fotbal ročník 1997/1998

30. Září 1997

OKRESNÍ PŘEBOR DOSPĚLÍ

V derby Vltavanů úspěšnější Borotice - Vedoucí Březnice ztratila první mistrovský bod doma s Kovohutěmi.

V šestém dějství okresního přeboru dospělých padlo oproti předchozím kolům mé­ně branek. Na všech stadio­nech se hrála velice vyrovnaná utkání. Vedoucí Březnice přivítala ambiciózní Kovohutě, které si nakonec odvezly za­slouženě bod. Remízou skončilo také utkání Nové Vsi s Lázem, což se dá považovat za překvapení, Těsným vítězstvím na domácí půdě si připsala tři body mužstva. Tochovic, Bohutína a Horymíru Příbram B. Hříměždice se ani tentokrát vítězství nedočkaly a podlehly v domácím prostředí nováčkovi z Borotic.

V UTKANÍ okresního přeboru Horymír Příbram B - Prostřední Lhota (2:1) byl před hostující brankou často k vidění Libor Dolejší (vpravo), ale branku nedal. V průniku mu tentokrát zabránil hostující Ondřej Moravec

Hříměždice - Borotice  0 : 3 (0 : 0)

V derby Vltavanů byli od začátku lepší hosté a rozhodli utkání ve svůj prospěch již v prvním poločase, Ve druhé části pokračoval nováček z Borotic ve výborném výkonu, který korunoval třetí brankou. Domácím se vůbec nedařilo a potvrdili své postavení v tabulce.

Branky: Mestek 2, Miletič, Rozhodčí: Kodejš, Diváků: 100.

Tochovice - Petrovice  1 : 0 (0 : 0)

Ve velmi pohledném utkání si obě mužstva od začátku utkání vytvořila celou řadu brankových příležitostí, které však nedokázala zužitkovat. Do druhé části sáhl domácí trenér Šimůnek ke střídání a poslal na hrací plochu Tesku, který se mu odvděčil vítěznou bran­kou. V nervózním závěru musel pro urážku rozhodčího předčasně opustit hrací plochu petrovický Šťastný.

Branka: Teska. ŽK: Rach, Hadač, Žid - Peták, Kortánek, Sedlák. ČK:  Šťastný (Petrovice ). Rozhodčí Petráň. Diváků: 90.

Rosovice - Drahlín  0 : 3  (0 : 0)

Oproti předchozímu utkáním už domácí sice předvedli kompaktnější výkon, nechyběla jim ani bojovnost. Dokonce v úvodu zápasu si vytvořili převahu korunovanou čtyřmi vyloženými šancemi, ale branku nedali. Naopak hosté hru vyrovnali a v úvodu druhé části šli i do vedení, Domácí se sice snažili aspoň vyrovnat, ale mušku měli po celé utkání vychýlenu. Naopak hosté z trestného kopu, a krásnou střelou ze 30 metrů dokázali své vítězství ještě zvýraznit.

Branky: Legát 2, Kocanda. ŽK: 2 : 3. ČK: Piecha - Klobouček, Rozhodčí: Žebrakovský. Diváků: 40.

N. Ves - Láz  1 : 1 (1 : 1)

Domácí se ujali v úvodu utkání vedení zásluhou Žaloudka, ale pak začali zahazovat, vyložené šance. V závěru poločasu využili hosté zaváhání domácí obrany a vyrovnali. V druhé části se hrálo především na polovině hostů, ale branky se už diváci nedočkali,

Branky: Žaloudek - Palivec: ŽK: Pán, Žaloudek - Hejduk, Čížek, Burian. Rozhodčí: Piskáček, Diváků: 50.

Březnice - Kovohutě  1 : 1  (1 : 1)

Obě mužstva začala a velkým nasazením a hrálo se vyrovnané utkání. V 10 minutě se dostali hosté z penalty do vedení, na což domácí odpověděli mírnou převahou a vyrovnávací brankou z trestného kopu. Ve druhém poločase pokračovali domácí v náporu, který však končil na dobře zkoncentrované obraně Kovohutí. A tak utkání skončilo remízou, s kterou byli více spokojeni hosté.

Branky: Benda - Brož. ČK: Brož (Kovohutě). Rozhodčí: Klement. Diváků: 100.

Horymír B - Prostř. Lhota  2 : 1 (1 : 0)

Domácí začali obrovským náporem, který hosté nestačili zachytit a inkasovali z kopačky Lantory. Po vedoucí brance však domácí polevili a hosté se začali dostávat čím dál častěji před branku Dostálka. Stejně jako domácím střelcům, jim však štěstí nepřálo. Ve druhé části se hra přelévala ze strany na stranu a obě mužstva se dokázala jednou prosadit. Hosté se v závěru snažili o vyrovnání, ale domácí těsné vítězství udrželi.

Branky: Lantora, Rychlý - Švadlena. Rozhodčí: Veltruský, Diváků: 80.

Bohutín - D. Hbity.  1 : 0 (0:0)

Hosté předvedli zatím nejlepší výkon podzimu. Ve 30. minutě musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy domácí Mak a hostům se naskytla příležitost. Domácí fotbalisté i v deseti zabrali a po faulu hostů ve vápně, rozhodl utkání pět minut před koncem z pokutového kopu Roušal,

Branka: Rušal (p.k.). ŽK: Mak, Petřík - Dědina, Soukup. ČK: Mak (Bohutín). Rozhodčí: Benedik. Diváků: 60.

III. Třída - Zduchovická tvrz v cestě Višňové

Skupina a

Do Zduchovic stále se lepšící Višňová jela s jasným cílem vyhrát. Na trávníku však zjistila, že to nebude vůbec jednoduché, a jak minuty přibývaly, obranná tvrz Zduchovic, přestože hosté si po celé utkání vytvořili výraznou převahu, byla zkrátka neprůstřelná. Jediný Kotáb dokázal zaznamenat čestný úspěch hostů. Ovšem na straně domácích byl úspěšný Petr Čámský, a protože Višňová se už nedokázala probít hustou obranou, zrodil se překvapivý a přijatelný výsledek zejména pro domácí.

Při střelecké chuti byly tentokrát Pečice které se posunuly na třetí místo v tabulce. Se sedmi góly asi soupeř z Čenkova nepočítal. Sestup v tabulce zaznamenaly Klučenice, které se sice venku ještě vítězství nedočkaly, ale po dvou remízách na hřišti soupeře v Rožmitále poprvé prohrály. Posun v tabulce zaznamenaly i Luhy, kterým zřejmě hřiště soupeřů svědčí více, než domácí. Spokojenost může být I v Kamýku po poměrně vysokém vítězství s Jablonnou. Jedenáct branek viděli diváci v Narysově, z vítězství domácích se však opět neradovali,

Krásná Hora - Luhy 0 : 3 Spilka, Mazour, P. Mařík,

Kamýk n, Vlt. - Jablonná 4 : 1 A. Krotil 4 – Mígl,

Narysov - Hvožd'any 4 : 7  P. Mlčoch 2, Jan Tkáč, Marek - T. Pechar 3, M. Hudeček 2, Zeman, Netušil,

Pečice - Čenkov  7 : 0  Šusta 2, Zelenka 2, Klement 2, Vacek,

Rožmitál B - Klučenice 4 : 2  Furiš 3, Mora - St. Žák 2,

Zduchovice - Višňová  1 : 1  P. Čámský - Jiří Kotáb

Skupina B

Nový Knín B a Stará Huť při chuti - V Sedlčanech počet hráčů Dobříše klesl pod sedm

Na programu pátého kola skupiny B bylo sice šest utkání, ale jen ze čtyř jsme se dozvěděli konečné výsledky. Při střelecké chuti byla rezerva která připravila Kňovicím pěti gólový příděl. Se stejnou střeleckou potencí nastoupili i hráči Staré Huti, ovšem s tím rozdílem, že pět gólů nastříleli na hřišti soupeře. Konečný výsledek přišel i z Malé Hraštice, kde domácí dlouho trápili hosté z Kosovy Hory. Drama se odehrávalo v Sedlčanech, kde se utkání béček domácího Tatranu a RZ Dobříš nedohrálo pro nedostatek hráčů RZ Dobříš, když rozhodčí Čihák dva hráče Dobříše vyloučil a dal­ší hráči museli opustit hrací plochu pro zranění. Hosté z Dobříše si stěžovali na velmi špatný výkon rozhodčího Čiháka. Nahlásit výsledek utkání z Dublovic byl pro domácí funkcionáře zřejmě neřešitelný problém, a tak oddíl čeká finanční postih.

Dublovice B - Mokrovraty   nehlášeno,

Nový Knín B – Kňovice 5 : 1 Rada 2, Plot, Černý, P. Hranický - Tůma,

Sedlčany B - Dobříš B 1 : 1 nedohráno  Šibrava - Řechka,

Malá Hraštice - Kosova Hora 2 : 1 Pinc, T. Kočí - Rosa,

Jesenice - Nečín 1 : 2  Zemánek - Michal Budinský, Kalát,

Daleké Dušníky - Stara Huť 1 : 5 Šedivý - branky hostů domácí nehlásili.

Práce pro disciplinární komisi Sedlčany B - Dobříš B 1 : 1 - nedohráno

Branky: Šibrava (p. k.) - R. Řechka. ŽK: Zelenka - Breza. ČK: Budinský, Breza (oba Dobříš B). Rozhodčí: Čihak. Diváků: 100.

Utkání prvního s posledním začalo opatrně ze strany dobříš­ských fotbalistů, kteří přijeli především s obrannou taktikou a vysunutým R Řechkou, který po dlouhé době vyměnil atletický dres za fotbalový. Domácí se od začátku snažili tlačit před vápno hostí, ale recept na obranu hostí nenacházeli, Do první brankové šance se dostala Dobříš, když v 10. minutě unikl po přihrávce Uhra rychlonohý R. Řechka. Jeho střelu domácí brankář vyrazil. Poté měli po standardních situacích šance domácí, ale ani oni neuspěli. V 16. minutě se blýskla hostující dvojice bratrů R. Řechka - M.Řechka, ale obránce domácích stačil v poslední chvíli ve skluzu střele prvně jmenovaného zabránit.

Ve 20. minutě se začalo na hřišti přiostřovat. Nejdříve byl faulován R. Řechka, ale píšťalka rozhodčího Čiháka mlčela a tak dostal žlutou kartu hostu­jící kapitán za protesty. 0 dvě minuty se situace opakovala a tentokrát už domácí obránce žlutou kartu za faul uviděl. Hosté se dočkali ve 31 minutě po pěkné akci a střele R. Řechky ­ 0 : 1. Ve 36. minutě po souboji ve středu hřiště zůstal ležet na zemi hostující hráč, ale ve hře se pokračovalo dále.

Sedlčanský útočník naskočil na hranici velkého vápna na bránícího M. Soukupa a rozhodčí Čibák k překvapení hostujících bráčů nejdříve pískl trestný kop a posléze ukázal na penaltu. Hosté se dožadovali změny výroku, ale obdrželi pouze dvě červené karty za protesty. Domácí Šibrava penaltu proměnil, i když při zahrávání penalty byli na hřišti oba vyloučení hráči Dobříše. V závěru poločasu odstoupil ze hřiště ještě nešetrně faulovaný M. Řechka a pro velký počet zraněných už hosté do druhého poločasu nenastoupili. Rozhodčí Či­hák pro nedostatek hráčů hostí utkání ukončil, a tak má disciplinární komise na stole další horký brambor.

Hraštický Radek Šomer (vpravo) se sice v utkání III: třídy Malá Hraštice - Kosova Hora (2 : 1) střelecky přes Reného Kouklíka neprosadil. Nakonec se však z vítězství svého týmu mohl radovat.

IV. třída skupina A

V Lázu a Bohutíně střelecké Hody - Podlesí nadále s plným počtem bodů

Páté kolo nejnižší soutěže okresu - skupiny A bylo ve znamení lámání střeleckých rekordů. Rezerva Lázu přivítala na domácí půdě Dubenec a nečekaně ho rozstřílela osmi brankami. Branko stroj domácích viděli diváci i v Bohutíně, kde místnímu béčku chyběla proti Jincům do tuctu jedna branka. Šest branek padlo v utkán Trhových Dušník s Pičínem, ale vítězně neodešel nikdo. Ve vítězném tažení pokračuje Podlesí, které si tentokrát poradilo s rezervou Tochovic. Nováček z Hvožďan nedokázal zopakovat úspěch z minulého kola a podlehl béčku Višňové. Ve vyrovnaném utkání Věšína s Obecnicí se z těsného vítězství radovali hosté,

Láz B - Dubenec 8 : 1 Týr 3, Matějka 2, Souček, Svajčík, Bartoš - Krejčí,

Věšín - Obecnice 2 : 3  Skotnica, Kalina - hosté nehlášeni,

Tochovice - Podlesí 0 : 3 Chyba 2, Černý,

Hvožd'any B ­Višňová B 2 : 3 Procházka, Šimša - Kočí, Vrátný, Kunt,

Trhové. Dušníky - Pičín 3 : 3 Toužimský 2, Prokeš, Krejsa, Mochán,

Bohutín B - Jince 11 : 0 Holeček 4, Skuhrovec 2, Bauer 2, Rebljan, Petrouš, Petřík

IV. Třída skupina B

Velká Lečice stále bez ztráty

Ani ve skupině B nebyla nouze o branky a diváci si na jednotlivých utkáních přišli na své. Nejvíce jich viděli v Oborách, kde domácí podlehli rezervě Hříměždic 3 : 4, která si tak připsala první podzimní vítězství. Kvalitní utkání sehrálo Obořiště s Vysokým Chlumcem, které nakonec skončilo zaslouženou remízou. V dalších utkáních využila všechna mužstva domácího prostředí a naplno bodovala. První pozici si upevnila Velká Lečice výhrou nad béčkem Nové Vsi. Se čtyř bodovým mankem jsou na druhé příčce Petrovice B, které si poradily s rezervou Nečíně. S jedním bodem je na posledním místě stále béčko Dolních Hbit, které ani v Dalekých - Dušnikách nebodovalo.

Počepice - Voznice 2 : 0 Lachout, - Kortán,

Obořiště - Vys. Chlumec - 2 : 2 Svoboda, Kubát ­ hosté nehlášeni,

V. Lečice - Nová Ves B 2 : 0 Liška, P. Svoboda,

Obory - Hříměždice B 3 : 4  M. Mráz, Kratochvíl, Toman - Junek, M. Černý, Šťástka, vlastní,

Petrovice B - Nečín B 5 : 0 P. Doubek 2, P. Talaváňa 2, Sedlák,

D. Dušníky B - D. Hbity B 2 : 0 Bumba, Černý.