fotbal ročník 2001/2002
wz

                              22. Března 2002

 

              OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2001/2002

 Trenéry trápí pohárová sestava 

Pohárové zápasy bere většina oddílů jako dobrou přípravu na jarní část fotbalových soutěží 

Příbram - Pohárové zápasy pokračují v sobotu druhým kolem, proto vám přinášíme předzápasové ohlasy jednotlivých zástupců oddílů. 

Narysov - Tochovice B 

“Máme problémy s některými staršími hráči, proto zkoušíme do našeho celku zapracovat dorostence. Pohárové utkání berem e spíše jako přípravu před jarními mistráky a myslím si, že to bude velmi vyrovnané utkán í,“ řekl trenér Narysova Marek. “Pro naše B mužstvo to bude spíše přípravný zápas, protože nepředpokládáme, že by přes Narysov postoupilo, uvedl za tochovický oddíl Radek Walter. 

Sp. Rožmitál - Tochovice A 

“Jako ostatní oddíly, i my máme problémy se sestavou. Jako domácí se budeme snažit, abychom uhráli slušný výsledek,“ informoval nás Josef Škvára. “V tomto souboji bychom rádi, aby naše A mužstvo postoupilo do dalších bojů. V duelu se představí naše nová posila Štětina ze Spartaku Příbram, který je u nás na půl roku na hostování,“ dodal Radek Walter. 

Pečice - Sp. Příbram B 

“Náš největší problém je ten, že jsme záloha milínského B mužstva, a tak nám právě toto družstvo stáhlo zpět některé hráč e, jako například brankáře Jirku Klimeše. Tento zápas odchytá někdo z hráčů, takže si neděláme velké iluze, že bychom přes Spartak postoupili. Do začátku sezon y už za něj máme vytipovanou náhradu,“ konstatoval zástupce kapitána Pečic Václav Jarolímek. “Budeme mít hodně slepenou sestavu. Máme osm lidí ze základní sestavy, staří chlapi odešli a nikdo z A mužstva nám nepomůže. I přesto bychom měli vyhrát,“ informoval nás přímo z týmu Spartaku hráč David Fröhlich. 

Smolotely - Zduchovice 

“Nálada v mužstvu je dobrá, i když víme, že rozdíl mezi námi a soupeřem je velký. Máme dva zraněné hráče ze soustředění v Itálii a pohárový zápas pojmeme jako přípravu před jarem,“ uvedl hráč Makovanu Smolotely Václav Scherfer. “Pro nás je to poslední utkání před začátkem sezony. Máme trošku strach z toho, aby naši hráči soupeře nepodcenili. Nastoupíme v nejsilnější sestavě, i když hrajeme druhou třídu, zatímco Smolotely čtvrtou. Já sám jsem několikrát Makovan hrát viděl, takže vím, že je to mužstvo složené z mladých fotbalistů, kteří jsou na tom fyzicky velmi dobře. Ale chybí jim více zkušeností, čehož budeme chtít využít. Pokud bychom nepostoupili, byl a by to pro nás velká ostuda. Myslím si, že tento zápas bude velmi sledovaný, a oddíly Dolních Hbit, Luh nebo Kamýka přijedou Makovan povzbudit,“ konstatoval vedoucí družstva Petr Kyselý.

Dublovice - Sedlčany B 

“Zatím nevíme, zda se bude zápas vůbec hrát. Máme podmáčené hřiště a o jeho způsobilosti ke hře se rozhodne dnes,“ postěžoval si předseda dublovického mužstva Vladislav Brejška. “Z A mužstva nás posílí pravděpodobně Koutek a Zelenka. Protože naši borci vyhráli Zimní turnaj v Krásné Hoře, tak v tomto utkání budeme chtít potvrdit svou dobrou formu, a nastoupí za nás nová posila Barták ze Sedlce,“ řekl sekretář klubu Jiří Voráček. 

Kr. Hora - Kamýk n/Vlt. 

“Toto měření sil bude něco úplně jiného než náš souboj na zimním turnaji. Chceme hrát na velkém hřišti a pojmout tento zápas jako generálku před jarem. Po celý turnaj se hrálo na našem druhém, malém hřišti, které nám více vyhovuje. Co ještě bude hovořit pro Kamýk jsou jeh o dva vynikající střelci Krotil s Tatouškem. Proto vidím Šance 60 na 40 pro Kamýk,“ zatipoval si trenér Krásné Hory Vojtěch Piskáček. “Já to vidím opačně. Do zápasu nepůjdeme naplno. Soustředíme se především na záchranu Okresním přeboru. Nebudeme bláznit jako v prvním kole v Nečíně, a jak už jsem řekl pro nás bude prvořadá záchrana v přeboru,“ konstatoval trenér Kamýku Kazda. 

Jince 1921 - Borotice 

“K pohárovému utkání nenastoupíme v optimální sestavě a dáme Šanci našim dorostencům. Nepůjde nám ani tak o výsledek, ale spíše toto měření sil pojmeme jako poslední přípravu před jarem,“ informoval asistent trenéra Jinců Martin Píchal. “Samozřejmě chceme vyhrát, ale nebude to vůbec jednoduché, protože nám odešlo několik hráč il. I tak si myslím, že naše Šance na vítězství jsou tak 80 na 20,“ nešetřil optimismem Bohumil Sbíral. 

Petrovice - Nečín 

“Starosti nám dělá počasí. Nevíme, zda se vůbec pohárové utk ání uskuteční. O způsobilosti hrací plochy se rozhodne dnes. Pokud k zápasu dojde, vezmeme jej jako přípravu na jaro,“ postěžoval si na počasí trenér Petrovic Jaroslav Kloud. “Do Petrovic pojede B mužstvo. Naše první mužstvo má domluvený zápas v Novém Kníně, takže to vidím jako jasnou zálež itost pro domácí,“ uvedl Pavel Vacek. Kvůli špatnému počasí Je na některých hřištích ohroženo konání zítřejších pohárových duelů. 

V pohárových zápasech nebude jistě o podobné okamžiky nouze, a tak bude záležet na rozhodčích, jak se dokáží obdobnými situacemi vypořádat (Kašák vlevo)