fotbal ročník 2001/2002

20. Května 2002

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2001/2002

Jincům proklouzla výhra mezi prsty

V sobotu bylo odehráno kompletní jedenadvacáté kolo okresního přeboru v kopané. V něm měly unce blízko k třem bodům, ale Zduchovicím se podařilo minutu před koncem zachránit alesp oň remízu. Ve šlágru kola mezi první Višňovou a třetími Petrovicemi viděli diváci pět branek. Hned o čtyři z nich se postarali domácí hráči kteří po dobrém výkonu pohodlně dokráčeli k dalšímu vítězství V sezoně.

Nečín - Sedlčany B 2:2 (1:1)

Hosté posíleni o několik hráčů z A - mužstva se tří bodů nedočkali a nakonec se po vyrovnaném utkání museli smířit s remízou.

Branky: Koza, Vr. Vacek - Januška 2. Rozhodčí: Havránek. Diváků: 120.

Narysov - Kamýk 1:1 (0:0)

Pro domácí se nevyvíjelo utkání zrovna příznivě. Prohrávali o branku, neproměnili pokutový kop a nastřelili dvě tyče. Nakonec se na domácí štěstí přeci jen usmálo, když se jim dvě minuty před závěrečným hvizdem rozhodčího podařilo vyrovnat na konečných 1:1.

Branky: Marek - Krotil. Rozhodčí: Klement.

Jince - Zduchovice 2:2 (0:0)

Zajímavé rozuzlení mělo utkání dvou týmů, které se po skončení podzimní části pohybovaly ve spodníc1i patrech tabulky. Po vyrovnaném prvním poločase se podařilo domácím v úvodních dvaceti minutách druhé části jít do dvoubrankového veden í. Hosté však nekapitulovali a v 75. minutě snížili na rozdíl jedné branky. Jince přišly o tři body minutu před koncem, kdy se podařilo Zduchovickým vyrovnat. Protože se utkání hrálo zároveň jako pohárové, musely o vítězi rozhodnout pokutové kopy. V nich byli štastnějším týmem domácí, kteří zvítězili 4:2.

Branky: Provazník, Peškař - Svoboda, Mikolášek. Rozhodčí: Marek. Diváků: 50.

Borotice - Sp. Příbram B 0:0

Hosté z Příbrami měli téměř po celé utkání herní převahu, vytvořili si i několik šancí, ale s jejich proměňováním to byl pro Spartak velký problém. A protože se brankově neprosadili ani domácí, skončilo utkání bezbrankovou remízou.

Rozhodčí: Hejda. Diváků: 50.

Višňová - Petrovice 4:1 (2:0)

Domácí začali utkání hodně zostra. Již v třetí minutě mohli vést dokonce 3:0, ale ujala se až střela Soukupa. Do přestávky měla Višňová jednoznačně více ze hry, byla nebezpečnější v zakončování svých šancí a zaslouženě vstřelila i druhý gól. Ve druhém dějství hosté hru vyrovnali, vytvořili si i brankové příležitosti, ale Višňovou podržel skvělými zákroky domácí gólman, který zlikvidoval nejednu tutovku petrovických hráčů. Višňová si tak připsala v důležitém utkání tři body a k případném u postupu do vyšší soutěže už jí zbývá jen krůček.

Branky: Soukup 2, Kašák, D. Bobek - P. Šmejkal. Rozhodčí: Jarolímek. Diváků: 120.

Dublovice - M. Hraštice 1:2 (0:1)

Hosté předvedli učebnicový příklad využívání brejkových šancí. I když se podařilo Dublovickým snížit deset minut před koncem z penalty, hosté si tři body vzít nenechali.

Branky: Sirotek - Vojíř 2. Rozhodčí: Křivonoska. Diváků: 50.

Sp. Rožmitál - Tochovice 3:1 (1:0)

Ve vyrovnaném prvním poločase se v jeho závěru podařilo domácím jít do jednobrankového vedení. Hosté se sice jedním gólem ve druhé Části vrátili do zápasu, ale domácí zisk tří bodů dokázali pojistit.

Branky: Váně, Hofman, Křepelka - Ondračka. Rozhodčí: Benedik. Diváků: 150.

V utkání okresního přeboru Višňová - Petrovice (4:1) domácí v prvním poločase svého soupeře k ničemu nepustili. Ve druhém dějství se Petrovičtí přeci jen osmělili, hru vyrovnali, ale překonat výborně chytajícího gólmana Višňové se Jim podařilo pouze Jedinkrát. Na snímku se snaží domácí Jiří Boukal (vpravo) vymyslet dobrou střeleckou pozici pro spoluhráče Dušana Bobka.

Podlesí si odvezlo z Věšína bod

Fotbalisté třetích tříd ukrojili o víkendu další díl z jarní části sezony. Lídr skupiny Bohutín překvapivě remizoval s Rosovicemi, a tak se jeho náskok před druhým Drahlínem ztenčil na jednobodový. Bohutínští ještě před nedělním utkáním správně předpokládali, že to v Rosovicích nebudou mít vůbec jednoduché. Nakonec mohli být fotbalisté Litavanu rádi za remízu, když se jim podařilo vyrovnat dvě minuty před koncem zápasu.

Největší pronásledovatel Bohutína hostil na svém hřišti poslední mužstvo tabulky, a tím byla Vrtule Láz. Drahlín od začátku utkání plnil roli favorita, a třemi vstřelenými brankami dokráčel celkem v pohodě ke svému jedenáctém u vítězství v sezoně. Díky zisku třech bodů a zaváhání Bohutína ztrácí Drahlín na vedoucí tým pouhopouhý bodík.

Cenné tři body se podařilo ukořistit Luhám v Dalekých Dušníkách. Domácí se tak díky prohře 1:2 propadli v tabulce ze Čtvrté na šestou příčku a ztratili bodový kontakt s vedoucí trojicí. Zajímavého výsledku dosáhli fotbalisté Podlesí na hřišti Věšína, odkud si po dobrém výkonu přivezli bod za jednobrankovou remízu. Inu hráčům Capa začalo téct do bot, a tak se v několika posledních zápasech dokázali vyburcovat k dobrým výkonům. Fakt je ten, že Podlesí už pět zápasů v řadě neprohrálo.

Ve skupině B mělo dramatickou zápletku utkání Nového Knína s Krásnou Horou. Zápas nakonec skončil nerozhodně, ale na tom by zas až tak nic zvláštního nebylo. Kuriozitou se však stalo to, že domácí dohrávají utkání bez třech vyloučených hráčů. Utkání Dobříš B - Petrovice B bylo střetnutím dvou týmů ze zcela opačných pólů tabulky, a konečný výsledek 5:1 tornu i napovídá. Už pět kol čekají Mokrovraty na vítězství. Tři body se jim nepodařilo získatani v nedělním domácím utkání s Prostřední Lhotou, které skončilo, pro Mokrovraty poslední dobou typicky, opět remízou.

Skupina A

Daleké Dušníky - Luhy 1:2 Ant. Švagr - Čech, Krůta,

Rosovice - Bohutín 1:1 Kovač - střelci hostů nehlášeni,

Dolní Hbity - Pičín 0:4 Vokurka 2, Kural, Pinc,

Drahlín - Láz 3:1 Legát, Přibík, Klobouček - Vachata,

Věšín - Podlesí 1:1 Petrovic - Bartoš,

Rožmitál B - Klučenice 5:1 Al. Fous 2, Voj áček, Pejsar, Albert - Dvořák.

Fotbalisté Podlesí zaveleli k útoku. Po skončení podzimní části to vypadalo s Podlesím na padáka, ale nyní je vše Jinak a začíná svítat na lepší časy. Už pět zápasů V řadě nepoznalo Capo hořkost porážky. Také v sobotním utkání proti domácímu Věšínu dokázali hráči Podlesí ukořistit cenný bod za remízu 1:1. Uvidíme, zdali šňůru neporazitelnosti prodlouží hráči Podlesí i v příštím kole, ve kterém hostí druhý Drahlín. Na snímku svádí souboj Zdeněk Kadlčka z Podlesí a věšínský Alexandr Toman (vzadu).

Skupina B

Nový Knín B - Krásná Hor a 2:2 K. Vostrý, Širl - Čanda 2,

Kňovice - Dublovice B 1:2 Pudil - Kupči, Čihák,

Petrovice B - Dobříš B 1:5 Al. Bílek - Liška 3, Bubna, vlastní,

St. Huť - Kosova Hora 2:2 Adamczik 2- Šimánek, Moudrý,

Mokrovraty - Prostřední Lhota 0:0,

Hřiměždice - Jesenice 2:0 Kaprhál, J. Černý.

Lídr skupiny Bohutín zachraňoval remízu v Rosovicích na poslední chvíli. Vyrovnávací branka přišla dvě minuty před koncem, a protože Drahlín v domácím prostředí porazil Láz 3:1, ztenčil se náskok Vltavanu nad druhým Drahlínem pouze na jednobodový bod.

Rezerva Tochovic utrpěla s Hluboší debakl

Také v nejnižší okresní soutěži usilovaly týmy o další body do tabulky. Ve skupině A měla Obecnice volno, a tak její hráči s napětím očekávali, podaří-li se rezervě Březnice druhé Hvožďany potrápit. Hosté z Hvožďan však žádné spekulace nepřipustili, podařilo se jim dát dvě branky, a tento výsledek udržet až do konce zápasu. V derby mezi domácími Pečicemi a Smolotely byl k vidění celkem pohledný fotbal s mnoha šancemi na obou stranách. I když Pečičtí vedli v průběhu zápasu dvakrát o dva góly, museli se o konečný výsledek 3:2 obávat do poslední minuty. Zajímavý výsledek se zrodil v zápase Hluboš - Tochovice B. Domácí už měli pravděpodobně dost těch zbytečných porážek o gól či o dva, a do svého soupeře se zakousli hned od úvodního hvizdu. Odměnou za jejich nasazení a důraz jim bylo vysoké vítězství v poměru 5:0. Branková přestřelka byla k vidění v pod lesí, které hostilo B - mužstvo Bohutína. V zápase padlo na obou stranách po Čtyřech brankách, a tak se domácím podařilo získat teprve svůj druhý bod v sezoně.

Ve skupině B zajížděli hráči prvního Obořiště na půdu Dolních Hbit, ale zápas se zrovna nevyvíjel tak, jak hosté předpokládali. Domácí dobře bránili a i jejich útočné akce byly mnohdy velmi nebezpečné. A když každé z mužstev vsítilo dvě branky, nastala dělba bodů. Zaváhání Obořiště využila rezerva Višňové, která výhrou stáhla pětibodový náskok Obořiště na tříbodový. Poslední Borotice sahaly po bod u v utkání s pátými Počepic emi, ale hosté si taktickým závěrem tři body vzít nenechali.

Skupina A

Podlesí B - Bohutín B 4:4 Radla 2, Lovaš, Tučný - Königsmark 3, Janošťák,

Jablonná - Trhové Dušníky 3:0 Bitary, Krejčí, Řánek,

Pečice - Smolotely 3:2 Klement, Jarolímek, Klouda - Ouška 2,

Březnice B - Hvožďany 0:2 Šimša, Netušil,

Hluboš - Tochovice B 5:0 Procházka 2, Jan Prokeš, Jiří Prokeš, Urbánek.

Skupina B

Velká Lečice - Obory 1:3 Rákosník - Nováček, Rys, Lundak,

Dolní Hbity B - Obořiště 2:2 Šeděnka, P. Dědina - Kubát, Hrbek,

Borotice B - Počepice 2:3 Petrák 2 - Kortán 3,

Višňová B - Vysoký Chlumec 5 : 1 Soukup, Burian, Kyselý, Čanda, Vondruška - střelci hostů nehlášeni,

Krásná Hora B - Nová Ves B 3:2 Turek, Procházka, Piskáček - Petrák, Pařízek,

Hřiměždice B - Nečín B 4:2 Poslušný 2, Červinka, M. Januška - Vacek 2.

K nedělnímu zápasu zajížděly Hvožďany na půdu Březnice, a i když domácí jednoho z adeptů na postup do vyšší soutěže potrápili, na výkon Hvožďanských to nestačilo. Na snímku se snaží domácí František Štika (vpravo) zabránit střele Luboše Netušila, který v zápase jednou skóroval.