fotbal ročník 1996/1997
wz

                              16. Srpna 1996

 OKRESNÍ PŘEBOR 1996 / 1997

PODZIMNÍ FOTBALOVÝ SERVIS 

OKRESNÍ PREMIÉRA OKRESNÍHO PŘEBORU JE KONEČNĚ TADY.  Jedni z favoritů milínský obránce Bohumil Černý a nejlepší střelec loňské sezóny Josef Formánek (vpravo) z Tochovic.

V dresu nováčka soutěže Nové Vsi - Láďa Petrák

Podle mínění většiny půjde letos o vyrovnanou soutěž

Anketa:

  1. Jak jste na nadcházející soutěžní ročník připraveni.

  2. K jakým změnám došlo v mužstvu během léta?

  3. Co si od nové sezóny slibujete?

  4. Kdo je podle vás největším favoritem, kdo bude aspirovat na sestup?

 TJ BŘEZNICE

Marek Petráň sekretář 

    1) Přípravu na podzimní část OP jsme zahájili 19. Července prvním tréninkem. Vsoučasnosti máme za sebou čtyři tréninky kterých se v průměru zúčastnilo pouze šest hráčů. Tréninky probíhají jednou týdne na místním stadionu. Mužstvo sehrálo tři přípravná utkání z nichž ani jednou nevyhrálo, ba naopak utrpělo vysoké debakly. Nejprve prohrálo 3 : 4 s Rozmitálem, potom 0 : 7 s Horymírem Příbram a nakonec 0 : 12 se Sokolem Kralovice. 

     2) K 30. červnu skončilo hostování Pecharovi, Simonovi a Pelcovi (vše vojáci z Dobré Vody), dále pak Pacovskému, Heskovi (oba ZOD Milín). Letní přípravu s FC Příbram zahájil Vondrášek a v současné době se jedna o uvolnění Tichého do Horymíru Příbram. Z hostováni z Narysova se vrátil Tetaur a do mužstva dospělých byli vedle Martina Žida a Suchopára, kteří mají zkušenosti z loňské I. B. třídy, zařazení dalších tři dorostenci - Motejzlík, Marek Žid a Biskupic, i z toho je vidět, že se mužstvo bude snažit opřít o své odchovance. 

    3) Po sestupu z I. B třídy bychom neradi sestoupili i z OP, tak jako se to podařilo před časem Nové Vsi. Naším cílem je seznámit se s úrovní hry v OP s výhledem na sezónu 1997/98    

     4) Letošní ročník bude velmi vyrovnaný. Doufejme, že favority soutěže - Tochovice, Drahlín a především rezervu divizního Milína potrápí i naše mužstvo. Jelikož jsme nováčkem neznáme kvality ostatních týmů. Podle našeho názoru však bude mezi aspiranty sestupu patřit mužstva Hříměždic, Prostřední Lhoty a novaček z Lázu, Naopak další nováček z III. třídy - Nová Ves - bude jedním z příjemných překvapení soutěže.

TJ TOCHOVICE

Radek Walter - předseda

    1) Na letošní ročník jsme se připravovali od 23. 7.1996. Tréninky probíhaly dvakrát týdně. Zúčastnili jsme se dvou turnajů, jako pořadatelé jsme zvítězili v 25. ročníku Memoriálu  V. Racha a P. Varouse, na prvním místě jsme skončili i na turnaji v Nove Vsi. Posledním přípravným zápasem pro nás bylo 1. kolo Českého poháru ve Hvožďanech, kde jsme vyhráli 2:0. 

  2)  Jedinou změnou  v kádru je zařazení hráčů, kteří skončili v dorostu a uzdravení hráčů z jarní marodky. 

  3)  I v novém ročníku OP bychom chtěli hrát v popředí tabulky. 

  4)  K aspirantům na postup by měly patřit celky, které v loňské sezóně sestoupily z I. B. třídy a sestupové starosti se vzhledem k vyrovnanosti OP mohou dotknout kohokoliv.

SK PETROVICE

Jaroslav Kloud - sekretář

  1) Příprava probíhá od 14. července,  jedenkrát týdně. Sehráli jsme tři turnaje, z nichž jeden jsme vyhráli a dvakrát jsme skončili druzi.

  2) Na hostování do Horymíru Příbram odešel Jonák, naopak na hostovaní k nám přišel Doubek z Kovářova, 

  3) Chceme hrát o čelo tabulky 

  4) Favority soutěže nelze objektivně  posoudit, v minulé sezóně jsme hráli o třídu výše, ale domnívám se, že by to mohla být mužstva Březnice, Tochovic, Višňové a možná i Drahlín. Aspiranty na sestup už vůbec nedokážu odhadnout, protože si myslím, že soutěž bude velmi vyrovnaná.

FC VIŠŇOVÁ

Jaroslav Hejda - předseda

   l) Připravujeme se od poloviny července, jednou až dvakrát týdně. Sehráli jsme dvě přípravná utkání s Horymírerm  Příbram B a jeden zápas s Ortasem Příbram. Kromě toho jsme hráli i Český pohár, z něhož jsme byli na penalty vyřazeni na Kovohutích. 

   2) Nedošlo prakticky k žádným změnám. V jednaní je odchod dorostence Michala Severy do FC Příbram, kterého by měl nahradit příchod Šindeláře z téhož oddílu.

   3) Hlavně, abychom nespadli, protože soutěž bude nabita jako hrom. Když bychom dobře odstartovali a chtěli bychom se pokusit i o postup. 

  4) Myslím si, že ze čtrnácti týmů může jit polovina nahoru. I proto věřím, že pokud udržíme na podzim kontakt, máme šanci. Sestup - to je težké. Doufám, že to budou Hříměždice které jsou pro mne kandidátem číslo 1, a další k nim - to se uvidí,

 

SOUBOJ  M. NEUMANA z Dolních Hbit s Dušanem Bobkem (vpředu) z Višňové letos v OP nespatříme, stejně jako tradiční derby obou mužstev 

SOKOL DRAHLÍN

Josef Legát - sekretář

     1) Příprava na nadcházející ročník probíhala na domácím hřišti od 15. 7.1996 dvakrát v týdnu. V rámci přípravy jsme sehráli zápasy se Sokolem Rosovice, ve kterém jsme zvítězili 4:3, s Kovohutěmi jsme prohráli 1 : 3 a s účastníkem pražské I. A. třídy - TJ Hostivař jsme hráli nerozhodně 3 : 3.V pohárovém utkání jsme remizovali 3 : 3 v Rosovicích, ale na penalty jsme byli vyřazeni. Tréninku se zúčastňovalo deset až patnáct hráčů. 

    2) Z hostování se od nás vrátil do mateřského oddílu L. Kovač, kterému za jeho účinkování tímto děkujeme. Z Obecnice k nám přestoupil Z. Kocanda, hostování u nás prodloužil P.Čermák. Oba hráči se už u nás osvědčili v minulem ročníku a věříme, že v dobrých výkonech budou pokračovat i v teto sezóně. Po vleklém zranění se do mužstva vrátil P. Červenka, také on bude posilou.

   3) Naším cílem je umístění v horní polovině tabulky. Chceme hrát pohledný a útočný fotbal. 

   4) Favorita ani sestupujícího si netroufáme tipovat, protože OP bude tak vyrovnaný, že sestoupit i postoupit může více než polovina mužstev.

SOKOL ROSOVICE

Josef Bláha - vedoucí týmu

   1) Přípravu jsme zahájili zhruba od 15. července. Zapojilo se do ni čtrnáct hráčů. Trénujeme dvakrát týdně. Sehráli jsme pouze dva přípravné zápasy s naší starou gardou a utkaní Českého poháru, protože máme problémy se sháněním soupeřů, Nikdo totiž nechce hrát v neděli, 

    2) Odejit chce Handlíř do Obořiště, ale jeho přestup jsme zamítli. Na hostovaní přišel Ježek z Dobříše, z Drahlína se vrací Kovač.

   3) Letos bychom chtěli hrát v popředí tabulky, protože bychom během dvou let chtěli postoupit.

   4) Největšími favority bude prvních pět klubů z loňska a s nimi Březnice a Petrovice, které se v závěru sezóny rozehrály k dobrým výkonům. Sestup - vidím to na Hříměždice a Prostřední Lhotu, ale nevím,v jakém světle se ukážou nováčci.

HORYMÍR PŘÍBRAM B

Josef Bacík - sekretář

    1) Sehráli jsme dva přípravné zápasy a úvodní kolo okresního poháru v Březnici. Višňovou jsme porazili 4 : 3 a s naším A ­mužstvem jsme remizovali 2:2. V Březnici jsme zvítězili 2 : 1.

    2) Z mužstva odešli brankáři Valkoun do - Milína a Kovalčík na Dobříš, dále Junek do Kovohutí a Krása do Podlesí. Z hostování v Klučenicích se vrátil Krumpl, Polák, z vojny přišli Hýsek, Souček, Benkovský, Jonák a z dorostu přešli Prokeš, Poláček, Lédl, Trakal, R.Juračka a Chyle. 

   3) S omlazeným kádrem chceme hrát ve středu tabulky.

LITAVAN BOHUTÍN

Miroslav Krýdl - sekretář

   l) Příprava na nadcházející ročník 1996/97 začala 27. července - tradičním pouťovým utkáním, Trénujeme jedenkrát týdně v počtu 10 až 13 hráčů Byly sehrány tři přípravné zápasy - se Sp. Rožmitál 2 : 2, se Sokolem Přívětice 8 : 2 a s dorostem Tochovic 4 : 1. Kromě toho jsme absolvovali pohár ve Zduchovicích, kde jsme vyhráli 3 : 0. 

   2) Do kádru A - mužstva přešli pouze někteří dorostenci, ale nebyl uskutečněn žádný přestup. Z mužstva odešel Bernášek, kterému skončilo hostování z Lázu a Souček do Jenče,

   3) Od nové sezóny si slibujeme, hlavně nemít sestupové starosti. 

   4) Favoritem budou mužstva která sestoupila z I. B.třídy, týmy, které hrály v minulém ročníku na špici. Aspiranty na sestup je těžké určit, neboť ti budou viditelnější po podzimní části.

1. FK ZOD MILÍN B

ing. Jilji Bejček

   1) Část mužstva trénovala už od 8.7. s áčkem, zbytek začal od 23.7. Na tréninky chodí 14 až 20 hráčů. Hráli jsme turnaj v Tochovicích, kde jsme nejprve porazili 5 :2  Novou Ves a ve finále jsme podlehli 1 : 2 domácím. Porážku 0 : 1 jsme utrpěli také s účastníkem pražského přeboru - Kralovicemi, zvítězili jsme 4 : 2 nad Narysovem a podlehli 2 : 4 Dublovicím. 

   2) Přišel Nezník z FC Příbram z hostovaní se vrátili Valkoun, Hořešovský (Sp. Příbram), Hesko, Pacovský (Březnice) a Novotný (Pečice). Palusovi bylo prodlouženo hostování z Narysova, kam zamířil na přestup Loveček, Hostovaní se předpokládá u M. Mládka, Suchana, Kloudy, Dudáčka a Buliny . 

   3) Chceme hrát v popředí tabulky se snahou o co nejlepší umístění. 

  4) Favority jsou Tochovice, Kovohutě, Petrovice, Březnice, Drahlin a Višňová . Sestupující­ho neuvádíme, neboť je vždy pro každé mužstvo nepříjemný,

KOVOHUTĚ PŘÍBRAM

Miroslav Kvapil - sekretář

    1) Příprava začala 18.7. 1996 a od té doby 2 x týdně trénujeme. Přípravou na nový ročník byl turnaj Kovohutí který proběhl 27.7. kde jsme porazili 3 : 0 Obecnici a ve finále potom 3 : 1 Drahlín. Pro nepřízeň počasí odpadl další plánovaný turnaj. Poslední přípravou bylo utkání s Hostivaří, které jsme prohráli 2 : 3 a první kolo Českého poháru, v němž jsme po nerozhodném výsledku vyřadili na penalty Višňovou,

     2 ) Odešel P. Glogar zpět do Dublovic a R. Langhans do Loděnic. Oba u nás byli na půlročním hostování, Přisel  R. Junek z Horymíru Příbram a  Brož  z Blatné. Oba mají za úkol posílit zálohu kde jsme měli největší problémy.

    3) Naším cílem je postupně mužstvo konsolidovat tak, aby mohlo hrát do 5. místa v tabulce. 

   4)Favoritem OP jsou Březnice, Tochovice a Petrovice. Aspiranta na sestup netipuji, protože neznám pohyb hráčů v ostatních oddílech.

TJ PROSTŘEDNÍ LHOTA

Antonín Urik - předseda

   1) Připravovali jsme se od 13.července. Sehráli jsme čtyři zápasy s mužstvy nižších tříd a všechny jsme prohráli. Hráči trénují jednou týdně, někteří hráli turnaje v malé kopané,

    2)Po úspěšném jaru ve kterém jsme získali 22 bodů, nám z toho úspěšného mužstva zbylo jen několik hráčů. S aktivní činností skončil Nouzecký, Štěpánek, Hanák a Pajer, do Nového Knína odešli M. Kočí, V. Kočí a P.Řehák. Z nových hráčů přišli J. Švadlenka z Čechie Smíchov, M. Plešinger ze Slap. Mužstvo doplnilo pět dorostenců kteří už hráli na jaře,

    3) OP bude letos velmi vyrovnaný. Z našeho pohledu bych si přál, abychom kádr zkonsolidovali natolik, aby se nehrálo o záchranu. Za součastných podmínek to bude těžké, ale hráči i výbor pro to udělají vše, co bude v jejich silách,

    4) Největšími favority soutěže budou Višňová, Tochovice a Petrovice. Co se týče sestupu, těžko někoho odepisovat, když se soutěž ještě nerozehrála. Uvidíme, co ukáže podzimní tabulka.

VLTAVAN HŘÍMĚŽDICE

Zdeněk Konáš - vedoucí týmu

   1) Trénujeme třikrát týdně s počtem 16 hráčů. Odehráli jsme šest přípravných utkaní, z toho tři vítězně, vesměs s mužstvy hrající okresní soutěž, 

   2) Nikdo neodešel, ani nepřišel. Mužstvo doplnili pouze dorostenci Šťástka, Černý a Pinc. 

  3) Chtěli bychom hrát, střed tabulky, což by pro nás bylo úspěchem, ale hodně bude záležet na úvodu soutěže, OP bude tentokrát hodně vyrovnaný 

  4) Vysoko hodnotím Milín B, Tochovice a Višňovou. Sestup nikomu nepřeji, a proto také netipuji

SOKOL VRTULE LÁZ

Josef Vošmik - jednatel

    1) Mužstvo začalo podzimní sezónu 20.července na turnaji v Podlesí, který také vyhrálo.Po tomto turnaji jsme začali dva­krát týdně trénovat v areálu našeho hřiště. Zpočátku jsme klad­li velký důraz na fyzickou pří­pravu, pro níž jsme využívali okolních lesů. Nyní se zaměřujeme hlavně na techniku a taktiku. Tréninková morálka je výborná, tréninku se zúčastňuje až pětadvacet hráčů. Příslibem je snaha mladých hráčů ze zrušeného dorostu. Dále jsme vyhráli domácí turnaj a v přípravě jsme několikrát změřili síly s naší rezervou. Prověrkou na účinkování v OP bylo pohárové utkání s B - mužstvem Milína, které jsme prohráli  2 : 3. 

   2) Z mužstva nikdo neodešel, naopak z hostování v Bohutíně se vrátil Bernašek a po vážném zranění začal s tréninkem i brankář Kuba. 

   3) Bude-li mužstvo bojovat ve vyšší soutěži s takovým elánem jako vyhrálo III. třídu, věříme v umístění do páté příčky v tabulce. Naším cílem je hrát pohledný fotbal pro diváky, kteří jistě podpoří v hojné míře naše mužstvo i v nastávající soutěži. 

  4) Za největší favority považujeme týmy Tochovic a Březnice, kdo bude aspirovat na sestup, se jako nováček neodvažujeme v součastné době hodnotit

SOKOL NOVÁ VES

Jiří Kvasnička - prezident

    1) Po postupu do OP jsme dali všem hráčům 3 týdny volno. První akce v letní přípravě byl 7. 7. turnaj ve Velké Lečici, kde hrálo kombinované mužstvo s výsledky : Velká Lečice 2:1, finále s Novým Knínem 0 : 1. dále už následoval pravidelný cyklus přípravy čtvrtek - sobota. Navíc jsme absolvovali ještě dva turnaje, a to v Tochovicích a velmi  náročný turnaj za účasti sedmi celků na Nové Vsi. Dále jsme sehráli přátelské utkání v Malé Hraštici (5 : 1), s Jincemi (9 : 1) a s Novým Knínem (2 : 2). Stejného výsledku jsme dosáhli i v zápase Českého poháru v Boroticích, na penalty však byl úspěšnější domácí tým, Naši hráči mají k dispozici výborně zařízenou posilovnu, kterou využívají individuálně. S jejich účastí v letní přípravě jsme spokojeni. 

    2) Z mužstva odešli předstopér Rada do Čísovic a obránce Vančát do Male Hraštice. Širší kádr doplnili Liška a Rendl z Malé Hraštice, plus tři hráči z dorostu, který musel být zrušen. Několik hráčů je ještě v přestupním řízení, ale mateřské kluby je zatím dohodou nechtějí uvolnit. Přesto se neopomenu vrátit o půl roku zpět, když se nám podařilo ulovit z Mníšku pod Brdy dva špičkové borce - O. Batovce a R.Žaloudka. 

   3) Jsme si vědomi obrovské síly a vyváženosti všech mužstev okresního přeboru, kteří se v letošním ročníku v tabulce sešli. Letos mezi OP a I. B třídu dáváme  kvalitativní měřítko, ale přesto si vedení klubu i mužstvo dává vysoký cíl, a to je umístění do 6. místa v celoročním účtování. Věříme, ze po úspěchu naší reprezentace v Anglii najde více diváků také na okresní zápasy, že bude průběh bezproblémový, a že naší okresní rozhodčí přispějí výbornými výkony.

   4)o metu nejvyšší bude pravděpodobně bojovat Milín B, Tochovice a Petrovice, které budou chtít navázat opět kontakt s krajskou kopanou, Tipoval bych i Březnici, ale jelikož mám  zdroje informací o činnosti v tomto klubu v popředí tabulky hrát budou, ale na postup to stačit nebude. Samozřejmě se mohu mýlit, všichni  víme co fotbal dokáže. Aspiranta na sestup netipuji, hlavně abychom to nebyli my. Po našem dvojitém pádu z I. B. do III. třídy známe co to provede s celým klubem jaká vzniká krize. Jsme rádi že se nám podařilo v krátkém  čase vše skonzolidovat a uvést chod klubu do poklidných vod. Proto sestup nikomu nepřejeme. Po našich teorii sestoupí v tomto ročníku z OP pouze jeden tým, z I.B. třídy nikdo. Přejeme v okresním týmům příjemný ročník 1996/97