se o ní hostující Juračka, který dokonale zmrazil zduchovické hráč e i domácí fanoušky. Na začátku druhého dějství přidaly Tochovice ještě jednu branku, a vzhledem k tornu, že domácí hráli již od 30. minuty bez vyloučeného Svobody, na zvrat v utkání už jim síly nezbyly.

Branky: Švagr, M. Špindler - Juračka 2, Čížek, Šimůnek. Rozhodčí: Máša. Diváků: 140.

Nečín - Dublovice 1:1 (1:0)

Nečín byl šedesát minut lepším mužstvem, ovšem z několika šancí vytěžil pouze jediný gól, který padl navíc z penalty. Po hrubé chybě v obraně mohli být domácí nakonec rádi za remízu, protože Dublovičtí v závěru zápasu přitlačili na pilu a zle dotírali na domácího brankáře.

Branky: Vr. Vacek - Krůta. Rozhodčí: Kuchař. Diváků: 70.

Narysov - Višňová 1:1 (0:1)

Ve vyrovnaném zápase domácí inkasovali z přísně nařízené penalty ve druhé minutě nastavení prvního poločasu. Přestože od desáté minuty hráli bez vyloučeného Marka, dočkali se Narysovští vyrovnání a spravedlivé remízy.

Branky: J. Rampa - P. Čanda. Rozhodčí: Šimůnek. Diváků: 50.

Kamýk - Sp. Rožmitál 1:3 (0:0)

Hosté přijeli do Kamýku s cílem prodloužit svou jarní neporazitelnost, což se jim také podařilo. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, o Čemž svědčí i bezbrankový stav. Rožmitál se ujal vedení v 60. minutě, ale domácím se podařilo vzápětí vyrovnat, když se po sólovém brejk u prosadil Aleš Krotil. Nicméně o výsledku rozhodl až samotný závěr zápasu, který patřil jednoznačně hostům. Nejprve v 89. minutě strhl vedení na stranu Spartaku Braun a pojistil trefou do Černého tři body Troch.

Branky: Al. Krotil -L. Eisenreich, Braun, Troch. Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 50.

Jince - Borotice  0:0

V duelu třináctých Jinců s osmými Boroticemi se osmdesát diváků branky nedočkalo. Po vyrovnaném prvním poločase byly domácí Jince v druhém dějství lepším mužstvem, ale z velké řady nabídnutých šancí nevyužily ani jedinou. Rozhodčí: Sirotek. Diváků: 80.

Sedlčany B - Petrovice 1:0 (0:0)

V první Části se hra přelévala nahoru dolu, ale branky diváci neviděli. Ve druhém poločase už byli domácí aktivnějším týmem, dostávali se častěji do šancí a protože hosté odpověď nenašli, byl jediný gól utkání brankou vítěznou.

Branky: Děd. Rozhodčí: Glogar. Diváků: 80. Sp.

Příbram B - M. Hraštice 2:0 (2:0)

Utkání bylo jednoznačně v režii domácího Spartaku, který hosty z Malé Hraštice prakticky k ničemu nepustil.

Branky: Bodnár, Pecka. Rozhodčí: Soukup.

V utkání okresního přeboru Zduchovlce Tochovice (2:4) se domácí ujali rychle vedení brankou Marka Švagra (na snímku), který po standardní situaci ze třiceti metrů parádně nachytal na švestkách tochovického brankáře Šimůnka. Nicméně hosté odpověděli vzápětí dvěma slepenými góly, na které už domácí odpovědět nedokázali.

V Dolních Hbitech selhal Drahlín v koncovce

Příbram - O víkendu Čekaly na fotbalisty třetích tříd první jarní odvety. Lídr skupiny A, mužstvo Bohutína, přivítalo v sobotním zápase Klučenice, nad kterými získalo celkem přesvědčivě tři body. Zato druhému Drahlínu se příliš nedařilo. Do Dolních Hbit odjížděl s cílem bodovat, aby se i nadále držel v těsném kontaktu s již zmiňovaným Bohutínem. Drahlínští však zcela vyhořeli v zakončování svých šancí, a na jedinou branku soupeře odpovědět nedokázali. Tři bod y za vítězství si připsal celek Pičína, který po dramatickém souboji porazil Podlesí 2:1. Láz u se během podzimní Části příliš nedařilo, a tak se Čekalo, s Čím vyrukuje v první jarní odvetě proti domácím Luhům. Po nepříliš přesvědčivém výkonu Sparty zejména v prvním poločase, si nakonec hosté z Lázu odvezli cenný bod za remízu. Ve skupině B se z domácího vítězství radovala pouze dvě mužstva. Tím prvním byla Krásná Hora, která v souboji o šestou příčku tabulky uspěla nad týmem Kosovy Hory. Druhým domácím zástupcem, který získal skalp soupeře, byl a rezerva Dobříše. Naopak naprázdno vyšly druhé Hřiměždice, které nestačily na Nový Knín. A protože Mokrovraty přivezly tři body z Kňovic, začíná být souboj v horních patrech tabulky hodně napínavý.

Kňovice - Mokrovraty 0:1 P. Hrubý,

Petrovice B - St. Huť 1:2 Krejčí - Hlaváček 2.

Gólman Bohutína František Gahler (na snímku) zpytuje svědomí. Po obdrženém gólu zřejmě přemýšlel, zdali Je lepší fotbal fotografovat, anebo se mu věnovat jako brankář. Nakonec i on se bravurními zákroky podílel na výhře Litavanu poměrem 3:1,

Hráči Jablonné zapomněli svou disciplínu v kabinách

Zatímco IV. třída skupiny B měla na programu. již třetí jarní kolo, fotbalisté A skupiny si odbyli teprve svou premiéru. Překvapivého výsledku dosáhla rezerva Podlesí, která uhrála bezbrankovou remízu s Březnicí. Zajímavé utkání bylo k vidění v Jablonné, kam zajížděli hráči Pečic. Ze strany domácích byl zápas až příliš emotivní a hráči se nechávali zcela zbytečně vylučovat. Nakonec mohla být Jablonná ráda, že utkání dohrála v osmi lidech. Ve skupině B padlo celkem 21 branek. Nejvíce jich diváci viděli v utkání Hřiměždice B - Obory, kde jich padlo hned sed m. Bohužel většina skončila v síti domácí branky, a tak si Obory odvezly vítězství 2:5. Hostující Višňová měla velké starosti o výsledek v utkání s Velkou Lečicí. Bohužel domácí si nešťastně vstřelili vlastní gól, který rozhodl o tom, že tři body putují do Višňové.

IV. třída - skupina A

Obecnice - Smolotely 5:1 Pistora 2, Hejnic, Jurík, Sladký - Sochor,

Trh. Dušníky - Hvožďany 1:2 Herák - Jos. Hudeček, M. Hudeček,

Bohutín B - Tochovice B 3:1 střelci nehlášeni,

Podlesí B - Březnice B 0 : 0 Jablonná - Pečice 0:2 Klouda, Klement.

IV. třída - skupina B

Počepice - Nová Ves B 1:1 Otradovec - Soukup,

Obořiště - Nečín B 2:1 Svoboda, Jírek - Petřina,

Hřiměždice B - Obory 2:5, St. Jílek, Lundák - Rýgl 3, Zatloukal, Blaschke,

Daleké Dušníky B - Kr. Hora B 4:1 P. Kadlec, T. Ryčl, Král, Bumba - hosté nehlášeno,

V. Lečice - Višňová B 0:1 vlastní,

D. Hbity - Borotice B 2:1 Grebeň, Kopecký - M. Žák.

Fotbalisté IV. třídy skupiny A si v uplynulém víkendu odbyli první Jarní odvety. V utkání Obecnice - Smolotely (5:1) drželi hosté dlouho nadějný výsledek na zisk alespoň Jednoho bodu. Závěrečná čtvrthodinka však byla v režii domácích hráčů, kteří pojistili své vítězství dalšími třemi brankami. Na snímku se snaží obejít smolotelský Karel Ouška (vpravo) domácího Tomáše Hejnice.

Do bojů o záchranu vstoupili fotbalisté Lázu bravurně Hned v úvodním kole jarní části se podařilo fotbalistům Lázu bodovat, a dokonce tak učinili na hřišti soupeře. Dvoubranková remíza proti Spartě Luhy znamenala sice zisk pouze jednoho bodu, ale i ten je pro hráče Vrtule, kteří jsou ohroženi sestupem, ohromným úspěchem.

“Myslím si, že nás Sparta z počátku tak trochu podcenila, protože v 35. minutě jsme najednou zničehonic vedli 0:2. Jenomže než jsme si stačili uvědomit, že vedeme o dvě branky, bylo vyrovnáno. Poprvé jsme inkasovali poté, když se domácí útočník řítil sám na našeho brankáře. Stíhající stopér o něj v pokutovém území nešťastně zavadil kolenem a rozhodčí nejen že odpískal penaltu, ale navíc ukázal hrajícímu trenérovi Františkovi Čížkovi I červenou kartu. Neuplynulo snad ani pět minut, a bylo srovnáno. V tu chvil to s mimi nevypadalo růžově, nicméně nerozhodný výsledek se nám podařilo, i když musím přiznat, že se štěstím, udržet až do konce zápasu,“ řekl k zápasu vedoucí mužstva Vrtule Láz Josef Vošmik.

Zatímco na straně hostů byl a za zisk bodu rozhodně spokojenost, to samé se nedalo říci na straně domácích.

Utkání se pro nás nevyvíjelo zrovna příznivě, protože jsme poměrně brzy prohrávali o dvě branky. Z krize nás dostalo vyloučení hostujícího obránce a nařízená penalta. Pokutový kop jsme s přehledem proměnili a od tohoto okamžik u jsme začali přebírat otěže zápasu,“ řekl sekretář klubu Sparty Luhy Václav Rys. Do šaten tedy odcházela mužstva za stavu 2:2, a tak se Čekalo, zdali domácí ve druhém dějství strhnou vítězství na svou stranu. “

Celý druhý poločas jsme soupeře zatlačili do defenzívy, ale bohužel jsme nebyli schopni dát branku. Na tom, že jsme nakonec pouze remizovali, se hodně podepsal o i zbytečné vyloučení jednoho z našich hráčů, díky kterému jsme přišli o početní převahu,“ dodal Václav Rys.