fotbal ročník 1998/1999
wz

                              27. Října 1998

 

              OKRESNÍ PŘEBOR 

Sedlčanský Januška rozesmutněl Tochovice

 Desáté kolo okresního fotbalového přeboru otevřela již předehrávka před čtrnácti dny, kdy Petrovice zdolaly přesvědčivě Hříměždice na jejich půdě, a tak se o víkendu dohrávalo zbývajících šest zápasů. Největší překvapení se zrodilo v Sedlčanech. Domácí rezerva, nováček soutěže, přivítala vedoucí Tochovice a po velmi dobrém výkonu a zejména střelecké. potenci Janušky zaslouženě zvítězila, čímž připravila Tochovickým první podzimní porážku. 

Toho využila ke snížení náskoku, stejně jako Petrovice, Nová Ves,která si poradila v Pečicemi. Úlohu favorita splnila naplno i Březnice v Prostřední Lhotě, stejně jako Borotice v zápase s Dolními Hbity. Druhou výhodu domácího prostředí v řadě za sebou využil k zisku tří bodů Drahlín, který zdolal nejtěsnějším rozdílem Dublovice. V Bohutíně se domácí fotbalisté rozešli s Horymírem Příbram B smírně. 

MNOHO PRÁCE ODVEDL v utkání okresního přeboru Borotice - Dolní Hbity (1 : 0) obránce hostí Petr Neužil (ve výskoku), na bodový zisk jeho týmu to však nakonec nestačilo.

Bohutín - Horymír B 2 : 2 (0 : 0) 

Ve vyrovnaném utkání, kdy se fotbal utápěl v bahně a neproměnilo se mnoho šancí na obou stranách, skončilo utkání zaslouženou dělbou bodů. 

Branky: Novák, Slepička - Dolejší, Čižek, ŽK: Gabriel, Šefrna (oba Bohutín). Rozhodčí: Kuchař. Diváků: 60.

 Prostřední Lhota - Březnice 0 : 2 (0 : 0) 

V prvním poločase se hrál pohledný fotbal, šance střídala šanci, ale ani jedno mužstvo se prosadit nedokázalo. Po změně stran domácí fotbalisté polevili a nedůrazným bráněním dovolili hostům vstřelit úvodní branku. Vzápětí došlo v pokutovém území ke sražení hostujícího hráče což Březničtí využili k potvrzení svého vítězství. Utkání velmi, dobře řídil. rozhodčí Hrabák. 

Branky: Zd. Kočovský 2. ŽK: Potměšil - Fait, Zd. Kočovský, Žid. Rozhodčí: Hrabák. Diváků: 40. 

Nová Ves - Pečice 4 : 2 (3 : 2)

 Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si vypracovali mírnou územní převahu. Po patnácti minutách domácí převzali otěže do svých rukou a během čtvrt hodiny vstřelili tři góly. Pečičtí však i nadále bojovali a do poločasu stačili dvěma brankami snížit. Po přestávce se hrálo v režii domácích kteří výsledek kontrovali a z trestného kopu ještě svou výhru pojistili. 

Branky: Peták 2, Žaloudek, Batovec - Klouda 2. ŽK: Kučera, Valta (oba Pečice). Rozhodčí: Švidkov: Diváků: 80.

 Sedlčany B - Tochovice 3 : 2 (1 : 1) 

Ve velmi kvalitním utkání Nakonec jasně zvítězili domácí, když o jejich překvapivém tříbodovém zisku rozhodl hattrickem Januška. 

Branky: Januška 3 - Čížek, Soused. Rozhodčí: Petrášek. Diváků: 150.

Borotice - Dolní Hbity  1 : 0  (1 : 0)

 V nepříliš pohledném zápase se hrálo za stálé převahy Borotic, které si za nejtěsnější vítězství nakonec zaslouženě připsaly tři body 

Branka: Mi­chal Žák. ŽK: 1 : 2 Rozhodčí: Piskaček. Diváků: 30.

Drahlín - Dublovice  1 : 0  (1 : 0)

Domácí začali lépe a v první dvacetiminutovce měli i více ze hry. Vyjádřením byla ve 26. minutě první branka, kdy hostujícího gólmana pře­konal Přibyl z trestného kopu. Do poločasu ještě domácí nastřelili tyč, ale to bylo vše. V druhé části hosté přidali, ale i přes několik šancí už na výsledku nic změnit nedokázali. 

Branky: Přibyl. ŽK: 0 : 1 Rozhodčí: Fiřt. Diváků: 60.

Hříměždice - Petrovice  1 : 4 (1 : 3)

Předehráno  

III. Třída skupina A

Náskok vedoucího tria již šestibodový

Ani v devátém dějství se žádné velké překvapení nekonalo. Dosud vedoucí Višňová si poradila tenktokrát na domácí půdě s Lázem, Kamýk si od vezl tříbodový zisk po pře­svědčivém výkonu ze hřiště poslední Jablonné a Luhy naplno bodovaly v Narysově.Naopak se tentokrát nedařilo nováčkovi z Podlesí, který utrpěl porážku v Krasné Hoře. Odstup a první tři týmy se tak zvýšil. již na rozdíl šesti bodů. Po pěti úspěšných zápasech poznaly hořkost porážky Klučenice, když odjely poraženy z půdy Zduchovic. Na hřišti soupeře se nedařilo ani Hvožďanům, nad jejichž síly byla rezerva Rožmitálu.

Krásná Hora - Podlesí 2:1 Čanda, Kropík - Čadek 

Višňová - Láz 2 : 1 Hyrman, Bernát - D. Vošmik,

Rožmitál B - Hvožďany 4 : 1 Molnár 2, Zajíček, Eisenreich - Pavlíček, 

Jablonná - Kamýk n. Vlt. 1 : 5 střelci nehlášeni, 

Narysov - Luhy  1 : 3  Mlynár - P. Mazour, Kout, R. Mařík 

Zduchovice - Klučenice  2 : 0  Svoboda 2,

 

III. Třída skupina B

Šňůra porážek Rosovic pokračuje

 Další tři body si do své sbírky připsaly Daleké Dušníky, když v domácím prostředí, před rekordní návštěvou, porazily rezervu Nového Knína. Náskok se však tentokrát nezvýšil, neboť druhý Dobříš B si bez větších problémů poradila s Rosovicemi. Zajímavé utkání, bohaté na góly se hrálo ve Staré Huti, odkud si odvezla bod Jesenice. Z druhého podzimního tříbodového zisku se radovalo béčko Dublovic, když doma porazilo trochu překvapivě Nečín. Stejným výsledkem skončilo i utkání ve Velké Lečici, která hostila Mokrovraty. Naopak proti Kňovicím nevyužila Malá Hraštice.

Dublovice B - Nečín  2 : 1 Tichý 2 - Kaiser,

Malá Hraštice - Kňovice  0 : 1  Mošanský

Velká Lečice - Mokrovraty  2 : 1  Jelínek, Michl - Eckl

Rosovice - Dobříš B  1 : 3 domácí nehlášeno - Šť. Kuchař 2, Machuta

Daleké Dušníky - Nový Knín  4 : 0  Král 3, Sobotka

Stará Huť - Jesenice  3 : 3  Zoubek, Hlaváček, Vacek - Zrůbek, Svoboda, Zavadil

 IV. Třída skupina A

Rezerva Hvožďan zaskočila Čenkov

 Největší překvapení devátého kola se zrodilo ve Hvožďanech, kde domácí rezerva, pohybující se ve spodních patrech tabulky, dokázala uhrát bod s vedoucím Čenkovem. Toho maximálně využil Pičín, který si zásluhou trefy Jaromíra Mochána, připsal tři body proti Obecnici, čímž náskok Čenkova zlikvidoval. Nejvíce branek tentokrát viděli v Bohutíně, odkud si desítku odvezl nováček z Podlesí. Při chuti byli i fotbalisté Trhových Dušník, kteří snadno zdolali rezervu Tochovic na její půdě, stejně jako si Dolní Hbity poradily s báčkem Lázu. V utkání Višňové B s Věšínem se radovali z vítězství domácí.

Bohutín B - Podlesí B  10 : 2 Slepička 3, R. Petřík, Bauer, Kubík, Hlubočan, Šefrna, Rebljan, Janočťák - Mrzena, Štverák

Višňová B - Věšín  3 : 2  Hejda 2, Zemek - Vondruška, Šebr

Hvožďany B - Čenkov 2 : 2  Fous, Havlena - Vůjtěch, Kačena, 

Pičín - Obecnice  1 : 0  Jaromír Mochán

Láz B - Dolní Hbity  1 : 3  J. Šimánek - V. Dědina, R. Horký, vlastní

Tochovice B - Trhové Dušníky  1 : 5 Mácha - Stočes 3, Toužimský, Prokeš

  

IV. Třída skupina B

V Počepicích skončilo utkání inzultací

Vedoucí tandem měl tentokrát výhodu domácího prostředí a opět dokázal své kvality. Zatím co Petrovice B deklasovaly Kosovu Horu, Obořiště snadno přehrálo Vysoký Chlumec. Střelecky se dařilo i Počepicím, které nastřílely Dubenci půltucet branek, utkání však zůstalo nedohráno, neboť jeden z hostujících hráčů po obdržení červené karty neudržel nervy. Na uzdě a inzultoval rozhodčího. Domácí tvrze tentokrát svědčily i rezervy Nové Vsi a Nečíni B. Naopak se doma nedařilo Oborám, které podlehly béčku Dalekých Dušník. 

LUBOMÍR SIROTEK z Obor (vpravo) měl v utkání IV třídy Obory - Daleké Dušníky B (1 : 4) několik dobrých brankových příležitostí, do hostující svatyně se však trefit ani jednou nedokázal.

Počepice - Dubenec 6 : 0 nedohráno Lacina 2, Pecháček 2, Kortan, Plachý, 

Obořiště - Vysoký Chlumec 4 : O K. Novotný 2, R. Kožíšek 2, 

Nová Ves B – Voznice Lívanec. 2, Kolouch 2, Jar. Petrák, Hnila, 

Obory - Daleké Dušníky B 1 : 4 Kratochvíl - Skalický 2, Meisner, vlastní, 

Petrovice B - Kosova Hora 7 : 1 Sedlák 4, Novák, Pavel Vaniš, Doubek - Chmel

Nečín B - Hříměždice B  3 : 1  Fiala, Jiří Mácha, Koza - Mich, Černý