fotbal ročník 1997/1998

4. Listopadu 1997

OKRESNÍ PŘEBOR DOSPĚLÍ

V sousedském derby zářily Tochovice - Hříměždice přijely do Kovohutí o deseti a dostaly žákovský příděl.

KOVOHUŤSKÝ GREGUŠ (vpravo) přispěl jednou brankou k vítězství svého celku nad Hříměždicemi. Utkání nakonec skončilo nečekaným debaklem pro hosty, kteří inkasovali celkem devětkrát

Borotice - Horymír Pb. B  3 : 1

Hosté byli od začátku pod tlakem a domácí rozhodli o svém vítězství již v první části, kdy vstřelili tři branky. Hostům se sice do přestávky podařilo snížit, ale ve druhé čás­ti už se na skorigování nezmohli.

Branky: Žák, Mestek, Velebil - Míka. ŽK: Píša, Míka. Rozhodčí: Žebrakovský Diváků: 50

Tochovice - Březnice  4 : 1  (1 : 0)

Před slušnou návštěvou nastoupila mužstva do derby s cílem vyhrát. Tempo hry začali diktovat domácí hráči, kteří se také ujali vedení gólem Žida který hlavou proměnil přesný centr L. Šimůnka. Gól probudil hosty, kteří převzali iniciativu na své kopačky. V ohrožování domácí branky pokračovali až do přestávky, i přesto, že byl vyloučen jejich hrající trenér Haník. Zlom v utkání nastal na začátku druhé části, kdy Soused vymetl pavučinu březnické branky. Hosté ve snaze zachránit výsledek otevřeli obranu, čehož domácí stoprocentně využili a dvěma brankami rozhodli o tom, že, tři body zůstanou v Tochovicích.

Branky: Žid 2, Hokr, Soused. ŽK: Žid - Sybek, Haník, ČK: Haník, Rozhodčí: Kyttler, Diváků:120.

Rosovice - N. Ves 1 : 4 (1:2)

Ve velmi slušném utkání byli od začátku fotbalovější hosté,kteří, šli do poločasu, do vedení. Po přestávce se domácí snažili o vyrovnání ale hosté z rychlých brejků. Dvakrát skórovali a rozhodli o osudu utkání,

Branky: Telenský - Pán,Soukup, J. Petrák L. Šupáček, Rozhodčí: Veltruský, Diváků: 20

Petrovice - Bohutín  1 : 1 (1 . 0)

V prvním poločase měli domácí výraznou převahu, ale dokázali ji vyjádřit jen jednou brankou. Po přestávce se hra vyrovnala a hostům se podařilo vyrovnat. V závěru utkání se žádný ze soupeřů nechtěl propůjčit k vyrobení jakékoliv chyby, a tak se oba týmy soustředily především na obranou hru, jejímž výsledkem byla zasloužená dělba bodů.

Branky: Sedlák - Janošťák, ŽK: Šťasný, Peták. Rozhodčí: Petrásek, Diváků: 50.

III. Třída skupina A

V tabulce se míchalo minimálně - Vedoucí týmy se venku cítily téměř jako doma

Předposlední kolo tentokrát nezaznamenalo výsledek, o kterém by se dalo hovořit jako o překvapení. Favorite splnili role favoritů a týmy ze dna tabulky slabými výkony znovu potvrdily, že se jim podzim letošního ročníku pří­liš nevydařil. Přesto, některá utkání za zmínku stojí. Rozhodně se nečekala poměrně porážka Klučenic ve Hvožďanech. Po dvou nevydařených kolech se v sousedském derby rehabilitovaly Luhy na domácím trávníku. Naopak nedařilo se Narysovu, který po vítězství v Krásné Hoře nepotvrdil doma stoupající formu a vysoko s Pečicemi prohrál,

III. třída skupina B

Souboj o druhé místo Kňovice prohrály - Bod vysunul béčko Dobříše opět ze dna tabulky.

Předposlední kolo už defi­nitivně rozhodlo, že rezerva Sedlčan bude přezimovat na čele tabulky. Rozhodla o tom opravdu impozantně, když Malé Hraštici nastřílela devět gólů. Pozornost byla soustředěna do Kňovic, kde domácí hostili dosud třetí Starou Huť. Domácí se sice snažili v závěru aspoň vyrovnat, ale obrana Staré Huti byla proti, a tak došlo i k výměně na druhém místě tabulky, což znovu pomohlo především vedoucím Sedlčanům. Krok s čelem ta bulky ztrácí i Nečín, které se nakonec ve druhém poločase podařilo v Dobříši vydolovat aspoň bod. Rezervě Dobříše stačila remíza k výstupu ze dna tabulky, kam se po porážce v Novém Kníně vrátila Jesenice. Spokojenost určitě nevládla ani v Mokrovratech, kde domácí podlehli snadno Dal. Dušníkám, i pro Kosovu Horu bylo domácí prostředí nevýhodou, Ta podlehla vysoko béčku Dublovic,

Kosova Hora - Dublovice B 1 : 4 Rosa - Bohm 2, Mir. Procházka, Čihák,

Dobříš B - Nečín 3 : 3 R. Řechka 2, M. Soukup - Novák, Kaiser, D. Budinsky,

Kňovice - Stará Huť 2:3 Papež, Hořovský - Mikulášek, Maryška, Hlaváček,

Mokrovraty - Daleké Dušníky 0 : 3 Hájek, Jarolímek, Frívordský,

Nový Knín B ­ Jesenice 4 : 2 Koza, P. Hranic­ký, St. Hrubý, Mestek - Zemánek 2,

Sedlčany B - Malá Hraštice 9 : 3 Januška 3, Zelenka 2, Liška 2, Strnad; Budil - Martin Fafejta 2, Kryšpín.

IV. Třída skupina A

Dubenec stále v poraženecké sérii

Čelo tabulky zůstalo beze změn, neboť Podlesí i béčko Višňové doma nezaváhalo. Dařilo se i rezervě Bohutína, která si bez problémů přivezla tři body z Obořiště, kde hrála s Dubencem. Nováček z Hvožďan tentokrát nedokázal bodovat na hřišti zkušených Tochovic. V Obecnici se představily Jince a zásluhou Topinky si odvezly tři Body. Cenný bod si vybojovaly Trhové Dušníky v souboji s Věšínem.

Višňová B - Láz B  2 : 0  Kyselý, Vondručka

Podlesí - Pičín  2 : 0  Holinger, Stránský,

Obecnice - Jince  0 : 1 Topinka,

Dubenec - Bohutín B  0 : 4  střelci nehlášeni

Věšín - Trhové Dušníky 1 : 1  Zábrodský - Toužimský,

Tochovice B - Hvožďany B  4 : 0  m. Soused, Kolář, Hadač, Kluk,

PRVNÍ GÓL V ZÁPASE Velká Lečice - Obory právě střílí kapitán domácího Libor Váňa. Brankář Obor v prvním poločase kapituloval ještě dvakrát po přestávce již gól na hřišti u Kocáby nepadl

IV. třída skupina B

Ve velkém Chlumci utkání nedohráno

Největší pozornost byla upřena do Obořiště, kde dosud třetí celek domácích přivítal vedoucí béčko Petrovic. Hosté nakonec splnili úlohu favorita a přesvědčivě zvítězili. Kontakt s nimi udržuje stále Velká Lečice, pro kterou nebyl těžkým soupeřem celek Obor. Skok o dvě příčky učinily Počepice, které importovaly tři body z Hříměždic. Stejně mohou byt spokojeni v Dalekých Dušníkách, neboť i jejich rezerva ve Voznici naplno bodovala. Domácího prostředí využila rezerva Nové Vsi, která však musela proti béčku Nečíně bojovat o vítězství do posledních minut. Největší drama se odehrálo ve Vysokém Chlumci, kde rozhodčí ukončil v 55. minutě pro inzultaci jeho osoby ze strany hostujícího hráče. Disciplinární komise má tak na stole další tvrdý oříšek.

Hříměždice - Počepice 2 : 4 Červinka 2 -Lacina 2, Kortán, Koutský,

Nová Ves B - Nečín B 3 : 2 Kolouch, Knut, Krátký - Kozohorský, Boubelík,