fotbal ročník 1997/1998

21. Října 1997

OKRESNÍ PŘEBOR DOSPĚLÍ

Březnice přišla o vedoucí pozici

Deváté kolo okresního pře­boru přineslo několik překvapivých výsledků. První se zrodil v Boroticích, kde favorizovaní domácí podlehli Nové Vsi. Březnice zajížděla do Petrovic, kde měl a potvrdit svou vedoucí pozici. Domácí se však nijak nezalekli a nejtěsnějším. vítězstvím ukončili březnickou neporazitelnost. Do čela se tak vyhouply Kovohutě, které doma nastřílely Dolním Hbitům půl tuctu branek. Nejvíce gólů viděli diváci v Tochovicích, odkud si hosté z Rosovic odvezli sedmibrankový debakl. V sousedském derby nestačil Láz na lépe hrající Bohutín. Poslední Hříměždice měly k bodu v Prostřední Lhotě velmi blízko, ale domácí si za svou bo­jovností vítězství zasloužili více. Béčku Horymíru se na hřišti soupeřů nedaří, což potvrdilo i tentokrát v Drahlíně.

Pr. Lhota - Hříměždice  3 : 2  (1 : 1)

Hosté chtěli o osudu utkání rozhodnout hned v úvodu, a tak napadali domácí hráče po celém hřišti, Po půl hodině hry se také ujali vedení, ale pak jim postupně začaly docházet síly. Do­mácí převzali iniciativu a do po­ločasu vyrovnali. Po přestávce se obě mužstva do sebe řádně zakousla. Hosté se dostávali před branku jen sporadicky, i přesto šli opět do vedení. Do­mácí vyrovnali téměř ihned a měli šanci jít do vedení z pokutového kopu, ten však trestuhodně zahodili. Když už se zdálo, že se mužstva rozejdou smírně, domácí se přeci jen dočkali,

Branky: Makovec 2, Čanda - Cirus, Šťástka. ŽK: Caska Červenka, Lundák, Junek. Rozhodčí: Havránek. Diváků: 50.

Kovohutě - D. Hbity  6 : 0  (5 : 0)

Utkání začaly Kovohutě lépe a už 5. minutě šly do vedení. Hosté však zbraně nesložili a hráli velmi vyrovnané utkání. 0 dost kruté porážce Dolních Hbit rozhodly dvakrát slepené góly v poslední čtvrthodině poločasu. V druhé části se hosté zaměřili na obranu, a tak se domácí dokázali prosadit už jen jednou.

Branky: Glogar 3, Petrášek, Kratochvíl, Brož. ŽK: Kratochvíl - Dědina. Rozhodčí. Mezek.  Diváků 70.

Láz - Bohutín  1 : 3  (0 : 2)

V místním derby začaly oba celky útočně. Domácí nastřelili hned v 1. minutě tyč, ale to bylo vše. Hosté odpověděli do přestávky dvěma brankami, čímž rozhodli o osudu utkán. Na za­čátku druhého poločasu ještě hosté vedení zvýšili. Domácí už se zmohli z vytvořeného tlaku pouze na skorigování.

Branky: Štofíra - Binar, Skuhrovec, Mak. ŽK: Bernášek, Šurik, Konigsmark - Oktábec, Skuhrovec. Rozhodčí: Čížek. Diváků:150.

Drahlín - Horymír B  3 : 2  (1 : 0)

V první části měli domácí více ze hry, ale převahu vyjádřili jen jednou brankou. V závěru poločasu oslabil hostující celek vyloučený Míka, čehož Drahlín využil hned v úvodu druhé části. Po této brance však převzali iniciativu hosté a zanedlouho snížili. Domácí se včas probudili a zvýšenou aktivitou si opět zajistili dvoubrankový náskok. V závěru už stačil korigovat pouze Rychlý,

Branky: Legát 2, Červenka Schmidt, Rychlý, ŽK: Sandr - Dolejší ČK: Míka (Horymír B). Rozbodčí: Veselý. Diváků: 40.

Petrovice - Březnice  1 : 0  (0 : 0)

V první části si vytvořila šance ke skórování obě mužstva, ale prosadit se nikdo nedokázal. Ve druhém poločase si vytvořili domácí mírnou převahu kterou nakonec zúročili vítěznou brankou

Branky:  Peták

Borotice - N. Ves  0 : 2  (0 : 1)

Už před utkáním byli do role favorita postaveny domácí Borotice, ale hosté se před utkáním prozradili, že nepřijeli s poraženeckou náladou, To ostatně prokazovali už od úvodních minut. Také první šanci si vytvořila Nová Ves, první akci se domácí dostali až v 11. min., ale centr po rohovém kopu Hnida poslal těsně vedle hostující branky. Osudnou pro domácí se však stala 13. minuta. Domácí obránce Miletič ve vlastním vápně upadl, míč si přitáhl rukou k sobě, za což nic jiného, než penalta nemohla být. Pro hostujícího Žaloudka už nebyl problém. pokutový kop proměnit - 0 : 1.

Domácí gól probudil. Začali si uvědomovat, že je třeba co nejrychleji vyrovnat, a tak převzali taktovku. Nejdříve branku hostujícího Rakosníka ohrozil znovu Radek Hnida a po něm Píša, ale střely šly mimo branku. Ve 25. min. však tre­stňák Píšy pořádně gólmana hostů vystrašil, když míč lízal tyč jeho branky. Do dalších slibných šancí se v následujících mi­nutách dostal Mestek, ale ani on nedokázal Rakosníka překonat. Tlak domácích stále rostl. Ve 40. min. se do vynikající šance dostal snad nejlepší hráč Borotic Píša, ale přihrávku Radka Hnidy nedokázal proměnit.

A když o dvě minuty později dokázal z malého vápna i přestřelit branku, odešly Borotice do šat­ny s jednobrankovým mankem. Od úvodních minut druhé části šli domácí za jasným cílem, co nejrychleji vyrovnat. Střela Mesteka však skončila na boční síti a Miroslav Hnida stejně jako Michal Žák střílel nad branku. V 68. min. mohl být slavným střídající Velebil, ale ani jemu nebylo souzeno dát gól. Domácí hráči začali být nervóznější a tak téměř každé písknutí rozhodčího začali komentovat. V 69. min. si dokonce Peca vysloužil červenou kartu za hrubou urážku rozhodčího - ty č ....

Pozorná obrana Nové Vsi v závěru utkání domácí znervózňovala. Navíc si byli hosté vědomi, že z rychlých brejků by mohli ještě něco vy­těžit. Šance Petráka a Žaloudka sice zůstaly nevyužity, ale přesto se hosté dočkali. Po faulu do­mácích před šestnáctkou si míč k tresnému kopu v 90. minutě postavil Žaloudek, a střelou ke vzdálenější tyči potvrdil import tří bodů do Nové Vsi. Borotice tak překvapivě poprvé doma prohrály.

Porážka je mrzí o to víc, že se mohly posunout do čela tabulky. Utkání v některých momentech sice bylo tvrdší, než bylo únosné, proto také rozhodčí Havlíček rozdal celkem 12 žlutých karet, ovšem příčiny porážky musí Borotice hledat především ve svých řadách.

Tochovice - Rosovice  7 : 1  (5 :0)

Domácí začali v úctyhodném tempu a už po první části bylo jasné, že hosté odjedou s deba­klem. Po přestávce předváděli domácí i nadále útočný a rychlý fotbal, ale obrana hostí už byla pozornější,

Branky: Žid 2, Soused 2, Teska, Čížek, Weigert - Krása. ČK: Štofíra (Rosovice). Rozhodčí:  Petráň, Diváků: 40.

NEUSTÁLÉ DISKUSE s rozhodčím Havlíčkem vedli hráči Borotic v utkání okresního přeboru Borotice - Nová Ves (0:2). Přitom základem jejich porážky bylo neproměňování šancí

III. třída skupina A

Višňová aspoň na chvíli do čela

Utkání slušné úrovně bylo k vidění v Čenkově, ale nejlepší hráč na hřišti - domácí Šmejkal, který dal dva góly Višňové, sám na soupeře nestačil. Visňové tak patří čelo tabulky, když utkání ve Hvožďanech se nedohrálo. Tam zřejmě domácí zpytují svědomí, jinak by neodmítali sdělit důvody předčasného ukončení. Držet krok s čelem tabulky se i tentokrát dařilo tandemu Kamýk n, Vlt. - Pečice. Zatímco Kamýk, si poradil doma s Narysovem, Pečice v Luhách domácí Spartu doslova rozstřílely. Spokojen může být i nováček z Klučenic, pro který Krásná Hora nebyla nepřekonatelnou překážkou,

Čenkov - Višňová 2:4 Šmejkal 2 - Boukal 2, Černý 2,

Hvožd'any - Zduchovice 2 : 0 nedohráno,v 56. minutě ukončeno, Mich. Hudeček, Zeman,

Jablonná - Roižmitál B 4 : 3 Cajzl, David, Migl, Štrop - Zábrodský, Přígrodský,

Luhy - Pečice 0 : 4 Klement 3, Suchan,

Kamýk n.Vlt. - Narysov 3:1 Houska, Klabík, Švagr - Hájek

Klučenice - Krásná Hora  Polák, pochman, St. Žák - R. Beneš

III. Třída skupina B

V Novém Kníně rozhodčí napaden

Ani pět gólů nepomohlo Kosové Hoře v utkaní se Starou Hutí, s kterou se musela rozejít smírně po divokém výsledku 5 : 5. Tato remíza však zřejmě mrzela víc právě Starou Huť, která tak ztratila druhou pozici. To opět pomohlo rezervě Sedlčan, která už má šestibodový náskok. Cesta za vítězstvím v Novém Kníně však nebyla snadná. Utkání však bude mít dohru před DK OFS, jelikož funkcionář Nového Knína brutálně napadl rozhodčího Petráska. Smutek zavládl v Dobříši kde jedině béčko neuspělo. Povinnost doma vyhrát tak splnily jen dva kluby. Kňovice a Mokrovraty, které se tak posunuly na 3. resp. 2. místo tabulky.

Nečín - Dublovice B 2 : 2 Novák, Vacek - Čihák 2,

Kosova Hora - Stará Huť 5 : 5 Fiala 2, Šneler, Kouklík, Rosa - Hlaváček 2, Maruška, Mácha, Adamčík,

Dobříš B - Dal. Dušníky 1 : 3 Stehlík - Hlinovský 2, Sklenář,

Kňovice - Jesenice 3 : 1 P. Sosnovec, Z. Vondrášek, Papež - Svoboda,

Mokroty - M. Hraštice 3 : 1  Lichtenberg 2, M. Prokop - Šomek

Nový knín - Sedlčany B  1 : 2  P. liška, Papež.

FOTBALISTÉ MOKROVRAT tentokrát na domácí půdě nezaváhali a porazili Malou Hraštici 3 : 1. Na snímku prochází přes obránce Roberta sojku domácí útočník Petr Eckl

IV. Třída skupina A

Podlesí nezastavil ani Bohutín

V utkání kola přivítalo Podlesí rezervu Bohutína. Domácí nakonec potvrdili své postupové ambice a zaslouženě zvítězili, čímž si vytvořili pětibodový náskok. Úspěšná byla i rezerva Višňové, která nejtěsnějším rozdílem porazila Jince. Pičín byl proti béčku Lázu jasným favoritem, nakonec se však musel spokojit pouze s bodem. Domácího prostředí nevyužila, Obecnice, která podlehla Trhovým Dušnikám. Ani Dubenci se doma nedařilo, když podlehl hvožďanskému béčku, čímž se propadl na poslední místo v tabulce. Tři body si připsal Věšín, který tak oplatil rezervě Tochovic porážku z jarní části.

Petrovice B už jediné neporaženy

Největší pozornost byla upřena především do Obořiště a Vysokého Chlumce, kde vedoucí Velká Lečice a Petrovice B měly potvrdit své postavení. Přání zůstalo otcem myšlenky především u Velké Lečice, která si nedokázala poradit s pozornou obranou Obořiště a utrpěla tak první porážku, Naopak střelci béčka Petrovic se dokázali prosadit, a tak ztráta jejich týmu na vedoucí Velkou Lečici je už opravdu minimální. Posun do středu tabulky zaznamenalo béčko Nečíně, které se však proti Počepicím muselo hodně nadřít, aby uhájilo hubené vítězství. Dno tabulky stále zůstává béčku Dolních Hbit.

Nečín B - Počepice 1 : 0 Kubát,

Hříměždice B - Dol. Hbity B  nehlášeno,

Nová Ves B - Dal. Dušníky B 4 : 1 Kolouch 2, Vitásek, Petrák - Hájek,

Vys. Chlumec - Petrovice B 1 : 4 Novák - Klimeš, Šťastný, Sedlák, Vaniš,

1. FC Voznice - Obory 2 : 5 Frait, Peták. - Vacek, Vašek, Vajner, Rys, Rýgl,

Obořiště - Velká Lečice  2 . 0  Hrbek, Novotný.

Hosté své postavení nepotvrdili - TJ Obořiště - Velká Lečice  2 : 0

Obořiště: Jílek - M. Kubát, Černohorský, Novotný - D. Kubát, Dlouhý, Svoboda, Hrbek - Černý (46. Novotný), Pinc.

V. Lečice: Kocian - Palan (46. M. Maršík), P. Svoboda, Houska, J. Maršík (60. Zboženský) - Váňa, Dvořák (80. M. Svoboda), Jelínek, Tměj - Rakosník, Liška.

Branky: Hrbek, D, Kubát. ŽK: M. Kubát, Černý, Dlouhý, ­ Jelinek. Rozhodčí: Piskáček, Diváků: 55.

Utkání prvního mužstva se čtvrtým, které již dopředu slibovalo vysokou úroveň, začalo mírnou územní převahou hostí, avšak kombinační hra, které chyběla finální přihrávka končila u velkého čtverce domácích. Obořiště hrálo svým typickým způsobem, nakopáváním dlouhých míčů na dvě rychlá křídla. Tento systém slavil již v 10. minutě úspěch. Domácí rozehráli přímý kop z poloviny hřiště, Hrbek proklouzl kolem zadáků Lečic a střelou z úhlu přehodil Kociana - 1 : 0.

Ani po této brance se obraz hry nezměnil, hosté měli více ze hry, ale vyloženou šanci si kromě slabé střely Lišky nevytvořili a všechny ostatní pokusy domácí zadáci razantně odkopávali co nejdále od své branky. A tak přišel pro hostující mužstvo další trest. Ve 30. minutě se po jednom z dlouhých pasů dostal na hranici pokutového území k míči D. Kubát a střelou pod břevno zvýšil - 2 : 0.

Obořiště tak ze dvou střel na branku vytěžilo maximum a odcházelo spokojeně do kabin.Do druhé části vstoupili hosté s útočnější taktikou. Více se tlačili před domácího gólmana, ale byli to opět domácí, kteří mohli zvýšit. Střelu Hrbka však Kocian zlikvidoval. V 60. minutě se hostující Tměj prokličkoval do pokutového území, byl faulován, ale situace zůstala bez odezvy. V této fázi se utkání výrazně přitvrdilo a rozhodčí Piskáček musel několikrát vytáhnout žlutou kartu. V 70. minutě měli hosté největší šanci utkání, ale střelu P. Svobody vykopl domácí hráč z brankové čáry. 0 pět minut později byl v šestnáctce domácích faulován Dvořák, avšak rozhodčí byl jiného názoru. V závěru ještě domácí Jílek bravurně zlikvidoval I tutovku Rákosníka, a tak si Obořiště připsalo do tabulky tři body a skalp dosud neporažených hostů.