fotbal ročník 2001/2002

13. Května 2002

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2001/2002

Střelecké trápení Kamýku pokračuje

Trápení v ofenzivě Kamýku pokračovalo i v utkání proti Jincům. Ani do třetice se totiž Kamýckým nepodařilo vsítit v utkání Jedinou branku.Zatímco se po skončení podzimní části pohybovali Zduchovičtí s jedenácti body na předposledním místě tabulky, v druhé polovině sezony jejich forma roste od zápasu k zápasu. Přesvědčily se o tom i Borotice, které s tímto celkem prohrály v sobotním utkání 2:0.

Kamýk - Jince 0:3 (0:1)

Branka soupeřů je pro nás zakletá. Pravděpodobně tato slova si v hlavě stále dokola přehrávají hráči Kamýku, kteří se v posledních osmi kolech trefili do černého pouze pětkrát, a to jak sami uznáte, je hodně mizivá bilance. Kamýčtí vyšli střelecky naprázdno i v domácím utkání proti Jincům. Hosté se ujali v prvním poločase krásnou střelou vedení, a přestože ve druhém dějství měli domácí tlak a několik šancí, gólově se prosadit nedokázali. Naopak to byli host é, kteří z rychlých brejků dvakrát tvrdě trestali. Jelikož Kamýk naposledy zvítězil posledního března, je jeho setrvání v okresním přeboru vážně ohroženo.

Branky: Vůjtěch, Provazník, Peškař. Rozhodčí: Havránek. Diváků: 60.

M. Hraštice - Sp. Rožmitál 3:3 (1:1)

Aktivnější a pohyblivější hosté šli již ve třetí minutě do vedení. Domácí zvýšenou bojovností dokázali ještě do poločasu vyrovnat. Po příchod u ze šaten se dostal po vydařeném brejku znovu do vedení Rožmitál, avšak Malohraštičtí dvěma góly otočili skóre ve svůj prospěch. Poslední slovo měli přeci jen hostě, kteří v nastaveném čase zachránili alespoň bod za remízu.

Branky: Vojíř 2, Batulka - Hofman 2, Váně. Rozhodčí: Řehák. Diváků: 50.

Petrovice - Dublovice 3:0 (1:0)

V průměrném zápase se domácí ujali v prvním poločase brzy vedení. Po obrátce stran, za stavu 1:0, hosté neproměnili penaltu, a když Petrovičtí přidali další dva přesné zásah y, nebylo o vítězi pochyb

Branky: P. Doubek, Kortánek, Faukner. Rozhodčí: Švidkov. Diváků: 50.

Zduchovice - Borotice 2:0 (1:0)

Úvod utkání patřil pohyblivějším hostům, ale ve 22. minutě po akci Havelky se Svobodou šly do vedení Zduchovice, které si v dalším průběhu zápasu vytvořily dalších osm gólových příležitostí. Výborného Bauera v brance hostí však překonaly podruhé až v 82. minutě a tím si pojistily body i postup do dalšího kola

Branky: R. Svoboda, Švagr.Rozhodčí: Šimůnek. Diváků: 100.

Nečín - Narysov 1:1 (1:1)

Sto dvacet přítomných diváků příliš pohledný fotbal nevidělo. Utkání bylo zpočátku vyrovnané s minimem šancí na obou stranách. A když padl o na každé straně po jednom gólu, mužstva se o body musela rozdělit.

Branky: Mácha - Marek. Rozhodčí: Máša. Diváků: 120.

Sedlčany - Tochovice 0:3 (0:1)

I když tornu konečný výsledek příliš nenapovídá, bylo utkání poměrně vyrovnané. Hosté vytěžili z pěti vážnějších šancí hned tři góly, a protože domácí své příležitosti trestuhodně zahazovali, vyšli z tohoto zápasu bodově na prázdno.

Branky: Juračka 2, Formánek. Rozhodčí: Mrázek. Diváků: 80.

Sp. Příbram - Višňová 0:2 (0:1)

V úvodu vyrovnaného prvního poločasu spálili domácí velkou možnost k otevření skóre. Ve druhém převzali taktovku hry hosté hrálo se prakticky na jedinou branku. Višňová své vedení pojistila druhým gólem a zaslouženě si odvezla tři body.

Branky: Kašák, Soukup Rozhodčí: Benedik. Diváků: 110.

V okresním přeboru dospělích hostila Malá Hraštice fotbalisty Rožmitálu, kterému se v minulém povedl husarský kousek, když porazil mužstvo Petrovic. V sobotním utkání měli sice hosté mírnou převahu ale Malohraštlčtí dokonale trestali skulinky v obraně, a tak konečná remíza 3:3 byla zasloužená, podíl na zisku alespoň bodu pro Hraštici měl i domácí brankář Pavel Haspekl (na snímku), který řešil nejednu složitou situaci před svou brankou.

V Pičíně byly k vidění tři penalty

Okresní soutěže třetí třídy pokračovaly o víkendu dalším kolem. Drahlínští fotbalisté prohrávali na hřišti Pičína v prvním poločase už o dvě branky a nevypadalo to s nimi růžově. Přesto to nakonec byl Drahlín, který si po senzačním obratu odvezl tři body za vítězství. Ve skupině A hostil v sobotním utkáni lídr skupiny Bohutín mužstvo Dolních Hbit. Po nepříliš vydařeném prvním poločase, který domácí prohráli 1:2, Bohutín ve druhé části zlepšil hru, dvěma góly výsledek otočil a díky třem bodům si i nad ále udržuje nejvyšší post tabulky. Ve značně prořídlé sestavě zajížděl Drahlín na trávník Pičína a Bohutínu se mu v první části moc nedařilo. Všechno to začalo ve 30. minutě, kdy domácí po pěkné akci rozebrali drahlínskou obranu včetně brankáře a Miroslav Pinc nikým nehlídaný otevřel skóre hlavou do úplně prázdné branky. Neuplynula snad ani minuta a tentýž hráč poslal Pičín do dvoubrankového vedení.

Drahlín se vrátil do zápasu těsně před odchodem do šaten, když se mu podařilo zásluhou Martina Šrámka snížit na 2:1.Ve druhém poločase se nejprve hostům podařilo z nařízeného pokutového kopu vyrovnat a dokonce zanedlouho nato jít do vedení. Domácí se ještě postarali o zdramatizování zápasu, když také oni proměnili penaltu. S pokutovými kopy se v tomto zápase rozhodčí musel odpískat i třetí penaltu v pořadí, a tentokrát znovu proti Pičínské brance. Drahlín ji bezpečně proměnil, a když se po samostatném brejku prosadil ještě hostující Legát, zvítězili hosté po gólové přestřelce 3:5.

Ve skupině B se zástupcům hostujících mužstev příliš nedařilo. Pouze Mokrovraty si odvezly z Kosovy Hory bod za remízu, stejně tak jako Star á Huť z Dobříše. Po nepříliš přesvědčivém výkonu z minulého kola, ve kterém fotbalisté Prostřední Lhoty hráli s Jesenicí jen nerozhodně 1:1, si chtěli spravit chuť v utkání s Hříměždicemi. V prvním poločase byla hra i skóre vyrovnané, a tak se čekalo, jak dopadne druhá pětačtyřicetiminutovka. V té si Prostřední Lhota vytvořila mírnou převahu a nakonec vyhrála o jednu branku.

Skupina A

Luhy - Klučenice 0:1 M. Kid,

Podlesí - Sp. Rožmitál B 4:1 Minařík, Bartoš, Bolina, Jaroš - Vojáček,

Láz - Věšín 2:3 Vachata, Bezouška - Čížek 2, Konvica,

Pičín - Drahlín 3:5 Pinc 2, R. Vokurka - Dušek 2, Stefan, Šrámek, Legát,

Bohutín – D. Hbity 3:2 Novák, Šefrna, P. Mak - Falc, Šmíd,

Daleké Dušníky - Rosovice 2:3 Král, Dušek - Ježek 2, Sojka.

Skupina B

Krásná Hora - Jesenice 3:0 P. Čanda 2, Zelenka,

Prostř. Lhota - Hřiměždice 3:2 Čanda 2, O. Moravec - Kurfürst, Kaprhál,

Kosova Hora - Mokrovraty 3:3 Písařík, Sůva, P. Moudrý - Diviš, Lichtenberk, Hoppe,

Dobříš B - Stará Huť 2:2 Řechka, Bukva - střelci hostů nehlášeni,

Dublovice B - Petrovice B 3:1 Bém, Čihák, D. Krůta - Faukner,

Nový Knín B - Kňovice 4:2 K. Rada 2, L. Vostrý. Kočí - P. Sosnovec, Vančura.

Divokou brankovou přestřelku viděli diváci v utkání Pičín - Drahlín (3:5). Hosté sice od třicáté minuty prohrávali o dvě branky, ale ve druhém poločase se jim povedl dokonalý obrat skóre. Na snímku uniká Petr Brynda (vpravo) domácímu Ladislavu Mochánovi

Také na fotbalisty IV. tříd

čekala o víkendu další mistrovská utkání. V zápase, ve kterém hostila Obecnice na svém zvelebeném trávníku rezervu Tochovic, se gólově dařilo domácímu Hejmcovi, který svým hattrickem značně pomohl k výhře Slavoje v poměru 3:0. A protože Obecnice předehrávala už ve středu utkání dvacátého kola, v němž si hravě poradila s Hluboši, vyhoupli se Obecničtí do čela tabulky.Právě středečního soupeře Obecmce hostily favorizované Hvožďany. Hluboš měla dlouho naději na zisk alespoň jednoho bodu, ale v závěru se domácím podařilo vstřelit vítěznou branku a ukořistit tři body. Překvapivý výsledek se zrodil v utkáni Smolotely - Březnice B. Domácí ve své krátkodobé existenci rezervu Březnice ještě nikdy neporazili, a tak se chtěli v neděli dopoledne pokusit tento komplex zlomit. A podařilo se. Ve vyrovnaném duelu rozhodla o vítězství Makovanu nařízená penalta v samotném závěru, kterou agilní Ouška s přehledem proměnil. V utkání o třetí příčku mezi celky Trhových Dušník a Pečic viděli diváci jedinou branku, která rozhodla o těsné výhře domácích.

Ve skupině B nebylo kvůli krupobití odehráno utkání Nová Ves B - Hřiměždice B. Sedmibrankový příděl si odvezli fotbalisté Borotic z Obořiště, a tak i nadále zůstávají Borotičtí na dně tabulky. Nedařilo se ani hráčům Vysokého Chlumce, kteří v domácím utkání s Krásnou Horou prohráli 1:3. Už čtyři kola Čeká na vítězství B mužstvo Višňové, které opět pouze remizovalo, tentokrát s celkem Počepic. Třetí Daleké Dušníky nepřipustily v domácím zápase s Velkou Lečicí žádné drama a po dobrém výkonu se radovaly z výhry4:0.

Obory - Dolní Hbity B 2:1 Mráz, Zatloukal - Sobotka,

Daleké Dušníky - Velká Lečice 4:0 Kadlec 2, T. Ryčl, Fanča.

V sobotním utkání IV. třídy Trhové Dušníky - Pečlce (1:0) byla k vidění řada osobních soubojů, očemž svědčí i naše fotografie. Na snímku se snaží ve skluzu zastavit pečínského Jana Šuchana (vlevo) kapitán domácích Petr Čermák.