fotbal ročník 1997/1998

7. Října 1997

OKRESNÍ PŘEBOR DOSPĚLÍ

Březnice i po sedmi kolech neporažena

V okresním přeboru dospělých se rozdělovaly mistrovské body v letošním ročníku již po sedmé. Nejvíce jich má zatím mužstvo Březnice, které tentokrát nezaváhalo v Lázu, Ve vítězném tažení pokračuje i nováček z Borotic. Proti Tochovicím však musel o svém vítězství rozhodnout až v samotném závěru utkání. Dolní Hbity opět využily domácího prostředí a připsaly si tři body za výhru nad posledními Hříměždicemi. Mužstvo Nové Vsi utrpělo další porážku v Drahlíně a míří do spodních pater tabulky. Nejzajímavější utkání viděli diváci v Petrovicích, kde domácí prohrávali po první části 0 : 1. Pak se ale vzchopili a nastříleli hostům z Rosovic půl tuctu branek. V derby přivítaly Kovohutě rezervu Horymíru. Po celý zápas lepší hosté se však o vítězství připravili nepro­měňováním šancí sami. V Prostřední Lhotě byli funkcionáři tak zaneprázdněni, že nebyli schopni zavolat výsledek ani nám ani na OFS Příbram.

Kovohutě Pb. - Horymír Pb. B  2 : 1  (1 : 1)

Absence tří hráčů domá­cích byla na hře citelně znát, a tak není divu, že po celé utkání drželi taktovku ve svých rukou hosté. Ti se také dočkaly 15.minutě do vedení, ale ve zbývajícím průběhu se sami připravili neproměňováním vyložených šancí o body. Více než šťastné vítězství zajistil domácím v 50. minutě z přímého kopu Jaroslav Soukup.

Branky: Brož, J. Soukup - Kareš. Rozhodčí: Rybárik. Diváků: 70.

Pr. Lhota - Bohutín  0 : 0

VRTULE LÁZ přivítala v sedmém dějství OP vedoucí celek tabulky. Ani tato střela Josefa Bernáška cestu do branky hostí nenašla, a tak si tři body za vítězství 2 : 0 odvezla Březnice.

Láz - Březnice  0 : 2  (0 : 1)

Vedoucí Březnice se v Lázu ukázala jako velmi zkušené mužstvo a zásluhou Kočovského se ujala vedení. V druhém poločase začali domácí náporem, ale branku dát nedokázali, Naopak to byli hosté, kteří z rychlého protiútoku skórovali a rozhodli utkání.

Branky: Kočovský, Štika. Rozhodčí: Mezera. Diváků: 50.

Drahlín - Nová Ves  1 : 0 (1 : 0)

Ve velmi vyrovnaném bojovném a zbytečně nervózním utkání rozhodli domácí o svém vítězství v první části, když jedinou branku utkání zaznamenal Šrámek. Hosté v druhé části měli mírnou převahu, ale po vyloučení Lívance se už odpovědět nezmohli,

Branka: Šrámek. ŽK: Dušek, Kocanda, Šedivý - Šupáček, Petrák, Kis. ČK: Kis (N. Ves). Rozhodčí: Kyttler. Diváků: 60.

Petrovice - Rosovice  6 : 1  (0 : 1)

V prvním poločase se domácí mužstvo trápilo, čehož hosté využili a šli zásluhou Zelenského do vedení. Do druhého poločasu však nastoupili domácí hráči jako pokropeni živou vodou a po vyrovnávajícím gólu se jejich hra výrazně zlepšila. Svou územní převahu nakonec vyjádřili i dalšími brankami, a tak skončilo utkání pro hosty debaklem.

Branky: Peták 3, Pavel Novák 2, Cihlář - Piecha, Krása, Štofíra. Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 50.

Borotice - Tochovice  1 : 0  (0 : 0)

Hosté začali utkání mírnou převahou ale přes dobře bránící domácí se neprosadili. V druhé části se obraz hry nezměnil. Když již se zdálo, že hosté svou převahu zužitkují, potěšil pět minut před koncem domácí příznivce Velebil a utkání rozhodl.

Branka: Velebil. Rozhodčí: Veselý. Diváků: 60.

D. Hbity - Hříměždice  4 : 1  (2 : 1)

Dolní Hbity probudilo k životu až vyrovnání

Dolní Hbity: Holan - Prendký, Přívora, Falc, Štětka ­Soukup, Burian, Neumann, Procházka - Dědina (78. L. Bláha), Vác. Rozšafný (62. M. Bláha).

Hříměždice: Jílek - Vimr (76. Brziak), Novák, Lundák, Burda - Šťástka, Cihelka, Červinka, M. Černý - Junek (60. J. Černý), Vachata.

Branky: 74. a 90. Neumann, 15. Soukup, 35.Dědina - L. Lundák.

ŽK: Prendký, Neumann, Přívora - Jílek, Burda, M. Černý, Vachata. Rozhodčí: Plesl. Diváků: 70.

Utkání mužstev ze dna tabulky začalo pro domácí šokem, Uběhlo jen 17 vteřin od úvodního hvizdu, domácí obrana zahrála ve vlastním pokutovém území rukou a rozhodčí Plesl musel ukázat na značku pokutového kopu. Lundák potvrdil, že penalty umí - 0 : 1.

Domácí měli v úvodu míč častěji na svých kopačkách, ale díky nebezpečným protiútokům Vltavanu se častěji blýskalo před domácím brankářem. Ve 4. min. hlavičkoval po neobsazený Vachata nad břevno a do stejných míst zamířil i v 7. min, po hrubce Přívory. Domácí povzbudila až vyrovnávací branka Soukupa v 15. minutě, který po přesné přihrávce střelou z malého vápna nedal hostujícímu gólmanovi šanci.

Strhnout vedení na svoji stranu mohl Vltavan ve 25. minutě. Michal Černý se šikovně protáhl podél pomezní čáry až do rohu hřiště, přesnou přihrávkou našel před brankou Junka, který po tvrdém ataku domácí obrany skončil na trávníku, ale druhá penalta se nekonala. V závěru poločasu se hosté začali ze hřiště vytrácet a domácí mužstvo začalo dominovat.

Ve 28. min. Procházka sice mířil na věž nedalekého kostela, ale ve 35. min. byl už Dědina úspěšnější, když ho přesnou přihrávkou poslal do šance talentovaný Falc - 2 : 1. Druhý poločas se už hrál v jasné režii Dolních Hbit, Úspěšné zakončení akcí se však domácím nedařilo, a tak se ani výsledek dlouho neměnil. Tvrdou střelu Soukupa ve 48. min. Jílek kryl, Dědina a Rozšafný se střelou váhali, až přišli o míč a Procházka mířil jen do brankáře.

Naděje hostů na remízu zhasla v 74. minutě. Obránce Vimra odzbrojil důrazný Dědina a brankář Vltavanu musel domácího útočníka faulovat. Úspěšným exekutorem penalty se stal Neumann - 3 : 1. V závěru utkání se u hostů projevila horší fyzická kondice a méně kvalitní lavička náhradníků. Definitivní tečku za zápasem udělal v posledních vte­řinách Neumann, když počtvrté, po průniku Michala Bláhy, rozvlnil síť hostující branky. V sotva průměrném utkání byl zklamáním hlavně výkon Hříměždic, které při zachraňování okresního přeboru bude čekat hodně práce.

III. Třída skupina A

Višňová snížila náskok Hvožďan

Největším trhákem byl o víkendu zápas vedoucích . Hvožďan s třetími Pečicemi. Mužstva sice bojovala ze všech sil, ale prosadit střelecky se nikdo nedokázal. Snížit náskok se tak podařilo druhé Višňové, která porazila Krásnou Horu, Další ztrátu zaznamenaly Luhy, když přenechaly doma tři body Kamýku. Střelecky se tentokrát zadařilo Jablonné a nastřílela Narysovu pět branek. V utkán sedmibodových celků si z Čenkova odvezlo béčko Rožmitálu bod. V Klučenicích byli domácí proti Zduchovicím Považováni za favorita, Nakonec však byli rádi za hubené vítězství.

V UTKÁNÍ  III. TŘÍDY Luhy - Kamýk n, Vlt. (1 : 2) patřil k nejvýraznějším postavám v týmu hostí Aleš krotil (vlevo). s jeho techniskými kousky měl často starosti i domácí Václav rys.

Višňová - Krásná Hora 2 : 0 Kašák, Hyrman,

Klučenice - Zduchovice 1 : 0  Roušal,

Čenkov - Rožmitál B 2 : 2 Fenyk, Zach ­ Zemek,Eisenreich,

Hvožd'any – Pečice 0 : 0

Jablonná - Narysov 5 : 0 Caizl 2, Plocha 2, Oktábec,

Luhy - Kamýk n. VIt. 1 : 2 P. Mazour - Švagr, Houška.

III, Třída skupina B

Rezerva Dobříše poprvé bodovala - Béčko Sedlčan si udrželo neporazitelnost

I v Kňovicích potvrdilo vedoucí postavení v tabulce béčko Sedlčan a odvezlo si všechny body. Tříbodový odstup za Sedlčany si dokázala udržet Stará Huť, když o její výhře nad rezervou Dublovic rozhodl hattrickem Adamczyk. Mokrovraty přivítaly na domácí půdě nováčka z Nového Knína a potvrdily třetí příčku v tabulce. Překvapení se zrodilo v Nečíni, kde domácí podlehli Dalekým Dušníkům. Až v šestém kole se dočkala prvního vítězství v soutěži rezerva Dobříše, když po výborném výkonu porazila Malou Hraštici. V utkání celky ze spodní poloviny tabulky si poradila Kosova Hora s Jesenicí.

Rozhodnutí sedm minut před koncem

FC Kňovice - Tn. Sedlčany B  0 : 1

Kňovice: Čermák - Tlůma, Pšenička, Hubiška, Pech - Zd. Vodráček, P. Vodráček, Dvořák, Sosnovec - Papež, Mošanský.

Sedlčany B: Vondra - Šíbrava, Zelenka, Januška, Matoušek - Čejda, Šťovíček, P. Liška, Papač - Strnad, St. Liška

Branka: Petr Liška. Rozhodčí: Švidkov. Diváků: 90.

Za slunečného počasí začali hosté ze Sedlčan mnohem aktivněji a domácí celek zatlačil, na jejich polovinu. Z tlaku však dokázali vytěžit pouze dva rohové kopy a standardní situaci. Ani další střely Zelenky a Čejdy místo v brance do­mácích nenašly. V 18. minutě se ocitl ve vyložené šanci hos­tující P. Liška, ale domácí brankář Čermák své mužstvo podržel.

V dalších minutách se hra sice odehrávala většinou na polovině domácích, ale hosté se přes koncentrovanou obranu probýt nedokázali. V závěru poločasu mohl potěšit hostující celek ještě 81. Liška, ale jeho střela skončila jen na tyči Čermákovy branky. Ve druhé části se domácí osmělili, ale zkušeného Vondru v brance Sedlčan se jim překonat nepodařilo. I domácí gólman Čermák však podal obětavý výkon a likvidoval jednu gólovou šanci za druhou.

V 83. minutě přišlo rozhodnutí. Hostující Januška našel přesným centrem Petra Lišku, který nezaváhal - 0 : 1. Domácí poté převzali iniciativu na své kopačky, ale výsledkem byla jen střela střídajícího Hanuše vedle branky. Sedlčany si vítězství už ujít nenechaly a za předvedený výkon, zejména v prvním poločase, zaslouženě zvítězily.

Na třech hřištích bez branek - Jediná Višňová získala tři body

V šestém kole nejnižší soutěže okresu - skupiny A se hrála velmi vyrovnaná utkání. Svědčí o tom i tři bezbrankové remízy, které se zrodily v Jincích, Podlesí a Dubenci. Zejména remíza vedoucího Podlesí se určitě neočekávala. Další dvě utkání v Pičíně a Obecnici skončily také remízou,ale na rozdíl od předešlých utkání branky padaly. Jediným celkem, který vyšel z šestého kola s plným bodovým ziskem je béčko Višňové, které přehrálo Trhové Dušníky, třemi brankami se na vítězství velkou měrou podílel Vondruška.

Domácím mužstvům se nedařilo

Ve skupině zůstává suverénem Velká Lečice, které ani ve Vysokém Chlumci nenašla přemožitele a je bez ztráty bodu na čele tabulky. Zajímavostí je, že ani jedno z mužstev nedokázalo využít domácího prostředí. Rezerva Nové Vsi ztratila tři body doma s Oborami, stejně jako Voznice s Obořištěm. Spokojeni mohou byt i v Počepicích a Dalekých Dušnikách, neboť si jejich mužstva odvezla ze Hřišť soupeřů bod. Smutným faktem je že funkcionáři Hříměždic nám nebyli schopni až do uzávěrky zavolat výsledek a tak utkání Hříměždice B - Petrovice B není v tabulce započteno.

Dolní Hbity - Počepice 1 : 1 Mir. Bláha - Pecháček,

Nečín B - Daleké Dušníky B 0 : 0, Hříměždice B - Petrovice B nehlášeno,

Nov. Ves B - Obory 2 : 3 Kolouch, Petrák - Rýgl 2, Mráz,

Vysoký Chlumec - Velká Lečice 2 : 3 Wolf, Slanina - Váňa, Dvořák, Rákosník,

Voznice – Oboříště 1 : 4  Domácí nehlášeno - Hrbek 2, Svoboda, Pinc