fotbal ročník 2001/2002
wz

                              22. Dubna 2002

 

              OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2001/2002

 O bodech rozhodovaly poslední minuty 

Rožmitál a Tochovice nestačily doma na své soupeře ze spodních pater tabulky 

Tahákem kola byl souboj první Višňové s Nečínem. Po velké bitvě se z vítězství radovali domácí.Okresní přebor mužů v kopané pokračoval o víkendu dalším kolem. Asi největší překvapení se zrodilo v Tochovicích, když si odtud rezerva příbramského Spartaku odvážel a plný bodový příděl. A právě mužstva z konce tabulky dokázala v tomto kole své soupeře dokonale překvapit a pilně sbírat body potřebné k záchraně v soutěži. 

Jince - Sedlčany B 2:1 (1:1)

Zachraňující se Jince tentokrát doma nezaváhaly a po minulém kole, kdy pouze remizovaly s Boroticemi, si na své kont o připsaly důležité tři body. I když vítězství nebylo zadarmo. Po celý zápas předváděli oba soupeři bojovný fotbal a o výsledku se rozhodlo až deset min ut před koncem řádné hrací doby.

 Branky: Provazník, Rozsýval -vlastní. Rozhodčí: Mezek. Diváků: 70. 

Borotice - Narysov 1:0 (0:0)

První poločas začali domácí zostra, brankový efekt jejich tlak nepřinesl. Pak se hra vyrovnala, ale ve druhém poločase získali domácí opět převahu. Nejprve nastřelili tyč a v závěru zápasu po nedorozumění hostujícího brankáře s obranou daly Borotice vítězný gól. Branky: Černý. Rozhodčí: Hejda.

Višňová - Nečín 2:1 (1:0) 

Ihned po úvodním hvizdu měl i domácí borci stoprocentní Šanci, ale nedokázali ji zužitkovat. Pak se na hřišti přiostřilo, ošetřen musel být hostující Michal Budinský a domácí Čanda. Ten nakonec zápas nedohrál, stejně jako další dva jeho spoluhráči. Po přestávce srovnali hosté krok a právě Budinský svou přesnou trefou zařídil remízu. Když už se zdálo, že tento stav vydrží až do konce, tak tři minuty před hvizdem rozhodčího, svou zlatou hlavou, dopravil míč do sítě hostí Boukal. 

Branky: Cihelka, Boukal - M. Budinský. Rozhodčí: Řehák. Diváků: 100.

Dublovice - Kamýk 1:1

Domácí se proti poslednímu Kamýku nedokázali kombinačně uplatnit a naopak hosté šli z rychlého brejku do vedení. Sedmdesát diváků nevěřilo po celý zápas svým očím. S domácími borci to vůbec nevypadalo dobře, ale nakonec se jim přece jen povedlo vyrovnat. 

Branky: Vl. Krůta - Krotil. Rozhodčí: Marek. Diváků: 70. 

Rožmitál - Zduchovlce 1:3 (0:1)

Rožmitál překvapivě nestačil na svého soupeře. Sice se jeho hráči snažili a měli více ze hry, ale jejich soupeř vsadil na osvědčenou taktiku. Zduchovice totiž dobře bránily a následně vyrážely do smrtících protiútoků, které v tomto případě dopomohly k zisku tří bodů. 

Branky: Hofman - Svoboda, Hampejs, vlastní. Rozhodčí: Kyttler. Diváků: 150. ČK. Aleš Fous.

Tochovice - Sp. Příbram B 0:1 (0:0)

Tochovice podaly Špatný výkon, když se snažily pouze nakopávat dlouhé míče na své hrot y. I přesto v desáté minutě nastřelily tyč hlavně v druhém poločase hosty přehrály. Do něj nastoupil za Příbram Kareš a po chybě bývalého hráče Spartaku Štětiny šel sám na brankáře. Tom u nasadil jesličky a překvapeni kola bylo na světě.

Branky: Kareš. Rozhodčí: Švidkov.

M. Hraštice - Petrovice 2:4 (1:2) 

I když konečný výsledek hovoří jasně, na hřišti to tak jednoznačná záležitost nebyla a hrál se vyrovnaný duel. Domácí měli mnoho šancí, ale chyběl jim potřebný klid v koncovce. Za to hostující Šmejkal ho měl na rozdávání, a když se přesně trefil hned třikrát, odvezly si Petrovice domů všechny tři body.

Branky: R. Fafejta, Vojíř - Šmejkal 3, Foukner. Rozhodčí: Hrabák. Diváků: 50.

Nečínský strážce svatyně Martin Kubín (ve vzduchu) právě vyráží míč mimo nebezpečí. Brankář hostí byl po celý zápas pro své spoluhráče velkou oporou, ale ani on nezabránil těsné prohře 1:2 svého týmu na hřišti lídra Okresního přeboru Višňové

 Bohutín na rezervu Rožmitálu nevyzrál 

Deštivé počasí, podmáčené terény, přesně takové byly podmínky víkendových utkání okresních soutěží. I když fotbalu počasí nepřálo, bylo odehráno kompletně patnácté kolo, ve kterém došlo k řadě překvapivých výsledků. 

Ve skupině A bylo šlágrem kola bezpochyby derby Dolní Hbity - Luhy, které přilákalo velký počet diváků. Z utkání plného osobních soubojů, ale také řady nepřesností vyšli nakonec vítězně hosté, kteří si odvezli po zásluze dvoubrankové vítězství. Drahlín v minulém kole nebyl schopen vstřelit na soupeřově hřišti jedinou branku, a tak se čekalo, jak se mu povede před domácím publikem. Proti Rosovicím se ujali domácí rychle vedení, ale hosté zanedlouho skóre vyrovnali. Drahlínští však přidali v průběhu zápasu ještě dvě branky, na které už hráči Rosovic odpověď nenašli. Jedním z velkých překvapen í patnáctého kola byla prohra prvního Bohutína s osmým Rožmitálem. Bohutínští se v zápase střelecky trápili, a tak si nakonec odvezli z Rožmitálu prohru 3:0. O první příčku sice Litavan nepřišel, ale jeho nás kok nad dalšími mužstvy v tabulce se znovu ztenčil.Po minulé výhře Věšína nad Rosovicemi se dostali fotbalisté Sparty na druhou příčku se ztrátou čtyř bodů na první Bohutín. Své postavení mohli ještě vylepšit v utkání s Dalekými Dušníky. Soupeř však byl jiného názoru a byl to on, kdo si připsal body za vítězství. V duelu posledního Podlesí s předposledním Lázem bylo k vidění sedm branek. Ta vítězná padla do sítě hostujícího Lázu, a tak se hráči Podlesí mohli radovat teprve ze své třetí výhry v letošní sezoně.

Také zápasy skupiny B se nevyhnuly zajímavým rozuzlením. Asi jen málokdo očekával, že suverénně první Dobříš bude pouze remizovat v Jesenici, která se s devíti body krčil a na desátém místě.Až nečekaně velké problémy s posledními Dublovicemi měl o mužstvo Hřiměždic. V utkán í se strhla divoká přestřelka a diváci viděli dramatický boj okořeněný jedenácti brankami. Šťastnějším mužstvem nakonec byli přeci jen domácí, kteří zvítězili 6:5.Nedařilo se ani Mokrovratům, které nestačily na rezervu Nového Knína a podlehly 1:2. Novoknínští se tak díky zisku třech bodů dostali do bližšího kontaktu s vedoucí trojicí.

III. třída - skupina A 

Dolní Hbity - Luhy 0:2 L. Kout 2, 

Drahlín - Rosovice 3:1 Legát 2, Lebeda, 

Věšín - Daleké Dušníky 2:4 Petrovic, Toman - Peták 2, Grubner, Plavec, 

Rožmitál B - Bohutín 3:0 Braun, Váně, Vojáček, 

Klučenice - Pičín 1:2 Hložek - Havelka, R. Vokurka, 

Podlesí - Láz 4:3 Mach, Jaroš, Solnička, Kabíček - Haas 2, Klínec. 

III. třída - skupina B 

Petrovice B - Kr. Hora 0:3 Zelenka, M. Slezák, Kropík, 

St. Huť - Kňovice 2:0 Maryška, Zoubek, 

Mokrovraty - N. Knín B 1:2 Hoppe - Rambousek, K. Rada,

Hřiměždice - Dublovice B 6:5 Kaprhál 2, Solnička, M. Černý, Cejrus, Kurfirst - L. Bém 2, B. Jirota, Bláha, Sejk, 

Jesenice - Dobříš B 1:1 Jirásek -Šišma, 

Prostř. Lhota - Kos. Hora 1:0 J. Moravec.

V derby Dolní Hbity - Luhy (0:2) domácí fotbalisté své fanoušky příliš nenadchli. Po celý zápas působili zakřiknutým dojmem, a tak si body zaslouženě odvezla Sparta. Na snímku přeskakuje ležícího obránce Davida Krůtu dolnohbitský Martin Šmíd.

 Fotbalisté Borotic se na utkání s Velkou Lečicí dobře vyspali

 Nejen mužstva třetích tříd, ale také týmy hrající o jednu třídu níže sehrály víkendu další kolo. Ve skupině A nezaváhaly jak první Hvožďany, tak ani jejich největší pronásledovatelé z Obecice.V utkání Hvožďany - Smolotely byl první poločas vcelku vyrovnaný, nicméně do šaten odcházela obě mužstva za stav u 1:0 pro domácí. Ve druhém dějství si hosté sice vytvořili několik slibných šancí, avšak branky stříleli pouze fotbalisté Hvožďan. Těm vycházely především standardní situace, ze kterých vytěžili i všechny tři góly. Po incidentu z minulého týdne, který se odehrál v Jablonné, by se mohlo zdát, že budou mít hosté z Obecnice k vítězství snadnou cestu. Realita utkání však byla poněkud jiná. Pravda, Obecničtí si odvezli tři body, ale o výsledek se museli strachovat až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Důvod k radosti měla i Hluboš, která se po dlouhé době konečně dočkala vítězství. Dobrý dojem z jarní Části zatím budí i Pečice, které z dvou odehraných utkání nejen že vytěžily plný počet bodů, ale navíc neobdržely ani jedinou branku. Ve víkendovém utkání si hravě poradily z posledním Podlesím, nad kterým zvítězily poměrem 4:0. Uvidíme, jak si Pečičtí povedou v zápasech ze silnějšími soupeři.

Ve skupině B padlo celkem pětadvacet branek a hned sedm z nich v utkání Borotice B - Velká Lečice. I když byly před utkáním pasování do rol e favorita hosté, tři body nakonec ukořistili fotbalisté Borotic. Inu, domácí se na utkání pravděpodobně dobře vyspali. První remízu v sezoně si připsala na své konto Višňová, která v domácím prostředí uhrála výsledek 1:1 s mužstvem Dalekých Dušník. Druhé Obořiště nenechalo nikoho na pochybách, že je v popředí tabulky oprávněně a domácím Hřiměždicím nastřílelo šest branek. 

IV. třída - skupina A 

Jablonná - Obecmce 0:1 střelec nehlášen, 

Pečice - Pod lesí 4:0 Klement 3, Kroupa, 

Hluboš - Bohutín B 2:0 J. Prokeš, Červenka, 

Tochovice B - Trhové Dušníky 0:1 Dörfl, 

Hvožďany - Smolotely 3:0 M. Hudeček, Havlena, Netušil.

IV. třída skupina B 

Borotice B -Velká Lečice 5:2 Černý 2, Waserbauer 2, Eitseber - Kap, Hovanec, 

Višňová B - Daleké Dušníky B 1:1 Šebesta - Král, 

Obory - Krásná Hora B 3:3 Mráz 3 - Batovec 2, Pej cha, 

Hřiměždice B - Obořiště 1:6 Jechort - Hrbek 2, Řehoř 2, Dlouhý, Hanzlíř, 

Nečín B - Počepice 0:0, 

Nová Ves B - Vysoký Chlumec 1:2 Zvěřina.