fotbal ročník 1997/1998

23. Září 1997

OKRESNÍ PŘEBOR DOSPĚLÍ

Roztočená Vrtule byla k nezastavení -Dolní Hbity se dočkali prvního vítězství i výstupu ze dna tabulky.

Páté kolo nejvyšší okresní soutěže zaznamenalo 31 bra­nek, což představuje více jak čtyři góly na zápas. Na tomto solidním průměru mají záslu­hu především utkání v Kovohutích Příbram a Lázu, kde padlo po sedmi gólech.Potěšitelným zjištěním je fakt, že ani jedno utkání neskončilo bez branek. Největší pře­kvapení kola se bezesporu postarala Vrtule Láz, Už samotný název jakoby napovídal, že vrtule místního klubu, kterou mají domácí ve znaku, se roztočila natolik, že nebyla k zastaveni a domácí hnala k rekordnímu vítězství.

Naopak zklamáni odcházeli diváci v Drahlíně, kde domácí si nedokázali poradit s pozornou obranou Tochoyic . Prvního vítězství se dočkaly i Dolní Hbity, které se tak odlepily ze dna tabulky. Naopak první porážku zaznamenaly. Borotice. Pěti bodový náskok si stále. udržuje Březnice, pro níž Prostřední Lhota nebyla nestravitelným soustem.Tři body si připsal i Bohutín, který sice z důvodu trestu musel sehrát utkání venku, ale v Hříměždicích se cítil jako doma.

Bohutín - Hříměždice  3 : 1  (2:1)

Z důvodu nedobrovolného uzavření hřiště (trest po incidentu v utkání s Novou Vsí) se hrálo v Hříměždicích. Přesto si Litavan Bohutín vytvořil mírnou převahu, kterou dokázal vyjádřit i brankově, zatímco hosté i tentokrát pokračovali jen v průměrném výkonu.

Branky: Reblian, Bambas, Novák, - Vachata  Rozhodčí: Petrásek, Diváků: 50

Dolní Hbity - Horymír Pb.  2 : 1 (1:0)

Domácí si vytvořili od úvodních minut převahu, ale výsledkem byla do poločasu jen jedna branka. Po vstřelení druhé branky ve druhé části se zdálo, že domácí už dohrají utkání v klidu, ale po snížení Schmidtem domácí znervózněli a do konce utkání se o vítězství museli obávat,

Branky: D. Procházka, Neumann - Schmidt. ŽK: Hotový, Mesner, Mikšík, Kareš, Frolich (všichni Horymir). Rozhodčí: Veselý. Diváků: 60.

Pr. Lhota - Březnice  0 : 3 (0 : 2)

Před slušnou návštěvou hráli hosté proti mírné převaze domácích více odpovědněji, a především rychlími brejky trestali hrubé chyby domácí obrany.

Branky: M. Benda 2, Motejzlík. Rozhodčí: Škvára. Diválů: 150

Láz - Rosovice  7 : 0  (3:0)

Domácí Vrtule začala ve velkém stylu a když do poločasu nastřílela tři góly, bylo jasné, že hosté si na body mu­sejí nechat zajít chuť, Ve dru­hém poločase už hosté rezignovali, zatímco domácí pokračovali ve velmi dobrém výkonu a vstřelením dalších čtyř gólů se postarali o rekordní vítězství kola.

Branky: Burian 2, Šurik, Hejduk, M. Štofíra, Bernášek, Bezouška,  Rozhodčí: Petráň: Diváků: 60.

Drahlín - Tochovice  0 : 2  (0:1)

Před utkáním měli více obav hosté, ale přes domácí tlak to byli právě oni, kteří se z ojedinělého protiútoku dostali do vedení. Ve druhé části, ve snaze vyrovnat, se domácí dopustili další hrubé chyby, kterou hosté dokázali potrestat druhou brankou. V závěru zápa­su tlak domácích, ve snaze výsledek zkorigovat, už kýžené ovoce nepřinesl,

Branky: Čížek, Hokr. ŽK: Strmiska, Müller, Kocanda - Hokr. Rozhodčí: Plesl, Diváků: 70.

Petrovice - Borotice  4 : 1 (2:1)

V první části bylo k vidění vyrovnané utkání, Hosté však ve druhé části za stavu 1 : 2 nevyužili šanci vyrovnat z pokutového kopu, což je zřejmě psychicky položilo, Po třetím úspěchu domácích hosté rezignovali, čehož Petrovice využily i ke vstřelení čtvrtého gólu.

Branky: Petr Doubek 3, Krameš - Píša, ŽK: Novák, Šťastný - Peca, Žák, Stibor, Koftmaler. Rozhodčí: Matějček, Diváků: 70.

Kovohutě Pb. - N. Ves  5 : 2 (3 . 1)

PO HLAVIČKOVÉM SOUBOJI v utkání okresního přeboru Kovohutě Příbram - Sokol Nová Ves (5:2) se tentokrát domácí Jiří Ježek (vpravo) přes stopera Nove Vsi Pavla Šupáčka neprosadil. Přesto Ježek jedním gólem přispěl k vítězství domácích Kovohutí Příbram.

Kovohutě: Gahler - Brož, Kratochvíl, Plzenský (76. Hnízdil), Čížek - Zweitler, M. Soukup, J. Soukup (60. Havelka), Petrášek - Ježek (83. Gregus), Glogar.

N. Ves: Krátký - Kolanda, P. Šupáček, Lívanec, Soukup (32. L. Šupáček) - Pan, Petrák, Žampach, Lívanec - Žaloudek, Baloun.

Branky: Zwettler 2, M. Soukup, J. Soukup, Ježek - Petrák, Žaloudek. ŽK: L. Šupáček (N. Ves). Rozhodčí: Čížek. Diváků: 50.

Hosté od úvodu naznačovali, že do Kovohutí prohrát nepři­jeli. Již v 1. minutě po faulu domácího Zwettlera, měli výhodu přímého kopu, ale Soukup mířil pouze do náruče Gahlera. V 5. minutě zahrozili hosté znovu, Žampachovu střelu ale Gahler zlikvidoval. Domácí fotbalisté, kteří si uvědomili, že bráněním utkání nevyhrají, začali postupně přebírat iniciativu. V 10. minutě střela M. Soukupa ještě v síti neskončila, ale dvě minuty později už si to tentýž hráč vynahradil,když po rohu svého bratra J. Soukupa přesnou hlavičkou nedal hostujícímu golmanovi šanci - 1 :0 .

Domácí hráče branka povzbudila a o dvě minuty později se stav měnil znovu. Hosté vyrobili v útočném pásmu chybu, míč vybojoval Glogar, přiťukl za vápno na Zwettlera, který přesnou střelou k pravé tyči rozjásal padesát prokřehlých diváků podruhé ­ 2 : 0. Kdo si v tuto chvíli myslel, že se budou hosté pokoušet o zvrat, velmi se mýlili. Hosty slepené góly srazily na kolena. Domácí dostali ještě větší chuť do hry a přehrávali hosty po všech stránkách, V 15. minutě měl na kopačce třetí gól Glogar, ale míči zabránil v cestě do branky reflexivní zákrok brankáře Krátkého,

V dalších patnácti minutách si domácí vytvořili pro­stor pro střely Brože, Ježka a M. Soukupa, kterým však chyběl ten správný směr. V 36. minutě se vydal k sólu přes celé hřiště hostující Petrák. Ve vápně okla­mal dva domácí obránce a přesně mířenou střelou vrátil své mužstvo do hry - 2 : 1. Domácí hráči nerezignovali a pokračovali ve stejném stylu, což se jim v závěru poločasu vyplatilo. V 44. minutě unikl po levé straně nejlepší hráč na hřišti Zwettler, předložil míč ke vzdálenější tyči osamocenému Ježkovi, který nezaváhal - 3:1.

Domácí pokračovali ve výborném výkonu i v druhé části. V 52. minutě zahrál za vápnem hostující Baloun rukou, míč si postavil J. Soukupa bylo 4 : 1. Po této brance hosté zcela od­padli a utkání se změnilo v jednoznačnou záležitost. Další vyložené šance Glogara, Ježka a ani M. Soukupa však v síti neskončily, a tak se čekalo na další branku až do 75. minuty. Kupo­divu všech ji však vstřelili hosté. Domácí obrana zapomněla na Žaloudka, který krásnou střelou přes celou délku branky snížil na 4 : 2.

Vstřelení branky vyburcovalo opět domácí. V 83. minutě vybojoval na pravé straně míč Ježek, přesným centrem na­šel na vápně Glogara, ten přiťukl Zwettlerovi, který nechytatelnou bombou završil účet zápasu - 5 : 2. Ve velmi slušném utkání, které řídil rozhodčí Čížek zůstaly tři body zaslouženě v Kovohutích.

III. Třída A

Vedoucí Hvožďany poprvé ztrácely

Největší souboj se očekával v Jablonné kam přijela změřit síly Sparta Luhy. Utkání se nakonec stalo jasnou záležitostí pro hosty, kteří nadělili domácím pět branek. První příčku měly potvrdit Hvožďany doma s Kamýkem, ale dokázaly pouze remizovat. Vysokého vítězství se dočkali ve Višňové, odkud rezerva Rožmitálu odjela s osmičkou. Zajímavé utkání se hrálo také v Klučenicích, kde zajistil domácím proti Pečicím tři body Stanislav Žák. Zduchovice se prvního vítězství nedočkaly ani proti Krasné Hoře, stejně jako Narysov na hřišti Čenkova.

Když soupeř odmítne nabídnutou šanci - Klučenice - Pečice 1 : 0

Klučenice: Pešata - Hrubý, Marek, Malý,Pochman, Přibyl, Polák, Jirsa (46, Kicl) ­ Janžák, Roušal(84, Sirotek)

Pečice: Bilak-J. Valta, Hetflajš, P. Valta, Jarolímek - Enderle, Kučera, Vacek, Šusta ­Klement, Zelenka (58.Suchan).

Branky: Žák. ŽK:.  Pochman, St. Žák - Zelenka, Hetflajs,  ČK: Pochman (Klučenice).  Diváků: 60.

Utkání mužstev z popředí tabulky zahájily oba týmy útočně a v prvních pěti minu­tách si vytvořily po dvou gólo­vých šancích. Hlavně hlavička domácího Roušala z bezpro­střední blízkosti volala po gólu. Poté se však pohledný fotbal začal z trávníku vytrácet.

Vzrušení přinesla až 19. min., kdy domácí Jan Žák doběhl zdánlivě ztracený míč, vrátil ho zpět před branku a Stanislav Žák se nemýlil - 1 : 0. Marné byly protesty hostujících hráčů, kteří před přihrávkou už viděli míč mimo hrací plochu. Tento moment hosty vyburcoval ke zvý­šené aktivitě. Vytvořili si vý­raznou uzemní převahu, ale domácí obrana, dirigována vý­borným Markem, nepustila do přestávky Pečice do žádné gólové šance.

I po změně stran pokračoval tlak Pečic, tentokrát i vyjádřený nebezpečnými momenty před domácím Pešatou v brance. V 51. min. zahráli domácí v pokutovém uzemí rukou, a tak jedinečnou příležitost k vyrovnání měl Jarolímek z pokutového kopu, ale vynikající Pešata jeho střelu zlikvidoval. V 61. min. hbitý Klement nedokázal zužitkovat těžkou přihrávku a ani tvrdá střela Vacka si nenašla cestu do sítě. V dalších dvou slibných šancích se ocitl Šusta, ale ani on se mezi úspěšné střelce nezapsal. Poslední nadějí hostů bylo vyloučení domácího Pochmana po druhé žluté kartě. Domácí však takticky kontrolovali závěr zápasu a nenechali si šťastné vítězství.

Zduchovice - Krasná Hora 1 : 2 P. Čámský - A. Krůta, R. Beneš,

Višňová - Rožmitál B 8 : 1 Hyrman 2, Boukal 2, Kašák, M. Severa, D. Bobek, Vondruška - Fričák,

Klučenice - Pečice 1 : 0 St. Žák,

Čenkov - Narysov 2 : 0 Šmejkal, Zach,

Hvožd'any - Kamýk n, Vlt. 2 : 2 T. Pechar, Hudeček - Tatoušek, Houška,

Jablonná - Luhy  0 : 5

Mazour, Řehoř, Rys, Mařík, vlastní

TVRDÉ SOUBOJE jsou k vidění i ve III. třídách. V utkání Hvožďany - Kamýk n, Vlt. (2 :2) se marně snaží střelecky prosadit domácí hvožďancký Josef Zeman, kterému se snaží ve střele zabránit Petr Švagr.

III. Třída B

Rezerva Dobříše stále bez bodu

Tři vítězství domácích, tři vítězství hostů. Taková je bilance 4. kola skupiny B. Vedoucí pozici potvrdilo béčko Sedlčan v Dublovicích, kde nastřílelo Kosevě Hoře půltuctu branek. Dosud druhé Kňovice narazily na silného soupeře z Mokrovrat, kterérnu podlehly 1 : 3. První porážku se dočkala Malá Hraštice, pro kterou byl příliš velkým soustem celek Nečíně. Ani napočtvrté se nepodařilo bodovat rezervě Dobříše, která si tentokrát doma neporadila s novoknínským béčkem. Naopak první vý­hru si do tabulky připsaly Daleké Dušníky po výhře nad rezervou Dublovic.

D. Dušníky - Dublovice B 3 : 1 Jarolímek, Sklenář, Dušek - Bohm,

St. Huť - Jesenice 3 : 1 Mácha, Maryška, Zoubek - Jirásek,

Nečín - M. Hraštice 3 : 1 Mácha, Kopecký, Šimek – M. Fafejta,

Kos. Hora - Sedlčany B střelci nehlášeni,

Dobříš B - N. Knín B 1 : 2 R. Řechka - K. Rada 2,

Kňovice - Mokrovraty 1 : 3  Papež - Eckl, Lichtenberg, vlastní.

IV. Třída A

Pechar rozstřílel Pičín - Dubenec formu stále hledá

Překvapení se zrodilo v Pičíně, kde dosud druzí domácí podlehli nováčkovi soutěže Hvožďanům B, kterým zařídil tři body čtyřmi brankami. Tomáš Pechar.

Skvělou podzimní formu potvrdilo Podlesí i proti Věšínu, i když muselo o vítězství bojovat do poslední minuty. V sousedském derby si béčko Bohutína poradilo s rezervou Lázu, V Jincích zajistil tři body domácím hattrickem Pokorný. Za loňskými výkony zaostává stále Dubenec, který si i tentokrát odvezl porážku z Obecnice.

BohutínB - Láz B 3 : 2 Roušal 2, Petřík - Pýř 2,

Jince - Trh. Dušníky 3 : 1  Pokorný 3 - Kural

Pičín - Hvožd'any B 3 : 5 Pinc, Odl, Makovec - T. Pechar 4, Havleny,

Višňová B - Tochovice B 3 : 3 M. Severa 2, Šebesta - Petrovic 2, Větrovský,

Podlesí - Věšín 2 : 1 M.Chyba, M. Černý - Zábrodský,

Obecnice - Dubenec 3 : 2 střelci nehlášeni.

IV. Třída B

Obořiště sesazeno v N. Vsi - Hříměždice B opět s osmičkou

První příčku zajíždělo potvrdit Obořiště do Nové Vsi, Domácí rezerva však předvedla výborný výkon a brankou Kolandy hosty o čelo tabulky připravila. Tam se vyhoupla Velká Lečice, která nastřílela Hříměždickému béčku na jeho hřišti osm branek.

Do čtvrtého kola musely na první body čekat Da­leké Dušníky B, aby je získaly proti Počepicím. První podzimní bod si připsala také rezerva Dolních Hbit za remízu s béčkern Petrovic. V derby Nečíně B s Oborami rozhodl o vítězství hostů dvěma brankami Kratochvíl. Domácí prostředí využil Vysoký Chlumec, který porazil Voznici.

Daleké Dušníky - Počepice 3 : 1 Máša 2, Černý - Pecháček,

Dolní Hbity B - Petrovice B 3 : 3  Bambousek, Grebeň, R. Volf - Kortánek, Sedlák, P. Talavaňa,

Nečín B - Obory 0 : 2  Kratochvíl 2,

Hříměždice B ­Velká Lečice 0 : 8 střelci nehlášeni,

Nová Ves B • Obořiště 1 : 0 Kolanda,

Vysoký Chlumec - Voznice 3 : 1 V. Machuta 2, Slanina - hosté nehlášeni,