fotbal ročník 1998/1999
wz

                              22. Prosince 1998

 

              OKRESNÍ FOTBAL IV. TŘÍDA SKUPINA A.

 BILANCE PODZIMU 1998

 Nejlepší výchozí pozici si vytvořil Pičín.

Fotbalisté Lázu B opět obydlují poslední příčku s úctyhodným odstupem od ostatních.

 

 V 292 PŘÍPADECH učinili hráči ve IV. třídě - skupině A během podzimní části nešťastnými brankáře, kterým vsítili gól. Věřme, že stejně střelecky úspěšní budou i v části jarní.

V další části našeho tradičního bilancování podzimních částí okresních fotbalových soutěží se tentokrát zaměříme na týmy hrající ve IV. třídě, skupině A. 

První místo si vykopal po podzimu Pičín. Ten zejména ve druhém poločase své soupeře drtil, a to nejen doma, ale i na hřištích soupeřů. Za celých jedenáct kol ztratil pouze pět bodů a je na nejlepší cestě do vyšší soutěže. 

V těsném závěsu se však na Pičín tlačí Čenkov, který po loňském sestupu dlouho obýval vedoucí příčku čtvrté třídy, ale v utkání pravdy s Pičínem dokonce na domácí půdě prohrál. Mrzet by mohla čenkovské fotbalisty také remíza ve Hvožd'anech a prohra v Trhových Dušnikách. 

Čtyři body na vedoucí příčku, tedy rovněž na dosah postupu je i Višňová B. Té vysřílel třetí pozici zejména kanonýr Hejda, autor jedenácti branek. Jako kolektiv se rezerva Višňové ukázala jako zcela bezkonkurenční sběratel žlutých karet, v čemž pro změnu vypomohli Soukup. 

Domácí neporazitelnost a neutuchající hlad kanonýrů Stočese, Prokeše a Toužimského vynesl na čtvrtou příčku Trhové Dušníky. Za podzim prohrály tři zápasy - s vedoucím Pičínem, třetí s Višňovou B a v Obecnici, vesměs však na hřištích soupeřů. Vzhledem k tomu, že z jejich hřiště odjel poražen i Čenkov, dá se očekávat, že celek Trh. Dušník na jaře bude atakovat vedoucí pozici. 

Do vyrovnané pětice se vešel i druhý exúčastník třetí třídy Obecnice. Ani tradičně nedobytný „bečánov“ není strůjcem kýženého náznaku na opětovný návrat do III. třídy. 

Dolní Hbity B se usadily na šesté příčce, kde je dělí tři body od Obecnice a pět od nich postavených Tochovic B. I Dolní Hbity však zřejmě budou na jaře ještě pomýšlet na vyšší příčky, zvláště pokud nezvlhne kanonýrovi Dědinovi střelný prach. 

Druhou polovinu týmů přivedou do jarní části v čele Tochovice B. Nejslušnější mužstvo soutěže získávalo body převážně na vlastním hřišti a z venku si přivezlo pouze tři body. Mezi cenné skalpy, které naznačují opravdovou sílu týmu Tochovic B, určitě patří vítězství 6:3 nad Obecnicí a 6 : 4 nad Višňovou B. 

Ani kanonýr Slepička nakonec nepomohl dostat Bohutín B výše, než na osmou příčku. Tento tým sice dokázal potrápit jak Višňovou B, tak i lídra soutěže Pičín, ale bohužel pro Bohutín zůstalo jen u potrápení. Body dokázala rezerva Bohutína získat jen s týmy, které se v konečné tabulce umístily až za ní. 

Devatou příčku a přezdívku "remizový král" si svými výsledky vysloužily Hvožd'any B. S dělbou bodů se proti rezervě Hvožd'an musel smířit třeba i Čenkov a Pičín. Největší oporou mužstva se stal s pěti brankami v klubu nejúspěšnější střelec Havlena. 

Nově vzniklé mužstvo Podlesí B zatím musí na své soupeře okoukat ze spodku tabulky. Hlavní příčinou toho je bezesporu nejvyšší počet inkasovaných branek a po Lázu B i nejhorší útok, který zatím dokázal přestřílet pouze Dolní Hbity B a Láz B. Bod však dokázalo Podlesí B vzít Trhovým Dušnikám na jejich hřišti. 

Ještě o dva body méně, tedy osm má na svém kontě Věšín. Tým z Rožmitálska měl sice skvělý rozjezd a po druhém kole to vypadalo, že bude bojovat o přední příčky, pak však přišel útlum a v konečném účtování zbylo na Věšín až předposlední místo. 

Pouhé jedno vítězství mohli v podzimní části soutěže slavit fotbalisté hrající za Láz B. Tím, kdo neúspěšně hájil svoji branku byli hráči Hvožďan B. Ke kladům mužstva Lázu B lze přičíst nepříliš velké množství nasbíraných karet, špatnou vizitkou jsou však čtyři poslední místa z pěti počítaných tabulek. JAN HÁJEK

 IV. Třída skupina A. v tabulkách

Podzim 1998

 Doma

Venku

 1. poločas

2. poločas

Fakta a čísla fotbalové IV. třídy - skupiny A.

 


VÝSLEDKY A BODY


 Celková bilance: 39 - 6 - 21 - 179 : 119. 

Celkem padlo během podzimu 292 branek, což dává průměr 26,5 gólů na jedno kolo a 4,56 branek na jedno utkání. 

Na podzim bylo dosaženo celkem 21 různých výsledků. Nejčastějším byla vítězství 2 : 1 a 3 : 2 (7x). Dále následují výsledky - 2 : 0 a 5 : 1 (6x), 3 : 1 (5x), 4 : 1 (4x).

 


STŘELCI A BRANKY


 

 LIBOR TOUŽIMSKÝ z Trhových Dušník (u míče) patří mezi nejlepší kanonýry svého mužstva, když během podzimní části vstřelil soupeřům úctyhodných osm branek a figuruje v tabulce střelců na šesté příčce.

Nejvíce branek zaznamenali hráči v 5. kole, když nastříleli soupeřům 34. branek, což dává 5,66 gólů na kolo. 0 jednu branku méně - 33 ­ padlo v 1. kole. 

Nejméně branek fotbalisté nastříleli ve 3. kole, když do černého mířili pouze 15x, což dává průměr na jedno utkání 2,5 branky. 

Nejvyššího vítězství dosáhli fotbalisté Bohutína B v 10. kole, kdy porazili Podlesí B 10 : 2 a hráči Čenkova, kteří zdolali ve 4. kole Dolní Hbity B v poměru 9 : 1. V utkání Bohutín B - Podlesí B zároveň padlo nejvíce branek - 12. 

Bez branek neskončilo na podzim žádné utkání. 

Pořadí střelců 11 - Hejda (Višňová B), 

10 - P. Dědina (D. Hbity B), 

9 - Stočes, Prokeš (oba Trh. Dušníky), Zarybnický (Čenkov),

8 - Slepička (Bohutín B), Toužimský (Trh. Dušníky), 

7 - Vůjtěch (Čenkov), Mácha (Tochovice B), 

5 - Grebeň (D. Hbity B), Toman (Obecnice), Červenka (Pičín), Havlena (Hvožďany B), 

4 - Horký (D. Hbity B), Krotil, Vohradský, Ant. Večeřa (všichni Obecnice), Gubiš, V. Hokr, Chochola (všichni Tochovice B), M. Trefný (Věšín), Jar. Mochán (Pičín), 

3 - Květoň, Rebljan (oba BohutínB), Doubrava (D. Hbity B), Kačena, Martan (oba Čenkov), Větrovský (Tochovice B), J. Zemek (Věšín), Sipek (Podlesí B), Mir. Mochán, Lojín (oba Pičín), Z. Vondruška (Višňová B), Fous (Hvožďany B), 

2 - R. Petřík, Hlbočan, Bauer (všichni Bohutín B), Benda (D. Hbity B),Urbánek (Trh. Dušníky), Kubát, Škrabal (oba Čenkov), M. Soused (Tochovice B), P. Zemek, Zábrodský, Kašpar, Skotnica (všichni Věšín), Hejduk, Svajčík, Nusl, Jiří Šimánek (všichni Láz B), Lub. Krejsa, Pinc (oba Pičín); Soukup, Michal Severa, Šebesta (všichni Višňová B). 

Poznámka: Do tabulky střelců jsou započítáni pouze ti střelci, kteří byli nahlášeni k nám do redakce, nebo uvedeni v zápise o utkání.

 


ŽLUTÉ KARTY


 Celkem hráči během podzimu spatřili 175 žlutých karet, což dává průměr 15,9 napomenutí na jedno kolo a 2,73 žluté karty na jeden zápas. 

Nejvíce trestaní byli hráči Višňové B, kteří viděli kartu žluté barvy v 28 případech.

Další pořadí 19 - Věšín, 

18 - Obecnice, 

16 - Dol. Hbity B, 

15 - Bohutín B, Pičín, 

13 - Podlesí B, 

11 - Láz B, Čenkov, 

10 - Hvožďany B, Trh. Dušníky, 

9 - Tochovice B.

 Nejčastěji napomínaným hráčem byli Soukup z Višňové B a Pinc z Pičína, kteří viděli žlutou kartu celkem 5 x. 

Další pořadí: 4 - Šebesta, Vondruška, Sirotek, Lundák (všichni Višňová B), 

3 - M. Petřík (Bohutín B), Kuba, Pánek, Janát (všichni Podlesí B), Trefný (Věšín), Hejduk (Láz B), Sivák (Čenkov), Hokr (Tochovice B), Kocanda, Jurik (oba Obecnice).

 


ČERVENÉ KARTY


 Celkem bylo na podzim vyloučeno 18 hráčů, což dává průměr 1,63 červené karty na jedno kolo a 0,015 na jedno utkání. 

Největším hříšníkem podzimu byl Bacík z Věšína, který jako jediný viděl červenou kartu dvakrát. 

Pořadí mužstev: 4 - Věšín, D. Hbity B, 

3 - Bohutín B, 

1 - Višňová B, Hvožd'any B, Podlesí B, Pičín, Láz B, Čenkov. Trh. Dušníky. 

Bez vyloučených se obešla pouze mužstva Tochovic B a Obecnice


DIVÁCI


 Podzimní část zhlédlo celkem 2281 diváků, což dává průměr 207 diváků na jedno kolo a 34 diváků na jeden zápas. 

Nejvíce diváků se přišlo podívat na utkání 11. kola Čenkov - Pičín - celkem 100. 

Nejméně diváků navštívilo souboj Bohutína B s Podlesím B - celkem 10.

 


ROZHODČÍ


Do role hlavního rozhodčího bylo delegováno na podzim celkem 24 jmen.

Nejvíce utkání odřídil rozhodčí Glogar, Marek a Hlušička - 6 x.

Další pořadí je následující: 5 - Veselý.

3 - Cajthaml, Fiřt, Mezek, Veltruský, Petráň, Plesl, Mezera.