fotbal ročník 1995/1996

22. Října 1996

OKRESNÍ PŘEBOR

ŽE MOHOU PADAT FACKY Ve fotbale, o tom jsme se přesvědčili v sobotním utkání okresního přeboru Višňová - Nová ves. A nebilo jich málo. ( Jiří Boukal č. 9, vlevo Žaloudek, úplně vlevo Václav Rozšafný, uprostřed tvůrce hry rozhodčí Ledínský. )

V Drahlíně se červenalo jako při mariáši

Po neproměněné penaltě Čížkem zachraňoval pro Tochovice body v 85 minutě hlavou nejlepší hráč Soused.

O jednu branku méně viděli diváci v sousedském derby Drahlín - Kovohutě. Úspěšnější však byli jen domácí. Utkání se však vyznačovalo větším počtem vyloučených než gólu - celkem pěti hráčům rozhodčí Lantora ukázal kartu červené barvy, z toho čty­řem po předešlé kartě žluté, a tak se během 90. minut hřiště pořádně vylidnilo. Dramatické utkání bylo k vidění v Tochovicích, kde domácí Čížek ve 45. minutě neproměnil penaltu, a tak vše zachraňoval Soused. K překvapení došlo v Petrovicích, kde se domácí museli spokojit aspoň s bodem. Stejně jako Milín, tak i Nová Ves splnila roli favorita, i když si na góly musela počkat až do druhého poločasu, Stále na vítězství musí čekat nováček z Lázu, Bez gólu se hrálo jen v Březnici, kde obě mužstva předváděla jen průměrný fotbal.

Láz - Hříměždice  0 : 3

Branky: Černý, Červinka, Vachata. Žluté karty: J. Bernášek, Stofíra, Vošmik Lundák, Vachata, Červené karty: J. Bernášek - Orus.  Rozhodčí : Čihák. Diváků: 60. Poločas: 0 : 0.

Domácí sice začali náporem, ale rozhodujícím momentem bylo vyloučení Bernáška, který svým vyloučením domácí oslabil. Iniciativu ve druhém poločase převzali zkušenější hosté, kteří svoji převahu dokázali korunovat i brankami. Vrtule Láz si tak na vítězství ještě musí počkat.

Pr. Lhota - Milín B  1 : 4

Branky: Kasík - Obdržal, Doubek, Krejčí, Jeník. Žluté karty: Boubín, Mochán - Švehla, Hesko. Rozhodčí: Veselý, Diváků: 50. Poločas: 1 : 2.

V utkání měli více ze hry hosté, kteří brzy vedli 0 : 2. Domácí sice dokázali kontrovat na 1 : 2, ale dalšími dvěma brankami ve druhé části si hosté zaslouženě odvezli tři body.

Drahlín - Kovohutě  4 : 0

Branky: Špindler, Fürst, Dušek (pen.), Sandr. Žluté karty: Přibyl, Strmiska - Šváb, Soukup, Čížek, Junek, Červené karty: Přibyl, Strmiska - Čížek, Junek, Jaroš. Rozhodčí: Lantora. Diváků: 70. Poločas: 1 : 0.

Ke klidu nervózního utkání nepřispěli jak diváci, tak samotní hráči, a tak rozhodčí Lantora nasadil přísný, ale oprávněný kurz. Hosté se sesypali po obdrženém druhém gólu. Ve snaze snížit, otevřeli hru, což byla voda na mlýn domácích, kteří využili volných prostorů ke vstřelení dalších gólu.

Petrovice - Bohutín  1 : 1

Branky: Peták - Reblian. Rozhodčí: Petrášek. Divaků: 50. Poločas: 0 : 1

Hosté se překvapivě v prvním poločase ujali vedení, zatím co domácí se trápili při proměňování šancí. Nakonec se přeci jen dočkali aspoň remízy, která je úspěchem hostí.

N. Ves - Hor. Příbram B  2 : 0

Branky: Kolanda 2, Žluté Karty: 1 : 2, Rozhodčí: Mezek. Diváků: 40. Poločas: 0 : 0.

Nová Ves si sice dokázala vytvořit herní převahu, ale branek se stále nemohla dočkat. O změnu skóre se postarala až ve druhé části utkání.

Březnice - Višňová 0 : 0

Rozhodčí: Švidkov, Diváků : 48.

Velmi slušné a vyrovnané, ale průměrném utkaní, ve kterém si ani jedno z mužstev nevytvořilo šanci z kategorie gólových. A tak utkaní skončilo spravedlivou remízou.

Tochovice - Rosovice  1 : 0

Branky: Soused. Žluté karty: Syvák - Černohorský, Vokurka, Krása, Rozhodčí: Veltruský, Diváků: 90. Poločas: 0 : 0.

Tochovice si dokázaly vypracovat řadu gólových šancí, ale proměnit je bylo pro ně velkou neznámou. Vrcholem nemohoucnosti domácích byl neproměněný pokutový kop Čížkem ve 45. minutě. Tlak si vytvořili i ve druhé části, který nakonec korunovali jediným gólem Souseda v 85. minutě. Sympatické u hostů bylo, že se stále snažili hrát rychlí fotbal bez zbytečného zdržování.

III. Třída

Narysov se vrátil s desítkou - Zaváháním Dublovic v Dobříši se Vltavan Borotice dostal do trháku.

Největší pozornost byla ve III. třídě soustředěna do Luhu, kde se ve­doucí Sparta střetla v derby s  Dolními Hbity. Ty, pokud chtěly udržet kontakt se Spartou, musely vyhrát, což se jim nakonec podařilo. Přesto Luhy lepším skóre stále. udržují vedoucí pozici. Ve skupině A vsak bylo dosaženo i výsledku.

Doslova debakl si Narysov odvezl z Krasné Hory, která rovněž vydělala vítězstvím Dolních Hbit v Luhách. Nečekala se však ani poměrně vysoká porážka Obecnice v Pečicích v poměru 0 : 5 dalšímu bodovému zisku, ale i náskoku tří bodů. K tomu došlo i díky bezbrankové remíze Dublovic na hřišti Dobříše. Nedařilo se ani Malé Hraštici, která nestačila na bojovnost Nečíně.

Skupina A

9. kolo: Sparta Luhy - Sokol Dolní Hbity 0 : 2 . Bláha, Procházka,

SK Pečice - Slavoj Obecnice 5 : 0 Klouda 2, Ondračka, Toužimský, Mládek,

Sokol Hvožd'any - ČS Čenkov 4 : 0 T. Pechar 2, Pavlíček, Netušil,

Sp. Rožmitál B - TJ Zduchovice 1 : 1 branky nehlášeny,

AC Jablonná - Sokol Kamýk n, Vlt. 4 : 2 Cajsl 3, Oktábec, Houstka, Molec,

TJ Krasná Hora - Sokol Narysov 10 : 0  Zelenka 6, R. Beneš 2, Jan, Holan, Vr. Krůta,

Skupina B

9.kolo Radíč - Mokrovraty 2 : 2  P. Sosnovec, Zd. Vondrášek - Lichtenberg, Šimkovský,

Jesenice - Sedlčany B 1 : 4 Zrůbek  - Čejda, Oudrán, Šebánek, P. Liška,

Dobříš B - Dublovice B 0 : 0,

Borotice - D. Dušníky 4 : 2 R. Píša 2, T. Píša, Bauer - branky hostí nehlášeny,

St.Huť - Kosova Hora 3 : 3 Šebesta, Zoubek, Cihelka - Šneller 2, Fiala,

V UTKÁNÍ III. třídy St. Huť - Kosova Hora  (3 :3) byl Jiří Šebasta (vlevo) častým hostem před brankou soupeře. Dobře mu však bránil ve vstřelení gólu, kromě jednoho případu René Kouklík.

M. Hraštice - Nečín 2 : 3 Martin Fafejta, Pinc - Caninec, Kozohorský, Budinský,

IV Třída

Favorité z čela se trápili - Bod s Obor je pro Hřiměždice B úspěchem.

Skupina A

Největší pozornost byla ve skupině A soustředěna do Klučenic, kde domácí, pokud chtěli udržet kontakt s čelem tabulky, museli vyhrát. Tři body však chtěli i vojáci, aby udrželi čelo tabulky, ale ti tentokrát střelecky zcela propadli.

Sokol Trhové Dušníky - Sokol Dolní Hbity B 2 : 0 Pacina, Stočes,

TJ Klučenice - FC Jince 4 : 0 St. Žák 2, Jirsa, Pecka,

TJ Tochovice B - So. Podlesí 1 : 0  Kluk,

TJ Višňová B - Litavan Bohutín B 3 : 0 Šebesta, Kotáb, Sirotek,

Dubenec - Věšín 2 : 0 Jan Krejčí, Hošinský,

Pičín - Vrtule Láz B 3 : 2 Fišer, Capouch, L. Mochán - Šimánek, Hejduk.

Skupina B

Ani v této skupině to favorite neměli jednoduché. Jak vedoucí Počepice, tak druhé Obořiště se musely doma pořádně nadřít, aby získaly body. Třetí Obory se dokonce musely v Hříměždicích spokojit jen s bodem.

TAKTO SE DOSTAL domácí Miroslav Faus (v tmavém) v utkání IV. třídy skupiny B Voznice - Nový Knín B (2 : 1( před brankáře N. Knína, aby dal druhý gól svého mužstva. Hostující Fiala se Součkem ho uhlídat nedokázali.

1. FC Voznice - FK Nový Knín B 2 : 1 Vořechovský, Faus­ Řehák,

Sokol Počepice - Sokol Daleké Dušníky B 3 : 2 Lacina 2, Čihák - branky hostů domácí nenahlásili,

Sokol Nová Ves B ­ SK Petrovice B 1 :4  Durdil - Sedlák 3, Borota,

Vltavan Hříměždice B - SK Obory 1 : 1 Junek Rýgl,

TJ Obořiště - TJ Velká Lečice 2 : 1 Jirek, Dudr - branku hostů domácí nenahlásili,