fotbal ročník 2001/2002

3. Června 2002

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2001/2002

OKRESNÍ PŘEBOR VYHRÁLA VIŠŇOVÁ

Kamýk dokázal překvapivě doma zdolat rezervu Sedlčan a zdramatizoval tak boj o sestup Spartak Příbram B si připsal důležité body po vítězství nad Narysovem. Jednoznačný šlágr kola se odehrál ve Višňové, kam tentokrát zavítaly druhé Tochovice. Naopak poslední celek tabulky Kamýk hostil Sedlčany B, které v minulém kole deklasovaly deseti brankami Rožmitál. V sobotu jim však v Kamýku pšenka nekvetla, když odsud po devadesáti minutách odjížděli s prázdnou.

Nečín - Zduchovice 1:1 (0:0)

Dva celky z horních pater tabulky spolu změřily své síly v tomto kole Okresního přeboru. Tomu také odpovídal obraz hry, která byla vyrovnaná, tak jako i poločasový výsledek. Žádnému z kanonýrů se totiž nepodařilo gólově prosadit. V druhém dějství se už diváci branky dočkali. A když se za domácí trefil Vacek a za hosty Svoboda rozešli se oba soupeři smírně.

Branky: Vacek - Svoboda. Rozhodčí: Mezek. Diváků: 120.

První příčku v okresním přeboru Již nikdo nemůže vzít Višňové. Ta si zajistila po dramatické bitvě výhrou nad Tochovicemi 4:2. Na snímku právě tělem odstavuje domácí Michal Severa (vlevo) hostujícího Josefa Žida, který nakonec pro červenou kartu utkání nedohrál.

Kamýk - Sedlčany 1:0 (1:0)

O největší překvapení se zasloužili domácí borci. Když se v prvním poločase přesně trefil Molec začaly se rodit tři body, které mají pro Kamýk cenu zlata. I přesto byl soupeř fotbalovější, ale bojovnost domácích tentokrát slavila úspěch. Druhá půle se odehrávala pod taktovkou Sedlčan, ale branka Kamýku byla začarovaná. Hosté z převahy nic nevytěžili. Z mnoha závarů před domácí svatyni nebo přímých kopů se fotbalisté hostí neprosadili. Zřejmě všichni kanonýři Sedlčan vystříleli střelný prach v minulém utkání v Rožmitále, když se přesně trefili hned desetkrát.

Branky: Molec. Rozhodčí: Žebrakovský. Diváků: 40.

Jince - Petrovice 0:2 (0:1)

Domácím chyběli pro zraněni Čtyři hráči ze základní sestavy, a tak se fotbalistům Jinců nedávaly velké Šance na úspěch. To potvrdili hosté, kteří se do přestávky ujali vedení. I po ní byly Petrovice fotbalovější, a protože se jim podařilo přidat ještě jednu branku, porazily zaslouženě oslabené Jince 2:0. A když se nepodařilo v dalším utkání uspět Tochovicím na půdě první Višňové, posílily Petrovice naději na druhé místo.

Branky: Špírek, Krameš. Rozhodčí: Máša. Diváků: 50.

Dublovice - Rožmitál 3:5 (1:2)

Domácí šli od začátku utkání tvrdě za svým cílem získat tři body a přiblížit se tak k záchraně. Dvakrát nad Rožmitálem vedli, ale ani to na soupeře nestačilo. V závěru utkání totiž hosté chytili druh ý dech a povedl se jim dokonalý obrat v zápase.

Branky: Kubásek, David Krůta, Dolenský - Váně 2, Trefný, Vlasák, Trvek. Rozhodčí: Hrabák. Diváků: 30.

Višňová - Tochovice 4:2 (3:1)

O svém vítězství rozhodli domácí už v prvním dějství, v kterém vedli 3:0. Ke konci poločasu se podařilo hostům snížit, a tak se po přestávce očekával jejich velký tlak. A ten také přišel. I když hned po nástupu do jeho úvodu mohl rozhodnout o osudu utkání Soukup, ale brankář Tochovicměl dobře postavené tyče. Další obrovskou Šanci domácích měl Kašák, ale i on ji doslova pohřbil, když nedokázal trefit odkrytou branku. A tak přišel zákonitý trest a hosté se Šťastným gólem přiblížili domácím na dostřel. Pak na hřišti i v hledišti převládly emoce, a více se diskutovalo než hrálo. Olej do ohně přilila sporná čtvrtá branka, při níž se hosté dožadovali ofsajdu. Červenou kartu si tak vysloužil Žid a rozhodčí Benedik si v závěru utkání musel vyslechnout mnoho neslušných výrazů na svoji adresu.

Branky: Soukup 2, Kašák, Bobek - Flíček, Formánek. Rozhodčí: Benedik. Diváků: 200.

Narysov - Sp. Příbram 1:4 (0:2) Totální propad. předvedl Narysov proti soupeři z Příbrami. Tomu se naopak ve1m dařilo a na horké půdě Narysova vybojoval velmi důležité tři body, které jej katapultovaly až na sedmou příčku. Nao pak nad Narysovem stále visí hrozba baráže.

Branky: Jan Tkáč - Rychlý, Černý, Ježek, M. Mašek. Rozhodčí: Jarolímek. ČK: Spěchota (Narysov), Černý (Sp. Příbram B).

Borotice - M. Hraštice 1:1 (0:1)

Velmi opatrně vstoupily oba týmy do utkání. I jim hroz í stále baráž, a tornu odpovídal i průběh zápasu. Ve 44. minutě dostal Červenou kartu hostující Špaček. V nastaveném Čase si však po pěkném centru zpracoval míč Zamrazil a do kabin odcházela Hraštice s jednobrankovým vedením. To ale její hráči do konce zápasu neudrželi, když domácí vyrovnali z penalty. I přesto mohli hosté vyhrát, ale ke konci zápasu pouze orazítkovali tyč domácí brány.

Branky: nehlášeno - Zamrazil. Rozhodčí: Kyttler. Diváků: 60. ČK: Špaček (M. Hraštice).

Láz přišel o bod v poslední minutě

O víkendu pokračovala dalším kolem okresní soutěž třetí třídy, ve kterém si mužstvo Bohutína zkomplikovalo cestu z.a postupem. Ve skupině A hostil v sobotním utkání první Bohutín Čtvrté Luhy. Před Utkáním byli sice do role favorita pasováni domácí, ale soupeř rozhodně nechtěl Litavanu cestu za postupem usnadnit. A protože obě mužstva vstřel ila za celých devadesát minut po jedné brance, skončilo Utkání překvapivou remízou. Ze zaváhání Bohutína tak mohl těžit Drahlín, který hostil na svém hřišti předposlední Klučenice. Drahlín si Od začátku utkání vytvořil herní převahu, Čtyřmi vstřelenými brankami rozhodl o svém vítězství, ale hlavně stáhl nás kok Litavanu opět na jednobodový. Šestizápasovou šňůru neporazitelnosti Podlesí zastavil y až Dolní Hbity. Ty se sice v domácím utkání příliš nevyznamenaly, ale tři body za těsné vítězství 2 : 1 si přeci jen připsaly. Ani třetímu týmu bojujícímu o záchranu se o vík endu nedařilo. V utkání s domácími Rosovicemi byl Láz blizoučko k zisku alespoň jednoho bodu za remízu, ale o ten jej nakonec domácí připravili v samotném závěru zápasu.

Ve skupině B bylo šlágrem kola utkání Nového Knína a Dobříše. A protože domácí, stejně tak jako hosté, vsítili shodně po dvou brankách, mužstva se o body rozdělila. Cenné tři body si přivezla Jesenice po divoké brankové přestřelce ze Staré Huti. K vítězství hostů přispěl velkou měrou jesenický Beneš, který zaznamenal v utkání hattrick. Také B-mužstvo Petrovic se dočkalo o víkendu tří bodů, to když v těžkém utkání s Prostřední Lhotou vyhrálo 3:0. A aby se to nepletlo, rovněž desáté Kňovice se radovaly z vítězství. V duelu s Kosovou Horou dali tři branky a jelikož pouze jednou inkasovali, i ony si připsaly tři kola před koncem důležité body.

III. třída - skupina A

Bohutín - Luhy 1:1 M. Mak - Kout,

Dal. Dušníky - Pičín 5:0 Peták 2, Král, Kugler, Hájek,

Rosovice - Láz 2:1 Sob otka, Krása - Čížek,

Dol. Hbity - Podlesí 2:1 Vostarek 2 - Jaroš,

Drahlín - Klučenice 4:1 Martin Šrámek 2, Legát, Müller - Kid,

Věšín - Rožmitál B 2:2 Viktora, Petrovic - Vojáček, Zelenka.

III. třída - skupina B

Dublovice 13- Krásná Hora 1:4 Bém - M. Slezák 2, Zelenk a, J. Slezák,

Nový Knín B - Dobříš B 2:2 L. Vostrý, Fiala - Liška, Kuchař,

Kňovice - Kosova Hora 3:1 Kalina, Nápravník, Pudil - Šimánek,

Petrovice B - Pr. Lhota 3:0 Krejčí, Bílek, Krameš,

Stará Huť - Jesenice 3:4 Machuta, Adamczik, Cyprian - Beneš 3, Zavadil,

Mokrovraty - Hřiměždice 0:1 střelec nehlášen.

V utkání třetí třídy Mokrovraty – Hřiměždice Domácí skalní příznivce nepotěšili. hostujícího Diviš. Ani ten však nepomohl odvrátit prohru (0:1) domácí své skalní příznivce nepotěšili. Na snímku se snaží uniknout ze sevření Jiřího Pince (zády) a Michala Solničky (vpravo) domácí Miroslav Diviš. Ani ten však nepomohl odvrátit prohru svého celku.

Fotbalisté Obecnice zajížděli k nedělnímu utkání do Bohutína s jednoznačným cílem ukořistit tři body. Domácí však byli jiného názoru, Slavoj pořádně potrápili a výsledkem jejich snažení byla zasloužená remíza 2:2. Na snímku zastavuje Kotrouš odkopem průnik obecnického Václava Pistory (vpravo) domácí Jiří Kotrouš.

Také mužstva nejnižší okresní soutěže usilovala o víkendu o další mistrovské body. Ve skupině A se zrodil překvapivý výsledek v Bohutíně, kam zajížděl jeden z adeptů na postup do třetí třídy, celek Obecnice. Za celých devadesát minut diváci vítězný gól neviděli, a tak byli s dvoubrankovou remízou asi přeci jen spokojenější domácí. Vždyť pouze jim a Hvožďanům se podařilo proti Obecnici v jarní části bodovat. Zatímco Obecnice pouze remizovala, první Hvožďany si DřirSa1v do tabulky další tři body, i když nutno podotknout, že tentokrát šlo o body hodně vydřené. V utkání s Jablonnou se totiž do listiny střelců zapsal pouze Šišma a právě jeho trefou Hvožďany vyhrály těsným rozdílem 0:1. V tabulce to znamená, že mají Hvožďany tři kola před koncem pětibodový náskok nad druhou Obecnicí. Ta má však jedno utkání k dobru. Trápení rezervy Tochovic pokračovalo i o víkendu v utkání s domácími Pečicemi. Hosté museli celkem pětkrát za zápas lovit míč ze své sítě, což se podepsalo na konečném výsledku 5:1. Tochovičtí tak stále čekají na první jarní vítězství.

Ve skupině B zajíždělo první Obořiště na půdu třetích Dalekých Dušník, odkud po dramatickém boji odjelo s prázdnou. Předposlední Velká Lečice byla čtvrtým Počepicím rovnocenným soupeřem, ale jelikož na jedinou branku host ů odpověď nenašla, vyšla bodově naprázdno. Asi největším překvapením kola v této skupině bylo vítězství posledních Borotic nad Novou Vsí v poměru 4:2.

IV. třída - skupina A

Bohutín B - Obecnice 22 Hajný, Janošťák - Hejnic 2,

Podlesí B - Smolotely 2:1 Topinka, Lovaš - Ouška,

Jablonná - Hvožďany 0:1 Šišma,

Pečice - Tochovice B 5:1 Klement 3, Klouda, Kroupa - Suchopár,

Březnice B - Hluboš 8:1 Bubeníček 2, Žid 2, Tuháček 2, Vaněček, Haník - Kotyza.

IV. třída - skupina B

Dal. Dušníky B - Obořiště 2:1 T. Ryčl, Máša - Dlouhý,

Velká Lečice - Počepice 0:1 Kortán,

Dolní Hbity B - Vysoký Chlumec 3:3 Grebeň, P. Dědina, V. Dědina - Pečený 3,

Borotice B - Nová Ves B 4:2 Petrák, Černý, Bernard, P. Wasser - střelci hostů nehlášeni,

Višňová B - Nečín B 2:1 Vondruška 2 - J. Kaiser,

Krásná Hora B - Hříměždice B 1 : 3 Roušer - Poslušný 2, Jechort.