fotbal ročník 1998/1999
wz

                              11. Prosince 1998

 

              PŘÍBRAMSKÝ FOTBAL III. TŘÍDA SKUPINA A.  FAKTA.

         TĚSNÁ VÍTĚZSTVÍ VYNESLA DO ČELA VIŠŇOVOU

 Druhá nejvyšší okresní soutěž - III. A třída měla od začátku daného favorita, ale ani ostatní celky se nenechaly zahanbit a, řádně silnější týmy trápily. K vidění byly boje vyrovnané, rozhodnuté v poslední minutě, nervózní i zápasy hrané bez karet. Onen favorit byl ztělesněn, v podobě celku Višňové. Ta také před soutěžní prognózy plnila a vyjma dvou zápasu, z nichž odešla ze hřiště pouze s jedním bodem, vítězila. Nutno však dodat, že kromě zápasu s Jablonnou a Rožmitálem získala tři body za nejtěsnější vítězství o jednu branku. 

Ani druhý Kamýk nad Vltavou neměl bodů na rozdávaní a také si jich většinou nechával plný počet. Druhá příčka jen o bod za vedoucí Višňovou dává hráčům a příznivcům Kamýku velké šance do jarních odvet. Zvlášť, když je nyní čeká o jeden zápas více na domácí půdě. 

Třetí výchozí pozici do jarní části soutěže si svými výsledky a předvedenou hrou vysloužily Luhy.Tým, který zaváhal pouze, v utkáních ve Hvožd'anech a v Klučenicích, ale dokázal vzít bod Višňové ztrácí na druhou příčku pět bodů, což se může na jaře, smazat během dvou kol. Na čtvrtém místě se objevuje po jedenácti kolech nováček soutěže Podlesí. Zkušení fotbalisté vtrhli pod ve vedením trenéra Kozy do vyšší soutěže bez jakéhokoliv respektu a s sedmnácti body obydleli horní patra tabulky.

 Stejný počet bodů jako Podlesí,ale o osm branek horší skóre mají Klučenice. Ty těžily hlavně ze hry na domácím trávníku, kde také sebraly dva body Višňové.

 Láz se po sestupu z okresního přeboru zatím utopil ve vyrovnaném středu tabulky. Sice v prvním zápase proti Narysovu. Výsledkově naznačil, že se bude pokoušet o okamžitý návrat, ale následující kola ukázala, že zpět mezi elitu se asi už tak rychle nedostane. 

V zápasech sedmé Krásné Hory vždy rozhodoval každý vstřelený gól téměř dvakrát, neboť utkání krásnohorských fotbalistů vycházel vítěz těžce udřen z hubeného vítězství o jednu branku nebo s jedním bodem za remízu. To Hvožd'any, které po podzimu najdete na osmé příčce soustředily na body dělané doma, ale z venku přivezly pouhý jeden bod, a tak zatím koukají na ostatní týmy trochu se zakloněnou hlavou. 

Ještě o příčku níž se trochu tradičně umístil Narysov. I ten však několikrát dokázal, že má rozhodně na víc, například těsnou prohrou na hřišti Višňové nebo rekordní výhrou v Jablonné 11 : 3. 

Fotbal šel nahoru i ve Zduchovicích, ale na příčky alespoň ve středu tabulky to stále ještě přeci jen nestačí. Desáté místo za deset bodů které Zduchovičtí získali za bod v Narysově a vítězství nad Klučenicemi, Krásnou Horou a Jablonnou je však zatím asi maximum. Na jaře se však i Zduchovice mohou utrhnout a není vyloučeno, že na konci sezóny 98/99 budou v horní polovině.

Tato pravděpodobnost, i když po pravdě řečeno o hodně menší, je i v případě Rožmitálu B, který získal osm bodů. Druhá nejhorší obrana a jeden z nejneproduktiv nějších útoků však obrat ve vývoji na chvostu tabulky těžko přinese. 

Na posledním místě přezimovává Jablonná, která si už loni měla hodně velké záchranářské starosti, ale, ani jeden bod za remizu v Rožmitále a sedmibodový odstup od nejbližšího mužstva nejsou dobrou vizitkou. 

 PODZIMNÍM MISTREM ve III. třídě skupině A se stali fotbalisté Višňové. Snímek je z utkání 6. kola Višňová - Klučenice, které skončilo po velkém boji bezbrankovou remízou. Jiří Boukal ( úplně vlevo)

 

 PAVEL CAIZL z Jablonné (vpravo) byl vždy největší oporou svého mužstva. V podzimní části však výkony Jablonné poklesly a tento obávaný kanonýr se rozhodl svou činnost v týmu ukončit.

 III. Třída skupina A. v tabulkách

Podzim 1998

 Doma

Venku

 1. poločas

2. poločas

 Fotbalová III. třída skupina A ve faktech a číslech


  BILANCE A GÓLY 


Celkem: 66 - 35 - 11 - 20 - 145 : 115. Celkem tedy padlo 26O branek, což dává průměr 23,63 branky na kolo a 3, 94 gólu na zápas. 

Nejvíce branek nastříleli kanonýři v 5. kole(31), dále v 1. kole(29) 3. kole(26). 

Nejméně gólu,diváci viděli v 8. kole (18) a. v 11. kole (19). 

Nejčastějším výsledkem podzimu bylo 1 : 0 (8x), dále 2 : 1 a 3 : 1 (7x) a 2 : 0 (5x).

Bez branek skončila dvě utkání (Višňová - Klučenice a Narysov - Zduchovice). Nejvyšší výhrou byla kanonáda Narysova v Jablonné (11:3) a Višňové doma s Rož­mitálem B (9:1).


STŘELCI


 Celkem se do sítí soupeřů trefilo nejméně jednou 6. hráčů. 

Další tři pak mířili nesprávně a dali si gól vlastní. 

Mezi těmi správně nasměrovanými byl nejlepší Kout z Luhu, který zatím nastřílel devět branek.

Další pořadí: 8 - Svoboda (Zduchovice), Čadek (Podlesí), 

7 - P. Mazour (Luhy), Rampa (Narysov), 

6 - Tatoušek, A. Krotil (oba Kamýk), Pavlíček, Mich. Hudeček (oba Hvožďany),D. Tkáč, Mlčoch (oba Narysov), 

5 - Hyrman (Višňová), T. Mazour (Luhy), Holinger (Podlesí), 

4 - Hájek, Kašák (oba Višňová), Čanda (Kr. Hora), P. Krotil, Sýkora, Klabík všichni (Kamýk), 

3 - Vrátný, Černý (oba Višňová), Jirsa (Klučenice),Spindler (Zduchovice), Jan Tkáč (Narysov), J. Eisenreich, Melichar (oba Rožmitál B), Caizl, Trnka (oba Jablonná), 

2 - Bernát (Višňová), Kropík, Holan (oba Kr. Hora), Krůta, R. Mařík (oba Luhy), M. Švagr, P. Švagr, Houska (všichni Kamýk), Mladý, Kryl,Žák, Pešata (všichni Klučenice), Zeman, Netušil (oba Hvožďany), Holeček (Zduchovice), Mlynář (Narysov), Batulka, Chyba, Dudáček, Kabíček (všichni Podlesí), Mukuna (Rožmitál B), 

1. - dalších 46. hráčů, 

vlastní – tři.

 


ŽLUTÉ KARTY


 Celkem bylo uděleno 208 žlutých karet, což dává průměr 18,9 karty na kolo a 3,15 karty na zápas. 

Mezi týmy si neblahé prvenství vybojovaly Luhy, jejichž fotbalisté nasbírali v jedenácti zápasech 28 žlutých karet.

Další pořadí: 26 - Hvožďany, 

24 - Podlesí, 

21 - Rožmitál B, 

18 - Klučenice, 

13 - Kr. Hora, Zduchovice, 

11 - Narysov, Višňová, 

10 - Láz, 

9 - Jablonná. 

Mezi jednotlivci - sběratelů žlutých karet vévodí Hvožďanský Fous, Čadek z Podlesi a Vašek z Klučenic, všichni nasbírali pět žlutých karet.

Další pořadí 4 - Šmejkal (Podlesí), P. Švagr, P. Krotil (oba Kamýk), Spilka, Krůta (oba Luhy), 3 - Kabíček (Podlesí), Palivec (Láz), M. Švagr (Kamýk), A. Krůta (Kr. Hora), Stupka, L. Pechar, Štefan (všichni Hvožd'any), L. Mank, R. Mařík (oba Luhy), Biben (Narysov), Vlasák (Rožmitál B), 

2 - J. Kotáb, Z. Vrátný, T. Severa (všichni Višňová), Mach, Batulka, Holinger (všichni Podlesí), Sedláček, Bartoš, Šurik (všichni Láz), A. Krotil, Mol, Tatoušek, Poledník, Houska (všichni Kamýk), Vr. Krůta, Jirásek (oba Kr. Hora), Svoboda (Zduchovice), Pavlíček, T. Pechar (oba Hvožd'any), Krejčí, Rys, P. Mazour, Broum, Kout (všichni Luhy), Pochman, J. Přibyl, Žák (oba Klučenice), Jarolímek, Pazderník, K. Šebík (všichni Jablonná), Kůrka, Trčka, Melichar, Furiš, J. Eisenreich (všichni Rožmitál B).

Nejméně jednu žlutou kartu vidělo celkem 121 hráčů.

 


ČERVENÉ KARTY


  Celkem bylo uděleno 25 červených karet, což dává průměr 2,27 karty na kolo.Nejvíce vyloučených hráčů má po podzimní části III. třídy, skupiny A 

Rožmitál B - celých pět. 

Další pořadí: 4 - Krásná Hora, Hvožd'any, 

2 - Luhy, Podlesí, Kamýk nad Vltavou, Zduchovice, Jablonná. 

1 - Narysov, Klučenice.

 


ROZHODČÍ


 Na odřízeni 66 utkání se podilelo celkem 21 rozhodčích. 

Nejvíce utkání odřídil Petr Glogar, hlavním byl v sedmi zápasech. 

Další pořadí: 6 - Švidkov,  Schořovský, Hlušička, Petráň, 

4 - Benedik, Mezera, Lantora, Fiřt, Havránek, 

3 - Petrášek, 

2 - Marek, Majer, Kuchař, Fiala, Kvasnička, 

1 - Veselý, Plesl, Kobík, Halaš, Havel.

 


KURIOZITY


 Nejstarším fotbalistou, který nastoupil v nějakém z utkání byl Josef Kříž hájící barvy Jablonné. Panu Křížovi bylo v dubnu již 54 let. 

Nejvypjatějším zápasem byl duel mezi Rožmitálem B a Luhy, kde rozhodčí Hlušička udělil devět žlutých a čtyři červené karty. 

Bez karet bylo sehráno 13 utkání. 

Nejvíce střelců se podílelo na celkové bilanci svého mužstva v Podlesí - celkem 13. 

Nejméně kanonýrů potřebují ve Zduchovicích, kde celých 50 % všech gólů obstaral Svoboda. Pokud bychom koukali na dvojice, tak by zvítězil Svoboda se Špindlerem, kteří nastříleli 69 % branek Zduchovic. Mezi trojicemi má 78 % všech branek Luhů na svědomí trio P. Mazour, T. Mazour a Kout. 

Bilancovani připravil: JAN HÁJEK