fotbal ročník 2001/2002

6. Května 2002

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2001/2002

Jedlička zařídil výhru Narysova

Fotbalisté Hraštice zaskočili v úvodu zápasu Tochovice, které i přesto dokázaly zvítězit První Višňová si brankou z pokutového kopu minutu před koncem zápasu zajistila tři body. Dosavadní lídr tabulky Višňová, si i po víkendovém kole Okresním přeboru ve fotbale udržela svou vedoucí pozici.

Narysov - Sedičany B 2:1 (1:1)

Do přestávky se oba celky tref ily jedenkrát. Hosté však mohli ještě jednu branku přidat, ale nes talo se tak. Dobrým zákrokem totiž pokutový kop zlikvidoval gólman Narysova Jedlička. Štěstí se od Sedlčan odvrátilo zády i na konci zápasu, když jejich střelu zastavila tyč narysovské brány.

Branky: Přikryl, L. Havelka - Koutek. Rozhodčí: Sirotek.

Jince - Nečín 0:1 (0:0)

Vyrovnané utkání, kterému by za výkon obou mužstev slušela remíza. Zápas řídil bez chybný sudí Benedik. První poločas branka nepadla, ale v druhém mířil za hosty přesně Gregor. I když domácí posledních pětadvacet minut měli velký tlak, vyrovnat se jim nepodařilo.

Branky: Gregor. Rozhodčí: Benedik.

Borotice - Kamýk 2:0 (1:0)

Po celý první poločas měli domácí mírnou převahu, ale zúročit ji se jim povedlo až v jeho samotném závěru. V druhém dějství se hra více vyrovnala. Když Borotice přidaly další branku a soupeř pro Červenou kartu dohrával o deseti, o osudu zápasu tak bylo prakticky rozhodnuto.

Branky: Bernárd, Mestek. Rozhodčí: Jarolímek.

Višňová - Zduchovlce 2:1

Soupeř nepřijel na půdu první Višňové pouze bránit, a tak se hrál rychlý a útočný fotbal. Ten se musel divákům líbit. i když o výsledek se příznivci domácích museli strachovat do 89. minuty. Až do té doby byl stav utkání 1:1. Ale pak nařídil sudí Švidkov penaltu za ruku. Tu domácí proměnili, a rozhodli tak o zisku tří bodů.

Branky: Boukal, Cihelka - Mikolášek. Rozhodčí: Švidkov. Diváků: 250.

Dublovice - Sp. Příbram B 0:0 (0:0)

Vyrovnaný zápas, ve kterém si obě mužstva vytvořila několik dobrých příležitostí, ale gól z nich nepadl. A tak ani ve Čtvrtém zápase v řadě nepoznalo béčko Spartaku hořkost porážky. Rozhodčí: Žebrakovský. Diváků: 50.

Rožmitál - Petrovice 4:0 (1:0)

Definitivní rozuzlení tajenky přišlo po nástupu do druhého dějství. Domácí kouč zřejmě v kabině naordinoval svým svěřencům tajný recept na úspěch a hosté se nestačili divit. Během neuvěřitelných deseti minut bylo po zápase, když Rožmitál nasázel svému soupeři tři branky a rozhodl tak o své výhře 4:0.

Branky: J. Váně 2, Hofman, Trefný. Rozhodčí: Marek. Diváků: 70.

Tochovice - M. Hraštice 3:2 (3:2)

Devadesát diváků, kteří před Mistrovstvím světa v ledním hokeji dali přednost fotbalu nemuseli litovat. Dramatický průběh měl zejména první poločas. V něm hned od začátku všechny zmrazil Zamrazil a po něm Batovec s pokutového kopu stanovil na 0:2 pro hosty. Tochovice se ale z šoku brzy oklepaly a o chvíli později s kopala penalta v jejich prospěch. Tu domácí se štěstím proměnili, když se balon odrazil od pravé tyče za záda hraštického gólmana. Ještě do poločasu dokázali dalšími dvěma brankami výsledek otočit a zvítězit.

Branky: V. Šimůnek, Žid, Štetina - Zamrazil, Batovec. Rozhodčí: Klement.

V utkání Tochovic s Malá Hrašticí (3:2) bylo k vidění mnoho dramatických okamžiků. Na snímku právě uniká domácí Stanislav Juračka (vpravo) hraštickému Pavlu Liškovi.

V pohárových bitvách postoupily domácí celky

Druhé kolo Českého fotbalového poháru mělo na programu další dvě utkání.

Dublovice - Sedlčany B 2:0 (1:0)

Celý zápas se odehrával v poklidném tempu. Domácí si svou výhru zajistili nejprve v prvním poločase brankou ze hry a v druhém dějství přidali pojistku v pod obě úspěšného pokutového kopu.

Branky: Hanuš 2. Rozhodčí: Švidkov - Marek, Soukup. Diváků: 50.

Kr. Hora - Kamýk n/Vlt. 5:1

Utkání měli v režii domácí hráči. O tom svědčí i pět branek v síti hostí A když se za Kamýk dokázal prosadit pouze Tatoušek, skončil zápas zaslouženým vítězstvím fotbalistů Krásné Hory.

Branky: Švec 2, J. Slezák, M. Slezák, P. Čanda - Tatoušek.

Osmého května se odehraje od 17. hodin na hřišti v Trhových Dušníkách pohárové utkání mezi Sp. Příbram B a Narysovem.

Šlágrem kola byl o utkání druhého Drahlína s prvním Bohutínem.

Zápas dvou velkých adeptů na postup do vyšší soutěže přilákal velký počet fanoušků a ti viděli pohledný fotbal plných šancí na obou stranách. V úvodních minutách si hosté z Bohutína vytvořili mírnou převahu, ale domácí obrana byla pozorná. Postupem času se začali osmělovat i Drahlínští. Velkou Šanci k otevření skóre měl na kopačce domácí Fürst, ale před sebou zívající branku netrefil. Vše si však vynahradil o několik minut později, kdy výstavním gólem poslal Drahlín do vedeni. Fotbalisté Litavanu však nes ložili zbraně a ve druhém dějství hrozili rychlými a nebezpečnými brejky. Nakonec se hosté přeci jen vyrovnání dočkali, a protože další branka už nepadla, skončilo utkání jednobrankovou remízou. Mužstvo Dalekých Dušník překvapivě podlehlo soupeři z Dolních Hbit, a tak se na třetí příčku znovu vrátil Věšín, který porazil v sobotním utkání Pičín poměrem 3:1. Postrachem pro hosty byl v tomto utkání věšínský Petrovic, který se postaral o všechny tři branky domácích. Poslední Klučenice hostily desáté Podlesí a domácí své příznivce příliš nepotěšili, jelikož si do statistik připsali jedenáctou porážku v sezoně.Ve skupině B se o velké překvapení kola postaraly Petrovice, které využily domácího prostředí k vítězství 3:1 nad Novým Knínem.

III. třída - skupina A

So. Rosovice - Sparta Luh y 1:1 Kosán - Vl. Kout,

So.Dolní Hbity - So. Daleké Dušníky 1:0 M. Bláha, So.

Drahlín - Litavan Bohutín 1:1 Fürst - M. Mak ml.,

Sparta Věšín - So. Pičín 3:1 Petrovic 3 - Kural,

Spartak Rožmitál B - Vrtule Láz 5:0 Váně 3, Vojáček, Melichar,

SK Klučenice - Capo Podlesí 1:2 Hrazdíra - P. Minařík, P. Janát.

III třída - skupina B

FC Kňovice - TJ Krásná Hora 0:3 Zelenka, Kropík, Švec,

SK Petrovice B - So. Nový Knín B 3:1 Kdolský 2, Faukner - K. Rada,

SK Stará Huť - So. Dublovice B 2:0 Zoubek, Zavřel,

TJ Mokrovraty - MFK Dobříš B 0:2 M. Řechka 2,

Vltavan Hříměždice - Kosova Hora 2:0 Kaprhál 2,

So. Jesenice - Prostřední Lhota 1:1 Macháček - Caska.

Početní výhodu Hluboš promarnila

V dalším kole okresní soutěže IV. třídy skupiny A měla mužstva z dvou nejvyšších pater tabulky překvapivě velké problémy s týmy z opačného pólu. Lídr z Hvožďan překvapivě klopýtl s rezervou Tochovic, která na domácím hřišti vyválčila cennou remizu. Ani druhá Obecnice to neměla proti domácímu Podlesí vůbec jednoduché. Hostům se vůbec nedařilo v koncovce a nakonec mohli být rádi za těsné vítězství 3:2. Prvního jarního vítězství se dočkaly Smolotely v utkání proti Hluboši. Na podzim byl tento duel v jednoznačné režii Makovanu, ale tentokrát tornu rozhodně tak nebylo. Hluboš se ujala poměrně rychle vedení, když se z rohového kopu prosadil Urbánek. V úvodu druhého poločasu se podařilo Smolotelským vyrovnat, ale následně byl za zbytečné řeči vyloučen hostující J. Šedivý a Smolotely hrály Čtyřicet minut o desíti. Hluboš sice v početní převaze zatlačila svého soupeře na jeho vlastní polovinu, ale zapomněla na zadní vrátka a to se jí vymstilo. Okénka v domácí obraně využil rychlým brejkem Ouška, který stanovil skóre na konečných 1:2.

Ve skupině B bylo s největší pravděpodobností lákadlem pro diváky utkání Višňová B - Obořiště. Asi jen málokdo před zápasem očekával takový výsledek, jaký byl nakonec na hřišti dosažen. Hosté měli po celé střetnutí mírně navrch, z Čehož vyústily i jejich tři vstřelené branky. A protože domácí našli odpověď pouze na jednu z nich, radovali se z vítězství 1:3 hráči Obořiště. Vysokou porážku v domácím prostředí utrpěly Dolní Hbity. Ty nenašly ten správný recept na soupeře z Dalekých Dušník a po devadesáti minutách odešly ze hřiště poraženy 1:5.

IV. třída - skupina A

Podlesí B - Obecnice 2:3 Lovaš, Topinka - Karas, Staněk, Cerka,

Pečice - Bohutín B 3:2 Klouda, Klement, vlastní - Kónigsmark, Kohout,

Březnice B - Trh. Dušníky 1:3 Tuháček - Dörfel 2, Tichý,

Hluboš - Smolotely 1:2 P. Urbánek - Šusta, Ouška,

Tochovice B.- Hvožďany 3:3 Vondrášek, Černý, M. Trčka - Havlena, Netušil, M. Hudeček.

IV. třída - skupina B

Dol. Hbity B - Dal. Dušníky B 1:5 Hochman - Král, Sklenář, Zd. Bumba, J. Hájek, Kramata,

Borotice B - Obory 0:2 střelci nehlášeni,

Višňová B - Obořiště 1:3 Vondruška - Jírek 2, Hrbek,

Kr. Hora B - Počepice 0:6 Hroch 2, Brynda 2, Kortan, vlastní,

Hřiměždice B - Vys. Chlumec 1:0 Vimr,

Nečín B - Nová Ves B 1:1 L. Kaiser - Prat.

V zápase Podlesí B - Obecnice (2:3) se hosté dlouho střelecky trápili. Vyrovnávací branku zajistil až v druhém poločase Jan Staněk (vpravo), kterému ve skórování nezabránil ani obránce Miroslav Topinka, ani gólman Podlesí Radim Černohorský.