fotbal ročník 1995/1996 8 kolo

8. Října 1996

OKRESNÍ PŘEBOR

Po zaváhání Milína B nasadila Nová Ves k trháku

Ani v osmém kole okresního přeboru neokusili hráči Lázu a Bohutína slast vítězství, a tak jsou na dně tabulky.

Už poosmé vyběhli o víkendu na hřiště hráči mužstev okresního fotbalového přeboru, a ani tentokrát nebyla nouze o překvapení. Zřejmě největší překvapení kola se zrodilo v Milíně, kde domácí rezerva nedokázala zdolat průměrné mužstvo Hříměždic, a umožnila tak nováčkovi z Nové Vsi získat již čtyř bodový náskok. V matných výkonech pokračují i nadále fotbalisté Bohutína a Lázu, kteří ani tentokrát neokusili slast vítězství, naopak z počáteční krize se dostává Drahlín, který doma v utkání bohatém na branky porazil Horymíru Příbram. Snadné výhry dosáhly i Petrovice, pro které byla doma Višňová snadným soupeřem. Derby mezi Březnici a Tochovicemi skončilo dělbou bodů.

Milín B - Hříměždice  1 : 1

Branky: Hořešovský - Burda.  Rozhodčí: Kareš,  Návštěva: 50 diváků. Poločas ­ 1:0.

Domací předvedli jeden z nejhorších podzimních výkonů. Poté co se ujali vedení začali se soustředit pouze na bránění výsledku, což se jim proti houževnatému soupeři nevyplatilo.

Láz - Kovohutě  0 : 3

Branky: Ježek, Soukup, Brož, Žluté karty: Šurik, Čížek, Jos. Bernášek, K. Šebik,  Bernášek - Ptáček, Junek, Brož, Matuška -  Rozhodčí: Havlíček. Diváků: 80, poločas - 0 : 1.

Domácí úvodu střetnutí neproměnili několik slibných příležitostí a vedení se naopak ujali zkušení hosté. Ve druhém poločase pak dvěma góly z pokutových kopů rozhodli o tom, že si ze hřiště nováčka odvezli zaslouženě tři body.

ANI OBROVSKÁ SNAHA Jiřího Bernáška (u míče) v dresu nováčka okresního přeboru Sokola Vrtule Láz nestačila na zkušenosti hráčů Kovohutí, tentokrát Jiřího Švába (vpravo)

Pr. Lhota - Bohutín  2 : 1

Branky: . Pařízek, Kasík - Skuhrovec,  Žluté karty: R. Potměšil - Skuhrovec, Rozhodčí: Mezek. Diváků: 50. Poločas - 0 : 0.

První poločas přinesl vyrovnanou hru, a tak. skončil zaslouženou remízou. Nastup do druhého poločasu vyšel domácím opravdu výborně, když během deseti minut vstřelili dvě branky, a rozhodli tak o svém vítězství.

Drahlín - Horymír B  5 : 3

Branky: Přibyl 2, Fürst 2, Legát - Lédl 2, Vokurka. Žluté karty: Prokeš, Vokurka (oba Horymír B). Rozhodčí: Ledinský, Návštěva: 40 diváků. Poločas - 4 : 2

Domácí konečně protrhli střeleckou smůlu a do polo­času čtyřikrát skórovali. Pře­sto hosté dokázali snížit na 4:3. Rozhodnutí padlo až v 80. minutě, kdy po rohovém kopu upravil Fürst na konečných 5:3.

Petrovice - Višňová  4 : 0

Branky: Peták 2, Breník, Šmejkal, Rozhodčí: Lantora, - Poločas - 2 : 0

Domácí si v průměrném, bez karet hraném, utkání připsali zaslouženě tři body.

Nová Ves - Rosovice  2 : 0

Branky: Batovec, Žaloudek. Žluté karty: Kiš - Vratný. Rozhodčí: Petrásek; Poločas - 0 : 0.

V rychlém kvalitním a korektním zápase měli domácí po celých devadesát minut mírnou územní převahu, zatímco hosté spoléhali na rychlé protiútoky, při nichž jim však chyběla přesnější koncovka, o své výhře doma rozhodli po dvou chy­bách hostující obrany, které tvrdě potrestali.

Březnice - Tochovice  1 : 1

Branky: Petráň - Soused. Žluté karty: J. Kočovský, Zd.Kočovský - Soused, L. Šimůnek. Rozhodčí: Szabo. Poločas - 1 : 1.

Lépe začali hosté, kteří už v 9. minutě vedli po hlavičce Souseda, ale v závěru poločasu se podařilo Petráňovi vyrovnat. Ve druhé půli si obě mužstva vytvořila řadu šancí, ale na výsledku se nic nezměnilo.

III. Třída

Radíč dostala "sedmičku" , po remíze Dol. Hbit v Obecnici do čela Luhy.

Oboustranně útočná hra se líbila

Navštívili jsme duel III. třídy: Sparta Luhy - ČS Čenkov 10 : 2 (5 : 1)

Výprava hostů dorazila těsně před úředním začátkem a čítala pouze jedenáct osob. Jejich lavička náhradníků zůstala prázdná a pomezní čáry obsadili asistenti rozhodčího z řad domácích funkcionářů.

Pouhých pět minut trvalo domácí Spartě než se střelecky prosadila. Nahrávku T. Mazoura si hostující obrana srazila do vlastní sítě. Když o  chvíli později našel Pilík z rohu ideálně hlavu Brouma, a ten zvýšil na 2 : 0, mohli hrát domácí zbytek utkaní v pohodě. Další stoprocentní šance P. Mazoura a Šmejkala zůstaly nevyužity, a tak se skóre měnilo až ve 20. minutě po akci R. Maříka, který nadvakrát překonal Čenkovského Fenika v brance. Hosté místo aby vsadili na obranou hru a snažili se ubránit přijatelnou prohru i nadále usilovně utočili, Píchal po chybě Volfa naservíroval míč Houskovi, a ten nemohl netrefit branku 3:1, a po dalším ideálním vysunutí Vůjtěcha Píchalem, zachránila Luhy tyč. Daleko víc se však blýskalo před opačnou brankou, v roli úspěšného zakončovatele se představil Broum, který dvakrát využil P. Mazoura a Pilika, a tak již o poločase bylo jasné, že na Luhách se rodí rekordní výsledek.

Po přestávce domácí bohužel v nasazení výrazně polevili a připravili se takto o rekordní vítězství. T. Mazour sice ve 49. minutě proměnil své sólo v šestou branku, ale pak se domácí dlouho trápili, a toho mohli stále ofenzivně naladění hosté využít ke zkorigování výsledku, Škrábal a Houska sami postupovali na gólmana, ale v koncovce neuspěli, Skóre se měnilo až dvacet minut před koncem. Dvě, slepené branky T. Mazoura a Brouma posunuly stav na 8:1. Čenkov stačil sice snížit, když Píchal rozehrál pokutový kop na Šmejkala, ale Sparta Luhy přesto dokázala v závěrečných minutách dalšími dvěma góĺy zaokrouhlit výsledek na 10 : 2. Hrstce diváků se oboustranně útočné utkání muselo líbit, a kdyby se oběma jedenáctkám podařilo šancí, mohlo konečné skóre doznat podobu házenkářtského výsledku.

Luhy: Volf (85. Milan Krůta) - Krejčí (46. Martin Krůta), Šmejkal, Spilka, L. Mařík - R. Mařík, T. Mazour, Pilík (69. Šváb), Rys -Broum, P. Mazout.

Čenkov: Petr Fenik - Benes, Šmejkal, Pulkrábek, Pavel Fenik - Vůjtěch, Píchal, Houska, Martan - Horák, Škrabal.

Branky : 7., 28., 43. a 70. Broum, 5., 49. a 69. T. Mazour, 20. R. Mařík,84. Šmejkal, 89. P. Mazour,  - 27. Houska, 83. Šmejkal.

Žluté karty: Pilík, Šmejkal (oba Luhy). Rozhodčí: Mezera. Diváků: 40.

Skupina A

Do čela tabulky se vyhouply Luhy, když vedoucí Dol. Hbity zaváhaly v Obecnici, kde ztratily dva body.

Výsledky 7. kola: Obecnice - Dolní Hbity 0:0,

Luhy - Čenkov 10 : 2 Broum 4, Tomáš Mazour 3, Radek Mařík, Zdeněk Šmejkal, Petr Mazour - Houska, Šmejkal,

Pečice - Zduchovice 1 : 1 Jarolirnek - Řehoř,

Hvožďany - Kamýk n.VIt. 4 : 1 Pavlíčcek 3, T. Pechar - Haluška,

Rožmitál B - Narysov 1 : 0 střelec branky nehlášen,

Jablonná ­ Krásná Hora 2 : 0 Caizl 2.

PETR ČANDA (vlevo) z Kr. Hory se snažil projít zhuštěnou obranou celku Jablonná, ale ani on gól domácím nevstřelil

Skupina A

Skupina B

Skupina B

Borotice doma hrály s Nečíní bez branek, ale protože Radíč i Dal. Dušníky prohrály, udržely vedeni,

Výsledky 7. kola: Sedlčany B - Mokrovraty 3 : 0 Liška 3,

Radíč - Dublovice B 0:  7 Čížek 2, Švec, Čejda, Čanda, vlastni, Čermák,

Jesenice - Dal. Dušníky 6 : 2 Svoboda 2, Novak 2, Zrůbek, Hejsek - Meisner 2,

Dobříš B - Kos. Hora 4  : 0  Machuta, Kadlec 2,

Borotice - Nečín 0 : 0, St. Huť

M. Hraštice 2 : 6 Melichar, D. Kulich - Pinc 3, Potužák, M. Fafejta, R. Fafejta.

IV. Třída

Počepice doma vybouchly - Dělba bodů v derby Trh. Dušník s Podlesím

Skupina A

Zatím co Jince a Tochovice využily domácího prostředí k tří bodovému zisku, derby Trh, Dušník s Podlesím a souboj Klučenic s béčkem Bohutína skončil dělbou bodů a tak se vedoucí dvojice od ostatních soupeřů trochu vzdálila.

Výsledky 7. kola: Jince - Dolní Hbity B 3 : 1 Štauer, Němčovský, Daněk - Bartoš,

Trh, Dušníky - Podlesi 2 : 2 Stočes, Kotyza - Dudáček, Krátký,

Klučenice ­Bohutín B 1 :1  Jirsa - Bouda,

Tochovice B - Věšín 1 : 0 Šimůnek,

Višňová B - Láz B  3 : 2  Cihelka, Šebesta, Skuhrovec - Palivec, Hejda,

JINDŘICH RAMPA v dresu Pičína (č. 2) byl při utkání IV. třídy mezi Dubencem a Pičínem oporou zadních řad svého týmu.

Dubenec - Pičín 1 : 1 Vondrášek- L. Mochán

Skupina B

Favoritům se tentokrát vůbec, nedařilo. Vedoucí Obořiště prohrálo v Hříměždicích, ale přesto zůstalo v čele, neboť druhé Počepice doslova vybouchly v domácím střetnutí s Oborami, když hosté zatížili, jejich konto k radosti třetího Nového Knína B, který měl volno, šesti góly.

Výsledky 7. kola: Vys. Chlumec - Dal. Dušníky B 2 : 0  Zima, Slanina,

Voznice – Petrovice B 3 : 1 Kopal, Bílek, Zima - za hosty nehlášeno,

Počepice - Obory l : 6   Pecháček - Rýgl 2, Mráz, Vacek, Sirotek, Turek,

Nová Ves B ­Vel. Lečice 0 : 2 Dvořák, Liška,

Hříměždice B - Obořistě 1 : 0 Baštář