fotbal ročník 2001/2002

27. Května 2002

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2001/2002

Hraštice rychlým gólem lídra nezaskočila

Fotbalisté okresního přeboru obuli o víkendu znovu své kopačky, aby usilovali o další mistrovské body.

Tochovice - Dublovice 4:0 (3:0)

V pohledném a útočném Utkání se ujali domácí vedení po čtvrthodince hry, když se přesnou střelou z velkého vápna prezentoval Teska. Tochovičtí po vstřelené brance uklidnili hru, a i nadále zle dotírali na branku soupeře. Druhá branka zápasu přišla z obdobné situace jako ta první, pouze s tím rozdílem, že tentokrát poslal svou vizitku hostujícímu brankáři Ladislav Černý. Dublovice srazila do kolen kuriózní branka, která padla Čtyři minuty před koncem poločasu. Po souboji na hranici malého vápna se míč nešťastně pro hosty odrazil od nohy marně snaží zabránit kuriózní třetí směřoval do branky. Dublovický brankář ve snaze brance zabránit reflexivně vystartoval za míčem, ovšem v rozhodujícím okamžiku podklouzl a balon už nedohnal. Ve druhém poločase se snažili hosté vstřelit kontaktní branku, ovšem zapomněli na zadní vrátka a po čtvrté inkasovali.

Branky: Teska, Juračka, Šimůnek, Černý. Rozhodčí: Sirotek. Diváků: 50.

M. Hraštice - Višňová 1:3 (1:1)

Domácí měli fantastický úvod, když již ve třetí minutě otevřeli zásluhou Fafejty skór e zápasu. Hosté se však rychlou brankou soupeře nenechali zaskočit a do poločasu vyrovnali. Po změně stran přidala Višňová další dva góly a díky nim si, odvezla tři body.

Branky: R. Fafejta - Kašák 2, Michal Severa. Rozhodčí: Máša. Diváků: 80.

Petrovice - Borotice 3:1(0:1)

Domácí měli po celé utkání územní převahu. Borotičtí sice proměnili jednu z mála svých šancí a vedli, ovšem domácí po příchodu ze šaten třemi góly zápas otočili a zcela zaslouženě vyhráli.

Branky: Šmejkal 2, Faukner - Černý. Rozhodčí: Perásek. Diváků: 50.

Zduchovice - Narysov 2:0 (1:0)

Soubojem domácích útočníků s vlastní nemohoucností lze charakterizovat toto sotva průměrné utkání. Tři body domácím nakonc zajistil Špindler brankami v úvodu a v závěru zápasu.

Branky: Špindler 2. Rozhodčí: Hrabák. Diváků: 110.

Kamýk - Nečín 0:6 (0:3)

Až na úvod zápasu, kdy měli utkání v jednoznačné režii hostů, kteří dokázali i v deseti dvakrát skórovat. Kamýk tak opět vyšel střelecky naprázdno a navíc se pohybuje v sestupových vodách.

Branky: M. Budinský 3, D. Budinský, M. Mácha, Gregor. Rozhodčí: Kyttler. Diváků:

Sedičany B - Rožmitál 10:2 (4:1)

O hráče z A-mužstva posílené Sedlčany poprvé udeřily v 15. minutě prvního poločasu. A když za nedlouho padla další branka, s hosty to nevypadalo růžově. Rožmitálu se podařilo snížit na 2:1, ale po vyloučení Eisenreicha a nás ledně proměněné penaltě se hrálo po zbytek zápasu už jen na jednu branku.

Branky: Novák 3, Januška 2, Barták 2, Šťovíček, Sůva, Chlasták - L. Eisenreich, Hofman. Rozhodčí: Dymák. Diváků: 50.

Sp. Příbram B - Jince 1:0 (1:0)

I když bylo utkání poměrně vyrovnané s několika šancemi na obou stranách, domácí byli přeci jen o trochu aktivnějším mužstvem. V průběhu prvního poločasu se jim podařilo vstřelit branku, která jak se později ukázalo, byla brankou vítěznou.

Branky: M. Kareš. Rozhodčí: Kyttler. Diváků: 50.

V utkání okresního přeboru Tochovice - Dublovice (4:0) měli domácí po celou dobu územní, ale také gólovou převahu. Na snímku se marně snaží zabránit kuriózní brance Tochovic hostující gólman Zdeněk Míka.

Obavy Drahlína se naplnily

Letošní fotbalová sezona se pomalu, ale Jistě chýlí do svého závěru a mužstvům třetích tříd zbývají už jen čtyři kola. Zatímco si první Bohutín v sobotním utkání připsal tři body za přesvědčivé vítězství nad Dalekými Dušníkami, druhý Drahlín si odvezl z Podlesí pouze bod. O hráče oslabený Drahlín už před utkáním s Podlesím věděl, že nebude jednoduché odvézt si tři body. Navíc domácí už pět kol nepoznali hořkost porážky a jejich hra se oproti podzimu výrazně zlepšila. V prvním poločase diváci branku neviděli, a tak se čekalo, jak dopadne druhá půle. Do ní měli lepší vstup Drahlínští, kteří se zásluhou Fürsta ujali vedení. Zanedlouho to mohlo být 0:2 pro hosty, ovšem při brankáři Podlesí stálo štěstí a míč se zastavil na brankové čáre. Z následného protiútoku vytěžili domácí vyrovnávací branku a začínalo se znovu. Drahlín se nechtěl s tímto výsledkem smířit a zle dotíral na branku soupeře. Ve vyložené šanci se vyskytl znovu Fürst, ale tentokrát trefil pouze obránce. Z následného rohu sice dostal hlavou míč do, sítě drahlínský Legát, ale pro útočný faul mu nebyla branka uznána. A protože až do závěrečného hvizdu rozhodčího gól nepadl, vyválčilo Podlesí cenný bod za remízu 1:1. Překvapivý výsledek se zrodil také v Klučenicích. Ty si nejspíše uvědomily, že je nejvyšší čas bodovat, poněvadž se jim v těžkém utkání s Věšínem podařilo zvítězit 3:1.

Ve skupině B potvrdily jarní pokles formy Mokrovraty, které prohrály s předposlední Jesenicí 1:0. Také druhé Hřiměždice nenašly ten správný recept na domácí hráč e Krásné Hory a po brankové přestřelce jim podlehly 4:3. Rezerva Nového Knína byla před utkáním s Dublovicemi jasně pasována do role fav6rita, avšak dom ácí Dublovice si v utkání věřily a měly i větší vůli po vítězství. Výsledkem jejich snažení bylo zasloužené vítězství v poměru 3:1. III. třída - skupina A

Luhy - Sp. Rožmitál B 5:1 Mazour, Hadač, Čech, L. Mařík, Vl. Kout - Polák,

Klučenice - Věšín 3:1 M. Kid, J. Přibyl, Malý - Viktora,

Podlesí - Drahlín 1: 1 Bolina - Fürst,

Láz - Dol. Hbity 1:2 Haas - Dědina, Vostarek,

Pičín - Rosovice 0:0,

Bohutín - Dal. Dušníky 5:0 Hronec 2. Bambas, Gabriel, Berka.

III. třída - skupina B

Kr. Hora - Hřiměždice 4:3 J. Holan, P. Čaiida, Zelenka, Švec - Částka, Kurfirst, Kaprhál,

Jeseníce - Mokrovraty 1:0 Pech,

Prostř. Lhota - St. Huť 2:4 J. Moravec, J. Šťástka - Cihelka, Zavřel, Adamczik, Ciprián,

Kos. Hora - Petrovice B 3:0 P. Moudrý, Fr. Vlas, P. Rosenberger,

Dobříš B - Kňovice 3:1 M. Řechka, Vrátný, Liška - Landa,

Dublovice B - N. Knín B 3:1 D. Krůta, M. Procházka, Kubásek - L. Vostrý.

V utkání III, třídy Láz - Dolní Hbity (1:2) měli domácí několik šancí k vyrovnání, ale hosté své těsně vedení ubránili. A protože o víkendu bodovaly Jak Klučenice, tak i Podlesí, Je to s Lázem Čtyři kola před koncem sezony hodně nahnuté. Na snímku souboj hostujícího Miroslava Bláhy (vpředu) s Dušanem Nuslem

Také nejnižší okresní soutěž dospělých pokračovala o víkendu dalším kolem.

Ve skupině A se zrodilo velké překvapení v utkání Smolotely - Jablonná. Makovan ve své krátkodobé historii klubu Jablonnou ještě neporazil, a tak se o to chtěl pokusit na Čtvrtý pokus v neděli dopoledne. Úvodní minuty byly z obou stran velmi opatrné, nicméně byli to domácí, kteří otevřeli po brejkové situaci skóre zápasu. Zanedlouho nato přidal Makovan druhou a třetí branku a poločas skončil 3:0. V úvodu druhého dějství se sice podařilo Jablonné vstřelit kontaktní branku a snížit na 3:1, ovšem Smolotelští překonali hostujícího brankáře ještě pětkrát, a po dobrém výkonu zcela zaslouženě zvítězili vysoko 8:1. Devět branek padlo také v Trhových Dušníkách, které hostily poslední mužstvo tabulky, rezervu Podlesí. Zatímco se podařilo hostům vstřelit pouze góly dva, zbývajících sedm museli lovit ze své sítě. Na první Hvožďany čekal těžký oříšek, jelikož v sobotním utkání hostily Čtvrté Pečice. Domácí však nepouštěli svého soupeře do vážnějších šancí, a protože na tři branky Hvožďan dokázaly Pečice odpovědět pouze jedinou trefou do Černého, odjeli hosté S nepořízenou.

Ve skupině B první dvě mužstva v tabulce nezaváhala. Obořiště si v domácím prostředí poradilo s Velkou Lečicí a Višňová si odvezla tři body z Nové Vsi. Utkání třetích Dalekých Dušník se Čtvrtými Oborami vítěze nepoznalo. Obě z mužstev daly shodně po dvou brankách, a tak se musely o body rozdělit.

IV. třída - skupina A

Tochovice B - Březnice B 1:2 M. Hokr - Štika nil., Štika st.,

Hvožďany - PeČice 3:1 Havlena, A. Malý, Šímša - Jeník,

Smolotely - Jablonná 8:1 Vytejček 3, Ouška 2, Sochor, Šusta, P. Šedivý - Řánek,

Trhové Dušníky - Podlesí B 7:2 Stočes 3, Toužimský 2, Čermák 2 - Topinka, Vorátko.

IV. třída skupina B

Nečín B - Kr. Hora B 6:0 Koza 3, Hájek 2, Suk, Kaiser,

Nová Ves B - Višňová B 1:2 Josef Petrák - Kyselý 2,

Vysoký Chlumec - Borotice B 5:2 Přibyl 2, Hájek, Hron, Matucha - střelci hostů nehlášeni,

Počepice - D. Hbity B 1:0 Hroch,

Obořiště - V. Lečice 3:1 Řehoř, Jírek, Hrbek - Chovanec,

Obory - D. Dušníky B 2:2 Zatloukal, Moravec- Černý, Sklenář.

Dohrávka: Hřiměždice B - N. Ves B 2:2 Vitásek, Jechort, Knuth, Kušnír.