fotbal ročník 2001/2002

29. Dubna 2002

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2001/2002

Borotice odjely domů s výpraskem

Tochovice po druhé v řadě nebodovaly. Zduchovice otočily výsledek čtvrthodinu před koncem Šlágrem osmnáctého kola okresního přeboru bylo utkání třetích Petrovic s druhými Tochovicemi. Hosté za celých devadesát minut nenašli na petrovickou obranu ten správný recept, a tak odjeli nakonec s prázdnou.

Zatímco v sobotních zápasech zastihly fotbalisty na hřišti občasné přeháňky, ve zbývajících dvou nedělních duelech už bylo počasí k fotbalu jako stvořené.

Petrovice - Tochovice 3:0 (2:0)

Sto diváků přilákal duel třetího s druhým. V prvním poločase byli domácí herně lepším mužstvem a už v 10. minutě rozvlnili poprvé síť soupeře. Tochovičtí hráli zakřiknutě a dovolili domácím dostat se do dalších slibných šancí. Z mnoha příležitostí však dokázali Petrovičtí využít pouze jedinou. Do druhé pětačtyřicetiminutovky přišli fotbalisté Tochovic jako vyměnění. Vytvořili si velký tlak, ale veškeré jejich Šance končily na skvěle chytajícím gólmanovi domácích, který byl nepřekonatelný. A když Petrovičtí upravili v 80. minutě na 3:0, bylo o vítězi rozhodnuto.

Branky: Šmejkal 2, Faukner. Rozhodčí: Havránek. Diváků: 100.

Zduchovice - Dublovice 3:1 (0:1)

Utkání podprůměrné úrovně nezačalo pro Zduchovické zrovna šťastně, poněvadž již ve druhé minutě museli smutně přihlížet gólové akci soupeře. Když už se pomalou začalo zdát, že jednobrankové Dublovic by mohlo vydržet až do konce Utk ání, přišla 75. minuta a zvrat v utkání. Domácí třemi brankami strhli vedení na svou stranu a byli to oni, kdo se nakonec radoval z vydřeného vítězství.

Branky: Havelka, Čámský, Mikulášek -Kupči. Rozhodčí: Jarolímek. Diváků: 90.

Kamýk - Višňová 0:6 (0:1)

V první půli byl zápas poměrně vyrovnaný, přesto se Višňová dostala do vedení po chybě domácích. V druhém dějství se hosté po další chybě obránce dostali do dvougólového vedeni a od té doby byli jasnými pány na hřišti, což vyjádřili i gólově. Střelecky se dařilo zejména dařilo hostujícímu Kašákovi, který zamířil třikrát do Černého a zaznamenal hattrick. Navíc v průběhu druhé Části odstoupil pro zranění kapitán Kamýku Houška, a tak Višňová hrála téměř dvacet minut v početní výhodě.

Branky: Kašák 3, Vondruška 2, Soukup. Rozhodčí: Máša. Diváků: 50.

Nečín - Borotice 6:1 (3:0)

Největší návštěvnost kola jsme zaznamenali v Nečíni, kam si našlo cestičku hned stopadesát diváků. O tom, že se jím na fotbal přijít vyplatilo, svědčí i pohled na výsledek. Domácí Nečín svého soupeře doslova rozstřílel. První čtvrthodinku byl sic e zápas celkem vyrovnaný, ale poté převzali iniciativu jednoznačně Nečínští. Rádost z udrženého čistého konta jim v samotném závěru zkazil Žák, který zkorigoval výsledek na 6:1.

Branky: Novák 2, P. Vacek, V. Vacek, Al. Kaiser, P. Cégl - M. Žák. Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 150.

Narysov - Jince 2:3 (1.3)

Narysov se ujal vedení ve 13. minutě střelou z trestného kopu. Hosté vyrovnali o deset minut později, když z velkého vápna vymetl pavučiny ze šibenice Jedličkovy branky Peškař. Neuplynula ani minuta a narysovské hráče doslova zmrazil znovu Peškař, který tentokrát výstavnou střelou k pravé tyči poslal Jince do vedení. Hosté byli při chuti a zanedlouho mohli vsítit další branku. Provazník však svou velkou příležitost ke skórování trestuhodně spálil. Přehodit gól mana se mu sice podařilo, ale jeho lob si cestičku do sítě ne našel. Ve druhé Části dvoubrankové vedení Jince evidentně uspalo Narysovští byli aktivnějším mužstvem. Ze svého tlaku však domácí vytěžili už pouze jednu branku, a tak si Jince odvezl cenné tři bodíky.

Branky: Marek, J. Rampa Peškař 2, vlastní. Rozhodčí: Soukup. Diváků:30.

Sedlčany B - M. Hraštice 4:5 (2:2)

V utkání plném gólů byli na konec šťastnějším mužstvem hosté. Ti se v průběhu zápas ujali dvakrát dvoubrankového vedení, ale hosté v obou případech dokázali skóre vyrovnat. Rozhodující branka padla v závěru utkání z pokutového kopu.

Branky: Papač 2, Brunclík, Chlasták - Zamrazil 2, Fafejta, Šupáček, Batovec. Rozhodčí: Hejda. Diváků: 60.

Sp. Příbram B - Sp. Rožmitál 1:0 (0:0)

Ve vyrovnaném prvním poločase se diváci gólu nedočkali. O výhře domácích tak rozhodl v 52. minutě Antonín Mašek, který se trefil hlavou po standardní situaci. Příbramští byli ve druhé půli i nadále lepší, hrozili rychlými brejky, ale na skóre 1:0 se už nic nezměnilo.

Branky: Ant. Mašek. Rozhodčí: Klement. Diváků: 100.

V utkání okresního přeboru Narysov - Jince (2:3) se domácí dostali rychle do vedení, ale soupeř dvěma slepenými góly strhl vedení na svou stranu. A když hosté přidali ještě třetí branku, bylo i přes veškeré snažení Narysova o vítězi rozhodnuto. Na snímku se snaží obejít jinecký Jakub Provazník (vpravo) domácího záložníka Luboše Kozelku.

Na fotbalisty Tochovic sedla herní krize

Vraťme se ještě několika slovy k utkání okresního přeboru Petrovice - Tochovice. V zápase padly tři branky a hned všechny do sítě hostů. Zatímco během podzimní části Tochovice ani jedinkrát neprohrály, prohra v Petrovicích znamenala V jarní Části druhou porážku v řadě.

“Hned od prvních minut zápasu bylo na Tochovických znát, že nastoupili do utkání velice vlažně. Nechávali nám poměrně dost prostoru ve středu hřiště. čehož jsme brzy využili a už v desáté minutě jsme se dostali do vedení,“

řekl trenér SK Petrovic Jaroslav Kloud. Do konce prvního poločasu se podařilo domácím vstřelit další branku, a tak se čekalo, zdali hosté po příchodu ze šaten něco vymyslí.

“V úvodních pětadvaceti minutách druhého dějství nás hosté zatlačili do defenzívy, nicméně kluci odvedli v obraně skvělou práci a do nějaké vyložené šance soupeře nepustili. A když se mim podařilo deset minut před koncem zápas u pojistit vedení, byli jsme si vědomi toho, že se nám podařilo získat cenný skalp,“

dodal k zápasu Jaroslav Kloud. Zatímco Petrovičtí měli důvod k radosti, na straně druhé byly pocity zcela odlišného charakteru. Během dvou posledních utkání se nepodařilo Tochovicím získat ani bod, a navíc se mužstvo trápí i střelecky.

“Poslední dobou na nás sedla herní krize. Navíc se musíme obejít bez dvou velice talentovaných hráčů. Jsou jimi distancovaný Žid a zraněný Suchopár. Absence těchto hráčů má zadostiučinění i s tím, že jsme v posledních dvou zápasech vyšli střelecky naprázdno. Samozřejmě, že se na tom podílí i obrana soupeřů a defenzíva Petrovic byl a na hodně dobré úrovni,“

vysvětili po utkání herní krizi mužstva tochovický trenér Jaroslav Petrovic.

“I když jsme měli v utkání jednu chvíli navrh, jsem toho názoru, že domácí vyhráli zaslouženě. My musíme na toto utkání rychle zapomenout a stoprocentně se soustředit na sobotní duel s Malou Hrašticí,“ dodal lodivod Tochovic.

ZACHYCENO PŘED UZÁVĚRKOU

III TŘÍDA - Luhy - Podlesí 1:1,

Kosova Hora - Jesenice 3:2.

IV. TŘÍDA - Smolotely - Tochovice B 2:2,

Trhové Dušníky - Hluboš 1:0,

Velká Lečice - Dolní Hbity B 2:3.

O podrobnostech jednotlivých soutěží se dočtete jak o pravidelně v úterním vydání. Všichni čtenáři už jistě netrpělivě čekají, jak že se hrála utkání pátého kola. V předchozím kole řad a tipujících získala pouze záporné body, tak uvidíme, jak tornu bude tentokrát. Dosud známé výsledky pátého kola jsou:

Petrovice - Tochovice 3:0,

Sp. Příbram - Sp. Rožmitál 1:0,

Bohutín - Věšín 2:1,

Obory - Višňová B 2:2,

Vysoký Chlumec - Nečín 1:1.

Věšínští bojovali, ale body nezískali 30.4.2002

Ve čtrnáctém kole okresní soutěže, III. třídy se hodně čekalo, Jak dopadnou vzájemné duely prvních čtyř mužstev.

Protože však Bohutín porazil doma Věšín a Drahlín přivezl tři body z Dalekých Dušník, nedošlo na těchto postech v tabulce k žádné změně.Ve skupině A si chtěl vedoucí Bohutín napravit reputaci z minulého kola, ve kterém podlehl Rožmitálu o tři branky. V domácím prostředí hostil v sobotním utkání mužstvo z Věšína. První poločas byl vyrovnaný, co se hry i skóre týče. Ve druhém dějství se podařilo domácím vstřelit druhou branku, která, jak se později ukázala, byla brankou vítěznou.Souboj o druhou příčku svedli fotbalisté domácích Dalekých Dušník a Drahlína. I v tomto Utkání padly tři branky. Bohužel pro domácí dvě z nich skončily v jejich síti, když se dvakrát do Černého trefil hrající trenér hostů.V utkání posledního Lázu s předposledními Klučenicemi rozhodl o vítězství domácích jediný gól, který padl z kopačky Haase.

Ve skupině B hostil lídr skupiny druhé Hřiměždice. Po bezbrankovém poločase se zdálo, že branka v tomto zápase nepadne. Pak však přišla 80. minuta a dobříšští fotbalisté rozvlnili síť soupeře. Až do závěru zápasu si taktickou hrou domácí vedení pohlídali, a tak odjely Hřiměždice domů s prázdnou. Mokrovraty si opět vybraly jednu ze svých slabších chvilek, protože s předposledními Dublovicemi získali pouze bod za remizu.

III. třída - skupina A

Luhy - Podlesí 1:1 T. Kout -Bartoš,

Vrtule Láz - Klučenice 1:0 Haas,

Pičín - Spartak Rožmitál B 3:0 Havelka, L. Mochán, R.Vokurka,

Litavan Bohutín - Věšín 2:1 Šefrna, P. Mak - Karena,

D. Dušníky - Drahlín 1:2 Grubner -Šrámek 2.

III. třída - skupina B

Krásná Hora - Prostřední Lhot a 2:2 Al. Krůta, Zelenka - Jan Moravec 2,

Kosova Hora - Jesenice 3:2 M. Moudrý, P. Moudrý, R. Chmel - Macháček, P. Kautský,

MFK Dobříš B - Hříměždice 1:0 M. Řechka,

Dublovice B - Mokrovraty 1:1 Hanuš - Hoppe,

Nový Knín B - Stará Huť 5:0 K. Rada 2, L. Vostrý, K. Vostrý, R. Hrubý,

Kňovice - Petrovice B 4:0 Bošanský, Kalina, Pudil, Landa.

V utkání Bohutín - Věšín (2:1) se hrálo dlouho nerozhodně, ale nakonec domácí přeci Jen kýženého vítězství dosáhli. Na snímku se snaží zastavit věšínský Miroslav Furiš (vpravo) domácího Martina Zápotočného

Ve skupině A byl o šlágrem kola utkání druhé Obecnice s prvními Hvožd‘any. Domácí Slavoj si byl vědom toho, že případné vítězství by mohlo hrát v konečném účtování velkou roli. Na podzim však vyhrály 1:0 Hvožďany, které ani v neděli nechtěly domů odjet s prázdnou. V zápase plných šancí na obou stranách diváci branku neviděli, a tak se mužstva o body rozdělila. Po dvou porážkách se konečně dočkali prvního jarního bodu fotbalisté Smolotel. V Utkání proti rezervě Tochovic sice od desáté minuty prohrával 0:1, ale dvacet minut před koncem zápasu výsledek otočili. Tochovickým se podařilo v samotném závěru ještě vyrovnat, a tak i v tomto případě utkání vítěze nepoznalo.
Velké problémy měl favorit z Trhových Dušník v utkání proti Hluboši. Hosté kladli až nezvykle velký odpor okořeněný dravostí získat alespoň jeden bod. Domácím se podařilo vsítit jednu branku, na kterou hosté, ač se snažili, jak se snažili, odpověď nenašli.

Ve skupině B stejně tak jako před týdnem první Višňová pouze remizovala. A protože Obořiště zvítězilo nad Krásnou Horou, dostalo se bodově na stejnou úroveň jako Višňová. V utkání Daleké Dušníky B - Borotice. B pořádali domácí fotbalisté brankové hod y, protože nasázeli soupeři devět branek. Jen té jubilejní desáté se nedočkali.

IV. třída - skupina A

Obecmce - Hvožďany 0:0, Smolotely - Tochovice B 2:2 střelci nehlášeni,

Trh. Dušník y - Hluboš 1:0 střelec nehlášen,

Bohutín B - Březnice B 5:3 Hajný 3, Novák, Zápotočný - Schořovský, Benda, Syrovátko,

Podlesí B - Jablonná 0:1 Němec.

IV třída skupina B

Vysoký Chlumec - Nečín B 1:1 Slanina - střelec nehlášen,

Počepice - Hřuněždice B 2:0 Kortan, Troch,

Obořiště - Krásná Hora B 3:0 Hrbek 2, Jírek,

Obory - Višňová B 2:2 Mráz, Nováček - Šebesta, Hejda,

Daleké Dušníky B - Borotice B 9:0 Kramata 2, Bumba 2, Král 2, T. Ryčl, Sklenář, Máša,

Velká Lečice - Dolní Hbity B 2:3 P. Svoboda, Rákosník - Kopecký, P. Jiřina, Grebeň

V zápase IV. třídy Trhové Dušníky - Hluboš (1:0) hosté svého soupeře hodně potrápili, ale vyrovnávací branku se jim vstřelit nepodařilo. Možná i díky tornu, že domácí měli navrch v hlavičkových soubojích, o čemž svědčí i tento snímek.