fotbal ročník 1998/1999
wz

                              3. Listopadu 1998

 

              OKRESNÍ PŘEBOR 

Prostřední Lhota šokovala Petrovice

 Jedenácté pokračování nejvyšší soutěže okresu přineslo nejen několik, zajímavých výsledků, ale i dvě nesehraná utkání v Tochovicích a na Horymíru Příbram, kde s hracími plochami udělalo své počasí.Zbývající utkání byla sehrána, přestože na některých hracích plochách to s povrchem také zrovna nejlépe, nevypadalo. Největší překvapení se zrodilo v Petrovicích, kde domácí mužstvo šokovala dosud bez bodová Prostřední Lhota, která si po velmi dobrém výkonu odvezla všechny body. Rozhodně spokojen mohl být i Bohutín, když dokázal porazit Dublovice na jejich hřišti, přestože se prakticky devadesát minut bránil. V Trhových Dušníkách viděli souboj nováčků, kde Pečice přivítaly rezervu Sedlčan. Po oboustranně kvalitním utkání se nakonec oba týmy rozešly smírně. V Dolních Hbitech zvítězilo domácí mužstvo, i když proti houževnatému Drahlínu to rozhodně jednoduché nemělo. Výrazné polepšení zaznamenala Březnice, která bez problémů zdolala na svém hřišti Novou Ves.

 

 MIROSLAV BODNÁR z Březnice (vpravo) byl v utkání okresního přeboru. Břeinice - Nová Ves (3 : 0) vůdčí osobností domácího týmu a i on se jednou brankou zasloužil o vítězství.

 Dublovice - Bohutín  0 : 1  (0 : 1)

0 osudu utkání rozhodla jediná střela hostů na domácí branku. Dublovičtí měli po celý průběh utkání hru pevně ve své moci, střelci však byli tentokrát nemohoucní, a tak maximálně spokojeni mohli být hosté z Bohutína. 

Branka: Šedivý. Rozhodčí: Marek. Diváků:80.

 D. Hbity - Drahlín 2 : 1 (2 : 0) 

V první části, měli domácí Mírnou převahu, kterou dokázali v rozmezí pěti minut vyjádřit dvěma brankami. Po změně stran se situace otočila, hosté byli aktivnější a již po šesti minutách snížili. Domácí mohli nakonec rozhodnout v závěru z penalty, ale když jí neproměnili, na výsledku se už nic nezměnilo. 

Branky: P. Dědina, Neumann - Fürst. ŽK: Přibyl, Kocanda (oba Drahlín). Rozhodčí: Žebrakovský. Diváků: 50.

 Pečice - Sedlčany B 1 : 1 (0 : 0) 

Na těžkém terénu se obě mužstva snažila o útočný fotbal. Od úvodu měli mírnou převahu domácí, kterou však brankově vyjádřit nedokázali. Stejně jako v první, tak i v druhé části se hrálo ve vysokém tempu a přišly i góly. Skóre otevřeli Pečičtí, ale hosté během deseti minut skóre srovnali. V závěru utkání už obě mužstva bojovala spíše s nepřízní počasí 

Branky: R. Zelenka - Matoušek. ŽK: 0 : 1. Rozhodčí: Petráň. Diváků: 20.

 Březnice- NováVes 3 : 0 (2 : 0)

Lépe začali domácí, kteří se ujali vedení už ve 4. minutě. Další průběh první části byl vyrovnaný a až těsně před odchodem do kabin Březnice zvýšila své vedení. Po přestávce už se hrálo zcela v režii domácích,kteří přidali ještě jeden gó1 a zaslouženě zvítězili. 

Branky: Petrášek 3. Diváků: 50.

 Petrovice - Pro Lhota 1 : 2 (0 : 2) 

Petrovičtí nastoupili k utkání v silné kombinované sestavě a hosté je zaskočili dobrým výkonem. Již v poločase měli dvoubrankový náskok a když domácí dokázali ve druhé části už jen snížit, mohli se fotbalisté Prostřední Lhoty radovat z prvního, bodového zisku v soutěži. 

Branky: Spilka - Sochor, Kučera. ŽK: Spilka, P.Doubek - Šťástka, Liška, Čeleda, Moravec. ČK: Čeleda (Pr. Lhota). Rozhodčí: Lantora, Diváků: 60.

 III. Třída skupina A

Kamýk vystřídal na čele Višňovou

 Dosud vedoucí Višňová měla na programu tentokát utkání u nováčka v Podlesí, ale díky nezpůsobilé hrací ploše se nehrálo. Višňovou tak vystřídal na čele Kamýk, který si doma poradil s Narysovem. Překvapivý výsledek se zrodil v Klučenicích, kde dosud velmi dobře hrající domácí podlehli Krasné Hoře. Naopak se doma zadařilo Luhům, které zdolaly Zduchovice, stejně jako Hvožďanům, z jejichž půdy odjela poražena beznadějně posledni Jablonná. Utkaní však muselo být předčasně ukončeno, neboť v 67. minutě klesl počet hráčů Jablonné na nepovolenou hranici: 

TVRDĚ SE BOJOVALO  v utkání III. třídy Luhy - Vzduchovice (4 : 2) Tentokrát se faulu dopustil domácí Petr Spilka (stojí) který poslal na zem hostujícího Romana Svobodu.

Klučenice - Krásná Hora 0 : 2 Čanda, Slezák, 

Luhy - Zduchovice 4 : 2 Kout 2, Broum, P. Mazour - Hampejs, Svoboda, 

Kamýk n.Vlt. - Narysov 3 : 0  Klabík, A. Krotil, Tatoušek, 

Hvožd'any - Jablonná 6 : 0 nedohráno M. Hudeček 2, Pavlíček 2, Šimša, Zeman

Láz - Rožmitál B  odloženo

Podlesí - Višňová  odloženo

 

III. Třída skupina B

V Dobříši šlágr kola neviděli

 Šlágr kola byl na programu v Dobříši, kde dosud druhá domácí rezerva přivítala vedoucí Daleké Dušníky. Promočený dobříšský trávník ale byl nakonec důvodem, že šlágr kola v Dobříši diváci neuvidí. Na zbývajících stadionech se již o mistrovské body naplno bojovalo a nutno říci, že se dařilo zejména domácím. Béčko Nového Knína nečekaně vysoko porazilo Starou. Huť.  Nečín si bez problémů poradil s Malou Hraštici, Kňovice těsně přehrály Velkou Lečici a Mokravraty nedovolily bodový zisk Rosovicím, jejichž ztráta na posledním místě je už sedmi bodová. Spokojena doma nebyla pouze Jesenice, která dovolila odvézt všechny body rezervě Dublovic. 

Jesenice - Dublovice B 2 : 3  M. Svoboda 2 - J. Sirotek, Janda, D. Švec, 

Nový Knín B - ­Stará Huť 5 : 0 Kočí 2, K. Rada, Vlasák, Mestek, 

Dobříš B - Daleké Dušníky odloženo, 

Mokrovraty - Rosovice 2 : 0 Zoul 2, 

Kňovice - Velká Lečice  Hořovský, Mošanský - Smetana

Nečín - Malá Hrštice  3 : 0  Budínský, Novák, Kalát

IV. třída skupina A

Čenkov vedoucí postavení neudržel

 Největší pozornost byla tentokrát upřena do Čenkova, kde domácí tým hostil v boji o čelo tabulky Pičín. V pohledném utkání mohli první skórovat Čenkovští, ale Vojtěch neproměnil pokutový kop. Naopak hosté dokázali ojedinělé akce proměnit, což se také nakonec projevilo mi konečném stavu. I v dalších zápasech došlo také na několik zajímavých výsledků. Zejména vysoké vítězství béčka Dolních Hbit nad rezervou Tochovic­ se nečekalo. Dobrou formu potvrdily znovu, Trhové Dušníky, když tentokrát porazily Bohutín B.Nováček z Podlesí si připsal další porážku, když podlehl doma béčku Višňové. V souboji celků ze dna tabulky se Věšín rozešel s Hvožd'any B smírně. 

Trhové Dušníky – BohutínB 3 : 1 Prokeš 2, Toužimský, Hlbočan 

Dolní Hbity - Tochovice 7 : 2 P. Dědina3, Grebeň, R. Horký, Benda, Soukup - Mácha, Chochola, 

Obecnice - ­Láz B hosté se nedostavili, 

Čenkov - Pičín 1 : 3 Zarybnický Mochán 2, Lojín, Věšín - Hyožd'any B 2 : 2 Zábrodský, Petr Zemek - Havlena, Procházka, 

Podlesí B - Višňvá B 1 : 4 střelci nehlášeni.

 

IV. Třída skupina B

Zcela v režii hostujících týmů

 Desáté kolo bylo zcela ve znamení hostujících týmů, neboť nedovolily domácím ani v jednom utkání bodovat. Ve­doucí postavení si udržely Petrovice B, které importovaly tři body z Dalekých Dušník. Stejným bodovým ziskem se může chlubit i druhé Obořiště, neboť si poradilo tentokrát v derby s Dubencem. Zadařilo se i Počepicím, které odjely spokojeny z Hříměždic, stejně jako hráčům Nečíně B, kteří porazili Kosovu Horu. Na hřišti soupeře se po devadesáti minutách mohli radovat z plného bodového zisku i fotbalisté Obor a Nové Vsi B 

Hříměždice - Počepice 1 : 5 Bartůněk - Novák, Pšenička, Kortán, Kalina, Pecháček, 

Kosova Hora - Nečín B 1 : 2 Vlas - Pacek, Novák, 

Daleké Dušníky B - Petrovice B 2 : 4 Meisner 2 - St. Spilka, P. Vaniš, S. Novák, Sedlák, 

Voznice - Obory 0 : 3 Rýgl, Blaschke, Fencl, 

Vysoký Chlumec - Nová Ves B 1 : 2 Holmídek – Koza, Matšjka, 

Dubenec – Obořiště 0 : 3 Kožíšek, Hrbek, Dudr