fotbal ročník 1995/1996

1. Října 1996

OKRESNÍ PŘEBOR

Višňová rozhodla o své první výhře v poslední vteřině.

Derby mezi Bohutínem a Lázem v osmém kole okresního přeboru pro inzultaci rozhodčího - laika nedohráno.

Debakl rožmitálských staříků

Navštívili jsma duel III. třídy: Krásná Hora - Rožmitál B     5 : 1   (0 : 0)

Umístění v tabulce stavělo do role jasného favorita domácí mužstvo. Tento fakt ještě více umocnil pohled na nastupující jedenáctku Rožmitálu, kde řada hráčů již na první pohled působila nefotbalovým dojmem, neboť měla svůj zenit výkonnosti dávno za sebou.

Úvodní minuty se odehrávaly podle předpokladů. Domácí opanovali střed pole a hostům nezbylo, než se úporně bránit. Už ve 4. minutě postupoval A. Krotil sám na Křivance, ale nepovedený lob skončil v náručí brankaře o minutu déle zastoupili veterána v rožmitalské brance na brankové čáře zadáci, a uchovali mu tak čisté konto. Béčko Rožmitálu zhustilo obranu přidalo na bojovnosti a nasazení, a domácí náhle nemohli nalézt recept, jak vyjádřit svou převahu i gólově. Naopak P. Zemek mohl ve 40. minutě z ojedinělého protiútoku dostat hosty do vedení.

Domácí pochopili, že jejich vlažný výkon z první půle by nemusel na výhru stačit, a tak přidali, po přestávce na důrazu. V 53. minutě po vyšachovaní obrany Rožmitálu B konečně rozvlnil A. Krotil a svou úspěšnou trefu si zopakoval i o tři minuty později. Dvogólový náskok domácí ukolébal, soupeř naopak povylezl z obranné ulity a výsledkem byla pěkná hlavička nejlepšího hostujícího, hráče  2 : 1. Drama se však nekonalo, protože už za pět minut se do černého trefil Zelenka, který proměnil přísně nařízený pokutový kop.Tentýž hráč byl i autorem čtvrtého gólu Krásné Hory, když Křivance překonal z hranice velkého vápna. Hosté se pokusili v závěru alespoň zkorigovat nepříjemný stav ale na penaltový pád Hampla rozhodčí nereagoval a přímý kop Novotného skončil na břevně, a tak poslední slovo ve slušně hraném utkání průměrné úrovně patřilo domácím, když na konečných 5 :1  upravil Vr, Krůta,

Krásná Hora: J. Čanda - Vr. Krůta, Kolář, Kutil, O.Beneš ­ Květ (74. P. Krotil), Zelenka (78. P. Čanda), A Krůta, Holan - R. Beneš (46. Hrubý), A Krotil.

Rožmitál B: Křivanec - J.Pout, Novotný, M. Pour, Antal (35,Kůrka) - J. Zemek, Přígrodskř, Zarybnický, Rampl - Zemek, Balwar.

Branky: 53. a 56. A. Krotil, 72. a 78. Zelenka, 84. Vr. Krůta, 67. Zárybnický.

Žlutá karta: J. Pour, Červená karta : Kůrka, Rozhodčí : Jindrák. Diváků : 70.

Hříměždice - Březnice  4 : 2

Branky:  M. Černý 3, Lundák - Kočovský, Benda.

Žluté karty : Cirus - Žid, Zd. Kocovský,  Rozhodčí : Hroš, Poločas - 2 : 1.

Domácí tým už ve 3. minutě vedl 2 : 0, a to se nakonec odrazilo i na výsledku utkaní, které jinak bylo vyrovnané, Konečný výsledek duelu odpovídá průběhu hry. Slušně hrané utkaní řídil velmi dobře rozhodčí Hroš.

V POKUTOVÉM území týmu Višňové kraloval hlavou Jiří Boukal (nejvýše) , jehož hlavičkové souboje s drahlínským Josefem Legátem patřily k ozdobám zápasu okresního přeboru.

Višňová - Drahlín  3 : 2

Branky : Černý 2,  Kotáb ­ vlastní, Dušek.

Žluté karty: R. Bobek, V. Rozšafný - Přibyl, Dušek, Červenka. Rozhodčí : Jirásek, Poločas - 1 : 1. Diváků : 50.

Domácí vstoupili do utkání s odhodláním okusit poprvé na podzim chuť vítězství. Jejich nápor korunovala v 10. minutě rychlá kombinace, na jejímž konci stál Černý - 1 : 0 po tomto gólu měli domácí více ze hry, ale nepřesnost. při zakončení zvýšení nedovolila. Úspěšně zamířil až Boukal, ke škodě Višňové do vlastní branky -1 : 1. Po změně stran se hosté opět stáhli do obrany, ale neuhlídali Černého, který dorazil do opuštěné branky - 2 : 1. Domácí neustale tlačili, ale brankař Lukáš dal gól za svá záda pustit nemínil. Naopak, v 87. minutě udeřili hosté, když Dušek vyrovnal. To však nebylo vše, V závěrečných vteřinách zápasu Černý Přiťukl Kotábovi, a ten angličanem zajistil domácím tři body.

Tochovice - Nová Ves  0 :1

Branka : Jar. Petrák. Žluté karty: Walter, Čížek - Jerabek. Červená karta: Čížek. Rozhodčí: Kareš, Poločas - 0 : 1.

Hosté byli za přispění rozhodčího lepším mužstvem

Rosovice - Petrovice  2 : 1

Branky: Vrátný, Sobotka - Peták, Žluté karty: Piecha, Černohorský - Novák, Peták. Červená karta: Piecha. Rozhodčí: Kyttler, Poločas - 2 : 1.

Utkání velmi dobré vyrovnané začali lépe hosté, kteří se Petákem ujali vedení. Domácí se vzpamatovali až po obdržené brance, ale pak až do konce utkání hru kontrolovali, přesto­že měli vyloučeného hráče.

Horymír B - Pr. Lhota  0 - 0

Žluté karty : Dolejší - Pařízek, Rozhodčí : Petráň, Diváků : 100

V zápase, ve kterém nebylo lepšího soupeře, se obě mužstva rozešla dělbou bodů.

Bohutín - Láz  nedohráno

Branky: 56. Skuhrovec, 79. Dražan - 25. Čížek z pok. kopu, 70. Burian. Rozhodčí: Ric (laik). Poločas - 0 : 1.

Sedmdesát minut se čekalo na delegovaného rozhodčího, teprve pak se ujal řízení derby rozhodčí - laik, který byl v 79. minutě hosty inzultován, a tak zápas předčasně ukončil. Vyjádření mužstva Vrtule Láz otiskneme zítra.

Kovohutě - Milín  1 : 3

Branky: Čížek - Doubek, Hořešovský, Sváda. Žluté karty: Brož, Hnizdil - Vršecký, Do­ubek, Hořešovský, Rozhodčí: Halaš. Poločas - 0 : 3. Diváků: 30.

Úvod zápasu patřil domácím, jejichž velkou příležitost ve 3. minutě zlikvidoval Málek. Po dvanácti minutách odstoupil s těžkým výronem domácí Petrášek, čehož hosté mistrně využili. Začali diktovat tempo hry a do přestávky rozhodli o svém vítězství. Druhá půle byla vyrovnaná. Hosté kontrolovali hru ale přesto se domácím podařilo dosáhnout čestného úspěchu.

JEDINOU BRANKU utkání III. třídy Nečín - Dobříš B vstřelil domácí Martin Mácha (u míče) který právě prochází mezi dvojicí Josef Máša (vpravo) a Josef Havlík. Jeho gól znamenal, že Nečín po 31 zápasech zase zvítězila

III. Třída

Jablonná šokovala D. Hbity

Skupina A

Senzací kola je šokující vítězství nováčka z Jablonné na hřišti vedoucích Dol. Hbit, jejichž zaváhání využili pronásledovatele z Luhu a Krásne Hory ke snížení náskoku,

6. kolo Dolní Hbity - Jablonná 0 : 2 Caizl 2 (oba z pok, kopu),

Kr, Hora - Rožmitál B 5 : 1 A. Krotil 2, Zelenka 2, Vr. Krůta - za hosty nehlášeno,

Narysov - Hvožd'any 0 : 4  T. Pechar 2, Pavlíček, Zíka,

Kamýk n, Vlt. - Pečice 2 : 0  Štverák, Houska,

Zduchovice - Luhy 1 : 3 Řehoř ­ P. Mazour 2, Krůta,

Čenkov - Obecnice 0 : l   Toman,

Skupina B

Vedoucí Borotice jen remizovaly v M. Hraštici, ale protože smírem skončil i duel Dal. Dušník s Radíčí, zůstaly v čele tabulky.

6. kolo:

Mokrovraty - St. Huť 2 : 2 Lichtenberg 2 - Melichar, Zoubek,

M. Hraštice - Borotice 0 : 0,

Nečín - Dobříš B 1 : 0 M. Mácha,

Kos. Hora - Jesenice  2 : 6  Šneller, Nosek, - Rolada 2, Zrůbek 2, Jarolímek, Novák,

Bohutín B - Trh, Dušníky 2 : 2, Bauer, Ric - Soukup, Kotyza,

Podlesí - Jince 2:1 Šmejkal, Čadek - Červenka.

MNOŽSTVÍ osobních soubojů přinesl zápas IV. třídy: Podlesí - FC Jince. Domácí Stránský (u míče) měl po střetnutí důvod ke spokojenosti, protože Podlesí nad vedoucími Jincemi vyhrálo

Skupina B

Výsledky 6. kola: Obořiště - Nová Ves B 2 : 0 Kožíšek 2,

Velká Lečice- Počepice 3:2 Vaiia, P. Svoboda, Rakosnik - Lacina 2, Obory - Voznice 2 : 2 Rygl, M. Lundak - Frait, Vofechov­sky, Petrovice B - Vysoký Chlumec 0:1 Volf, Daleké Dusšníky B - Nový Knín B v Masa, Houska - K. Rada, K. Rehak, S.Hranický.