29. Října 1996

OKRESNÍ PŘEBOR

Pozdní procitnutí Nové Vsi bylo příliš drahé

Rezerva Milína v černobílých dresech LU -TO jakoby byla obalena ochranou vrstvou proti porazitelnosti

Ani V prodlouženém víken­du nebyl fotbalový okresní přebor chudý na góly. Celkem se na šesti hřištích zatřepetaly sítě branek 33 x. Pouze v Příbrami v utkání Horymír Příbram B - Březnice se hrstka diváků branky nedočkala, Naopak střelecké hody byly k vidění ve Višňové, kde domácí Tochovicím sice nastříleli tři branky, ale jednou tolik jich inkasoval. Pohledný fotbal, bohatý na góly, byl k vidění i ve Lhotě u Příbrami. Tam padlo jen o dvě branky: méně, ale také k nelibosti domácích, kteří prohráli s Petrovicemi 3 : 4. K největšímu překvapení však došlo v Bohutíně kam si přijela pro body Nová Ves, která se netají chutí postoupit do I. B. třídy, Hráči Nové Vsi, jakoby opojeni vedoucím pos­tavením, zřejmě soupeře, po­řádně podcenili a než se probudili, prohrávali na trávníku Bohutina 0 : 2. Milín B soupeř Nové Vsi v boji o čelo tabulky, to však doma s Drahlínem neměl také jednoduché. Do ut­kání nastoupil v tradiční¢h červenobílých dresech od firmy LU-TO, v kterých ještě neprohrál a doufal, že i tentokrát zůstanou body doma, Nakonec se mu je sice podařilo uhájit, ale Milín B znovu potvrdil, že doma se o tři body musí přeci jen více porvat než venku. radost z vítězství mohli konečně slavit i v Lázu. Domácí Vrtule nabrala obrátky už v první části zápasu zápasu  i když to u ní ve druhém poločase trochu skřípalo, body zůstaly doma.Vítězství se dočkal i Vltavan Hříměždice, který si vytvořil tříbrankový náskok, ale v závěru se musel tři body obávat.

DALŠÍ DRAMA se šťastným koncem viděli diváci v utkání okresního přeboru Milín B - Drahlín (2 : 1). Takto domácí Pavel Mládek překonal osm minut před koncem brankáře Drahlína a postaral se o tři body pro své mužstvo.

Hříměždice - Rosovice  3 : 2

Branky: Cihelka, Vachata, Novák - Vratný 2. Žluté karty: nehlášeny.Rozhodčí: Havlíček. Divaků: 50.  Poločas: 2 : 0.

Domácí už vedli 3 : 0 a utkání měli zcela v moci,. ale v závěru zápasu, pod dojmem, že se ne­může nic stát, nepochopitelně polevili a z jasného vedení se nakonec stalo drama.

Višňová - Tochovice 3 : 6

Branky: Vondruška 2, Kotáb - Gubis 2, Teska, Žid, Soused, Weigert. Žluté karty: Formánek, L. Šimůnek (oba Tochovice). Rozhodčí: Petrák. Diváků: 50. Poločas: 1 : 2.

Domácí z 0 :1  otočili na 2 : 1, ale hosté byli proti a třemi góly znovu otočili na 2 : 4. Jiskřičku naděje vykřesal Kotáb na 3 :4 , ale závěr už patřil hostům

Horymír Pb. B - Březnice  0 : 0

Žluté karty: Vokurka Kočovský. Rozhodčí: Kobík. Diváků: 50.

Oboustranně pohledné utkání podpořené pěknými akcemi na obou stranách, ale šance proměňovat byl tentokrát pro oba soupeře nevyluštitelnou tajenkou

Bohutín - Nová Ves  3 : 2

Branky: Kotrouš 2, Šefrna; - Žaloudek, Baloun. Žluté karty: Kuba, Mach, Kotrouš, Novák, Matejka, Skuhrovec, Šedivý, ­ Matějka, Livanec, Žaloudek. Rozhodčí: Veselý. Diváků: 60. Poločas: 2 : 0.

Domácí se do soupeře pustili s chutí a o zisku třech bodů rozhodli už v prvním poločase. Ve druhé části se hosté snažili aspoň vyrovnat, ale výsledkem byly jen dva góly.

Kovohutě Pb. - Petrovice  3 : 4

Branky: Greguš, Matuška, Lovaš - Šťasný, Kortánek, Breník, Krameš. Žluté karty: Šváb, Junek - Šťastný. Rozhodčí: Piskáček, Diváků: 40. Poločas: 1 : 2.

Obě mužstva preferovala útočný fotbal, což vedlo i k hrubým chybám v obrané činnosti obou mužstev. Za předvedený výkon by remíza slušela oběma kolektivům, ale domácí vyrobili více chyb.

Milín B - Drahlín  2 : 1

Branky: Jeník, Mládek - Sandr. Žluté karty: Jeník - Klobouček, Špindler. Rozhodčí: Havránek. Diváků: 50. Poločas: 1 : 0.

Domácí si vytvořili mírnou převahu, ale po vyrovnaní na 1 : 1 hosté na chvíli vyrovnali hru. V závěru si domácí opět vytvořili mírný tlak, který korunovali vítězným gólem.

Láz - Pr. Lhota  2 : 1

Branky: Čížek, J. Bernášek - M. Caska. Žluté karty: Čížek, Palivec, Burian,J. Bernášek ­ Švadlena, Potměšil, Milan Caska. červené karty: Mašek (Pr, Lhota). Rozhodčí: Kyttler. Diváků: 50. Poločas: 2 : 0.

Domácí zahájili tlakem, ale vedení se ujali až z pok. kopu. Zvýšeni na 2 : 0 přišlo rovněž z penalty. Ve druhé části hosté zvýšili tlak, ale snížili jen na 2 : 1.

III. třída

Další prohazardované body

Soutěže III. třídy měli tentokrát na programu bonbónek v podobě utkání vedoucích Borotic na hřisti druhyoh Dublovic, Da1ší body prohazardovaly doma Luhy, když s Pečicemi remizovaly.

V DRESU PEČIC můžeme vídat i bývalého hráče UD Příbram, Milína, ale i Bohutína Josefa Ondračku (u míče), který i v utkání Luhy - Pečice (1 : 1) předváděl, že toho stále dost umí.

Mokrovraty - Nečín  2 : 1 Lichtenberk 2 - Šimek,

Kos. Hora - M. Hraštice  3 : 3 Svoboda, Moudrý, vlastní - Martin Fafejta 2, Milan Fafejta,

D. Dušníky - St. Huť  3 : 1  Sobotka 2, Krubner - Zoubek,

Dublovice B - Borotice 5 : 1 Čanda 2, Sejk, Bém, Čermák - T. Píša,

Sedlčany B - Dobříš B 1 : 1 Liška - Budínský

Radíč - Jesenice 3 : 2 Zd. Vondrášek, P. Sosnovec, Dvořák - Hejsek, Zrubek

III. TŘÍDA - SKUPINA B:

Agrolivo Dublovice B - Vltavan Borotice 5 : 1 (3 : 0)

Utkání dvou mužstev z čela tabulky přineslo od úvodních minut zajímavou podívanou. V 19. min. zastavil Čejda nedovoleně unikajícího Žáka, což bylo oceněno žlutou kartou. Další průnik ve 23. min. téhož hráče skončil faulem a penaltou. Exekutorem byl borotický gólman Bauer, ale jeho střelu domácí brankář vyrazil. Pak přišly velké okamžiky domácího Sejka. Jeho centr ve 28. min. Procházka nezužitkoval, ale o minutu později se Sejk postaral o 1 : 0.

V zápětí kapituloval Bauer podruhé, když proti nechytatelnému voleji Bema neměl šanci. Rozhodující okamžik nastal v době, kdy už vypršelo 45. min, I. poločasu a kdy Čermák poslal hosty do kabin s tří gólovým přídělem. Do druhé části nastoupily Borotice se snahou výsledek zkorigovat. Vytvořily si několik nadějných příležitostí, zvláště vtipné uvolnění Stibora na  hranici vápna lahodilo oku diváka. Výsledkem iniciativy hostů byl pok. kop, který T. Píša proměnil. V 60. min. vyvrcholila nervózní atmosféra na hřišti i v hledišti hromadnou potyčkou hráčů i diváků obou týmů. Kromě hlavního aktéra borotického Paluse červenou kartu inkasovali i domácí Sejk.

Více prostoru svedčilo hlavně střídajícímu domácímu Čandovi, který dvěma góly upravil na konečných 5 : 1.

IV. TŘÍDA

IV. TŘÍDA - Skupiua B  FK Nový Knín B - Sokol Počepice 7 : 1. (3 : 0).

Rezerva N. Knína, posílena o hráče z A mužstva, dostala vedoucí tým soutěže pod velký tlak. Už ve 14. min. St. Hranický nastřelil tyč a Mestek dorazil do branky - l : 0. Ve 20. min. Št. Hranický nastřelil pro změnu břevno. Ve 34. min. po centru R. Hrubého zvýšil na 2 : 0 M. Kočí. O čtyři minuty později se uvolnil Sirl, šel sám na Macháčka, byl sražen, ale rozhodčí mlčel. Další šance měli Mestek a Kočí, ale gó1 přišel až ve 43. min., kdy po přihrávce Smetany Mestek nezaváhal - 3 : 0. V

e ve 46. min. výborně hrající Mestek poslal míč volnému Maříkovi a stav se opět měnil - 4 : 0 Hosté zazlobili dvěma střelami Čiháčka. V 60. min opět dvojice Mestek - Mařík úřadoval a, když posledně jmenovaný zvýšil na 5 : 0. Ještě se domácí nestačili doradovat a přišel další gól, tentokrát z kopačky Mestka, V 70 min. orazítkoval břevno R. Hrubý, šance měli i Smetana a K. Rada. V 78. min. se dočkali i hosté, když se k odraženému míči dostal. Čihák, který přeci jen skóroval - 6 : 1. Poslední slovo však měli domácí, když v 81. min. tr. kop z 18. metrů poslal K. Rada do pravého růžku Macháčkovi branky - 7 : 1. Domácí podali jeden z nejlepších výkonů.

Skupina A

POKUTOVÝ KOP  se kopal po tomto zákroku klučenického hráče na domácího Soukupa ze kterého sám postižený zvýšil na 3 : 0pro Trh. Dušníky. Domácí tým nakonec vyhrál 4 : 2 a v tabulce IV. třídy se vyhoupl na třtí místo.

Dolní Hbity B - Láz B 2 : 2 Kofroň, V. Dědina - Petr Hejduk, Šourek,

Věšín - Pičín 1 : 3 Ant. Skotnica. - Fišer, Capouch, M. Mochán,

Bohutin B - Dubenec 3 : 0  Kocour, Kotrous, Šefrna,

Podlesi - Višňová B 3 : 0 Čadek 2, Krátký,

Jince - Tochovice B 2 : 3 Križan, Szlauer - Teska, Radla, Hokr,

Trhové Dušníky - Klučenice 4 : 2 Stočes, Strnad, Soukup,Pacina - Janů, J. Přibyl

Skupina B

SK Obory. TJ Obořistě 2 : 0 Turek, Kelner,

SK Petrovice B - Vltavan Hříměždice B 2 : 2  P. Borota, P. Talaváňa - Vimr, Černý,

Daleké Dušníky B - Nová Ves B 4 : 1 Kopecký 3, Černý - Kolouch 2,

FK Nový Knín B - Sokol Počepice 7 : 1 Mestek 3, Mařík 2, Rada, Kočí - Čihák,

Vysoký Chlumec - 1. FC Voznice 0 : 2 Beránek, Pejer