fotbal ročník 1995/1996

5. Listopadu 1996

OKRESNÍ PŘEBOR DOSPĚLÍ

Lázská Vrtule roztočila v Drahlíně obrátky

Po domácí porážce Nové Vsi s Kovohutěmi a vítězství v Petrovicích je už Milín B podzimním půlmistrem OP

Předposlední podzimní dějství rozhodlo o tom, že na čele OP přezimuje milínská rezerva, která vyhrála v Petrovicích a má již pětibodový náskok před Novou Vsí, Ta pokračuje v černé sérii, když tentokrát podlehla doma Kovohutím. Nedařilo se ani dalším domácím týmům. Drahlín nečekaně podlehl poslednímu Lázu, Pro. Lhota Hříměždicím, Tochovice a Rosovice získaly doma pouze po bodu. Výhody domácího prostředí využila jen Březnice, která rozdrtila Bohutín a odsunula ho na samé dno tabulky.

Rosovice - Višňová 1 : 1

Branky: Vrátný - Václav Rozšafný. Žluté karty: Kofroň - Václav Rozšafný, Rozhodčí: Petrášek. Poločas – 0 : 0.

Velmi slušně hrané utkání dobré úrovně skončilo nakonec remízou, protože domácí nedokázali využít ani ty nejvyloženějši šance.

Pr. Lhota - Hříměždice  1 : 2

Branky: Kasík - Červinka, Vachata. Rozhodčí: Mezera. Diváků: 20. Poločas - 1 : 1.

V nervózně hraném utkání se vedení ujali domácí, ale hostům se ještě do poločasu podařilo srovnat. Nástup do druhé půle vyšel lépe hostům, kteří stav střetnutí upravili na 1 : 2 a domacím fotbalistům se již přes veškerou snahu nepodařilo nepříznivý výsledek zvrátit,

Tochovice - H. Příbram B  1 : 1

Branky: Formánek - Dolejší, Žluté karty: Teska, Weikert, Hokr - Dolejší, Frolich, Kareš, Prokeš: Rozhodčí: Havlíček. Diváků: 90. Poločas - 1 : 1.

Domácí měli po celý zápas výraznou převahu, ze které dokázali vytěžit pouze jednu branku, a tak se oba soupeři rozešli smírně,

Drahlín - Láz  1 : 3

Branky: Špindler - Vošmik, Palivec, Svajčík. Žlutá karta: Strmiska, Rozhodčí: Petrášek.

Ve slušně hraném střetnutí spálili domácí v prvním poločase minimálně šest až sedm gólových šancí, a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu. Po změně stran chtěl Drahlín strhnout vítězství na svou stranu, ale zapomněl při tom na zadní vrátka a naopak ze dvou brejků inkasoval. Velmi dobře zápas rozhodoval pan Petrášek

VETERÁN fotbalových trávníků Milan Pinc (vpravo) dává i v dresu Malé Hraštice zabrat obráncům soupeře: V duelu s Dal. Dušníky vstřelil úvodní branku, a položil tak základ k výhře svého týmu

Nová Ves - Kovohutě  0 : 2

Branky: Šváb, Havelka. Rozhodčí: Kareš. Diváků: 60. Domácí sice měli takřka po celý zápas územní převahu, ale hosté z Kovohutí podali na hřišti favorita disciplinovaný výkon a dokonale využili svých brejku, z nichž vstřelili oba góly. U hostů podali výborné výkony střelci obou branek a především osa­mocený Lovaš na hrotu útoku; Naopak domácí se střelecky ne­prosadili, a navíc se cítili poško­zeni neobjektivním výkonem rozhodčího,

Březnice - Bohutín  5 : 1

Branky: Zd. Kočovský 2, Motejzlík 2, Sýbek - Oktábec. Žluté karty: J. Kočovský, Šimánek, Mak, Rozhodčí: Lantora, Navštěva: 52diváků. Poločas - 1 : 0.

Po rychlé úvodní brance, která padla už ve 2. minutě, se hra vyrovnala. Hosté byli domácím vyrovnaným soupeřem, ale po přestávce zcela fyzicky odpadli, čehož fotbalisté Březnice využili ke vstřelení čtyř gólů.

VÝBORNOU OBRANOU se v Tochovicích prezentovali hráči H. Příbram B, o čemž přesvědčil domácí Soused (vlevo), kterému na záda stále dýchá hostující Hotový

Fotbal se nehraje jen poločas

šlágr: OP  - Sk Petrovice - ZOD Milín B 1 : 2 (0 : 2)

Tempo hry určovali od úvodní minuty fotbalovější hosté, kteří šli už ve 14. minutě po centru Pacovského zásluhou hlavičky maličkého Mládka do vedení Ještě předtím stihl orazítkovat tyče domácí svatyně Pacovský a po narážečce s Pacovským protáhl Studeného Doubek. Domácí zahrozili jen hlavičkou Šťastného, která však skončila nad. Kombinační hra hostů na domácí platila, Ve 28. minutě vyslal, Doubka krásně Vršecký a rána milínského středopolaře skončila v síti. Dvoubrankové vedení Milínské ukolébalo a tempo hry opadlo,ale přesto mohli hosté svůj náskok zvýšit, ovšem přímý kop Krejčího skončil na břevně a sólo Jeníka nohou zlikvidoval Studený, Nudícího se Málka v brance ohrozili domácí až před poločasem, kdy milínského gólmana protáhl svým polocentrem - polostřelou Peták.

Po změně stran nabídlo utkání zcela jiný obrázek, dílem zvýšené aktivity domácích - dílem nesmyslného přeskupení hostujících řad, Petrovice dlouhé minuty hledaly klíč k překonání pozorné obrany hostů. Recept našel až Krameš, který v 60. minutě nádherně uvolnil Petáka, ten obešel i Málka, ovšem jeho střelu odvrátil Sváda na roh. O chvíli později prověřil Málkovy kvality zdálky Doubek. Na dru­hé straně vybojoval míč Mládek, naservíroval ho Nezníkovi, jehož střelu však Studený bravůrně vytáhl.

Tlak domácího týmu narůstal, ale byl značně bezzubý, Vážnější ohrožení představovaly jen dalekonosné střely Doubka a Krameše. V 82. minutě se však Málek dopustil chyby, když mu po rohu vypadl míč z rukou a Šťastný snadno skórovat, Do­mácí se nadechli k závěrečnému náporu, ovšem zapomněli na zadní vrátka. Brejk Krejčího zastavil za cenu žluté karty Cihlář a střele Horešovského se postavilo do cesty břevno,

Petrovice:  Studený - M. Borota, Cihlář, P. Šťastný, Novák, Kortánek. (72. Habart), Talaváňa (45. Špirek), P. Doubek _ Krameš, Petak, Breník,

Milín B: J .Málek - Sváda, Bla­žek, Vršecký, Hesko (45. Horešovský) - Nezník, J. Doubek, Jeník, Krejčí - Mládek, Pacovský, Branky: 82. P. Šťastný . 14. Mládek, 28. J. Doubek.

Žluté karty: Peták, P. Šťastný, Cihlář - J. Doubek, Horešovský,.Jeník. Rozhodčí: Veselý. Návstěva:  70 diváků.

MOTOREM většiny útočných akcí Petrovic ve druhém poločase utkání OP s Milínem B byl domácí P. Doubek (vlevo), který se v tuto chvíli snažil obelstít hostujícího zadáka J. Vršeckého.

III. třída

Na čele přezimují Dolní Hbity a Dublovice B

Ve skupině A ztratily vedoucí Dolní Hbity dva body v dramatickém utkání v Pečicích, ale díky lepšímu skóre přezimují na čele před Spartou Luhy, Krásnou Horou a Jablonnou, která je největším překvapením soutěže, Ve skupině B je situace ještě zamotanější, když před jarem zůstalo ve hře o postup osm týmů. Mezi nimi chybí Nečín, která doma za řízeni výborného Hroše, podlehla Kos. Hoře. Zklamáním jsou výkony dobříšské rezervy, která doma jen remizovala s Radíčí, když si dala gól a navíc neproměnila penaltu,

Tochovice B i Počepice potvrdily své postavení

Do jarních odvet vstoupí s nejlepší výchozí pozicí fotbalisté Tochovic B a Počepic. Rozhodlo o tom poslední podzimní kolo, v němž oba leadři doma získali povinné tři body.

Skupina A

11. Kolo: Klučenice . Dol. Hbity B 2 : 1 Dvořák, V. Janů - Horký,

Tochovice B - Tr. Dušníky 6 : 0 Soused, Hokr, Petrovic, Radla, Kluk, Větrovský,

Višňová B - Jince  2 : 4 Cihelka, vlastní - Červenka 3, Malenínský,

Dubenec - Podlesí  4 : 4 Krejčí, Němec, Krůta, Aulický - Krátký 2, Kabíček, Čadek,

Pičín - Bohutín  2 : 2 Mochán, Krejza - Hajný, Bambas,

Láz B - Věšín 1 : 2 Šimánek - Skomica, Milec,

Skupina B

11. Kolo: Počepice - Vys. Chlumec 2 : 1 Čihák, Lacina - Novák.

Nová Ves B - Nový Knín B  0 : 12 Mestek 5, Kočí 3, Smetana, Řehák, Rada,

Hříměždice B - Dal. Dušníky B 5 : 4 Lundák 2, Junek 2, Vimr - Meisner 2, Bumba, Čihák,

Obořiště - Petrovice B  2 : 0 Macek, Novotný,

Vel. Lečice - Obory  2 : 0  Petr Svoboda 2,

Fotbalový mač století v Počepicích - První historické derby Počepic a V. Chlumce skončilo pro domácí 2 : 1

Čím více se blížila neděle listopadu, tím více houstla napjatá atmosféra. Hospody hýřily sázkami, tipy a ko­mentáři, jak to všechno dopadne. N a počepické hřiště se chystali i lidé, kteří na fotbale ještě nikdy nebyli, ale první historické derby mezi Počepicemi a V. Chlumcem si nemohli nechat ujít.

Na stožáru u kabin se objevila počepická vlajka, na proti přes hřiště chlumecká, Atmosféra v Počepicich byla nevídaná, neboť tábory fanoušků obou týmu neúnavně povzbuzovaly. Začalo se přesně, ale po deseti minutách byl zápas pro zranění rozhodčího přerušen. Losovalo se mezi soupeři, která strana vydá náhradního rozhodčího.

Chlumec byl v první půlhodině nebezpečnější, udeřilo však na druhé straně. Hvězda počepické kopané Lacina si pohrál s obranou hostů a rozjásal domácí fandy. Chlumec se snažil o vyrovnání, ale nedočkal se. Naopak po deseti minutách zvýšil domácí Čihák krásnou střelou na 2 : 0. Zatímco fanoušci Počepic jásali, Chlumečtí mlčeli jako zařezaní Šest minut před poločasem orazítkovali hosté z přímého kopu břevno, míč se dostal k Novákovi, který po zemi snížil na 2 : 1 a radost propukla i v táboře hostů, V druhé půli měly navrch Počepice. Napětí a nervozita rostla s přibývajícím časem a hráči byli více na zemi. Objevily se žluté karty, ale gól už nepadl, a tak si domácí zajistili první místo v podzimní tabulce. Divák, snad i chlumecký, musel odcházet spokojen, protože viděl zajímavé utkání, kterému přálo i počasí, Přestože tři body zůstaly doma, hosté byli domácím rovnocenným soupeřem a v jarní odvetě mohou třeba i vyhrát.