14. Října 1997

OKRESNÍ PŘEBOR DOSPĚLÍ

Borotice pokračovaly ve vítězném tažení

Okresní přebor

TAKOVÝCHTO SOUBOJŮ bylo v utkání Horymíru Příbram B - Vrtule Láz (2 : 1) k vidění několik.Tentokrát se hostujícímu Jaroslavu Palivcovi (vlevo) přes Oldřicha Wernera projít nepodařilo.

Již po osmé vyběhla na zelený trávník o víkendu mužstva okresního přeboru, aby bojovala o další mistrovské body. Klopýtnutí zazname­nala vedoucí Březnice v utkaní s Drahlínem, když se diváci branky nedočkali, podrobnosti nám však funkcio­náři Březnice nahlásit nedokázali.

Bodovou ztrátu tak snížily druhé Borotice, které si přivezly tři body z Rosovic. Dařilo se i Kovohutím, pro které nebylo těžké zdolat Bohutín. Na příbramském Horymíru domácí béčko potrápila Vrtule Láz.

Z vítězství se po dlouhé době radovala Nová Ves, která porazila Petrovice. Dolní Hbity přivítaly Prostřední Lhotu a bez větších problémů vyhrály. Jediné Hříměždice ještě na podzim nevyhrály. Nepodařilo se jim to ani tentokrát v domácím prostředí s Tochovicemi a získaly pouze bod.

Hříměždice - Tochovice  2 : 2  (0 : 1)

Hosté začali aktivněji a šli po zásluze do vedení, V 58. minutě Tochovice zvýšily vedení a teprve poté začali domácí fotbalisté hrát. Ve strhujícím závěru se Vltavanu podařilo vyrovnat a ještě nastřelit břevno, ale na výsledku se už nic nezměnilo.

Branky: Vedral, Vachata - Šimůnek, Soused. Rozhodčí: Piskáček, Diváků: 75.

Rosovice - Borotice  0 : 1 (0 : 0)

Ve velmi tvrdém utkání zvítězili hosté, zaznamenali až deset minut před koncem.

Branka: T. Píša. ŽK: Krása, Rampa, Piecha, Janura, Žáček, Baťulka - K. Žák, M. Žák, Hnida, ČK: Piecha (Rosovice). Rozhodčí: Schořovský, Diváků 40.

Nová Ves - Petrovice  2 : 1  (1 : 0)

Od úvodu se vrhli hosté do útoku, ale svou převahu brankou nevyjádřili. Domácí začali postupně přebírat ini­ciativu na své kopačky a ujali se na konci poločasu vedení. Do druhé části vstoupili lépe opět hosté a po zaváhání domácí obrany vyrovnali. Obdržená branka Novou Ves vyprovokovala k náporu a strhla vedení opět na svou stranu.

Branky: Šupáček; Žampach - P. Doubek. ŽK: Pán, Žaloudek, Soukup - Kloud, Rozhodčí: Žebrakovský. Diváků: 50.

Březnice - Drahlín 0 : 0  Podrobnosti nehlášeny

Horymír B - Láz  2 : 1  (0 :1)

Úvod vyšel lépe hostům, kteří šli už ve 2 minutě zásluhou Bezoušky do vedení. Domácí si sice vytvořili územní převahu, ale nabídnuté šance neproměnili. Láz hrozil z rychlých brejků. Díky výborně chytajícímu Dostálkovi se však do poločasu stav nezměnil. V druhé části už se domácí fotbalisté střelecky prosadili a otočili výsledek ve svůj prospěch.

Branky: Bernát, Míka - Bezouška. ŽK: Frohlich, Míka, Prokeš - Bezouška, Hejduk, Štofíra, Bernášek. ČK: Bernášek (Láz), Rozhodčí: Kobík. Diváků: 50.

Bohutín Kovohutě Pb.  0 : 2  (0 : 2)

Domácí fotbalisté se opět trápili, jako v předchozích utkáních, s neproměňováním vyložených šancí. Naopak to byli hosté, kteří využili dvakrát zaváhání jejich obrany a rozhodli o svém vítězství už v prvním poločase. Domácí se v druhé části sice pokoušeli o zvrat, ale hosté si výborně zkoncentrovanou obranou již vítězství ujít nenechali.

Branky: Brož, Zwettler. ŽK: Gabriel, Petřík - J.Soukup, Brož, Rozhodčí: Marek. Diváků: 60.

Dol. Hbity - Pr. Lhota  3 : 0  (1 : 0)

Od začátku dávali domácí najevo, že dosud předposlední hosté bodovat nebudou ani tentokrát. V první části sice domácí využili svoji převahu jen jedenkrát, ale v druhé přidali dvě branky a zaslouženě si připsali tři body.

Branky: Neumann, P. Dědina, Prendký, ŽK: Caska (Pr. Lhota). Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 60.

V UTKÁNÍ  Bohutín - Kovohutě ( 0 : 2 ) byl výraznou postavou v dresu hostí Petr Ptáček (vlavo), s kterým měl starosti i bohutínský Binar.

III. Třída skupina A

PETR PEŠATA v utkání III. třídy Višňová - Klučenice ( 3 : 0 ) byl v brance hostí oporou. Třikrát však nakonec lovil míč za své branky musel.

Debakl Čenkova ve Vzduchovicích - Vedoucí tandem hvožďany a Višňová opět vítězně.

Po sedmém kole zůstaly neporaženy vedoucí Hvožd'any, které si přivezly tři body ze hřiště Rožmitálu. Pronásledovatel z Višňové si poradil bez větších problémů s Klučenicemi, jejichž forma z loňské sezóny stále kle­sá. V povltavském derby rozhodl o vítězství Kamýku nad Krásnou Horou jedinou brankou Klabík. Debakl si odvezl Čenkov ze Zduchovic, kde inkasoval sedm branek, Další porážku zaznamenala Jablonná, když nestačila na celek Pečic, i přestože domácí hráli od 70. minuty v deseti. Na posledním místě tabulky zůstává s dvěma body Narysov, který tentokrát nestačil na Spartu Luhy,

Kr. Hora - Kamýk n, Vlt. 0 : 1 Klabík,

Narysov - Luhy 1 : 4 P. Mlčoch - Mazour 2, Kout, Krůta,

Pečice - Jablonná 2 : 0 Šusta, Ku­čera, Rožmitál B - Hvožďany 1 : 4 Kučera - Pavlíček, T. Pechar, Hudeček, Zeman,

Zduchovice - Čenkov 7 : 0 R. Špindler 2, M. Špindler, J. Čámský, P. Čámský, Holeček, Šváb,

Višňová - Klučenice  3 : 0 L. Kašák, Michal Severa, J. Boukal

III. Třída skupina B

Rezerva Sedlčan zvýšila náskok - V Jesenici viděli diváci úctihodných jedenáct branek.

Ve skupině B začíná být jasným favoritem béčko Sedlčan, které si vytvořilo po vítězství nad Mokrovraty pětibodový náskok. Překvapení se zrodilo ve Staré Huti, kde dosud druzí domácí podlehli Nečíni, Na třetím až šestém místě tabulky. se seřadila mužstva s dvanáctibodovým ziskem. Jedenáct branek viděli diváci v Jesenici, odkud si tři body za hokejové vítězství odvezla rezerva Dobříše. Malá Hraštice prohrála doma s Kňovicemi, i přestože vedla po prvním poločase. Vyrovnané utkání sehrály rezervy Dublovic a Nového Knína. Domácí prostředí využily Daleké Dušníky, když porazily Kosovu Horu.

Dublovice B - N. Knín B 2 : 3 střelci nehlášeni,

Sedlčany B - Mokrovraty 2 : 0 Burger 2,

M. Hraštice - Kňovice 1 : 3 Kryšpín - Sosnovec 2, Kosanský,

Jesenice - Dobříš B 4 : 7 Jarolímek 2, Hejsek, M. Svoboda - Řechka 2, Machuta 2, Havlík, Sojka, Stehlík,

D. Dušníky - Kos. Hora 3 : 1 R. Švagr 2, Čepila - M. Stašák

St. huť - Nečín  1 : 3 Michal Kulich - Novák, Spilka, Budinský.

IV třída skupina A

Třináctibrankový nášup Dubenci

Napravovat bodovou ztrátu z minulého kola muselo Podlesí. V Trhových Dušnikách se mu to vydařilo stoprocentně a je s odstupem pěti bodů s přehledem na čele tabulky. V boji o druhou příčku dokázala rezerva Višňové vyhrát na půdě Bohutína. Další vítězství si na své konto připsal Pičín, který si přivezl tři body z Jinec. Na utkání v Tochovicích jistě nebude rád vzpomínat Dubenec, jelikož si odvezl třináctibrankový příděl. V dobrých výkonech pokračuje béčko Hvožďan. Tentokrát zdolalo v domácím prostředí Obecnici. Rezerva Lázu nestačila na celek Věšína a odešla poražena.

Láz B – Věšín 0 : 3 Blažek 2, Trefný,

Tochovice B - Dubenec 13 : 1 Kluk 4, Čížek 3, Zb. Soused 2, Kolář, Trčka, Radla, Větrovský - Páva,

Hvožďany B - Obecnice 2:0 Tupý, Procházka,

Trhové Dušníky - Podlesí 1 : 4 Kural - Krejza 2, Holinger, Krátký,

Bohutín B - Višňová B 2 : 3 Bambas 2 - Tomáš Severa, Hejda, Ploc,

Jince - Pičín 3 : 4 Křižan, Linka, Molnár - Rampa, Lojín, Zvolenský, M. Mochán

IV. třída skupina B

Béčko Dolních Hbit stále bez vítězství

Na prvním místě je s dosta­tečným náskokem Velká Lečice, která tentokrát nadělila Voznici půl tuctu branek. I druhé béčko Petrovic však nenechalo nic náhodě a přehrálo rezervu Nové Vsi. Zopakovat úspěchy z předešlých zápasů se nepodařilo Obořišti a podlehlo doma Počepicím. V Dolních Hbitech se očekáválo první vítězství domácího béčka, ale stejně jako v předchozích zápasech se jim proti Nečíni B nedařilo. Vysoký Chlumec si odvezl cenné tři body z Obor. Nerozhodným výsledkem skončilo utkání v Dalekých Dušníkách, kde hrálo béčko  Hříměždic,

Počepice - Obořiště 3 : 1 Kortan, R. Kolín, M. Pecháček - hosté nehlášeno,

Velká Lečice Voznice 6 : 1 Jelínek 2, Váňa, Palan, Tměj, Dvořák - hosté nehlášeno,

Obory - Vysoký Chlumec 1 : 2 Kratochvíl - Matucha, Novák,

Petrovice B - Nová Ves B 4 : 1 Petr Doubek 2, Kortánek, Sedláček - P. Matějka,

Daleké Dušníky B - Hříměždice B 2 : 2 Čihák, T. Švagr - Burda 2,

Dolní Hbity - Nečín B  0 : 3  koza, J. Kaiser, Kubát