fotbal ročník 1997/1998
wz

                              24. Září 1997

 OKRESNÍ PŘEBOR DOROST A ŽÁCI

Remíza v duelu neporažených - Sedlčany B a Nový Knín vítězně 

Dalším kolem pokračovala víkendu okresní soutěž dorostu. Na rozdíl od minulého kola se tentokrát žádná pře­kvapení nekonala a favorité bodovali. Vedoucí béčko Sedlčan se sice doma s Kovohu­těmi trápilo, ale tři body si nakonec za těsné vítězství připsalo. Stejně jako Sedlčany má devět bodu i druhý Nový Knín, který si po radil s posledním družstvem Višňové. Zejména kanonýr Stracený měl výhře největší zásluhu. V sousedském derby nestačila Stará Huť na Mokrovraty a odešla ze hřiště poražena. V souboji Obecnice s Boroticemi se střetly dosud neporažené celky. Ani ve vzájemném duelu k pokoření jednoho či druhého nedošlo, neboť se soupeři rozešli smírně. 

OP Dorost

Dolní Hbity potrápily favorita - Souboj nováčků vyzněl nečekaně pro Petrovice

 Ve čtvrtém kole okresního přeboru dorostu se při pohledu do rozlosování všeobecně předpokládala vítězství favoritů. Prognózy zcela naplnily dorostenci Březnice, kteří dekla­sovali Dublovice, a Narysova, kteří si odvezli body z Krasné Hory. Tochovice jely do Dolních Hbit s vidinou jasného vítězství, tři body si však nakonec zajistily až tři minuty před koncem krásnou střelou z 25 metrů. Drama se z utkání stalo také v Milíně, Petrovicích a Rožmitálu. Nakonec byli vesměs úspěšní domácí, což hlavně v případě Petrovic určitě překvapilo, neboť měly za soupeře Podlesí. Na druhou příčku se dostali dorostenci Rožmitálu, když potřetí v této sezóně vyhráli 3 : 2, tentokrát nad Dalekými Dušníky. 

TJ Březnice - TJ Dublovice 9 : 0 Motejzík 3, Suchopár 2, Martin Žid 2, Komár, Šofr, 

Dolní Hbity - TJ Tochovice 1 : 2 Falc - Jos. Žid, Černý, 

TJ Krasná Hora - So. Narysov 1 : 6 Hůla - P. Mlčoch 2, Valčík 2, Hájek, Matějka, 

TJ ZOD Milín - So. Nečín 2 : 1 Klimeš, M. Ťuka - Hloužek, 

SK Petrovice - So. Podlesí 3 : 2 Krejčí 2, Podlipský - za hosty nehlášeno, 

Sp. Rožmitál - So. Daleké Dušníky 3 : 2 Eisenreich 2, Ryšánek - Kobík 2.

 

OS Dorost

Sedlčany B - Kovobutě Pb. 3 : 2 střelci nehlášeni, 

Stará Huť - Mokrovraty 1 : 4 Doležel - Soukup, Drážďanský, Hubený, Kubát, 

Višňová - Nový Knín 2 : 4 M. Severa, Velický - Stracený 3, Mrázek, 

Borotice - Obecnice 2 : 2 Klenovský, Kočerha - Krotil, Škvára.

Žáci Březnice po vzoru dospělých - Nový Knín o vedení přišel, ale Horymír B a Narysov hledají přemožitele

 

TAKTO MUSEL ZASAHOVAT drahlínský brankář Zdeněk Míka v utkání okresního přeboru žáků Drahlín - Tochovice (1 : 3). I když se tentokrát od tochovického Trčky překonat nenechal, ze sítě po jeho střelách lovil míč třikrát.

 Už jsme si zvykli na dvojciferné výsledky v žákovských soutěžích a vyjímkou nebyl ani uplynulý víkend. Tentokrát jsme zaznamenali tři, když nej­vyššího vítězství dosáhli Žáci Březnice v Prostřední Lhotě. V Březnici jakoby žáci chtěli jít ve stopách dospělých, a tak suverénně vedoucí příčku tabulky. Jedno utkání však zůstalo i nesehrané vinou Obecnice, která do Lázu nepřijela. Žáci Lázu si tak připsali první vítězství, byť je jen kontumačně. 

Ve skupině A si vysokým vítězstvím v Prostřední Lhotě vedoucí Březnice patřičně vylepšila i skóre, když střelecky se nejlépe projevil Zárybnický se šesti, góly.  Neporazitelnost si však udržují i žáci Tochovic a Kovohutí, zatímco Tochovicím stačily v Drahline tři góly, Kovohutě doma Nové Vsi ještě deset přidaly. Po čtyřech porážkách se vítězství dočkaly i Hříměždice, jejichž skóre především vylepšoval Bartůněk. Dno tabulky patří zatím Prostřední Lhotě, ale i tam ma­lí kluci určitě udělají vše pro první body. Jestliže ve skupině A Horymír Příbram zaznamenal už dvě porážky, 

ve skupine B si jeho béčko vede podstatně lépe. Tentokrát si poradilo snadno s Podlesím, které však touto porážkou určitě z klubka družstev plníci roli favoritů nevypadne. Naopak béčko Kovo­hutí mělo doma proti Narysovu velmi těžkou úlohu. V Narysově se s mládeží vždycky dobře pracovalo, což jeho žáci potvrzují i letos. Tuctem gólů v Kovohutích si znovu řádně vylepšili skóre. První bod za bezbrankovou remízu si připsaly Hvožďany, a tak po čtyřech kolech zůstávají bez bodu už jen ve Zduchovicích a béčku Kovohutí. 

Podstatně vyrovnanější je po úvodních čtyřech kolech skupina C. Z vedoucí šestice měli nejtěžší úlohu žáci Nového Knína, kteří v Pičíně poprvé prohráli a přenechali tak čelo tabulky dosud neporaženým Mokrovratům a právě roli favorita splnili i žáci Počepic a Staré Huti, jejichž cesta za třemi body přes Jesenici však nebyla zrovna nejsnadnější. Naopak Daleké Dušníky šly jasně za svým cílem. I když v žákovských soutěžích není o hodně branek nouze, vysoké vítězství Obor nad Malou Hrašticí se asi nečekalo, 

Skupina A 

Litavan Bobutín - Vltavan Hříměždice 1 : 6 Rotyka - Bartůněk 5, Chvátal, 

Sokol Dolní Hbity - Horymír Příbram 4 : 1 Josef Dědina 3, Sobotka - Ngo, 

TJ Prostřední Lhota - TJ Březnice 0 : 21 Zárybnický 6, J, Komár 4, Cvrk 4, Haník 2, Bubeníček, Janoušek, Šiška, Šefr, Moravec, 

Kovobutě Příbram - Sokol Nová Ves 13 : 0 Šíma 4, Uhlík 3, Procházka 2, Kanuščák 2, Bureš, Rajtoral, 

Vrtule Láz ­Slavoj Obecnice 3 : 0 kontumačně - hosté se nedostavili, 

Sokol Drahlín - TJ Tochovice 1 : 3 Pachole - Trčka 3, 

SK Petrovice - Vltavan Borotice 3 : 0 Hošek 2, Bílek.

 Skupina B 

TJ Zduchovice - TJ Krasná Hora 0 : 5 Potučka, Triner, Švec, Kutina, Jirák, 

TJ Višňová - Sp. Rožmitál 2 : 1 Dvořák, M. Severa - branky nehlášeny, 

TJ Klučenice - ZOD Milín 3 : 2 Valíček, Hložek, Pelich - Garzy, Hencl, 

Kovobutě Příbram B - Sokol Narysov 0 : 12 Troják 4, Kajl 2, Zíka 2, Kozelka, Dostál, Šindelář, J. Rampa, 

TJ Hvožd'any - Kamýk n. Vlt. 0 : 0,

Hor. Příbram B - Sokol Podlesí  5 : 1 Petráň 3, Vitásek 2 - Demeter

 Skupina C 

Daleké Dušníky - Dublovice 6 : 0 Siebenstich 3, Hrbek 2, Tichý, 

Stará Huť - Jesenice 2 : 0 Přibyl, Doležel, 

Obory - Malá Hraštice 8 : 0 Žídek 2, Tesárek 2, Kvapil 2, Mráz, Mochanec, 

Kosova Hora - Počepice 1 : 4 branky nehlášeny, 

Pičín – Nový Knín 4 : 1 Pastucha 2, Hazucha, Blahovec - Petr Fiala, 

Kňovice - Mokrovraty 1 : 5 Pudil - Listík 3, Hora 2.