fotbal ročník 2001/2002

11. Června 2002

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2001/2002

Petrovice prohru neunesly.

V boji o záchranu unce překvapivě zdolaly Tochovice a Narysov porazil Malou Hraštici Poslední Kamýk zvítězil doma nad příbramským Spartakem, ale ani tyto tři body už mu nepomohou v boji o záchranu. Několik překvapení se zrodilo v předposledním kole Okresního přeboru mužů v kopaně. Oba celky bojující o druhé místo prohrály, a tak na vyřešení tajenky, kdo že nakonec bude tím druhým šťastným za vítěznou Višňovou, si musíme počkat až na poslední kolo.

Zduchovíce - Sedlčany B1:3 (1:1)

V první části hry šli domácí zaslouženě do vedení, ale hosté dokázali ještě do přestávky vyrovnat. Druhý poločas už patřil rezervě Sedlčan, která potřebovala body jako sůl. Po chybě domácí obrany, šli hosté do vedení Zduchovice pak vrhly vše do útoku, ale to se jim nevyplatilo, když Sedlčany přidaly ještě jednu branku. Tři body tak mají pro hosty cenu zlata.

Branky: Kopecký - Zelenka, Děd, Šíbrava. Rozhodčí: Kuchař. Diváků: 70.

Kamýk - Sp. Příbram B 3:2 (1:0)

Domácí vedli už 3:0, ale přesto byli hosté lepším týmem. Zvláště v prvním poločase, když domácí přehrávali kombinační hrou. O osudu utkání však rozhodla efektivita střelby, když z pěti střel v síti příbramské branky skončili hned tři.

Branky: P. Mazour, P. Klabík, Brejcha - Černý, M. Mašek. Rozhodčí: Hrabák. Diváků: 50.

Nečín - Petrovice 2:1 (1:1)

O vítězi rozhodl až konec Utkání. Domácí svou větší vůlí po vítězství sebrali Petrovicím tři body. To ale hosté neunesli a svou zlost si vylévali na hlavním rozhodčím Benedikovi, který si podruhé v krátké době musel vyslechnout nepěkné výrazy. Přílišně emoce však byly zbytečné, protože ani jejich největší rival Toc hovice nedokázaly v tomto kole bodově uspět.

Branky: M. Mácha, Petřina - Faukner. Rozhodčí: Benedik. Diváků: 100.

Narysov - M. Hraštice 2:0 (2:0)

První dějství měli domácí navrch. To potvrdili i dvěma góly. V druhém poločase pak už jen svůj náskok udržovali. Tím pádem slibuje poslední kolo napínavou podívanou, kdo že nakonec skončí na předposledním místě. Stále je na něj dostatek horkých kandidátů, což jistě nejednomu funkcionáři nedává spát.

Branky: J. Tkáč, M. Kozelka. Rozhodčí: Klement, Diváků: 30.

Jince - Tochovice 1:0 (1:0)

Od 30 minuty hráli domácí o deseti hráčích. I přesto se ujali vedení 1:0, po trefě Vůjtěcha z trestného kopu. Naopak pro Tochovice byla brána domácích zakletá. Hosty může neúspěch mizet dvojnásob. I pouhý bod by je posunul na vytoužené druhé místo.

Branky: Vůjtěch. Rozhodčí: Máša. Diváků: 100.

Borotice - Rožmitál 1:4 (0:0)

I když byli hosté lepším celkem, gólově se Rožmitál prosadil až po přestávce. Domácí sice vyrovnali, ale hosté pak doslova excelovali a zaslouženě vyhráli.

Branky: Černý - Al. Fous, Fr. Fous, Troch, Hofman. Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 35.

Višňová - Dublovice 4:2 (1:0)

Po vyrovnaném prvním poločase domácí přidali na přesnosti a ve druhé části hry vedli už 4:0. V závěru ale polevili v koncentraci a hosté alespoň snížili na přijatelný výsledek.

Branky: Kašák 2, Soukup, Černý - Kapči 2. Rozhodčí: Mareš. Diváků: 100.

Z utkání Narysova a M. Hraštice (2:0) vzešli vítězně domácí. Na snímku vlevo právě střílí branku Martin Kozelka (vpravo) a na druhém záběru se po své trefě raduje Jan Tkáč (č.11).

Krásná Hora udržuje naději na baráž

Fotbalisté třetích tříd ukrojili o víkendu další část z jarní části sezony. Dvě kola před koncem si lídr z Bohutína znovu vytvořil tříbodový náskok nad druhým Drahlínem, který v nedělním utkání pouze remizoval s celkem rezervy Rožmitálu, Příbram - Ve skupině A zajížděl první Bohutín na půdu Pičína, odkud si po dobrém výkonu přivezl zasloužené vítězství 1:5. Druhému Drahlínu se už tak herně proti Rožmitálu nedařilo a odveta měla rozhodně odlišný charakter než podzimní zápas, v němž zvítězil Drahlín vysoko 11:1. Rožmitál, stejně tak jako hosté, vstřelil v průběhu devadesáti minut po třech brankách, a tak skončilo utkání remízou. Čtvrté Luhy hostily třetí Věšín, a zatímco postavení mužstev v tabulce slibovalo pohledný zápas, realita byla poněkud jiná. V podprůměrném utkáni především ze strany domácích těžili hosté, kteří zvítězili poměrem 1:4. Poslední Láz sice vydoloval bod v utkání s Dalekými Dušníkami, ale ten už ho od jistého sestupu nezachrání.

Ve skupině B se nechaly Mokrovraty před sezonou slyšet, že budou ze všech sil bojovat o návrat do okresního přeboru. Ovšem svůj come - back budou muset ještě o nějaký ten pátek odložit, poněvadž dvě kola před koncem se hráči Mokrovrat zdaleka nepohybují na postupovém místě. Navíc se jim nedařilo ani o víkendu v duelu s Krásnou Horou, v němž utrpěli šestibrankový výprask. Střetnutí mezi dvěma posledními týmy vítěze nepoznalo. Jesenici i Petrovicím se podařilo vsítit pouze jeden gól, a tak se musela mužstva o body podělit.

III. třída - skupina A

Luhy - Věšín 1:4 Čech - Knížek, Toman, Čížek, Petrovic,

Sp. Rožmitál B - Drahlín 3:3 Váně, Troch, Polák - Legát, Dušek, Šrámek,

Klučenice - D. Hbity 3:0 Hložek 2, M. Kiel,

Podlesí - Rosovice 4:2 Černohorský, Bartoš, Kabíček, Solnička - Piecha, Pravda,

Láz - Dal. Dušnlky 1:1 Čížek - J. Petrák,

Pičín - Bohutín 1:5 Ozimák - Mak 2, Novák, Bambas, Kömgsmark.

III. třída - skupina B

Kr. Hora - Mokrovraty 6:0 Vr. Krůta 2, P. Čanda, J. Slezák, Švec, Raušer,

Hřiměždice - Stará Hut‘ 4:3 Kurfirst, M. Černý, J. Černý, Poslušný - Adamczyk 2, Ciprián,

Jesenice - Petrovice B 1:1 Novák - Spírek,

Pr. Lhota - Kňovice 2:0 Zeman, Kasík,

Kos. Hora - N. Knín B 2:3 Kouklík, Novač - Vostrý 3,

Dobříš B - Dublovice B 8:0 Puchmajer 3, Řechka, Uher, Šišma, Houska, T. Budinský.

V utkání III, třídy Luhy - Věšín (1:4) se lepila domácím smůla na paty, to když se Jim nejprve v prvním poločase zranili tři hráči a ve druhém dějství z řady vyložených šancí nepřetavili v gól ani jedinou. Zranění se nevyhnulo ani domácímu Martinu Junovi (vlevo), který si po srážce s Jedním z věšínských hráčů rozbil hlavu. Martin však nechtěl své mužstvo oslabit a po krátkém ošetření dohrál zápas až do konce

V posledním utkání stačí Hvožďanům k postupu bod.

V okresní soutěži Čtvrtých tříd si ve skupin ě A připsaly vedoucí Hvožď any tři body, aniž by si zahrály. Jelikož se soupeř z Pod lesí k zápasu nedostavil, vyh rály Hvožd‘any kontumačně 3:0 a v tabulce si i nadále drží pětibodový náskok nad druhou Obecnicí. Ta má však jedno utkání k dobru, takže můžeme předpokládat, že boj o první postupovou příčku bude napínavý až do posledního kola. Prvního jarního vítězství se dočkaly v neděli domácí Tochovice, které porazily Jablonnou těsným rozdílem 3:2. Domácího prostředí nevyužila pouze Hluboš, která podlehla Pečicím.

Ve skupině B zůstává boj o špici také vyrovnaný. Višňová i Obořiště o víkendu nezaváhaly a se stejným počtem čtyřiapadesáti bodů s přehledem vedou skupinu. Oběma mužstvům zbývá odehrát ještě jedno kolo, ve kterém se rozhodne o všem podstatném. Papírově lehčího soupeře má Višňová, která v klíčovém zápase bude hostit o víkendu Krásnou Horu. Zato Obořiště to bude mít za Čtrnáct dní v utkání se čtvrtým i Počepicemi o poznání těžší.

IV. třída - skupina A

Obecmce - Březnice B 4:2 Hejnic 2, Hrubý, Vosolsobě - Martin Žid, Marek Žid,

Hluboš - Pečice 1:3 Hasman - Klement 2, Kaboun,

Tochovice B - Jablonná 3:2 Vondrášek, Sinkule, Hokr - Jarolímek, Plocha,

Hvožďany - Podlesí B 3:0 kont.,

Tr. Dušniky - Bohutín B 4:2 Kembický, Dlabač, Stočes 2 - Hajný, Janošťák.

IV. třída - skupina B

Hřiměždice B - Višňová B 0:6 Vondruška 2, Klimek, Boukal, Koukolíček, Černý,

Nečín B - Borotice B 7:2 Hájek 3, D. Budínský 2, Vacek, Petřina - vlastní, Břížďala,

N. Ves B - D. Hbity B 3:0 Pařízek 3,

V. Chlumec - V. Lečice 1:1 Kamp,

Počepice - D. Dušniky B 2:1 Pešta, Brynda - Sklenář,

Obořiště - Obory 7:2 Řehoř 2, Cihelka, Kšána, Kubát, Jírek, Hrbek - Rýgl, Poslušný.